Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έρχεται απο βδομάδα λογικά η 5.1

Αντε να δούμε τι έχουνε κάνει. Μακάρι να είναι έστω στα επίπεδα της ΚΚ.

Link to comment
Share on other sites

Στα επίπεδα της ΚΚ; από ποια άποψη;

Στη διαχείριση μνήμης κυρίως, αλλά και σε ταχύτητα. Η ΚΚ ήταν ένα κλικ πιο γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 5 τα εχει φαει τα ψωμια του.

 

Σαφως και ειναι πανγρηγορο αλλα στα άλλα;

Καμερα μετρια, αυτονομια μετρια, design μετριο.

H κατι-σαν-AOSP που φοραει απο τη μανα της ειναι γυμνοτατη, μπλεκεις μια ζωη αναγκαστικα με μοντες και custom rom.

 

Το ειχα, μου χαλασε, εκανα upgrade σε Oneplus και φυσικα ουτε που διανοουμαι να παω πισω σε Nexus 5.

 

1000 φορες LG G2. Πανγρηγορο ακομα και στοκ, και εχει και ρομ να παιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 5 τα εχει φαει τα ψωμια του.

 

Σαφως και ειναι πανγρηγορο αλλα στα άλλα;

Καμερα μετρια, αυτονομια μετρια, design μετριο.

H κατι-σαν-AOSP που φοραει απο τη μανα της ειναι γυμνοτατη, μπλεκεις μια ζωη αναγκαστικα με μοντες και custom rom.

 

Το ειχα, μου χαλασε, εκανα upgrade σε Oneplus και φυσικα ουτε που διανοουμαι να παω πισω σε Nexus 5.

 

1000 φορες LG G2. Πανγρηγορο ακομα και στοκ, και εχει και ρομ να παιξεις.

Μάλλον εξαρχής δεν ήξερες τι αντιπροσωπεύει η σειρά Nexus και απογοητεύτηκες όταν το αγόρασες; Γιατί ο κόσμος παίρνει Nexus ακριβώς για αυτή τη "γύμνια" του λογισμικού και ότι μπορεί να του αλλάξει τα φώτα άνετος.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 5 τα εχει φαει τα ψωμια του.

 

Σαφως και ειναι πανγρηγορο αλλα στα άλλα;

Καμερα μετρια, αυτονομια μετρια, design μετριο.

H κατι-σαν-AOSP που φοραει απο τη μανα της ειναι γυμνοτατη, μπλεκεις μια ζωη αναγκαστικα με μοντες και custom rom.

 

Το ειχα, μου χαλασε, εκανα upgrade σε Oneplus και φυσικα ουτε που διανοουμαι να παω πισω σε Nexus 5.

 

1000 φορες LG G2. Πανγρηγορο ακομα και στοκ, και εχει και ρομ να παιξεις.

Ουτε καν. Διαφωνω στην τοποθετηση σου.

Μάλλον εξαρχής δεν ήξερες τι αντιπροσωπεύει η σειρά Nexus και απογοητεύτηκες όταν το αγόρασες; Γιατί ο κόσμος παίρνει Nexus ακριβώς για αυτή τη "γύμνια" του λογισμικού και ότι μπορεί να του αλλάξει τα φώτα άνετος.

 

Ε μα ναι ντε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη διαχείριση μνήμης κυρίως, αλλά και σε ταχύτητα. Η ΚΚ ήταν ένα κλικ πιο γρήγορη.

Για τη μνήμη έχεις δίκιο. Για την ταχύτητα δεν είμαι σίγουρος. Όμως νομίζω ότι όταν είχα περάσει σε lollipop μου είχε κάνει εντύπωση η αυξημένη ταχύτητα.

 

Το nexus 5 τα εχει φαει τα ψωμια του...

Γελάω με κάτι τέτοιες μηδενιστικές απόψεις!

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το nexus 5 τα εχει φαει τα ψωμια του.

 

Σαφως και ειναι πανγρηγορο αλλα στα άλλα;

Καμερα μετρια, αυτονομια μετρια, design μετριο.

H κατι-σαν-AOSP που φοραει απο τη μανα της ειναι γυμνοτατη, μπλεκεις μια ζωη αναγκαστικα με μοντες και custom rom.

 

Το ειχα, μου χαλασε, εκανα upgrade σε Oneplus και φυσικα ουτε που διανοουμαι να παω πισω σε Nexus 5.

 

1000 φορες LG G2. Πανγρηγορο ακομα και στοκ, και εχει και ρομ να παιξεις.

 

Το design είναι υποκειμενικό...Η συντριπτική πλειοψηφία το θεωρεί από τα πιο όμορφα....Τώρα αυτό με τις μόντες και τις rom, εγώ το έχω τελείως στοκ όπως και άλλα 2 άτομα που ξέρω με nexus 5....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετα από σχεδον 2 χρονια με το nexus 5 εχω να πω...

 

Το καλυτερο design το εχω γυμνο τελειως...δεν εχει γρατζουνια δεν παθαινει τιποτα δεν έχει κολλησει ποτε και επειδη εχουμε και αλλα nexus στην οικογενεια δεν ξερουμε τι να παρουμε μετα το nexus...

 

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ!!!

ΕΡΩΤΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο long shot αλλά ας ρωτήσω.

 

Υπάρχει κάποιος με αμερικάνικο Ν5 και Wind που να έχει δοκιμάσει αν δουλεύει το 4G; Η λογική λέει πως αφού η Wind έχει αγοράσει τις μπάντες 800 και 2600 για 4G τις οποίες τις "βλέπει" το αμερικάνικο Ν5, πρέπει να παίζει.

 

Ρωτάω γιατί ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω κατάστημα που να έχει διαθέσιμες 4G κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Και για να προσθέσω σ αυτά που είπα περι ν5 την προηγούμενη εβδομάδα,είδα απο κοντά τα μοτοχ 2014 και ν6.Ε,επιβεβαιώνουν αυτά που λέω περι ν5!Καλό,χρυσό το μοτο χ,αλλά δεν έχει το κάτι παραπάνω που θα με κάνει να σκάσω 400 και 500 ευρω για την αγορά του.Καλά,για το ν6 ούτε καν λόγος...τεράστιο!Οπότε το ν5 και τα μάτια μου!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Και για να προσθέσω σ αυτά που είπα περι ν5 την προηγούμενη εβδομάδα,είδα απο κοντά τα μοτοχ 2014 και ν6.Ε,επιβεβαιώνουν αυτά που λέω περι ν5!Καλό,χρυσό το μοτο χ,αλλά δεν έχει το κάτι παραπάνω που θα με κάνει να σκάσω 400 και 500 ευρω για την αγορά του.Καλά,για το ν6 ούτε καν λόγος...τεράστιο!Οπότε το ν5 και τα μάτια μου!!:lol::lol::lol:

Συμφωνώ, με τη διαφορά τιμής που είχαν στην αρχή, μια χαρά έκανες και κάνεις τη δουλειά σου με το Ν5, την ίδια εμπειρία χρήσης έχουν πάνω κάτω.

 

Το μεγάλο αβανταζ που έχει το moto X 2014 είναι το σήμα του και η ποιότητα ομιλίας, εκεί αφήνει πίσω του όλα τα κινητά και ιδίως της LG. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για κινητά και το θέμα του τηλεφώνου είναι από τα πιο σημαντικά. Επίσης δεν είναι και λίγο να πιάνεις 4G 2/4 με το moto X εκεί που το Ν5 έχει 3G.

 

Όποιος θέλει το φετινό Nexus σε μαζεμένες διαστάσεις με Bezels τύπου LG τότε το moto X 2014 είναι μονόδρομος μιας και το Nexus 5 το βρίσκεις τώρα πια πάρα μόνο μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

H κατι-σαν-AOSP που φοραει απο τη μανα της ειναι γυμνοτατη, μπλεκεις μια ζωη αναγκαστικα με μοντες και custom rom.

 

Γι' αυτό το αγόρασα για να μπλέξω. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, με τη διαφορά τιμής που είχαν στην αρχή, μια χαρά έκανες και κάνεις τη δουλειά σου με το Ν5, την ίδια εμπειρία χρήσης έχουν πάνω κάτω.

 

Το μεγάλο αβανταζ που έχει το moto X 2014 είναι το σήμα του και η ποιότητα ομιλίας, εκεί αφήνει πίσω του όλα τα κινητά και ιδίως της LG. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για κινητά και το θέμα του τηλεφώνου είναι από τα πιο σημαντικά. Επίσης δεν είναι και λίγο να πιάνεις 4G 2/4 με το moto X εκεί που το Ν5 έχει 3G.

 

Όποιος θέλει το φετινό Nexus σε μαζεμένες διαστάσεις με Bezels τύπου LG τότε το moto X 2014 είναι μονόδρομος μιας και το Nexus 5 το βρίσκεις τώρα πια πάρα μόνο μεταχειρισμένο.

 

Το βρίσκεις και καινούργιο. Εδώ η Google συνέχισε την παραγωγή του.

 

Για το σήμα έχεις δίκιο, από την άλλη το nexus όπως όλα τα LG έχει χαμηλό sar.

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις και καινούργιο. Εδώ η Google συνέχισε την παραγωγή του.

 

Για το σήμα έχεις δίκιο, από την άλλη το nexus όπως όλα τα LG έχει χαμηλό sar.

 

0.06 διαφορά είναι ασήμαντη. Το moto X 2014 έχει 0.55, έναντι 0.49 του N5.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την 5.1 στο νεξους 5 της δικιας μου. Δε βρίσκω silent mode και πάλι....

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την 5.1 στο νεξους 5 της δικιας μου. Δε βρίσκω silent mode και πάλι....

 

πάλι βιαστηκαν..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...