Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποτε είχε φάεισκάλωμα ο αισθητήρας του δικού μου και είχα κάνει hard reset για να στρώσει.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κανω hard reset.θα μου σβησει τιποτα???δεν ειναι δικο μου το.κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω hard reset.θα μου σβησει τιποτα???δεν ειναι δικο μου το.κινητο....

 

Τελικα ολα κομπλε εφτιαξε.κατεβασα ενα προγραμμα απο play store...απενεργοποιησα και ενεργοποιησα το sensor proximity και εφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για ολα τα προβληματα ειναι να βαλετε την 0.7.3 . Δεν κολαει ποτε,φορτιζει κανονικα,root και τα σχετικα δουλευουν ρολοι οπως επισης wifi και bluetooth.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ.Η rom μπαινει κανονικα με flashtool.

 

Για να μη σας κολλάει στη φόρτιση η λύση είναι να μείνετε μακρυά από τις 0.2.x και 0.3.x εκδόσεις. Την 0.7.3 δεν την δοκίμασα αλλά με την G2FW-20140606-​W-R-CN-V0.8.5-​CWM που την έχω περάσει σε 2 κινητά φίλων δεν κολλάει. Τώρα αν έχει άλλα μικρότερα bugs δεν ξέρω γιατί και οι 2 είναι γυναίκες και δεν το πολυσκαλίζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω παιδια το πηρα περυσι Ιουλιο νομιζω

με ρουτ απο το Vickmall

και με την μανισια ρομ δεν την αλλαξα

δεν πειραξα τιποτα (καθοτιν και ασχετος με σμαρτφον εως εκεινη την στιγμη, αλλα και σημερα...)

και το κινητο παει σφαιρα και δεν μου παρουσιασε και καποιο θεμα, εκτος το σημα του wifi που εχασε καποιες φορες καμια 7 - 8 φορες στο συνολο του χρονου...

Το εχω συστηση σε αρκετα ατομα και οσοι το πηραν δεν ειχαν και αυτοι θεματα...

Παντα θα λεω τα καλυτερα για το συγκεκριμενο και γιατι οντως βγηκε καλο και σαν το πρωτο μου σμαρτφον...

21-5 παρελαβα παλι απο Vickmall (ειναι αψογοι σαν καταστημα...)

το ΖΤΕ Νubia Ζ9 μινι αλλη κλαση κινητό, αλλα και 2,5 φορες πανω σε μπατζετ (εχω γραψει τα 4 αρνητικα του για εμενα στο θεμα του στο φορουμ...νικησε στις λεπτομεριες το Jiayu s3...ημουν αναμεσα στα 2 αυτα )...

Αλλα το Jiayu G2F το εχω μαζι μου ακομα και σε ορισμενα θεματα το θεωρω ΑΨΟΓΟ και ΑΡΙΣΤΗ Επιλογη για Ολους !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις - σχετικα με το τηλεφωνο και κατω κατω πες μας τη εκδοση λογισμικου εχεις

 

Αν ελεγες εμενα το κινητο γραφει

 

G2FW-20140521-W-R-V0.7.3

 

και ειναι οπως ειπα και πριν

οπως μου το εστειλαν απο το Vickmall :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ελεγες εμενα το κινητο γραφει

 

G2FW-20140521-W-R-V0.7.3

 

και ειναι οπως ειπα και πριν

οπως μου το εστειλαν απο το Vickmall :)

 

Ναι εσενα :) Ευχαριστω, τοτε δεν είχαν κυκλοφορήσει οι προβληματικές roms

Link to comment
Share on other sites

Ναι εσενα :) Ευχαριστω, τοτε δεν είχαν κυκλοφορήσει οι προβληματικές roms

 

ϊσως τοτε να ηταν η τυχη του πρωταρη που ειχα ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι γίνεται μετά την αναβάθμιση από οποιαδήποτε έκδοση. Του αδελφού μου δεν έχει αναβαθμισθεί ποτέ (0.8.5) και επίσης δεν έχει παρουσιάσει κολλήματα ή άλλο πρόβλημα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Της τελευταιες φορες στο wifi moy ειναι γκρι αντι μπλε. Εχει κανονικα ιντερνετ, αλλα με παραξενευει γιατι το εικονιδιο δεν ειναι μπλε οπως θα επρεπε.

Εκανα ρεσετ το ρουτερ, κινητο, αλλα δεν ειδα προκοπη

Εχω την 0,8,5 που μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.

Τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Της τελευταιες φορες στο wifi moy ειναι γκρι αντι μπλε. Εχει κανονικα ιντερνετ, αλλα με παραξενευει γιατι το εικονιδιο δεν ειναι μπλε οπως θα επρεπε.

Εκανα ρεσετ το ρουτερ, κινητο, αλλα δεν ειδα προκοπη

Εχω την 0,8,5 που μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.

Τι προτεινετε;

 

απο χτες εχει θεμα το google play services και δεν συνδεεται στους servers της google με αποτελεσμα να μην κανει συγχρονισμο να κολλανε εφαρμογες και γενικα να παει αργα η συσκευη. αυτο φαινεται απο το εικονιδιο wifi στη μπαρα πανω που δεν γινεται μπλε αλλα παραμενει συνεχως γκρι.

στο store που κοιταξα εχει πολλα παραπονα στα reviews μετα το χτεσινο update. το εχει παρατηρησει κανεις αλλος στο G2F?

 

η προβληματικη εκδοση ειναι η Version: 7.3.29 (1866531-034)

 

---- Edit ---

ακυρο ευτυχως εστρωσε σημερα..

 

μαλλον αυτο επαθες και εσυ. κοιτα αν σου εχει κατεβασει την τελευταια εκδοση google play services 7.5.74

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε το εξής πρόβλημα:

Είχα πάρει πριν περίπου 10 μήνες το κινητό και δεν είχα πειράξει τίποτα από rom κλπ.

Τώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο να σταματάει να δουλεύει και να πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να στρώσει.

Το φαινόμενο παρατηρείται πάντα όταν φορτίζει και κάποιες φορές που είναι για αρκετά λεπτά ανοιχτή η οθόνη και internet.

http://s10.postimg.org/ut2mb6o7t/jiayu3.jpg

 

Έχουμε λύση??

είναι θέμα rom ? Αν ναι μπορείτε να μου δώσετε λινκ και οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ρομ οπότε δεν θα την πείραζα, δεδομένου ότι όσα αναβαθμίστηκαν από οποιαδήποτε ρομ σε οποιαδήποτε άλλη, εμφάνισαν το πρόβλημα του κολλήματος κατά την φόρτιση (συνήθως μετά το 100% αυτής).

Δοκίμασε να μπεις σε recovery mode για να κάνεις wipe cache και factory data reset (κάπως έτσι το λέει).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα φιλοι (η καλημερα...)

Κατοχος του G2F κανα δεκαμηνο χωρις προβληματα και ξαφνικα μετα απο προσπαθεια φορτισης με διαφορετικο φορτιστη, το τηλεφωνο παγωσε, ξεκολλησε με επανεκινηση αλλα απο τοτε φορτιζει μονο κλειστο! Ανοικτο δεν βλεπει καθολου το καλωδιο ουτε βεβαια στον υπολογιστη. Παιζει να τα παιξε κατι πανω στη φορτιση η μπορει να ειναι θεμα λογισμικου;

Εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οθόνη και αφή είναι ένα πράγμα? Μπορώ να παραγγείλω χωρια το digitizer και να το τοποθετηθεί ή θα γίνει ζημιά?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ένα εξάρτημα οθόνη και digitizer. Υπάρχει Ρωσικό βιντεάκι όπου φαίνεται.

 

thespartian, μόνο αν δοκιμάσεις να κάνεις Hard reset θα φανεί αυτό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά ρε παιδιά στο ευρωπαϊκό με 4gb μνήμη ποια είναι η καλύτερη rom που υπάρχει. Χωρίς να έχει πρόβλημα στο wifi ή τα δεδομένα και χωρίς να κολλάει στη φόρτιση αν το αφήσεις μετά το 100%;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Εχει αντιμετωπισει κανενας προβλημα με το μικροφωνο στο συγκεκριμενο τηλεφωνο; 1 στις 3-4 φορες δεν με ακουνε στις κλησεις και 1 στα 2 βιντεο δεν γραφονται με ηχο...το εχω λιγοτερο απο χρονο
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα.

Έλεξε τς βίδες από πίσω. Στο δικό μου είχαν ξεβιδωθεί σχεδόν τέρμα και μία είχε χαθεί :blink:

Μετά το βίδωμα όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

VRaCh σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Όντως αυτό ήταν το πρόβλημα, έσφιξα όλες τις βίδες πάνω κάτω που υπάρχουν στην πίσω πλευρά (και που ήταν ΟΛΕΣ λασκαρισμένες) και όλα οκ.

Άκου εκεί τώρα, θα πέταγα το κινητό από τα νεύρα μου, δε με άκουγε κανένας και νόμιζα ότι είχε χαλάσει το μικρόφωνο

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη πληροφορία

Και οι δικές μου οι βίδες ήταν ό λ ε ς στον αέρα :mad: :confused:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εντελώς στα ξαφνικά νέκρωσε.

Ούτε καν φορτίζει.

Έβγαλα την μπαταρία και το έβαλα στον φορτιστή, τίποτα.

Το σύνδεσα στον υπολογιστή και με μπαταρία και χωρίς μπαταρία, πάλι τίποτα.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...