Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H "χρήστρια" του τηλεφώνου που περέλαβα/παρέδωσα προ 3 ημερών, έχει το θέμα που αναφέρεται εδώ...

Με επαναφορά, επανέρχεται (αλλα προφανως, δεν είναι λύση...)

Της έχω περάσει την "ρώσικη" έκδοση που δίνεται στο 1ο ποστ

Καμια ιδέα γιατί συμπεριφέρεται έτσι το WiFi?

 

Εμένα φοράει την v0.7.4 από την αρχή και δεν έχω κανένα πρόβλημα έως τώρα και δεν πρόκειται και να την πειράξω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου φοραει

20140606 με V,0,8,5

και παει σφαιρα, πουθενα κολλημα ουτε wifi ουτε τιποτα. Και απο οτι καταλαβα ειναι πιο νεοτερη απο το ισπανικο σιτε.

Απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το παρέλαβα και εγώ την Παρασκευή από vickmall σε 20 ημέρες. Το κινητό είναι τέλειο για τα χρήματα που κάνει . Μου ήρθε root και με Ελληνικά .Στο κινητό όλα δουλεύουν τέλεια πολύ καλή και ποιοτική κατασκευή πολύ πάνω από την αξία του πολύ κάλος ήχος και σήμα wifi πολύ καλό σε ισχύ και ταχύτητα , η οθόνη φωτεινή χωρίς καμία παραμόρφωση από όποια γωνία και αν την δεις . Το GPS κλείδωσε σε 5 sec 7-8 δορυφόρους πλοήγηση δεν έκανα γιατί δεν θα το χρησιμοποιήσω ποτέ το κινητό για πλοήγηση . Η κάμερα είναι καλή με καλό φωτισμό βγάζει καλές φώτο το βράδυ το φλας δεν βοηθάει και πολύ . Γιο α όποιον θέλει ένα κινητό με μαζεμένες διαστάσεις 4.3" είναι το καλύτερο με διαφορά για τα χρήματα που κάνει ......

 

Θα συμφωνησω απολυτα μετα απο ενα μηνα που ειμαι κατοχος του G2F :clap:

 

Παρέλαβα σήμερα το κινητό rootαρισμένο , σε 25 μέρες από τη παραγγελεία που είχα κάνει από το vickmall , για λογαριασμού ενός φίλου του πατέρα μου .. Σήμερα θα το έχω εγώ στην κατοχή μου για να το τεστάρω λιγάκι..

Έχουμε και λέμε , το κινητό είναι αστεράκι για τα χρήματα του ..

Όμορφο με καλές διαστάσεις , είναι στιβαρό χωρίς τριξίματα κτλ και κάθετε άψογα στο χέρι..

Η οθόνη έχει παρά πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και στον ήλιο διαβάζεις σχετικά άνετα , ωραία χρώματα , ανάλυση εντάξει , κάνει μπαμ ότι δεν είναι HD, λίγο άμα το παρατηρήσεις..

Ήχος είναι ικανοποιητικός και αρκετά καλός με τα ακουστικά που δοκίμασα από το samsung Note..μια χαρά έπαιξε και το ραδιόφωνο του..

Gps βρήκε δορυφόρους γρήγορα και τους κλείδωσε αλλά όχι πολλούς, όπως το haier και το hongmi 1s.. αν και πριν το δοκιμάσω άλλαξα το region σε greece με το faster gps.. και με το sygic με βρήκε πολύ γρήγορα..Το gps μου θυμίζει του lenovo s820 και μπορώ να πω και λίγο πιο γρήγορο του jiayu..

Wifi πιάνει από μακριά απροβλημάτιστα από το ρούτερ μου , που ήμουν συνδεμένος και δοκίμασα να δω βιντεάκια από youtube χωρίς να έχει κολλήματα..

Επιδώσεις ταχύτητα κτλ είναι πολύ σβέλτο..και έχει και καλή διαχείρηση ram 660mb με clean , με 400mb ελεύθερα, στο reboot είδα και 800mb ελεύθερα.. Antutu 17.300.. και κάτι άλλο που βρήκα θετικό είναι ότι έβαλα 16sd και την έκανε εσωτερική swap, sdcard0.. και για data έχει 2,41gb μια χαρά δηλαδή..

Άλλο που μου έκανε εντύπωση από το κινητό , είναι ότι για τα κυβικά του υποστηρίζει αρκετούς σένσορες.. υποστηρίζει και πυξίδα..

Η κάμερα του στο φως είναι καλή για τα χρήματα του, σε χαμηλό φωτισμό μέτρια πράγματα , αλλά κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι βγάζει ωραία βίντεο παρακαλώ ..

Τώρα για αυτονομία κτλ θα δείξει στο μέλλον.. και για sim κλήσεις κτλ δεν γνωρίζω πως θα τα πηγαίνει ..κάτι άλλο που παρατήρησα αλλά το σκάλιζα και ήταν στο φορτιστή είναι ότι ανέβαζε θερμοκρασία αρκετή ..αισθητή δεν καίγεσαι κι όλας (συν ότι έχουμε και καλοκαίρι,υψηλές θερμοκρασίες δλδ ):p

Χμμ και κάτι που παρατήρησα τώρα είναι ότι το έχω για φόρτιση και άναψε το notification λαμπάκι από κόκκινο σε πράσινο ότι είναι έτοιμο και καλά πλήρης, αλλά η ένδειξη είναι στο 90% .. αλλά συνεχίζει ακόμα να φορτίζει βλέπω,για να δω θα τελικιάσει .. ok κομπλέ κατοστάρισε τελικά ..

 

Πολυ αναλυτικη και χρησιμη η περιγραφη σου γι'αυτο και την αναδημοσιευω :up:

 

Μετα απο ενα μηνα σαν κατοχος απλα ειναι ΣΟΥΠΕΡ για τα χρηματα του και τις δυνατοτητες του :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα μετα απο ενα μηνα που ειμαι κατοχος του G2F :clap:

 

 

 

Πολυ αναλυτικη και χρησιμη η περιγραφη σου γι'αυτο και την αναδημοσιευω :up:

 

Μετα απο ενα μηνα σαν κατοχος απλα ειναι ΣΟΥΠΕΡ για τα χρηματα του και τις δυνατοτητες του :yahoo:

Ευχαριστώ.. Και καλά έκανες που την ξανά ποσταρες για να μην μπαίνουμε στο τρυπακι να ρωτάμε τα ίδια.. Κακός η

Καλώς οι περισσότεροι δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες για να βρουν απαντήσεις στα ερωτήματα τους.. Από μπαταρία τελικά πως τα πάει; Πόσο βγάζει ανοιχτή οθόνη;Και από σήμα τηλεφώνου πως τα πάει; Το 3g του είναι καλό;Αυτά δεν μπόρεσα να τα ελέγξω γιατί μια μέρα το είχα το κινητό στα χέρια μου.

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

η οθονη εχει gorrila glass?

και απο προτεινετε να γινει η αγορα?

 

ναι έχει gorrila 2, πρόταση από Minideal.net ή Vickmall.com

 

πριν παραγγείλεις ιδίως εάν θέλεις λευκό να μιλήσεις πρώτα στο chat εάν έχουν σε stock.

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμάζεται και η LTE εκδοση χωρίς να υπάρχουν παραπάνω πληροφορίες

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/jiayu-f2-lte-1.jpg

 

http://i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/jiayu-f2-lte.jpg

 

http://www.gizchina.com/2014/08/20/lte-equipped-jiayu-f2-spy-photos/

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

To LTE είναι στην ουσία ένα εντελώς άλλο κινητό, είναι και με ποιό μεγάλη οθόνη. Επίσης το LTE νομίζω ότι είναι κάτι το αδιάφορο για το 99% των χρηστών, και το 3G μια χαρά είναι για όσους έχουν πακέτο gigabytes.. εγώ δουλεύω με WiFi, Υπάρχει σχεδόν παντού. Επίσης στο GSM έχεις καλύτερο σήμα και μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας (έως 30%)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με G2FW-20140521-W-R-V0.7.3 ΔΕΝ εχω πειράξει τίποτα απο τη μέρα που το εχω είμαι υπερευχαριστημένος και απο μπαταρία και απο μνήμη
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα ... ότι και να πω , απλά πήγα από beetle σε Golf τελευταίας γενιάς ... Όταν θελήσω Porsche είναι άλλο θέμα ;)

 

Δυστυχώς δεν έχει στα εικονίδια το g2f ... Όταν μπει , θα χαρώ να αλλάξω το τωρινό , ένα Samsung mini 2 GT-S6500

Edited by Jos3ph
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει τα XIAOMI Piston με το G2F να μου πει αν είναι συμβατά ?

Eιμαι 99% σίγουρος πως ταιριάζουν άψογα ,διότι δοκίμασα handsfree απο xiaomi στο jiayu όπως και το αντίστροφο ...:)

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ελληνικά δεν;

Πέτρο, λίγο ξεκάρφωτο... τι εννοείς?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι 99% σίγουρος πως ταιριάζουν άψογα ,διότι δοκίμασα handsfree απο xiaomi στο jiayu όπως και το αντίστροφο ...:)

ευχαριστώ για την απάντηση , παράγγειλα τα απλά xiaomi να δοκιμάσω http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-In-ear-Handsfree-Earphone-For-Smartphone-p-934911.html

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας για αξιολογο κινητο γυρω στα 100 ευρω επεσα στο G2F για το μοναδικο λογο οτι ειναι μαζεμενο σε διαστασεις εστω και λιγο απο τα υπολοιπα στη κατηγορια του εκτος και αν υπαρχει κατι αλλο και δεν το βρηκα μεσα στο χαμο που κυκλοφορει στα κινεζομαγαζα!

 

το minideal δεν εχει εξτρα μπαταρια

Στο vickmall μου εκανε εντυπωση οταν ζητησα για επιπλεον μπαταρια και καλυμμα μου λεει μισο λεπτο και τα εβαλε στο site ως επιλογη στο κινητο! αναβαθμιστηκαν οι κινεζοι :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας για αξιολογο κινητο γυρω στα 100 ευρω επεσα στο G2F για το μοναδικο λογο οτι ειναι μαζεμενο σε διαστασεις εστω και λιγο απο τα υπολοιπα στη κατηγορια του εκτος και αν υπαρχει κατι αλλο και δεν το βρηκα μεσα στο χαμο που κυκλοφορει στα κινεζομαγαζα!

 

το minideal δεν εχει εξτρα μπαταρια

Στο vickmall μου εκανε εντυπωση οταν ζητησα για επιπλεον μπαταρια και καλυμμα μου λεει μισο λεπτο και τα εβαλε στο site ως επιλογη στο κινητο! αναβαθμιστηκαν οι κινεζοι :blink:

 

πρέπει να κάνουν τρελές δουλειές με το Ελλάντα :lol:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν. Το διαπιστώνω από τον εξελληνισμένο οδηγό αγορών του GeekBuying που είναι να βγει (ίσως βγήκε) αυτές τις ημέρες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το κανει αυτο η Selina.Αμα πχ της πεις να σου κανει δωρο τη θηκη πορτοφολι που κανονικα χρεωνει (δινοντας σαν παραδειγμα το to2c) ,εκεινη τη στιγμη αλλαζει τις επιλογες στην αγγελια ωστε να φτιαξεις το πακετο που θες.Και μετα επανερχεται στις κανονικες επιλογες για ολους. Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη μου το εκανε. Τι αλλο να ζητησω εκτος απο root? βγαζουν τις κινεζικες εφαρμογες ή δεν χρειαζεται? Ελληνικο μενου θα εχει ή εξαρταται απο την rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη μου το εκανε. Τι αλλο να ζητησω εκτος απο root? βγαζουν τις κινεζικες εφαρμογες ή δεν χρειαζεται? Ελληνικο μενου θα εχει ή εξαρταται απο την rom?

 

Ελληνικά έχουν οι official rom , κινέζικες εφαρμογές νομίζω δεν έχουν (τουλάχιστον το δικό μου δεν είχε ) αλλά δεν χάνεις τίποτα να της το γράψεις , χαμηλή τιμή να βάλει στο πακέτο να της υπενθυμίσεις

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

τελικα το παρηγγειλα σε μαυρο απο vickmall και αποστολή με Netherland Post-Registered Airmail

Δωρο δε μου εκανε η selina αλλα μου ειπε οτι μπορει να βγαλει τις κινεζικες εφαρμογες!

Αντε να δουμε ποτε θα παραλαβω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H "χρήστρια" του τηλεφώνου που περέλαβα/παρέδωσα προ 3 ημερών, έχει το θέμα που αναφέρεται εδώ...

Με επαναφορά, επανέρχεται (αλλα προφανως, δεν είναι λύση...)

Της έχω περάσει την "ρώσικη" έκδοση που δίνεται στο 1ο ποστ

Καμια ιδέα γιατί συμπεριφέρεται έτσι το WiFi?

 

Δυστυχως και στο κινητό της συζύγου μου το συνεχίζει ακόμα και μετά την ρώσικη rom που μου πρότεινε ο panosvo . . .

 

 

Παίζει και αυτή G2FW-20140521-W-R-V0.7.3 για την οποία ο dark_master λέει πως του δουλεύει άψογα ...Ίσως να κάνω καμιά δοκιμή δεν ξέρω βαριέμαι βάλε βγάλε ...

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για αγορά του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Έχει ακουστεί κάτι για 4.4 android στο μέλλον?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...