Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άστα, το έχω πάθει και εγώ εδώ και 1,5 μήνα. Πολύ σπαστικό. Το άνοιξα μήπως και μπορούσα να το φτιάξω, αλλά τίποτα, έχει χαλάσει η επαφή του on/off από μέσα.

 

και το παλευεις ετσι 1,5 μηνα??χαρα στο κουραγιο σου.. εγω θα το σπασω αν δεν το φτιαξω σε λιγες μερες..ειναι ανυποφορο.

θα το ανοιξω κι εγω το σ/κ. ανταλλακτικο δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω την G2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5 και δεν μου χει κολλησει ποτε και σε τιποτα...

Μπηκα γιατι σκεφτομουν να την αλλαξω (τη βαρεθηκα) αλλα αποτι βλεπω θα τη κρατησω για παντα!

Το γραφω εδω για να την προτεινω και για σας...

Εχω την εκδοση με τα 4Gb!

Link to comment
Share on other sites

Άστα, το έχω πάθει και εγώ εδώ και 1,5 μήνα. Πολύ σπαστικό. Το άνοιξα μήπως και μπορούσα να το φτιάξω, αλλά τίποτα, έχει χαλάσει η επαφή του on/off από μέσα.

 

Σε εσας που χαλασε το ειχατε μονιμα σε θηκη το κινητο η οχι?

Εμενα ειναι μεσα στην θηκη σχεδον παντα και μου φαινεται οτι το προστατευει λιγο καλυτερα στα καθημερινα πολλαπλα πατηματα

 

 

και κατι αλλο που δεν ειδα να εχει αναφερει κανεις. οι χαρτες παλια που κολλαγαν και τους πεταγε ολη την ωρα πλεον με την εκδοση 9.6.1 σε μενα δουλευουν απροβληματιστα εδω και περιπου 1 μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους , εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο, εδω και λιγο καιρο χωρις να αλλαξω κατι οταν με καλουν λεει σε αυτους οτι δεν εχω σημα και μετα μου ερχονται μηνυματα χαμενων κλησεων ενω το σημα μου ειναι φουλ...τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

και το παλευεις ετσι 1,5 μηνα??χαρα στο κουραγιο σου.. εγω θα το σπασω αν δεν το φτιαξω σε λιγες μερες..ειναι ανυποφορο.

θα το ανοιξω κι εγω το σ/κ. ανταλλακτικο δεν υπαρχει?

 

Άστα, εμένα έχει χαλάσει η επαφή που έχει από μέσα. Έχει ένα μεταλικό που λειτουργεί για την επαφή και σαν ελλατήριο για την επιστροφή του κουμπιού.

Ανταλακτικό δεν νομίζω ότι μπορώ να βάλω, έστω και από άλλο τηλέφωνο, γιατί η επαφή είναι σε μια μικρή πλακετούλα, και είναι κολημένη στο mainboard με κόληση. Θέλει πολύ σταθερό χέρι στο κολητήρι για να ξανακολήσεις μια καινούργια επαφή, χωρίς να κάνεις βραχυκύκλωμα. Δεν έχω σκοπό να το προσπαθήσω :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εσας που χαλασε το ειχατε μονιμα σε θηκη το κινητο η οχι?

Εμενα ειναι μεσα στην θηκη σχεδον παντα και μου φαινεται οτι το προστατευει λιγο καλυτερα στα καθημερινα πολλαπλα πατηματα

 

 

και κατι αλλο που δεν ειδα να εχει αναφερει κανεις. οι χαρτες παλια που κολλαγαν και τους πεταγε ολη την ωρα πλεον με την εκδοση 9.6.1 σε μενα δουλευουν απροβληματιστα εδω και περιπου 1 μηνα.

 

Στην θήκη σιλικόνης το είχα, αλλά έπεσε στον πάγκο κάθετα με το κουμπί να είναι προς τα κάτω. Προφανώς πιέστηκε αρκετά το κουμπί, ίσως και να μην είναι πολύ καλής ποιότητας η επαφή που έχει από κάτω. Το κουμπί δεν έχει σπάσει, γιατί το άνοιξα για να το φτιάξω. Η επαφή έχει καταστραφεί και βραχυκυκλώνει με το παραμικρό άγκιγμα.

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

η θηκη σιλικονης που δινουν οι κινεζοι ειναι μεγαλη μουφα.. κραταει το κουμπι μισοπατημενο παντα και δεν εχεις καλη αισθηση του κουμπιου. εμενα απο εκει αρχισε το κακο! προχθες το εβαλα στην πλαινη τσεπη του παντελονιου κ το εβγαλα χαλασμενο!!!

τωρα δεν μπορω να το βαλω πουθενα γιατι και με τον αερα αναβει η οθονη, μου λεει reboot, on/off, flight mode......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την G2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5 και δεν μου χει κολλησει ποτε και σε τιποτα...

Μπηκα γιατι σκεφτομουν να την αλλαξω (τη βαρεθηκα) αλλα αποτι βλεπω θα τη κρατησω για παντα!

Το γραφω εδω για να την προτεινω και για σας...

Εχω την εκδοση με τα 4Gb!

Ρώτησα τον αδελφό μου που είχε λάβει με 0.8.5 και δεν αναβάθμισε ποτέ, αν έχει κολλήματα. Μου είπε ποτέ. Άρα κάτι γίνεται με τις αναβαθμίσεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ξερει κανεις κανενα τσακαλο μαστορα θεσσαλονικη; ας μου στειλει pm.

 

Το κουμπι on,off δεν υπαρχει πια..

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ξερει κανεις κανενα τσακαλο μαστορα θεσσαλονικη; ας μου στειλει pm.

 

Το κουμπι on,off δεν υπαρχει πια..

 

Ιδέες για λειτουργία χωρίς on/off button εδώ http://www.phonearena.com/news/Heres-what-to-do-if-the-power-button-on-your-Android-phone-breaks_id59811

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Άστα, το έχω πάθει και εγώ εδώ και 1,5 μήνα. Πολύ σπαστικό. Το άνοιξα μήπως και μπορούσα να το φτιάξω, αλλά τίποτα, έχει χαλάσει η επαφή του on/off από μέσα.

 

Καλησπερα.Φιλε εσυ που εχεις θεμα με το κουμπι οn -off .εχεις δοκιμασει μηπως κανει και στο κινητο σας το mikey.Μια ιδεα ειχα και την ειπα.δε ξερω αν βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Φιλε εσυ που εχεις θεμα με το κουμπι οn -off .εχεις δοκιμασει μηπως κανει και στο κινητο σας το mikey.Μια ιδεα ειχα και την ειπα.δε ξερω αν βοηθησα...

To mikey λειτουργεί μονο σε xiaomi απ' όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

To mikey λειτουργεί μονο σε xiaomi απ' όσο ξέρω.

 

Εγω εχω ακουσει οτι λειτουργει και σε αλλα κινητα...αρκει να βαλεις το apk απο το site της mui. Βασικα θα το παραγγείλω για το κινητο μου ....το Xiaomi redmi και θα το δοκιμασω και στο κινητο του κουμπάρου μου πουχει σαν το δικο σας και θα σας ενημερωσω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέες για λειτουργία χωρίς on/off button εδώ http://www.phonearena.com/news/Heres-what-to-do-if-the-power-button-on-your-Android-phone-breaks_id59811

 

εισαι απιστευτος ρε φιλε..!! εβαλα την Power Button to Volume Button και κανω τη δουλεια μου τελεια!!

απο μπαταρια θα δειξει.. ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

εισαι απιστευτος ρε φιλε..!! εβαλα την Power Button to Volume Button και κανω τη δουλεια μου τελεια!!

απο μπαταρια θα δειξει.. ευχαριστω πολυ!!

 

Μπράβο. :)

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

πως μπορω να κανω copy -paste μια rom ΑΚΡΙΒΩΣ από ενα g2f σε ένα άλλο?

φαντάζομαι αν πάρω nandroid backup απο το ενα και κανω restore στο άλλο θα πετύχει έτσι?

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που να μην χρειαζεται να μπλέξω με recovery.img ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέσω MtkDroidTool.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, χάλασε και στο δικό μας το power on/aff κουμπάκι. Αυτό το τηλ, σκέτη ταλαιπωρία ήταν. Αφού το πάθανε πολλοί, νομίζω πως πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος και πως πρέπει να το αναλάβουν. Έχει κάνεις κανείς καμία κίνηση?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 6 μήνες απροβληματιστης συνεργασίας με το κινητό , κατα λάθος στη θάλασσα μπήκε λιγο νερο στο κινητο και ξαφνικά καπουτ. το έλυσα το στεγνωσα με πιστολάκι αν και δεν ειχε μεσα κατι ιδιαίτερο απο νερό, τα αφησα στον ήλιο αλλα τίποτα. δεν ανταποκρίνεται. κάποια ιδέα ή παμε για έκτακτα έξοδα? Κρίμα και ήμουν πολυ ευχαριστημένος....
Link to comment
Share on other sites

Δωσε του 1-2 ημερες μηπως και συνελθει. Για να εισαι σιγουρος για την υγρασια, χωσε τα σωθικα του μεσα σε ριζι. Αυτο θα βοηθησει στην απορροφιση της.

 

Θα μπορουσες να ανεβασεις μερικες καλες φωτο του εσωτερικου του; (πλακετα κτλ)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το εξης πρόβλημα.οταν μιλαω δε κλεινει ηθονη του κινητου με αποτέλεσμα να πατιουντε κουμπια...μπορω να κανω κατι να το διορθωσω??
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ RECOVERY ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΦΩΝΗ + ΚΑΙ POWER ΑΝΑΒΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ JIAYU ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΙΛΛΑΕΙ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ:O:O:O:O:O

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το εξης πρόβλημα.οταν μιλαω δε κλεινει ηθονη του κινητου με αποτέλεσμα να πατιουντε κουμπια...μπορω να κανω κατι να το διορθωσω??

 

εννοεις οτι ενω εισαι σε κληση πατας το κουμπι on/off και δεν σβηνει η οθονη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι ενω εισαι σε κληση πατας το κουμπι on/off και δεν σβηνει η οθονη?

 

Οχι κλείνει με το κουμπι.εγω ομως θελω να κλεινει με τους αισθητηρες...που εχει και το xiaomi μου και αλλα κινητα.δηλαδη οταν πλησιάζω το κεφαλι μου να κλεινει

Αυτοματαμα...οταν το βγαζω να ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...