Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκει ειναι το παραλογο στο Jiayu f1 εχει δυο διαφορετικα ΙΜΕΙ, στο G2F ενα και το αυτο. Αλλα και οι δυο καρτες δουλευοιυν, που ειναι διαφορετικης εταιριας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο IMEI σε διαφορετική εταιρία κινητής, δεν είναι πρόβλημα, πρόβλημα είναι να βάλεις δύο ίδιες κάρτες, θα σε πετάει συνέχεια έξω..
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κιν...

 

Αρκετα εμφανισιμο.. ηρθε με δευτερο καπακι, silicon case, flip cover και την sd.. οπως ηθελα..

αν και τυχαια ζητησα την sd παλι καλα διοτι φανταζομαι γνωριζεται οτι χωρις αυτη δεν...

 

εχω ενα θαματακι με το wifi... δεν μπαινει σε youtube και ειναι αρκετα αργο..

τα θεματακια που εχω λοιπον ειναι

1) πρεπει να διαγραψω τις κινεζιες? "οχι οτι με πολυνοιαζουν μιας και το κινητο προοριζεται για εφηβη

2) πηγα να κανω το εξης

Settings (more) > Mobile Networks > APN > New, ...

αλλα η επιλογη mobile net δεν ειναι επιλεξιμη καμμια ιδεα?

πως μπορω να δω αν πιανω 3g?

3) επισης θα ηθελα μερικα προγραμματα για διευκολυνση

1) Καλυτερο browser

2) Για να γραφει μεγαλυτερα μηνυματα! "καπου διαβασα κατι αλλα μαλλον ειναι αρτικολεξο γιατι ακομα και στο google δεν το βρισκει"

 

εβαλα και ειμαι ευχαριστημενος :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενας φίλος το εχει το κινητό και εκανε αυτες τις μερες το εξής περίεργο...Ενω πηγαινε να ανοίξει το wifi δεν ανοιγε. Δηλαδη δεν γινοταν μπλε η μπαρα του wifi ωστα να βρει επειτα τα δίκτυα....Επίσης σταματησε να του βγαζει στο μητρώο κλήσεων τους νεότερους αριθμούς. Ειχε σταματήσει σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία απο τοτε δεν εβγαζε ουτε στις αναπαντητες ουτε στις εξερχόμενες ουτε στις εισερχομενες το αριθμό....Το εχει παθει κανείς???τι να φταίει...του καναμε μια επαναφορα στις εργοστασιακές και ολα οκ τωρα αλλα λεω μήπως το ξανακανει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενας φίλος το εχει το κινητό και εκανε αυτες τις μερες το εξής περίεργο...Ενω πηγαινε να ανοίξει το wifi δεν ανοιγε. Δηλαδη δεν γινοταν μπλε η μπαρα του wifi ωστα να βρει επειτα τα δίκτυα....Επίσης σταματησε να του βγαζει στο μητρώο κλήσεων τους νεότερους αριθμούς. Ειχε σταματήσει σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία απο τοτε δεν εβγαζε ουτε στις αναπαντητες ουτε στις εξερχόμενες ουτε στις εισερχομενες το αριθμό....Το εχει παθει κανείς???τι να φταίει...του καναμε μια επαναφορα στις εργοστασιακές και ολα οκ τωρα αλλα λεω μήπως το ξανακανει...

Δεν χρειαστηκε επαναφορα. Στο Κουμποτ μου το ειχε κανει και επανηλθαν ολα με ενα ρεσετ. Καθαρισες τις κινεζικες εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο που μας πέρασε είμαι και εγώ κάτοχος του τηλεφώνου

Όλα δείχνουν να εξελίσσονται ομαλά

Root=ok / recovery =ok / rom by Panosvo = ok :thanks:

 

Το τηλ. μου αρέσει πολύ :D

Εάν παραμείνει ως έχει, αποτελεί πολύ καλό deal

Αγοράστηκε καινούργιο από φίλο του forum (ευχαριστώ Κώστα)

Μια πάρα πολύ τίμια συναλλαγή με κόστος 95€ (περιλαμβάνει θήκη σιλικόνης)

 

Εν τω μεταξύ περιμένω άλλο ένα από VickMall :D

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενας φίλος το εχει το κινητό και εκανε αυτες τις μερες το εξής περίεργο...Ενω πηγαινε να ανοίξει το wifi δεν ανοιγε. Δηλαδη δεν γινοταν μπλε η μπαρα του wifi ωστα να βρει επειτα τα δίκτυα.... Το εχει παθει κανείς???τι να φταίει...του καναμε μια επαναφορα στις εργοστασιακές και ολα οκ τωρα αλλα λεω μήπως το ξανακανει...

 

παρελαβα σημερα και εγω απο vickmall. Μου το εκανε αυτο με το wifi μια στιγμη δεν ανοιγε αλλα προς το παρον εστρωσε με reboot.

 

Ζητησα να βγαλουν τις κινεζιες αλλα απο οτι βλεπω τις εκαναν απλα disable εκτος απο ενα κινεζικο πακετο εφαρμογων baidu. Τα κανω disable ολα αυτα ή θα επηρεαστει τιποτα αλλο? εχει baidu browser - input - store και ενα αλλο.

 

Μειον για μενα ειναι η απουσια φωτισμου στα 3 κουμπια κατω. Στο σκοταδι ειναι καπως να τα πατας και να μη φωτιζουν.

Κατα τα αλλα παει σφαιρα

 

Antutu εγραψε 21150 :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα και εγω απο vickmall. Μου το εκανε αυτο με το wifi μια στιγμη δεν ανοιγε αλλα προς το παρον εστρωσε με reboot.

 

Ζητησα να βγαλουν τις κινεζιες αλλα απο οτι βλεπω τις εκαναν απλα disable εκτος απο ενα κινεζικο πακετο εφαρμογων baidu. Τα κανω disable ολα αυτα ή θα επηρεαστει τιποτα αλλο? εχει baidu browser - input - store και ενα αλλο.

 

Μειον για μενα ειναι η απουσια φωτισμου στα 3 κουμπια κατω. Στο σκοταδι ειναι καπως να τα πατας και να μη φωτιζουν.

Κατα τα αλλα παει σφαιρα

 

Antutu εγραψε 21150 :D

Μπορείς εύκολα να περάσεις τη rom του panosvo (βλέπε 1ο post) που είναι απαλλαγμένη από κινεζιές

Θα συμφωνήσω για τα φωτιζόμενα πλήκτρα :mad:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Θέλω να αγοράσω ένα φτηνό και όσο γίνεται κάλο κινητό για τη γυναίκα μου. Αυτό εκτός από τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα τι άλλο μείον έχει. Ρωτάω φυσικά εσάς που ήδη το έχετε... Και αν δε παίρνατε αυτό ποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά και με αυτά τα χαρακτηριστικά θα παίρνατε;;; Ευχαριστώ!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά, αυτό και μόνο αυτό.

Γενικότερα η Jiayu είναι πιο πάνω από τους υπόλοιπους Κινέζους στην ποιότητα κατασκευής, υπολειπόμενη -ίσως- μόνο των κολοσσών (Xiaomi, ZTE, Huawei, Coolpad) και των premium εταιριών (Meizu, Oppo). Κι αυτό λόγω διαφοράς τιμής κυρίως.

Την ποιότητά της την βλέπεις και στο Loyalty των πελατών της. Όποιος παίρνει jiayu, συχνά μένει στην εταιρία.

 

Αν η γυναίκα σου δεν έχει απαιτήσεις αλλά το χρησιμοποιεί κυρίως ως τηλέφωνο και 1-2 εφαρμογές, δες και το Jiayu F1.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα να το φορτισω με αλλο φορτιστη και αρχισε να επιλεγει απ το μενου ασταματητα σαν να εχεις πατημενο δηλαδη καποιο πληκτρο συνεχομενα! μου το εκανε με 2 που δοκιμασα. ο δικος του εβγαζε ενα σφυριγμα και επειδη το ειχα διπλα φοβηθηκα μη κανει μπαμ.

 

πληκτρολογιο αλφαριθμητικο 3Χ4 πως βαζουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα να το φορτισω με αλλο φορτιστη και αρχισε να επιλεγει απ το μενου ασταματητα σαν να εχεις πατημενο δηλαδη καποιο πληκτρο συνεχομενα! μου το εκανε με 2 που δοκιμασα. ο δικος του εβγαζε ενα σφυριγμα και επειδη το ειχα διπλα φοβηθηκα μη κανει μπαμ.

 

πληκτρολογιο αλφαριθμητικο 3Χ4 πως βαζουμε?

 

Αυτο το κολλημα ειναι θεμα φορτιστη.Αλλαξε φορτιστη και θα σαι οκ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κολλημα ειναι θεμα φορτιστη.Αλλαξε φορτιστη και θα σαι οκ.

 

εχει δικιο και εμενα σφυριζε ο δικος του και εβαλα αλλον εναν της LG και ειναι κανονι :kill:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κολλημα ειναι θεμα φορτιστη.Αλλαξε φορτιστη και θα σαι οκ.

 

εστρωσε τωρα ευτυχως.

 

παρατηρησα οτι ζεστενεται αρκετα στη περιοχη γυρω απο τη πισω καμερα. γινεται σε κανεναν αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εστρωσε τωρα ευτυχως.

 

παρατηρησα οτι ζεστενεται αρκετα στη περιοχη γυρω απο τη πισω καμερα. γινεται σε κανεναν αλλο?

 

Γενικά και εγώ έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται λιγάκι εύκολα, ειδικά με παιχνιδάκια :(

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης τους ειναι λιγακι γιουχου, αλλα με ενα της σαμσουγκ, παει σφαιρα.

Οντως και σε μενα οταν παιζω παιχνιδια *soccer stars), zεσταινετε γυρω απο την καμερα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το wi fi και το ότι καμια φορά δεν ανοίγει παρά μόνο με επανεκκίνηση πως λύνεται ρε παιδιά;;
Link to comment
Share on other sites

κενο sms πως στελνουμε??

 

υπαρχει τροπος να παρω screenshot με καποιο συνδιασμο πληκτρων? διαβασα για volume down + on/off αλλα δεν πιανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το wi fi και το ότι καμια φορά δεν ανοίγει παρά μόνο με επανεκκίνηση πως λύνεται ρε παιδιά;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roamingsoft.manager

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κενο sms πως στελνουμε??

 

υπαρχει τροπος να παρω screenshot με καποιο συνδιασμο πληκτρων? διαβασα για volume down + on/off αλλα δεν πιανει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enlightment.screenshot

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι κοντά να το παραγγείλω για τη σύζυγο, από to2c, καθώς βλέπω ότι δίνει το πιο συμφέρον πακέτο.

Η χρήση του θα είναι απλή: Κλήσεις, μηνύματα, λίγο ιντερνετ και αναπαραγωγή μουσικής.

Μερικές ερωτήσεις πριν οριστικοποιήσω την παραγγελία:

 

1. Η μαμίσια ROM θα έχει μέσα Ελληνικά ή θα πρέπει να τους το ζητήσω κατά την παραγγελία;

2. Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω απροβλημάτιστα το κινητό με τη ROM που θα έρθει (και πιθανές online

αναβαθμίσεις που θα υπάρχουν) ή θα χρειαστεί να περάσω manual άλλη ROM;

3. Να το ζητήσω rooted; Θα μου χρειαστεί κάπου;

4. Η original leather case, που έχει αυτοκόλλητη πλάτη, συγκρατεί με ασφάλεια το κινητό; (όπως πχ η

αντίστοιχη του Honor 3c, που έχει σκληρή πλαστική πλάτη-θήκη που ενθυλακώνει το κινητό)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1. Η μαμίσια ROM θα έχει μέσα Ελληνικά ή θα πρέπει να τους το ζητήσω κατά την παραγγελία;

2. Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω απροβλημάτιστα το κινητό με τη ROM που θα έρθει (και πιθανές online

αναβαθμίσεις που θα υπάρχουν) ή θα χρειαστεί να περάσω manual άλλη ROM;

3. Να το ζητήσω rooted; Θα μου χρειαστεί κάπου;

4. Η original leather case, που έχει αυτοκόλλητη πλάτη, συγκρατεί με ασφάλεια το κινητό; (όπως πχ η

αντίστοιχη του Honor 3c, που έχει σκληρή πλαστική πλάτη-θήκη που ενθυλακώνει το κινητό)

Εχει Ελληνικά

Ναι, δεν χρειάζεται καμια αλλαγή

Αν έσυ έχεις δει οτι χρειάζεσαι root, να το ζητήσεις - αν όχι, αστο - γίνεται και αργότερα

Η αυτοκόλλητη ταινία κολλάει εξαιρετικά, μην ανησυχείς

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roamingsoft.manager

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enlightment.screenshot

Ευχαριστω για την απαντηση. Τι ακριβως κανει ομως αυτη η εφαρμογη στο προβλημα του wifi? Με ποιο τροπο το λυνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...