Jump to content

Best Player (video player with subs, file manager, sd reader)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Best Player αναβάθμιση v3.8.1

1. μεταφέρθηκε σε UWP

2. υποστηρίζεται drag & drop για πολλαπλά αρχεία βίντεο/ήχου)

3. η μουσική συνεχίζεται κατά την ελαχιστοποίηση της εφαρμογής

4. υποστηριζόμενες λειτουργίες πλήκτρων / ποντικιού:

space: [play] / [pause]

αριστερό πλήκρο ποντικιού πατημένο + κίνηση αριστερά / κίνηση δεξιά: [micro backward] / [micro forward]

αριστερό πλήκρο ποντικιού πατημένο + κίνηση πάνω / κίνηση κάτω: [ένταση ήχου πάνω] / [ένταση ήχου κάτω]

αριστερό διπλό κλικ(ποντίκι): [πλήρης οθόνη] / [επιστροφή παραθύρου στην προηγούμενη κατάσταση]

ρόδα ποντικιού πάνω/κάτω: [ένταση ήχου πάνω] / [ένταση ήχου κάτω]

escape: Εάν (πλήρης οθόνη) -> [επιστροφή παραθύρου στην προηγούμενη κατάσταση] / [κρύψιμο popups]

 

λογικά η εφαρμογή πρέπει να δουλεύει με Continuum, αν κάποιος έχει lumia 950

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμιση 3.8.7 (μόνο για Windows 10 / UWP έκδοση)

 

1. Άλλαξε το video UI για να ταιριάζει με τα Windows 10

2. Υποστηρίζονται ενσωματωμένοι υπότιτλοι και ενσωματωμένα audio streams σε mkv

 

desktop

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/122566d1455928526-new.jpg

 

mobile

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/122588d1455962728-sample.png

 

Το UI του file explorer και του music player θα αλλάξει και αυτό σύντομα, ανάλογα.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο τακτοποιημα στο UI του player και γενικα το UI της εφαρμογης.

Οταν βρω λιγο χρονο,θα σου γραψω,την αποψη μου και τι χρειαζεται ισως,να προστεθει για καλυτερη χρηση σε touch screen επιπεδο.

Και νομιζω οτι στην επιλογη του thumbnails θα ηταν καλυτερα να ηταν μεγαλυτερες εικονες και αναλογα με το μεγεθος που θα εχει η εφαρμογη να ειναι 1 ή 2 ή 3... εικονιδια στην καθε οριζοντια σειρα και οταν ειναι thumbnail (off) να ειναι οπως ειναι τωρα,δλδ το ενα κατω απο το αλλο.

Επισης καλο θα ηταν,εκει στους φακελους που ειναι τα media(βιντεο,φωτο και μουσικη) ,να υπηρχε επιλογη στη σειρα(αναλογα με το χρονο,το μεγεθος,αλφαβητικα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ector για τις προτάσεις/υποδείξεις. Θα ληφθούν υπόψιν όταν ξεκινήσω την αναβάθμιση του UI στον explorer.

 

Κουμπί ταξινόμησης υπάρχει στους φακέλους. Η προεπιλογή είναι απενεργοποιημένη. Δεν υπάρχει στους φακέλους all videos, all music, all pictures. Για αυτούς δεν έχω τελειώσει ακόμη τις προσθήκες, καθώς μένουν αρκετά πράγματα να γίνουν. Θα γίνει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι ενσωματωμένοι υπότιτλοι και ήχος θα έρθουν και στην εφαρμογή για το κινητό η μονο στα windows 10 θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update έφτιαξε και το πρόβλημα με την εμφάνιση του live tile στα 8.1.

Εξαιρετικη δουλεια και μπράβο που ασχολείσαι ζεστά με συνεχόμενες βελτιώσεις.:)

 

Απο εμένα το μονο που θα ήθελα ειναι να φύγει το γκρι φόντο οταν ανοίγουμε την εφαρμογή η τουλαχιστον επιλογη να βάλουμε και κατι αλλο σαν χρωμα η ακόμα καλυτερα wallpaper απο βάση δεδομένων του Bing που να ανανεώνεται οπως στο Torrex Pro.

 

ΥΓ: Την αγόρασα την πλήρη εκδοση τελικά διοτι πλέον την θεωρω την πιο πλήρης σε σχέση με οτιδήποτε αλλο και με καλύπτει σε πιο μέγιστο βαθμο απο αλλες αντίστοιχες και πιο βαρια ονόματα στο χωρο που ειναι κατώτερα των προσδοκιών και περιστάσεων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι ενσωματωμένοι υπότιτλοι και ήχος θα έρθουν και στην εφαρμογή για το κινητό η μονο στα windows 10 θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα??

 

Οι αναβαθμίσεις ισχύουν για όλες τις συσκευές που τρέχουν Windows 10 -ή Windows 10 mobile- (κινητά, tablet, laptop, desktop, κ.τ.λ.).

 

Με το τελευταίο update έφτιαξε και το πρόβλημα με την εμφάνιση του live tile στα 8.1.

Εξαιρετικη δουλεια και μπράβο που ασχολείσαι ζεστά με συνεχόμενες βελτιώσεις.:)

 

Απο εμένα το μονο που θα ήθελα ειναι να φύγει το γκρι φόντο οταν ανοίγουμε την εφαρμογή η τουλαχιστον επιλογη να βάλουμε και κατι αλλο σαν χρωμα η ακόμα καλυτερα wallpaper απο βάση δεδομένων του Bing που να ανανεώνεται οπως στο Torrex Pro.

 

ΥΓ: Την αγόρασα την πλήρη εκδοση τελικά διοτι πλέον την θεωρω την πιο πλήρης σε σχέση με οτιδήποτε αλλο και με καλύπτει σε πιο μέγιστο βαθμο απο αλλες αντίστοιχες και πιο βαρια ονόματα στο χωρο που ειναι κατώτερα των προσδοκιών και περιστάσεων.

 

Το γκρι φόντο έχει φύγει στην έκδοση για Windows 10 (έχει γίνει γκρι/μπλε), ενώ η εφαρμογή έχει πάρει αρκετές αναβαθμίσεις από τις εκδόσεις των Windows 8.1. Αν θυμάμαι καλά έχεις Windows 8.1. Αν βρω χρόνο θα στείλω αναβάθμιση για το χρώμα. Σου προτείνω πάντως να βάλεις τα 10αρια. Ούτως ή άλλως όμως το UI του file explorer ενδέχεται να αλλάξει ριζικά και να πάρει το template για Windows 10. Αν δεν γίνει αυτό, θα το κάνω πιο παραμετροποιήσιμο. Έχουν πάρα πολλά να γίνουν ακόμη και θα γίνουν.

Ευχαριστώ alex.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που κατέβασα την δοκιμαστική έκδοση στο lumia 950xl χθες και πέρασα μια ταινία mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους και με 2 ηχους δεν κατάφερα να βρω από που αλλάζουν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ στο κουμπί "dec" και κοίταξε ποιος decoder είναι επιλεγμένος. Αν είναι ενεργοποιημένη -αυτόματα- η επιλογή ffmeg δεν μπορείς να επιλέξεις -προς το παρόν- ενσωματωμένους υπότιτλους ή δευτερεύοντα κανάλια ήχου. Αν όχι, θα εμφανίζονται στο πάνελ δύο κουμπια με ταμπέλα "CC". Το αριστερό αφορά τους εσωτερικούς και το αμέσως επόμενο δεξιά, αφορά τους εσωτερικούς. Σε κάθε περίπτωση αν εμφανίζεται μόνο ένα κουμπί με ταμπέλα "CC" αυτό αφορά μόνο τους εξωτερικούς, οπότε οι εσωτερικοί υπότιτλοι, είτε δεν μπορούν να φορτωθούν, είτε αυτοί δεν υπάρχουν. Δικό μου λάθος που δεν τόνισα ότι τα παραπάνω δεν υποστηρίζονται προς το παρόν κατά την αποκωδικοποίηση με ffmpeg. Συγνώμη Αντρέα για την ταλαιπωρία, που έψαχνες και δεν το έβρισκες.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση 4.0.3 (μόνο για Windows 10 / UWP έκδοση)

 

1. Υποστηρίξη λιστών αναπαραγωγής (playlists)

2. Αναβαθμίστηκε λίγο το UI του Video player

3. Άλλαξε εντελώς το UI του Music player (ίδιο με του video)

4. Προστέθηκαν κάποιες πειραματικές λειτουργίες (casting dlna miracast).

 

[με κλικ σε άδειο σημείο στην μπάρα κουμπιών του player γίνεται επιλογή για εμφάνιση είτε της συνολικής, είτε της υπολειπόμενης διάρκειας]

Οι παρακάτω εικόνες είναι από desktop, αλλά και στα τηλέφωνα το UI είναι το ίδιο.

 

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/123135d1456937467t-demomusic.jpg

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/123126d1456917645t-playlists.jpg

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/123123d1456917639t-ccsettings.jpg

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/123124d1456917642t-controls.jpg

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στη παρέα σας και αγόρασα τον Player. Καιρό το έλεγα αλλά τώρα βρήκα χρόνο τελικά. Έχω Windows 10 σε ένα ASUS T100-TAM.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρα πολυ καλες οι αλλαγες και ο τροπος που εχεις διαμορφωσει τις in video ρυθμησεις!

Απλα πιστευω,οτι ενα ξεχοριστο μενου για τις ρυθμισεις,χρειαζεται και δεν επρεπε να το αφαιρεσεις,γιατι:

1.Eιναι πολυ πιο ευκολο να βρεις αυτα που θες να αλλαξεις,διοτι σε ενα αυτονομο μενου εχεις περισσοτερο χωρο για να δωσεις και λεπτομεριες στις ρυθμησεις,για τις επιλογες και στο τι κανουν.

2.Μπορει καποιος να μπει μια φορα στο μενου και να κανει τις ρυθμησεις που θελει,για ολα,τοσο για τα βιντεο,οσο και για τις φωτογραφιες κ.λ.π.

3.Θα σε βολεψει να προσθετεις στο μελλον και ρυθμησεις για το ιδιο το UI της εφαρμογης και οι αλλαγες να εφαρμοζεται σε ολη την εφαρμογη και να μην τα αλλαζεις μονο μεσα σε καθε φακελλο ξεχωριστα(χρειαζεται και αυτο).

4.Μπορεις πολυ πιο ευκολα μεσο ενος μενου ρυθμισεων να δωσεις στο νεο χρηστη,να καταλαβει τι δυνατοτητες και features διαθετει η εφαρμογη σε ολα τα επιπεδα,video player,viewer,file manager κ.λ.,χωρις να μπει και να σκαλιζει την εφαρμογη για να βρει ΟΛΕΣ τις δυνατοτητες εφαρμογης,απο μονος του.Ειναι κατι σαν preview τις ιδιας της εφαρμογης και παρα πολλης κοσμος κοιταει τις ρυθμισεις και μετα αποφασιζει αν θα την δοκιμασει ή οχι.

 

Δεν ειναι κακο οτι εχεις τις ρυθμησει μεσα σε καθε σελιδα και στο video player,απλα να υπαρχουν και σε ενα κεντρικο μενου.

 

Και κατι που νομιζω οτι σε μενα δεν εμφανιζονται,οπως η επιλογη για full screen και οι εξτρα επιλογες στο μενου των υποτιτλων,αν και νομιζω οτι δε πηρα την τελευταια αναβαθμιση ακομη και γι'αυτο δε τα εχω!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ector. Ευχαριστώ για το χρόνο και τα σχόλια. Βρήκα χρόνο το Σ/Κ και έχω στείλει κάποιες αλλαγές. Τελευταία έκδοση θα είναι ή 4.1.0.0.

 

Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου. Το είχα υπόψιν και έχει ήδη έχει προστεθεί κουμπί ρυθμίσεων τόσο στην αρχική σελίδα, όσο και στον media player, για όλους τους λόγους που αναφέρεις. Προς το παρόν είναι μόνο δύο οι ρυθμίσεις (μία στο file explorer), αλλά εννοείται με το χρόνο -καθώς μένουν αρκετά πράγματα να γίνουν- θα γεμίσουν καθώς θα αφορούν όλα αυτά που γράφεις. Όταν γίνουν αρκετές θα μεταφερθούν στο πλάι με tabs.

 

Εκτός από το κουμπί ρυθμίσεων και κάποιες μικροπινελιές στο UI του media player (έχει συγχωνευτεί πλέον ο video με το music player), υπάρχει επιλογή στο να επιλέγεται αν θα μεταφερόμαστε στον player ή στον file explorer με το ξεκίνημα της εφαρμογής, ενώ δούλεψα αρκετά το κομμάτι του drag & drop (σε dekstop mode) κυρίως στον media player, καθώς και καθοδήγηση του χρήστη σε περίπτωση που υπάρχει θέμα με την απαραίτητη ασφάλεια και άδεια που πρέπει να λάβουν οι εφαρμογές για Windows Store. Τέλος βγήκαν οι μεταφράσεις καθώς έχουν προστεθεί κάποια μηνύματα, οποτε θα ξαναμπουν μια και καλή.

 

Το κουμπί του full screen το έχω αφαιρέσει -προς εξοικονόμηση χώρου- διότι στο desktop, το full screen πραγματοποιείται με διπλό κλικ (όπως και η επαναφορά). Στα mobile είναι ούτως ή άλλως full screen, οπότε το θεώρησα περιττό. Αν η συμπεριφορά στη συσκευή σου είναι διαφορετική ή αν για οποιοδήποτε λόγο πιστεύεις δε βολεύει, ενημέρωσέ με να το επαναφέρω άμεσα.

 

Και κατι που νομιζω οτι σε μενα δεν εμφανιζονται,οπως η επιλογη για full screen και οι εξτρα επιλογες στο μενου των υποτιτλων,αν και νομιζω οτι δε πηρα την τελευταια αναβαθμιση ακομη και γι'αυτο δε τα εχω!

Τί εννοείς; Τί δε σου εμφανίζεται ακριβώς; Μήπως επειδή πρέπει να κάνεις κλικ/tap στο μενού για να εμφανιστεί η μπάρα κύλισης. Δεν είναι ορατή, οπότε μάλλον σε μπέρδεψε. Προφανώς θα πρέπει να είναι ορατή. Θα το αλλάξω.

Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. Ενημέρωσέ με.

 

Ευχαριστώ.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε tablets(touch screen) με double tap μπαινει σε full screen,απλα καποιοι να μην το βρουν και να μην καταλαβουν πως γινεται,λογο του οτι εχουν συνηθησει να βλεπουν το σημαδακι του full screen!:p

 

Προταση:

Σημαντικο κομματι σε μια εφαρμογη ειναι η αρχικη οθονη και εχει σημασια να ειναι οσο το δυνατο πιο εμφανισημη(οχι βαρυφορτωμένη,αλλα ουτε και να ειναι αδεια ) και να διχνει και την ταυτοτητα της εφαρμογης,δλδ το σκοπο στον οποιο απευθυνεται η συγκεκριμενη εφαρμογη και να δεινει και καποιες ευκολιες!

Για παραδειγμα η εφαρμογη αυτη εχει 3 χαρακτηρες/ιδιοτητες:

1.File manager

2.Video/music player

3.Photo viewer

H αρχικη σελιδα δινει την αισθηση οτι η εφαρμογη ειναι απλα ενας file manager και οχι τα αλλα δυο.

Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα στην αρχικη οθονη να φαινονται και να ξεχωριζουν αυτες οι 3 ιδιοτητες , να δινει και καποιες εξτρα ευκολιες και μια οπτικη ιδεα της εφαρμογης.

 

Εχω φτιαξει και ενα παραδειγματακι ,για να καταλαβεις τι θελω να πω και πως το βλεπω!:D:p

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Ector πολύ ωραίο το UI σου. Θα ληφθεί υπόψιν όταν ξεκινήσω τη διαμόρφωση του file explorer. Ευχαριστώ πολύ και για την πρότασή σου και για τον κόπο σου.

Πες μου επίσης ποιες έξτρα ρυθμίσεις των υπότιτλων δε σου εμφανίζονται, αν δεν είναι αυτό που σου έγραψα σχετικά με την μπάρα κύλισης.

Link to comment
Share on other sites

Ector πολύ ωραίο το UI σου. Θα ληφθεί υπόψιν όταν ξεκινήσω τη διαμόρφωση του file explorer. Ευχαριστώ πολύ και για την πρότασή σου και για τον κόπο σου..

Τιποτα,απλος βαριομουνα και ειπα να κανω καποιες τροποποιησεις να σου δωσω και καμια ιδεα!:p

Πες μου επίσης ποιες έξτρα ρυθμίσεις των υπότιτλων δε σου εμφανίζονται, αν δεν είναι αυτό που σου έγραψα σχετικά με την μπάρα κύλισης..

Βασικα στην εικονα κατω φαινεται να υπαρχουν 5 επιλογες στο παραθυρακι πανω απο την μπαρα,ενω στην εφαρμογη οταν παταω το εικονιδιο των υποτιτλων μου εμφανιζει 2 επιλογες(το γραναζι για τις ρυθμισεις και το εικονιδιο για να ψαξεις υποτιτλο απο τα αρχεια σου).

Μπορει να εχω και λαθος,δε ξερω τι απεικονιζει ακριβως η εικονα!

 

http://forums.windowscentral.com/attachments/app-spotlight/123123d1456917639t-ccsettings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις επιπλέον επιλογές (σημαία, λίστα υπότιτλων, και η επιλογή για το πάνελ ρύθμισης -συγχρονισμό, μετακίνηση κ.λ.π.) εμφανίζονται (αυτόματα) μόνο όταν έχουν βρεθεί υπότιτλοι στο φάκελο που βρίσκεται το βίντεο ή η ταινία. Επίσης εμφανίζονται αν φορτωθεί καινούριος υπότιτλος από τα αρχεία. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν υπότιτλοι δεν έχουν νόημα να υπάρχουν τα παραπάνω εικονίδια, γι' αυτό και απενεργοποιούνται (αυτόματα).

Το εικονίδιο με τη σημαία αντιστοιχεί στη γλώσσα αποκωδικοποίησης που μπορεί να ρυθμιστεί επιπλέον και από τις γενικές ρυθμίσεις των υπότιτλων. Το εικονίδιο με τη λίστα αντιστοιχεί στη λίστα με όλους τους -εξωτερικούς- υπότιτλους που έχουν βρεθεί ή έχουν φορτωθεί, είτε με το κουμπί, είτε με drag & drop (σε desktop).

Αν δε σου εμφανίζονται οι επιπλέον 3 επιλογές με βάση αυτά που σου γράφω, ενημέρωσέ με.

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση v4.1.4

 

1. αρκετές μικροδιορθώσεις

2. δυνατότητα επιλογής μεταφοράς στον player ή στον file explorer με το ξεκίνημα της εφαρμογής

3. μικροαλλαγές στο UI του media player

4. σε dekstop, υποστήριξη drag & drop στο media player πολλαπλών media αρχείων, φακέλων, υπότιτλων.

5. καθοδήγηση του χρήστη κατά το άνοιγμα αρχείου, σε περίπτωση που χρειάζεται αναγκαία καταχώριση σκληρού δίσκου για τις απαιτούμενες άδεις που πρέπει να έχουν οι Windows store εφαρμογές. Αυτό χρείαζεται να γίνει μόνο μια φορά και μόνο κατά τη δήλωση του κύριου σκληρού. Οι εξωτερικοί σκληροί καταχωρούνται αυτόματα. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει διαφορά με τις dekstop εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο που παρατήρησα. Είδα μια ταινία με εξωτερικούς υπότιτλους. Όλα καλά τους αναγνώρισε . Όταν μετά πήγα να ανοίξω άλλο αρχείο βίντεο που δεν είχε υπότιτλους (ήταν ελληνικό το βίντεο και αφού είχα κλείσει και ξανά ανοίξει την εφαρμογή) μου εμφάνιζε τους υπότιτλους της προηγούμενης ταινίας. Άσχετο. Αναγκάστηκα να πατήσω το κουμπί cc και μετά τη λίστα με του υπότιτλους και μετά να πατήσω το off για να διορθωθεί. Έτσι πρέπει να γίνετε? κάνω κάποιο λάθος εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το άλλο αρχείο βίντεο βρίσκεται στον ίδιο φάκελο με την ταινία; Η εφαρμογή ψάχνει πρώτα αν το όνομα των υπότιτλων αντιστοιχεί με το όνομα του βίντεο. Αν ναι, εμφανίζεται αυτό κατά την αναπαραγωγή του βίντεο, και μαζί με τους υπόλοιπους υπότιτλους -εάν υπάρχουν- φορτώνονται σε λίστα. Αν όχι, τότε φορτώνονται σε λίστα όλοι οι υπότιτλοι που υπάρχουν στον ίδιο φάκελο με την ταινία και εμφανίζεται το πρώτο αρχείο υπότιτλων που βρέθηκε. Οπότε, αν έχεις άλλα βίντεο στον ίδιο φάκελο θα εμφανίζεται πάντα το πρώτο αρχείο υπότιτλων. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις, έτσι ώστε να μην φορτώνονται αυτόματα υπότιτλοι.

Στην περίπτωση τώρα που το νέο βίντεο που είδες δεν είναι στον ίδιο φάκελο με την ταινία και φορτώθηκαν υπότιτλοι από άλλο φάκελο και συγκεκριμένα από αυτόν της ταινίας -αν και δύσκολο, πόσο μάλλον που έκλεισες και ξανάνοιξες την εφαρμογή, καθώς δεν κρατιούνται στη μνήμη οι υπότιτλοι-, τότε θα πρόκειται για κάποιο σφάλμα. Όχι, δεν πρέπει να γίνεται έτσι. Οι υπότιτλοι αντιστοιχούν σε βίντεο(ς) από έναν μόνο φάκελο.

Αν θυμάσαι, στείλε μου σε παρακαλώ (σε π.μ.) τα βήματα που ακολούθησες, έτσι ώστε να λυθεί άμεσα. Και αν δε βαριέσαι, προσπάθησε να αναπαράξεις τη διαδικασία, έτσι ώστε να ξανασυμβεί το σφάλμα. Thanks

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα το κατάλαβα. (όπως μου είχε απαντήσει κάποτε η SAP ... this is not a bug it is a feature.) Πράγματι τα video είναι χίμα μαζί με τους υπότιτλους όλα σε ένα folder.

 

Αυτό που θα μπορούσε να γίνει (αν και τώρα που το ξέρω δεν έχω πρόβλημα) είναι να εμφανίζονται οι υπότιτλοι μόνο αν είναι το όνομα του βίντεο και οι υπότιτλοι με το ίδιο όνομα. Αλλιώς να εμφανίζονται στη λίστα (των υποτίτλων).

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε τέτοια επιλογή (πιο παλιά), αλλά την έβγαλα επειδή οι πολλές επιλογές τείνουν να μπερδεύουν παρά να είναι λειτουργικές. Κανένα πρόβλημα. Θα την επαναφέρω κάποια στιγμή σύντομα. Θα βρίσκεται κάτω από την αυτόματη φόρτωση υπότιτλων. Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, θα εμφανίζεται ένα κουμπί τύπου διακόπτη, όπου θα μπορείς να επιλέξεις να φορτώνεται μαζί με την ταινία είτε αρχείο υπότιτλων που έχει το ίδιο όνομα με το αρχείο βίντεο, είτε οποιοδήποτε όνομα (δηλαδή το πρώτο που θα βρεθεί).

Όπως και να 'χει στη λίστα θα υπάρχουν όλοι οι υπότιτλοι που έχουν βρεθεί στον ίδιο φάκελο.

Έχεις δίκαιο πάντως. Το σωστό αυτό είναι. Ευχαριστώ

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Όταν οι υπότιτλοι σε μια mkv ταινία είναι ενσωματωμένοι τότε το video σέρνεται, δεν ξέρω αν ευθύνεται κάτι στο format του video. Αν του πεις να μη διαβάζει τους υπότιτλους παίζει κανονικά. Σε εξωτερικούς υπότιτλους δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα. Αν την ώρα που παίζει η ταινία αλλάξω τον decoder τότε δεν εμφανίζονται οι υπότιτλοι (ούτε και μπορώ να τους εμφανίσω) και η ταινία παίζει κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και στην εφαρμογή των Windows Movies & TV. Με άλλη εφαρμογή που το δοκίμασα δεν παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...