Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2013-14


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το revenge ποτε τελιωνει στο 22 η στο 23;; και θα βγει και αλλος κυκλος;παντως τα τελ επεισοδια ηταν πολυ ανατρεπτικα μπορεις να πεις με αποκοριφωση το 21:)

 

Το επόμενο, το 22ο, θα είναι το τελευταίο της σεζόν.

Και ναι, θα υπάρχει και 4η σεζόν, ενώ πρόσφατα είχα διαβάσει άρθρο στο οποίο κάποιος από την παραγωγή έλεγε πως η σειρά θα μπορούσε να έχει παρά πολλές ακόμη σεζόν, μιας και ο σεναριογράφος έχει καταπληκτικές ιδέες για τη συνέχεια....

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί η σειρά άλλα ξεκίνησα το Hannibal και με εχει κερδίσει.

Επίσης διάβασα ότι τελικά ακυρώθηκε το Almost Human για όσους το έβλεπαν. Από το συνήθη ύποπτο Fox φυσικά.

 

Φίλε μου και εγώ το βλέπω.. Καλο είναι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβλεπα πολύ ευχάριστα. Κρίμα γιατί αν στην δεύτερη σεζόν είχαν συνεχές σενάριο και όχι αυτοτελή θα πετούσε. Αλλά Fox είναι αυτό.

 

Το Hannibal είδα πιλότο και το παράτησα. Δεν ξέρω, κάτι με τα οράματα κάτι με τον κοντούλη πρωταγωνιστή που δεν τον συμπάθησα, την άφησα. Αξίζει λες δεύτερη ευκαιρία; Είναι αυτοτελή ή με στόρι;

Φαντάσου ότι πάλι τα επεισόδια τα έκαναν air με λάθος σειρά. Και παρόλα αυτά είχε περισσότερους viewers από το απαράδεκτο Following το οποίο ανανεώθηκε...

 

Όσο για το Hannibal έχει μία underlying πλοκή με διάφορα γεγονότα να συμβαίνουν από πάνω. Αλλά και αυτά τα "αυτοτελή" γεγονότα πολλές φορές παίρνουν παραπάνω από 2 επεισόδια να διαλευκανθούν. Γενικά μου φαίνεται σαν μία ταινία που βλέπεις με δόσεις. Έχει αρκετό μπλαμπλα (εμένα μου αρέσει) και αρκετό gore όμως. Δεν πιστεύω ότι θα αρέσει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια άποψη για την season που τρέχει της σειράς the big bang theory ?? Είδα μερικά βίντεο της σειράς και φάνηκε ενδιαφέρουσα και ενώ είδα τις 4 πρώτες season το πάσχα, ρίχνοντας μια ματιά στην 6η που παίζει στο star, έκτος από μερικά κενό όπως ότι ο leonard τα έχει με την penny ενώ τον άφησα με την priya, δεν μου φάνηκε και τόσο αστείο. Και διάβασα τις προηγούμενες ημέρες ότι θα έχει άλλες 3 (!!) σεζόν.
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια άποψη για την season που τρέχει της σειράς the big bang theory ?? Είδα μερικά βίντεο της σειράς και φάνηκε ενδιαφέρουσα και ενώ είδα τις 4 πρώτες season το πάσχα, ρίχνοντας μια ματιά στην 6η που παίζει στο star, έκτος από μερικά κενό όπως ότι ο leonard τα έχει με την penny ενώ τον άφησα με την priya, δεν μου φάνηκε και τόσο αστείο. Και διάβασα τις προηγούμενες ημέρες ότι θα έχει άλλες 3 (!!) σεζόν.

 

Καλό το big bang theory, έχει γέλιο αλλά είναι κλασική αμερικανική κωμική σειρά που δεν φαίνεται να έχει κάποιο σκοπό, να πηγαίνει κάπου η υπόθεση. Αν δεν σε χαλάει αυτό τότε να την δεις.. Αν θες να δεις κάτι διαφορετικό θα σου προτεινα το Community, το φοβερό It's always sunny in Philadelphia και το Wilfred.

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο, το 22ο, θα είναι το τελευταίο της σεζόν.

Και ναι, θα υπάρχει και 4η σεζόν, ενώ πρόσφατα είχα διαβάσει άρθρο στο οποίο κάποιος από την παραγωγή έλεγε πως η σειρά θα μπορούσε να έχει παρά πολλές ακόμη σεζόν, μιας και ο σεναριογράφος έχει καταπληκτικές ιδέες για τη συνέχεια....

 

 

Καλά είναι παλαβοί αυτοί οι αμερικάνοι. Το revenge έπρεπε να τελείωνε στον πρώτο κύκλο. Ατίθασα νιάτα έχει γίνει πλέον. Καμία σχέση με τη πρωτότυπη πρώτη σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

μας αφησε και το revenge για το καλοκαιρι.οκ ωραιο επεισοδιο με ανατροπες.Μαλιστα σκεφτηκα επειδη η σειρα λεγεται revenge σιγουρα ετσι θα τελιωσει..Και ετσι τελιωσε:lol:

αντε να περιμενεις τωρα να τελιωσει το καλοκαρι τα μπανια τα clubs τα ξενυχτια τα παγωτα οι ζεστες μερες τα αυγουστιατικα βραδυα τα χαρουμενα τραγουδακια τα νησια για να δεις τι θα γινει:lol:

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινάμε να ετοιμαζόμαστε για τα καλοκαιρινά διαμαντάκια falling skies, under the dome & suits.

 

ΥΓ. Οποιος δεν εχει δει το arrow ακομη χάνει. Ο δεύτερος κύκλος έθεσε νέα στάνταρ στις σειρές δράσης και υπέρ ηρώων. Απλά respect

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινάμε να ετοιμαζόμαστε για τα καλοκαιρινά διαμαντάκια falling skies, under the dome & suits.

 

ΥΓ. Οποιος δεν εχει δει το arrow ακομη χάνει. Ο δεύτερος κύκλος έθεσε νέα στάνταρ στις σειρές δράσης και υπέρ ηρώων. Απλά respect

 

Να συμπληρώσω για το καλοκαίρι και τη 2η σεζόν του Ray Donovan (δεν θυμάμαι αν πέρσι το καλοκαίρι έβλεπα και καμία άλλη σειρά, πρέπει να τσεκάρω το SeriesGuide).

 

Για το Arrow θα συμφωνήσω μαζί σου. Η σειρά είναι ό,τι καλύτερο στο είδος της.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλός είναι ο δεύτερος κύκλος? Είχα δει 2,3 επεισόδια του πρώτου κύκλου και βρήκα ένα βαρετό σενάριο, χιλιοπαιγμενο story πλούσιου υπέρ ήρωα που ταυτόχρονα είναι κ ταπεινός.. Ε κ για να μη πολυλογώ δεν μπορούσα ούτε για να περνάει η ώρα να τη βλέπω. Προτιμούσα να βλέπω Σωτήρη γεοργούτζο στο YouTube :-D

 

Έχω ακούσει όμως ότι στο s2 μετράει άσχημα!

 

Για το Ray Donovan δεν το συζητώ. Τρελό casting η σειρά, χτισμένοι χαρακτήρες με βάθος κ νομίζω είναι κάπως underrated η σειρά, δεν την ξέρουν, έχουν δει πολλοί..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλός είναι ο δεύτερος κύκλος? Είχα δει 2,3 επεισόδια του πρώτου κύκλου και βρήκα ένα βαρετό σενάριο, χιλιοπαιγμενο story πλούσιου υπέρ ήρωα που ταυτόχρονα είναι κ ταπεινός.. Ε κ για να μη πολυλογώ δεν μπορούσα ούτε για να περνάει η ώρα να τη βλέπω. Προτιμούσα να βλέπω Σωτήρη γεοργούτζο στο YouTube :-D

 

Έχω ακούσει όμως ότι στο s2 μετράει άσχημα!

 

Για το Ray Donovan δεν το συζητώ. Τρελό casting η σειρά, χτισμένοι χαρακτήρες με βάθος κ νομίζω είναι κάπως underrated η σειρά, δεν την ξέρουν, έχουν δει πολλοί..

Η πρώτη σαιζόν του Arrow (για αυτήν λες φαντάζομαι) είναι πραγματικά δύσκολη να κάτσεις να την δεις, μπορεί πολύ εύκολα να την βαρεθείς, στη 2η έχει κάνει τρελό comeback! Πήγα να την αφήσω στις αρχές της 2ης (5ο-6ο) αλλά διαβάζοντας τα σχόλια και άλλο παιδιών στο αντίστοιχο τόπικ ότι έχει ανέβει πάρα πολύ την συνέχισα. Ε είναι η καλύτερη δράσης για φέτος!

 

Από καλοκαιρινά περιμένω μόνο suits (11/6 ξεκινάει) και αν βγάλει επεισόδια το Top Gear

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σεζόν Arrow ήταν η καλύτερη, δεν τίθεται θέμα. Ανυπομονώ και εγώ για Suits φυσικά, αλλά και το Last Ship και Wayward Pines από M. Night Shyamalan.
Link to comment
Share on other sites

Οντος πολυ καλη σειρα το Arrow και οντος ο 2ος κυκλος ηταν πολυ δυνατος αλλα μας αφησε και πολλα να περιμενουμε για το μελλον...Ηδη εγινε η εισαγωγη και η γνωριμια με τον Flash και στον 3ο κυκλο πιστευω πως θα ειναι σε αρκετα επεισοδια σαν guest star και αυτο λογο του οτι ηδη ετοιμαζετε δικια του σειρα απο το χειμωνα που μας ερχετε...Παρολαυτα εξακολουθω να πιστευω πως σειρα σα το Fringe ακομα δεν με εχει καθηλωσει τοσο πολυ...
Link to comment
Share on other sites

..Παρολαυτα εξακολουθω να πιστευω πως σειρα σα το Fringe ακομα δεν με εχει καθηλωσει τοσο πολυ...

 

Μεγάλη αλήθεια είπες. Για το Fringe όμως έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα αφού η σειρά τελείωσε και το φινάλε ήταν δυνατό και αντάξιο (εν αντιθέση με το λοστ πχ) ενώ αν θυμάσαι κάπου προς τον 4 κύκλο πήγε να μας την κάνει τη κουτσουκέλα :)

Ελπίζω το arrow να συνεχίσει στο καλό μονοπάτι της 2ης σεζόν πάντως και να μη χάσει το δρόμο του

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αλήθεια είπες. Για το Fringe όμως έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα αφού η σειρά τελείωσε και το φινάλε ήταν δυνατό και αντάξιο (εν αντιθέση με το λοστ πχ) ενώ αν θυμάσαι κάπου προς τον 4 κύκλο πήγε να μας την κάνει τη κουτσουκέλα :)

Ελπίζω το arrow να συνεχίσει στο καλό μονοπάτι της 2ης σεζόν πάντως και να μη χάσει το δρόμο του

 

Η αληθεια ειναι οτι ο 4ος παιζει να ηταν και ο καλυτερος κυκλος αφου επιτελους ειδαμε ποιος ηταν πισω απο οσα γινοντουσαν τοσο καιρο..Δεν μου πηγαινε το μυαλο στον "Σποκ" να σου πω την αληθεια...Ειδικα οταν εμαθα γιατι ο Walter αφαιρεσε τον εγκεφαλο του εκει μπερδευτικα λιγακι...Ο 5ος ηταν ο FAIL κυκλος γιατι ειχαν αποφασισει να το σταματησουν(εξου και τα λιγα επεισοδια σε σχεση με ολους τους αλλους κυκλους) και η φαντασια τους ειχε απλα στερεψει..Αλλα οπως ειπα ξανα για μενα κορυφαια σειρα μιας και το casting εδεσε απιστευτα μεταξυ τους...

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική νέα σειρά μυστηρίου/δρασης εποχής 1900 στο Λονδίνο με πολύ γνωστούς ηθοποιούς, όπως :Eva Green (Artemisia από 300), Timothy Dalton ( James Bond), Josh Hartnett.

 

Τρομερά καλογυρισμένη με ύφος εκείνης της εποχής και μπλέκει με διάφορους τρόπους τους μύθους των Frankenstein, Dorian Gray, Jack the Ripper μαζί με Vampires και άλλα τέρατα.

Έχει αρκετό splatter και βρωμολογα, ενώ η Eva Green τα σπάει!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οντως η eva green απιστευτη ηθοποιος

ειδικα στο δευτερο επεισοδιο στη σκηνη που εκανε σαν δαιμονισμενη απιστευτη ερμηνεια:blink:

εδωσε ρεσιταλ:cool:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική νέα σειρά μυστηρίου/δρασης εποχής 1900 στο Λονδίνο με πολύ γνωστούς ηθοποιούς, όπως :Eva Green (Artemisia από 300), Timothy Dalton ( James Bond), Josh Hartnett.

 

Τρομερά καλογυρισμένη με ύφος εκείνης της εποχής και μπλέκει με διάφορους τρόπους τους μύθους των Frankenstein, Dorian Gray, Jack the Ripper μαζί με Vampires και άλλα τέρατα.

Έχει αρκετό splatter και βρωμολογα, ενώ η Eva Green τα σπάει!!

 

Για ποια σειρά μιλας;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια σειρά μιλας;

Penny Dreadful. Το αναφέρει στο θέμα του μηνύματος (την επικεφαλίδα από πάνω)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Penny Dreadful. Το αναφέρει στο θέμα του μηνύματος (την επικεφαλίδα από πάνω)

 

Ευχαριστώ. Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά από tapatalk δεν φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεκινήσει ξεχωριστό θέμα για το Penny Dreadful μαζί με το συγκεκριμένο μήνυμα.

Γιατί μεταφέρθηκαν τα post εδώ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμ, ξεκίνησα το Fargo (υπάρχουν υπότιτλοι) !!!! Καταπληκτική σειρά..!!! 1 κύκλος 8 επεισόδιο (νομίζω, δεν το έχω φτάσει ακόμα)..

Επίσης ξεκίνησα το Crossbones.. Μάλλον το ξεκίνησαν λόγω Black Sails ********!

 

Το Fargo πρέπει να το δείτε. Το Crossbones μόνο αν σας αρέσουν τα πειρατικά! :Ρ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εμ, ξεκίνησα το Fargo (υπάρχουν υπότιτλοι) !!!! Καταπληκτική σειρά..!!! 1 κύκλος 8 επεισόδιο (νομίζω, δεν το έχω φτάσει ακόμα)..

Επίσης ξεκίνησα το Crossbones.. Μάλλον το ξεκίνησαν λόγω Black Sails ********!

 

Το Fargo πρέπει να το δείτε. Το Crossbones μόνο αν σας αρέσουν τα πειρατικά! :Ρ

 

Το Fargo το ξεκίνησα και εγώ! Έχω δει τα 3 πρώτα και είναι πολύ καλό και με φοβερό cast!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεκινήσει ξεχωριστό θέμα για το Penny Dreadful μαζί με το συγκεκριμένο μήνυμα.

Γιατί μεταφέρθηκαν τα post εδώ;

 

όντως γιατί μεταφέρθηκαν? πως θα συζηταμε για την σειρά? όλες οι άλλες έχουν

 

για την σειρά τώρα μέχρι να τα ξαναμεταφέρουν είδα τα πρώτα 3 επεισόδια.. δεν εντυπωσιάστικα αλλά φαίνεται αρκετά υποσχόμενη για την εξέλιξη της.. θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...