Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2013-14


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ακομη νεα σειρα ντετεκτιβ η μηπως οχι;

 

HBO. Πολυ καλο καστ.χωρις τεχνολογια γαρ 90ς.

 

http://m.imdb.com/title/tt2356777/

 

Το πρωτο επισοδειο ηταν εξαιρετικο. Το ειδε κανεις αλλος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χτες βράδυ το είδα και δεν κατάλαβα προς τι το hype και το 9.5 score στο imdb.

Μόνο οι 2 βασικοί ηθοποιοί πιστεύω μετράνε, από σενάριο δεν έδειξε κάτι τρομερό ή ανατρεπτικό το πρώτο επεισόδιο.

Ούτε αγωνία είχε ούτε κάτι να σε κάνει να ψάχνεσαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ το είδα και δεν κατάλαβα προς τι το hype και το 9.5 score στο imdb.

Μόνο οι 2 βασικοί ηθοποιοί πιστεύω μετράνε, από σενάριο δεν έδειξε κάτι τρομερό ή ανατρεπτικό το πρώτο επεισόδιο.

Ούτε αγωνία είχε ούτε κάτι να σε κάνει να ψάχνεσαι.

 

Συμφωνώ, δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια βαθμολογία. Η μεταφορά από το παρόν στο παρελθόν είναι ΟΚ, οι ηθοποιοί πολύ καλοί αλλά από σενάριο δεν μπορώ να πω οτι με καθήλωσε. Είμαι επιφυλακτικός για την ώρα.

Life, like poker has an element of risk. It shouldn't be avoided. It should be faced.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι δεν ειναι κατι σπουδαιο σε θεμα σεναριου απλαωισως ο ενθουσιασμός μου οφειλεται στο οτι οι λοιπες νεες σειρεςειναι χαλια.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μου προτειναν να δω μια ξενη σειρα,Αμερικανικη νομιζω,Haven λεγεται.Την εχει δει κανεις ,εχει ακουσει κατι καποιος;

Λεω να την ξεκινησω και οπως μου την περιεγραψαν μου φανηκε ενδιαφερουσα.Στο Imdb εχει 7,6 βαθμολογια.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μου προτειναν να δω μια ξενη σειρα,Αμερικανικη νομιζω,Haven λεγεται.Την εχει δει κανεις ,εχει ακουσει κατι καποιος;

Λεω να την ξεκινησω και οπως μου την περιεγραψαν μου φανηκε ενδιαφερουσα.Στο Imdb εχει 7,6 βαθμολογια.

2 λογοι για να το δεις

πρωτα βασιζεται σε βιβλιο του στηβεν κινγκ the kolorado kid και αν σε αρεσει ο κινγκ εχει ολα τα συστατικα που εχει στα βιβλια του με κυρια βαση τις ανατροπες

και δευτερον αν σε αρεσε επισης και το fringe θα σε αρεσει και αυτο αφου η σειρα κινειται γυρω απο το paranormal ενω το fringe απ το scifi ενω το τελος του καθε κυκλου σε κανει αν ανυπομονεις για τον επομενο οπως δηλ γινοταν στο breaking bad. ξεκινα το χωρις ενδιασμους :)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

2 λογοι για να το δεις

πρωτα βασιζεται σε βιβλιο του στηβεν κινγκ the kolorado kid και αν σε αρεσει ο κινγκ εχει ολα τα συστατικα που εχει στα βιβλια του με κυρια βαση τις ανατροπες

και δευτερον αν σε αρεσε επισης και το fringe θα σε αρεσει και αυτο αφου η σειρα κινειται γυρω απο το paranormal ενω το fringe απ το scifi ενω το τελος του καθε κυκλου σε κανει αν ανυπομονεις για τον επομενο οπως δηλ γινοταν στο breaking bad. ξεκινα το χωρις ενδιασμους :)

 

Εγω παλι δε θα του το προτεινα. Την παρατησα μετα απο αρκετα επισοδεια και ειναι η μονη σειρα μαζι με το the sleepy hollow που εχω κανει κατι τετοιο. Συνηθως τις παραταω μετα απο το πρωτο επισοδειο ωατοσο. Μετριες ερμηνειες ως χαλια...τιποτα το ιδιαιτερο απο σεναριο κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δε θα του το προτεινα. Την παρατησα μετα απο αρκετα επισοδεια και ειναι η μονη σειρα μαζι με το the sleepy hollow που εχω κανει κατι τετοιο. Συνηθως τις παραταω μετα απο το πρωτο επισοδειο ωατοσο. Μετριες ερμηνειες ως χαλια...τιποτα το ιδιαιτερο απο σεναριο κτλπ.

 

Το Sleepy και γω το παράτησα αν και στην αρχή μου είχε αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει κανείς την σειρά "SLEEPY HOLLOW" ?

Φέρνει τον μύθο του Ακεφαλου Καβαλάρη στην σύγχρονη εποχή,

όπου ο Καβαλάρης αντιπροσωπεύει τον ένα από τους 4 Καβαλάρηδες που θα φέρουν την καταστροφή του κόσμου.

 

 

Στο 2ο επεισόδιο, εμφανίζεται ο Θάνατος και μιλάει Ελληνικά!!

 

Το βλέπω εγώ,δεν την έχω παρατήσει σαν σειρά έστω κι αν με ξενέρωσε που στο δεύτερό αν θυμάμαι καλά επεισόδιο ο ακέφαλος καβαλάρης έσπερνε τον τρόμο με πολυβόλα....έλεος...πολύ φάουλ αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μου προτειναν να δω μια ξενη σειρα,Αμερικανικη νομιζω,Haven λεγεται.Την εχει δει κανεις ,εχει ακουσει κατι καποιος;

Λεω να την ξεκινησω και οπως μου την περιεγραψαν μου φανηκε ενδιαφερουσα.Στο Imdb εχει 7,6 βαθμολογια.

 

Δες την. Αν μη τι άλλο, έχει ωραία ατμόσφαιρα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

με απογοητευει το HIMYM :( 1 καλο 3 κακα επεισοδεια αυτη η σεζον...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξεκίνησα και ειδα τα πρώτα επτά από τα δεκατρία επεισόδια της σειράς Helix. Αν είσασταν φαν της ταινίας " the thing" του Κάρπεντερ απλά θα την λατρέψετε. Ωραία ατμόσφαιρα, κλειστοφοβική ιντριγκαδόρικο σενάριο και μία απειλητική Ανταρκτική.
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες φίλε και εγώ για το helix ήθελα να γράψω. Σαν ιδέα μου αρέσει πολύ. Και σαν δουλειά ως τώρα μου αρέσει. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι το πάει πολύ αργά το πράγμα με την υπόθεση. Αρχή είναι ακόμα βέβαια και έχει πολύ καλά φόντα να ανέβει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες φίλε και εγώ για το helix ήθελα να γράψω. Σαν ιδέα μου αρέσει πολύ. Και σαν δουλειά ως τώρα μου αρέσει. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι το πάει πολύ αργά το πράγμα με την υπόθεση. Αρχή είναι ακόμα βέβαια και έχει πολύ καλά φόντα να ανέβει.

 

 

Έτσι ακριβως. Το μόνο που με ανησυχεί εμένα είναι ότι lostίζει λίγο. Ελπίζω να μην εχει ίδια κατάληξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το True Detective και το Black Sails τι έχετε να πείτε; ειδικά το πρώτο έχει πολύ καλή βαθμολογία στο IMDb και σκέφτομαι να το αρχίσω. Έχουν βγει 5 επεισόδια.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη σειρά γει φέτος. Παραγωγή ΗΒΟ που υπογράφει αποτέλεσμα και ποιότητα. Χαρελσον και Μακόνεχι να τους απολαύσεις όπως ποτέ ξανά. Ειδικά ο δεύτερος συνεχίζει το αυξανόμενο ρεσιτάλ υποκριτικής που εχει ξεκινήσει από τον Lincoln lawyer Kai killer joe. Σε κερδίζει από το τραγούδι των τίτλων ακόμη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ωραια σειρα θριλερ μυστηριου και δραμα ξεκιναει την κυριακη με τιτλο Resurrection στο abc ,και συντομα ελπιζω και απ τον θειο .ειναι η αμερικανικη βερζιον του γαλλικου The returned,, ωπου μια ομαδα ανθρωπων που εχουν πεθανει χρονια πριν,ξαναεπαναφερονται μυστηριωδως στη ζωη και γυρνανε στα σπιτια τους με τους συγγενεις να χουν μεινει κοκαλο:lol:

Μαλιστα λενε πως θα ναι το νεο Λοστ.αν και αμφιβαλλω

ιδου το τρειλερ https://www.youtube.com/watch?v=RGtNrz8dhV4

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η δεύτερη σεζόν του Vikings. Σε όσους ξέφυγε πέρσι, ξεκινήστε την φέτος. Ιστορική σειρά του history channel που πλησιάζει περισσότερο από ότι έχει βγει μέχρι σήμερα την ιστορική περίοδο που έζησαν οι σκανδιναβοί πολεμιστές!

Μάχες φυσικά, καλό σενάριο κ cast, λαογραφικά στοιχεία της εποχής διανθισμένα με τη μυθολογία των βορείων!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η δεύτερη σεζόν του Vikings. Σε όσους ξέφυγε πέρσι, ξεκινήστε την φέτος. Ιστορική σειρά του history channel που πλησιάζει περισσότερο από ότι έχει βγει μέχρι σήμερα την ιστορική περίοδο που έζησαν οι σκανδιναβοί πολεμιστές!

Μάχες φυσικά, καλό σενάριο κ cast, λαογραφικά στοιχεία της εποχής διανθισμένα με τη μυθολογία των βορείων!

 

Φοβερή σειρά το Vikings συμφωνώ και επαυξάνω με τα λεγόμενα του φίλου.

 

Μία σειρά διαμαντάκι που δεν πολύ διαφημίζεται είναι το Banshee. Όποιος τη βλέπει καταλαβαίνει και περνάει απίστευτα μαζί της.

 

Ξανά αναφέρθηκε το Helix απλά να προσθέσω ότι στα τελευταία επεισόδια έχει ανεβάσει τρελά το ρυθμό η σειρά και βλέποντας τρέιλερ για τα επόμενα, βλέπω ότι θα έχει πολύ δυνατό season finale.

Link to comment
Share on other sites

Banshee, Helix, Blacklist και Almost Human είναι για μένα φέτος οι σειρές που περιμένω πως και πως κάθε εβδομαδα.

Η τελευταία δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, φουτουριστική και με τρομερή χημεία ανάμεσα στους δυο πρωταγωνιστές. Έχει και πινελιές απο Ασίμοφ μέσα.

Το Black sails συμπαθητικό αλλά προς το παρόν δεν με έχει κερδίσει. Το βλέπω όταν προλαβω για filler.

True detective περιμένω να βάλω μερικά επεισόδια πίσω μου και μετα να την αρχίσω. Λογικά παει για μονορουφι μετα το season finale.

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια σειρα θριλερ μυστηριου και δραμα ξεκιναει την κυριακη με τιτλο Resurrection στο abc ,και συντομα ελπιζω και απ τον θειο .ειναι η αμερικανικη βερζιον του γαλλικου The returned,, ωπου μια ομαδα ανθρωπων που εχουν πεθανει χρονια πριν,ξαναεπαναφερονται μυστηριωδως στη ζωη και γυρνανε στα σπιτια τους με τους συγγενεις να χουν μεινει κοκαλο:lol:

Μαλιστα λενε πως θα ναι το νεο Λοστ.αν και αμφιβαλλω

ιδου το τρειλερ https://www.youtube.com/watch?v=RGtNrz8dhV4

 

Το Resurrection το έχω βάλει στην watchlist από τον Σεπτέμβρη που είχα πρωτοδεί τρέιλερ. Πολλά θα ήταν τα νέα Lost αλλά δεν είναι τόσο εύκολο πάντως.

Μία άλλη σειρά που άρχισα πρόσφατα αλλά έχει ξεκινήσει από τον Σεπτέμβρη (και ίσως να έχει αναφερθεί και πιο, πίσω δεν ξέρω) είναι το Brooklyn Nine-Nine. Κορυφαία φετινή κωμωδία. Και έχει να κάνει με αστυνομικούς στην Νέα Υόρκη. Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

 

btw έχει ξεκινήσει εδώ και 5 εβδομάδες η 21η σαιζόν του Top Gear (UK φυσικά) για όλους εμάς τους φαν του αυτοκινήτου

 

True detective περιμένω να βάλω μερικά επεισόδια πίσω μου και μετα να την αρχίσω. Λογικά παει για μονορουφι μετα το season finale.

3 επεισόδια έχω δει μόλις αλλά φαίνεται τρομερή δουλειά. Τελικά το ΗΒΟ είναι εγγύηση.

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά δε βλέπω πολλές σειρές. Είμαι πιο πολύ των anime. Από αμερικάνικα, βλέπω μόνο The Big Bang Theory, Game of Thrones, Breaking Bad (που τέλειωσε) και από animated South Park, Family Guy και Futurama που τέλειωσε. Μακράν το καλύτερο ήταν το Breaking Bad. Αν διαβάσω την υπόθεση μιας σειράς και δε μου αρέσει, δε σκέφτομαι καν να την αρχίσω. Προσπαθώ να δω λίγες και καλές που πραγματικά αξίζουν. Το True Detective μου άρεσε πολύ, ειδικά το τελευταίο επεισόδιο που βγήκε ήταν τέλειο. Έχω σκεφτεί πολλά όπως Vikings, Black Sails, Helix και συνέχεια τα απορρίπτω γιατί κανένα δε μου κεντρίζει αρκετά το ενδιαφέρον. Ποιο από τα ongoing πιστεύετε ότι είναι ο διάδοχος του Breaking Bad; Πολλοί μου λεν το House of cards αλλά δε μου αρέσει η υπόθεση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά δε βλέπω πολλές σειρές. Είμαι πιο πολύ των anime. Από αμερικάνικα, βλέπω μόνο The Big Bang Theory, Game of Thrones, Breaking Bad (που τέλειωσε) και από animated South Park, Family Guy και Futurama που τέλειωσε. Μακράν το καλύτερο ήταν το Breaking Bad. Αν διαβάσω την υπόθεση μιας σειράς και δε μου αρέσει, δε σκέφτομαι καν να την αρχίσω. Προσπαθώ να δω λίγες και καλές που πραγματικά αξίζουν. Το True Detective μου άρεσε πολύ, ειδικά το τελευταίο επεισόδιο που βγήκε ήταν τέλειο. Έχω σκεφτεί πολλά όπως Vikings, Black Sails, Helix και συνέχεια τα απορρίπτω γιατί κανένα δε μου κεντρίζει αρκετά το ενδιαφέρον. Ποιο από τα ongoing πιστεύετε ότι είναι ο διάδοχος του Breaking Bad; Πολλοί μου λεν το House of cards αλλά δε μου αρέσει η υπόθεση.

 

Futurama! Τι είπες τώρα... Πριν λίγο καιρό το τελείωσα. Το μόνο animation που έχω δει. Πανέξυπνο..

 

Στο house of cards θα σε αντιμείψει ο Kevin Spacey με το παραπάνω. Δίνει ρεσιτάλ. Η υπόθεση ουσιαστικά είναι όλη η ίντριγκα γύρω από τον λευκό οίκο. Έχει λίγο καιρό που βγήκε ο 2ος κύκλος και ακόμα να κάτσω να τον δω. Ο πρώτος ήταν πολύ καλός

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στο calculon 2.0... Δε θέλω να το τελειώσω :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...