Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα βρε παιδια σε 1520 με ουγγρική rom δεν μου έχει τίποτα.ειμαι με επίσημη CYAN.....

 

Αν δεν είσαι registered ως developer και να έχεις εγκαταστήσει και τη σχετική εφαρμογή, δε θα πάρεις κάποιο άλλο update μέχρι τον αντικαταστάτη της Cyan που θα είναι η Debian Red.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν είσαι registered ως developer και να έχεις εγκαταστήσει και τη σχετική εφαρμογή, δε θα πάρεις κάποιο άλλο update μέχρι τον αντικαταστάτη της Cyan που θα είναι η Debian Red.

 

Στους αλλους που δεν ειναι καταχωρημενοι πως ηρθε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο βγηκε αυτο το minor update αλλα ακομα δεν το εχουν παρει ολοι.....το δικο μου ηταν βονταφον ιταλικο και για να παρω cyan το γύρισα σε unbranded αγγλικο το πηρε, φιλου που ειναι γαλλικο ακομα οχι.... Το δικο μου βεβαια ειναι και με dev. Preview update 1...
Link to comment
Share on other sites

και γω με αγγλικο και καθαρη Cyan το πηρα χθες, αλλα δεν μπορω να βρω καπου τι ηταν, εστω ενα changelog…..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 2 εβδομάδες τώρα που η μπαταρία του κινητού είναι χάλια. Κρατάει κάτι λιγότερο από μερα. Ενώ πριν όταν το αποσυνεδεα από το φορτιστή οι εφαρμογές μπαταρίας μου έδιναν διάρκεια 2 μέρες και 6 ώρες, τώρα μου δίνουν 1 ημέρα και 5 ώρες. Να το πάω Nokia care για αλλαγή μπαταρίας? Ειμαι με cyan και 8.1 gdr1
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 2 εβδομάδες τώρα που η μπαταρία του κινητού είναι χάλια. Κρατάει κάτι λιγότερο από μερα. Ενώ πριν όταν το αποσυνεδεα από το φορτιστή οι εφαρμογές μπαταρίας μου έδιναν διάρκεια 2 μέρες και 6 ώρες, τώρα μου δίνουν 1 ημέρα και 5 ώρες. Να το πάω Nokia care για αλλαγή μπαταρίας? Ειμαι με cyan και 8.1 gdr1

 

Τοσο μου εβγαζε απο την πρωτη μερα με πανω απο 150 εφαρμογες..........

Link to comment
Share on other sites

Τοσο μου εβγαζε απο την πρωτη μερα με πανω απο 150 εφαρμογες..........

 

 

 

Τόσο; Δηλαδή 2 μέρες;

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του 1520(η του 930) και εχω 1,2 αποριες απο ποιοτητα σηματος-ακουστικου-ηχειου πως τα παει; το μεγαλο μεγεθος το κανει αβολο στην καθημερινοτητα;ευχαριστω εκ των προτερων

υ.γ. Για χρωμα τι λετε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του 1520(η του 930) και εχω 1,2 αποριες απο ποιοτητα σηματος-ακουστικου-ηχειου πως τα παει; το μεγαλο μεγεθος το κανει αβολο στην καθημερινοτητα;ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

υ.γ. Για χρωμα τι λετε;;

 

 

 

Χρωμα ο κάθε ένας θα σου πει άλλο.. Το μέγεθος συνηθίζετε αλλά πάντα κάποιες λίγες φορές θα σε ενοχλεί.. Σήμα εγώ έχω κάποια θεματακια αλλά ειμαι όλη μέρα στον δρόμο και έχω wind.. Τα ηχεία είναι πολύ καλά.. Το μέγεθος σε αποζημιώνει κάποιες άλλες φορές..

 

 

 

Για το παιδί πιο πάνω.. Η πρόβλεψη είναι με τη χρήση που του κάνει συνήθως αρα τις τελευταίες μέρες του κανεις πιο βαριά χρήση και σου λέει λιγότερο.. Επίσης βαλε 3g αντί 4g και κλειστό NFC

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα ακουστικού πολύ καλή. Μέγεθος πολύ μεγάλο , και άβολο για μένα σε βαθμό που δεν μπορώ να το συνηθίσω. Οθόνη τεράστια και τελεια για sites με ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα όμως! Δεν την εκμεταλλεύεται καθόλου το λειτουργικό! Δεν υπάρχουν λειτουργίες split screen και τέτοια πχ...απλα έχουν μεγαλώσει τα γράμματα και χωράνε περισσότερα tiles..
Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος με φρεναρει και μενα γιατι λογω εργασιας στην επαρχια δεν το χω δει απο κοντα να καταληξω....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει κάποιος 1520 από Ιταλική Wind το οποίο αναβαθμίστηκε σε Cyan; Έχει εβδομάδες που έχει βγει η αναβάθμιση και τίποτα, το δικό μου ακόμα με Black (έχω περάσει Developers Preview + Update 1). Κανείς καμία ιδέα; Τόσο καιρό έκανα υπομονή γιατί προσπαθώ να αποφύγω το στήσιμο πάλι από την αρχή αλλά αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος το περνάω μόνος μου και τελειώνει η δουλειά; Τι λέτε; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε την DP για να πάρουμε την αναβάθμιση πρέπει να γυρίσουμε σε WP 8 και θα έρθει αμέσως....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ jimlost για την γρήγορη απάντηση. Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι είχαν διορθώσει το πρόβλημα και δεν χρειαζόταν downgrade πλέον :) Οπότε downgrade και όλα καλά. Ευχαριστώ και πάλι :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ jimlost για την γρήγορη απάντηση. Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι είχαν διορθώσει το πρόβλημα και δεν χρειαζόταν downgrade πλέον :) Οπότε downgrade και όλα καλά. Ευχαριστώ και πάλι :)

 

Εγώ παντός δεν κάνω το downgrade σε 8 για να έρθει η cyan, αφού όλα μου δουλεύουν ρολοι με την DP και έχω και τους φακελους ,αλλα αν εσύ το κανεις τότε θα σου πρότεινα να περάσεις και την DP για να έχεις τους φακελους...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. jimlost επειδή το κινητό ήταν Wind Italy ήθελα από καιρό να του περάσω GB CV μιας και από όσο παρατήρησα ακόμα μια φορά όλα πάνε ποιο γρήγορα εκεί (η Wind Ιταλίας ήταν από τους τελευταίους αν όχι η τελευταία που διέθεσε Cyan, σύμφωνα πάντα με το site της Nokia). Επίσης με "ενοχλούσε" λίγο κάθε φορά που άνοιγε που έβγαζε λογότυπο Wind. Οπότε χθες μετά την κουβέντα μας πήρα την απόφαση και το έκανα. Η διαδικασία είναι αστεία και φυσικά ήταν επιτυχής 100%. Τώρα πλέον είναι Cyan αλλά BG CV. Μπορώ να πω με σιγουριά ότι το τηλέφωνο άλλαξε συμπεριφορά. Για παράδειγμα τώρα βλέπω ότι σχεδόν εξαλείφθηκε το χαζό θέμα που έκανε register το touch τόσο εύκολα και το έπιανε για "click". Επίσης το WiFi ανταποκρίνεται αρκετά ποιο γρήγορα.

Δεν θα περάσω DP ακόμα έτσι να δω μερικές μέρες τι άλλαξε ακόμα σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Morfeus,εμένα ειναι ελληνικό Vodafone και εδω και καιρό θέλω να του περάσω μια CV αλλα επειδή ειμαι μόνιμα σε νησί εδω και μερικούς μήνες,με συνδυασμό ότι δεν έχω αυτή την στιγμή υπολογιστή η laptop, το έχω αφήσει με την ίδια rom....Εγώ έχω καταλήξει να του περάσω μια εκ των GB GER η SP CV αλλα ακόμα δεν έχω αποφασίσει σε ποια....

Και εμένα μου την σπάει που οταν ανοίγει έχει της Vodafone το σήμα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. jimlost επειδή το κινητό ήταν Wind Italy ήθελα από καιρό να του περάσω GB CV μιας και από όσο παρατήρησα ακόμα μια φορά όλα πάνε ποιο γρήγορα εκεί (η Wind Ιταλίας ήταν από τους τελευταίους αν όχι η τελευταία που διέθεσε Cyan, σύμφωνα πάντα με το site της Nokia). Επίσης με "ενοχλούσε" λίγο κάθε φορά που άνοιγε που έβγαζε λογότυπο Wind. Οπότε χθες μετά την κουβέντα μας πήρα την απόφαση και το έκανα. Η διαδικασία είναι αστεία και φυσικά ήταν επιτυχής 100%. Τώρα πλέον είναι Cyan αλλά BG CV. Μπορώ να πω με σιγουριά ότι το τηλέφωνο άλλαξε συμπεριφορά. Για παράδειγμα τώρα βλέπω ότι σχεδόν εξαλείφθηκε το χαζό θέμα που έκανε register το touch τόσο εύκολα και το έπιανε για "click". Επίσης το WiFi ανταποκρίνεται αρκετά ποιο γρήγορα.

Δεν θα περάσω DP ακόμα έτσι να δω μερικές μέρες τι άλλαξε ακόμα σε σχέση με πριν.

 

το θεμα οτι καποια touch τα βλεπει σαν κλικ δεν ειναι θεμα αν εχεις 8 ή 8.1 ή 8.1 αλλης χωρας, το προβλημα εχει σχεδον διορθωθει απο ενα update του extra+info που εγινε τελευταια.

 

Υ.Γ Αυτο το whatsapp γιατι αργει τοσο πολυ στις αναβαθμισεις? Ακομα δεν εχει παρει αναβαθμιση για 8.1 και διαβαζω οτι φταιει για αρκετα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το κινητό αλλα αυτο το πράγμα που οι εφαρμογές δεν υποστηρίζουν την εξαρα οθόνη βαιμοερ γουατς αππ μεσσεντζερ και άλλες και βγαίνει η μαύρη μπάρα κάτω κάτω κενή μπορεί να με κάνει να δαγκώσω το κινητό έτσι!τραγικό!μα καθόλου υποστήριξη στην οθοναρα?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ένα πολύ στενό μαύρο κάτω ειναι για να μην πατιέται από λάθος κάποιο από τα κουμπιά του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...