Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο εκει π κατεβασες τ modslim.....κατεβασε τα κατω κατω modslim οχι τ πρωτα στ xda

 

Σου δούλεψε εσένα;

Μπορείς να μου στείλεις link;

2 modslim έχει σε ένα θέμα τα οποία αναφέρονται σε κιτκατ.

Αυτό που πέρασα είναι μόνο του σε θέμα για jb. (στο discussion l9)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα δεν κατεβασες; κ κατι ακομα με τ που φλασαρεις την ρομ κ κανεις την πρωτη εκκινηση τ κινητου μν συνδεθεις σε wifi και μν βαλεις λογαριασμο google.....αστο να μπεις στην αρχικη οθονη κ μετα συνδεσου τ λεει κ στην σελιδα
Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν κατεβασες; κ κατι ακομα με τ που φλασαρεις την ρομ κ κανεις την πρωτη εκκινηση τ κινητου μν συνδεθεις σε wifi και μν βαλεις λογαριασμο google.....αστο να μπεις στην αρχικη οθονη κ μετα συνδεσου τ λεει κ στην σελιδα

 

Ναι έτσι το έκανα τη δεύτερη φορά.

Όχι δεν πέρασα αυτά.

Αυτό πέρασες; ModSlimL9II_V20b ή ModSlimL9II_V20D_Brand_Vodafone.zip ;

Αν σου δούλεψε πες μου να το περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι το έκανα τη δεύτερη φορά.

Όχι δεν πέρασα αυτά.

Αυτό πέρασες; ModSlimL9II_V20b ή ModSlimL9II_V20D_Brand_Vodafone.zip ;

Αν σου δούλεψε πες μου να το περάσω.

Εγω περασα την 4.1.2 την δευτερη π εχεις στ φορουμ....κ τ 2 modalim π σ εδειξα στην φωτο

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την 4.1.2 την δευτερη π εχεις στ φορουμ....κ τ 2 modalim π σ εδειξα στην φωτο

 

Οκ κομπλέ, την πέρασα.

Δεν βλέπω μεγάλη διαφορά στη ram σε σχέση με πριν.

Επίσης , πάω να συνδέσω με λογαριασμό microsoft exchange και δεν υπάρχει, έχει σβηστεί.

Καμία ιδέα πως να το συνδέσω;

Μου φαίνεται θα γυρίσω στην stock jb.

Link to comment
Share on other sites

απορια , να κανω τελικα το update που δινει η lg , θα διωρθωσει τα προβληματα που εχει το κινητο ή θα δημιουργησει περισσοτερα προβληματα?

οσοι εχετε κανει το update αυτο , το κινητο λειτουργει καλυτερα απο πριν? εχετε κανενα προβλημα με τις κλησεις/μηνυματα?

 

ζητω συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα σε περιπτωση που κανω το update και δεν διωρθοθουν/δημιουργηθουν και αλλα προβληματα , δεν θα εχω την δυνατοτητα για τουλαχιστον 2 μηνες να το επαναφερω κ να κανω ρουτ(ή γενικα να το επαναφερω)...οποτε βοηθηστε με

Link to comment
Share on other sites

απορια , να κανω τελικα το update που δινει η lg , θα διωρθωσει τα προβληματα που εχει το κινητο ή θα δημιουργησει περισσοτερα προβληματα?

οσοι εχετε κανει το update αυτο , το κινητο λειτουργει καλυτερα απο πριν? εχετε κανενα προβλημα με τις κλησεις/μηνυματα?

 

ζητω συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα σε περιπτωση που κανω το update και δεν διωρθοθουν/δημιουργηθουν και αλλα προβληματα , δεν θα εχω την δυνατοτητα για τουλαχιστον 2 μηνες να το επαναφερω κ να κανω ρουτ(ή γενικα να το επαναφερω)...οποτε βοηθηστε με

 

Στο δικό μου που κανα το update της Lg, μέχρι στιγμής (1 βδομάδα σχεδόν) δεν μου έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα με τις κλήσεις (δεν είχα θέμα με μηνύματα), και επιπλέον έχω δεί, όπως έχω αναφέρει και παραπάνω, βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. 'Ετσι απέφυγα να το στείλω εντός εγγύησης στην Lg για downgrade. Στο ενδιάμεσο είχα βέβαια ενοχλήσει και την cosmote, δίνοντας ακριβή ώρα και αριθμό που εμφανιζόταν το πρόβλημα (φυσικά μου είπαν ότι δεν διαπίστωσαν θέμα και γενικά έκαναν ότι ήταν να κάνουν...). Μέχρι στιγμής όλα καλά (fingers crossed :up:)

Link to comment
Share on other sites

μετα από την αναβαθμιση μου παρουσιασε σημερα το πρόβλημα με το ακουστικο το οποιο εστρωσε με επαννεκινηση.Χαμενες κλησεις και μηνυματα δεν μπορω να σας πω γιατι το εχω μονιμα στο 2g
Link to comment
Share on other sites

παιδια σος, χωρις λογο η καρτα μνημης εδειχνε να μην ειναι συνδεδεμενη στο κινητο,την εβαλα στο παλιο μου κινητο και εγραφε κατεστραμμενη SD αλλα ουτε μου εχει πεσει ουτε τιποτα και ειναι και σχετικα καινουρια και ακριβη...στο κινητο μου μπαινουν μια χαρα αλλες SD που δοκιμασα...δειχνει οτι εχει καποιο χωρο δεσμευμενο αλλα δεν δειχνει τα αρχεια, ουτε στον υπολογιστη δεν τα εμφανιζει...υπαρχει τροπος να επαναφερω τα αρχεια μου??

 

μπορει κανεις να με βοηθησει? καποια εφαρμογη να επαναφερω τα αρχεια μου??

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να με βοηθησει? καποια εφαρμογη να επαναφερω τα αρχεια μου??

Κανε ενα κοπό και κατεβασε σε ενα stick και τρεξε μια live εκδοση του ubuntu.Πρεπει να εχεις kard reader στον υπολογιστη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθειση καποιος.....δεν μπωρω να περασω την recovery mode στην 4.1.2 j.b. την εχω περασει με downgrade και εχω κανει και ροοτ ολα καλα.δεν μπωρω ωμοσ να περασω recovery mode.προσπαθω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2652201 αλλα δεν τα καταφερνω...αν μπωρουσε καποιος να με βοηθειση αναλυτικα!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθειση καποιος.....δεν μπωρω να περασω την recovery mode στην 4.1.2 j.b. την εχω περασει με downgrade και εχω κανει και ροοτ ολα καλα.δεν μπωρω ωμοσ να περασω recovery mode.προσπαθω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2652201 αλλα δεν τα καταφερνω...αν μπωρουσε καποιος να με βοηθειση αναλυτικα!!!!

 

αντεγραψε την καθε εντολη στο notepad του κινητου και

4. From terminal emulator type:

$ su

5. Then type (assuming files from zip were copied to external SD card root) :

# cp /storage/external_SD/loki_flash /storage/external_SD/recovery.img /data/local/tmp

6. # cd /data/local/tmp

7. # chmod 777 loki_flash

8. # ./loki_flash recovery recovery.img

9. # reboot recovery ακριβως θα κανεις αντιγραφη και επικολληση

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα κοπό και κατεβασε σε ενα stick και τρεξε μια live εκδοση του ubuntu.Πρεπει να εχεις kard reader στον υπολογιστη.

 

πως το κανεις αυτο δεν καταλαβα ακριβως...και τι θα πετυχω? ναι εχω card reader στο λαπτοπ

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μετά την τελευταία αναβάθμιση (d60520d) δεν μου είχε ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα με το κλείσιμο του τηλεφώνου, έως πριν από 5 λεπτα. Δυστυχώς μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας άνοιξε και πάλι το τηλέφωνο. Συνεπώς το τελευταίο update Δεν διόρθωσε το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Cyanogenmod 11 με greenify εδώ κ ένα δμηνο κ όλα πάνε σφαίρα .. Ουτε κλησεις χανεις ουε τπτ κολαει..Έχω ηρεμήσει..όσο για την μπαταρία, όπως το αφήνω το βράδυ έτσι το βρίσκω το πρωί..
Link to comment
Share on other sites

Και γω ετσι το εβρισκα οταν ειχα CM..Σε μπερδευει ο μετρητης επειδη δεν πεφτει ομοιομορφα..Βαλε ομως μια το betterbattery stats (Υπαρχει ειδικο module στο xposed framework για να δουλεψει σε kitkat) και δες ποσο % σου τρωει την ωρα σε idle. Η αλλιως βαλε τον μετρητη μπαταριας κυκλικο με ποσοστο και θα δεις οτι σου τρωει 1.6 % την ωρα. (0.6 % με 4.1.2 ξαλαφρωμενη stock εχω εγω). Αν το διορθωσουνε αυτο το προβλημα, περναω CM με τη μια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μετά την τελευταία αναβάθμιση (d60520d) δεν μου είχε ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα με το κλείσιμο του τηλεφώνου, έως πριν από 5 λεπτα. Δυστυχώς μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας άνοιξε και πάλι το τηλέφωνο. Συνεπώς το τελευταίο update Δεν διόρθωσε το πρόβλημα...

 

Επιβεβαιώνω και εγώ το ίδιο. Κινδυνεύω να με χωρίσει η σύζυγος που της το πήρα και για καλό δώρο :lol:

Έχει κάποιος λύσει αυτό το θέμα; Δεν ενδιαφέρομαι/ξέρω/έχω χρόνο να ασχοληθώ με rootαρίσματα, custom roms κλπ

Τι προτείνετε οι γνώστες?

Edited by nikos1071
Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω πάλι από ανάγκη....η ώρα 10 το πρωί....

Πάλι πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Τις τελευταίες μέρες είμαι με το stock, το οποίο το έβαλα το βράδυ και το πρωί ευτυχώς ξύπνησα μόνος μου γιατί

το κινητό είχε κλείσει μόνο του και φυσικά κανένα ξυπνητήρι δε χτύπησε. Είναι η τρίτη φορά που το κινητό μου κλείνει στο άκυρο και η μόνη διαφορά

σήμερα ήταν ότι άνοιξε κανονικά από το power button ενώ τις προηγούμενες αναγκαζόμουν να βγάλω την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το ίδιο. Κινδυνεύω να με χωρίσει η σύζυγος που της το πήρα και για καλό δώρο :lol:

Έχει κάποιος λύσει αυτό το θέμα; Δεν ενδιαφέρομαι/ξέρω/έχω χρόνο να ασχοληθώ με rootαρίσματα, custom roms κλπ

Τι προτείνεται οι γνώστες?

 

Και εγώ κινδυνεψα να με χωρίσει ο δικός μου για τις κλήσεις και τα μηνύματα. Μόνο με downgrade σε jelly bean θα γλιτώσετε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Γεναρη, γενικα προβλημα δεν εχω ως τωρα.

 

Μια φορα θυμαμαι σε μια κληση πριν μηνες δεν ακουγα ουτε με ακουγανε, με επανεκκινηση εστρωσε. Sms νομιζω εχω χασει μερικα, στο ατομο που τα εστειλε ερχοταν αναφορα οτι το μυνημα εσταλει αλλα δεν τα πηρα ποτε. Να σβησει το κινητο και να μην ανοιγει δε μου χει τυχει.

 

Και αναρωτιεμαι, πως γινεται το ιδιο κινητο, με το ιδιο λογισμικο, να εχει τοσα προβληματα σε καποιους και σε καποιους να δουλευει νορμαλ. Μηπως να αρχισω να ανησυχω οτι θα εμφανιστουν και σε μενα? Μηπως παιζει ρολο τι εφαρμογες εχουμε εγκατεστημενες? Ειναι θεμα hardware? Θερμοκρασιας? Ισχυς του σηματος? Παροχου? Απλα αναρωτιεμαι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κινδυνεψα να με χωρίσει ο δικός μου για τις κλήσεις και τα μηνύματα. Μόνο με downgrade σε jelly bean θα γλιτώσετε.

 

flandra το έχεις κάνει downgrade το δικό σου; είχες και το πρόβλημα με το κλείσιμο του τηλεφώνου και επανεκκίνηση μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας ή μόνο το πρόβλημα των κλήσεων/μηνυμάτων; Στο δικό μας δεν έχω διαπιστώσει χάσιμο κλήσεων ή μηνυμάτων. Δεν κάνουμε και καμιά τρελή χρήση βέβαια αλλά δε μας έχουν διαμαρτυρηθεί για κάτι τέτοιο.

Επίσης, εκείνο που θεωρώ πιο σημαντικό είναι έχετε καμιά περίεργη εφαρμογή εγκατεστημένη? π.χ στης συζύγου μου το τηλέφωνο, πέρα από facebook, viber, skype, κάτι πυξίδες, εορτολόγια δεν έχουμε κάτι περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

flandra το έχεις κάνει downgrade το δικό σου; είχες και το πρόβλημα με το κλείσιμο του τηλεφώνου και επανεκκίνηση μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας ή μόνο το πρόβλημα των κλήσεων/μηνυμάτων; Στο δικό μας δεν έχω διαπιστώσει χάσιμο κλήσεων ή μηνυμάτων. Δεν κάνουμε και καμιά τρελή χρήση βέβαια αλλά δε μας έχουν διαμαρτυρηθεί για κάτι τέτοιο.

Επίσης, εκείνο που θεωρώ πιο σημαντικό είναι έχετε καμιά περίεργη εφαρμογή εγκατεστημένη? π.χ στης συζύγου μου το τηλέφωνο, πέρα από facebook, viber, skype, κάτι πυξίδες, εορτολόγια δεν έχουμε κάτι περίεργο.

 

Μου έκλεινε κάποια στιγμή αλλά δεν θυμάμαι πότε. Νομίζω με κιτ κατ. Εγώ έχω πολλές εφαρμογές. Ο άντρας μου πέντε έξι βασικές γιατί δεν ασχολείται καθόλου. Με downgrade σωθήκαμε και οι δύο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεινε κάποια στιγμή αλλά δεν θυμάμαι πότε. Νομίζω με κιτ κατ. Εγώ έχω πολλές εφαρμογές. Ο άντρας μου πέντε έξι βασικές γιατί δεν ασχολείται καθόλου. Με downgrade σωθήκαμε και οι δύο.

 

Flandra σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια τελευταία (για την ώρα) ερώτηση... το κάνατε μόνοι σας το downgrade ή το πήγατε στο service της LG?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μετά την τελευταία αναβάθμιση (d60520d) δεν μου είχε ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα με το κλείσιμο του τηλεφώνου, έως πριν από 5 λεπτα. Δυστυχώς μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας άνοιξε και πάλι το τηλέφωνο. Συνεπώς το τελευταίο update Δεν διόρθωσε το πρόβλημα...

Και εγω εχω εδω και μια εβδομαδα την αναβαθμιση αλλα δεν εκανα κανενα update απο apps γιατι νομιζω οτι αυτο ευθυνεται και ειμαι μια χαρα ουτε εχω θεμα στις κλησεις ουτε να μου σβηνει το κινητο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Flandra σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια τελευταία (για την ώρα) ερώτηση... το κάνατε μόνοι σας το downgrade ή το πήγατε στο service της LG?

 

Μονη μου τα εκανα. Υπαρχουν οδηγιες εδω στο φορουμ. Θελει να εχεις ενα απογευμα ελευθερο να ασχοληθεις αλλα πιστεψε με αξιζει τον κοπο. Αλλα και στην lg το κανουν δωρεαν απο οτι ειπε ενα παιδι εδω.Αναβαθμιση δεν κανω αν δεν τεσταριστει πρωτα καλα. Τουλαχιστον τωρα εχω λειτουργικο τηλεφωνο και ας μην εχει την τελευταια εκδοση android.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...