Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία βλέπω το εικονίδιο GPS πάνω αριστερά να ανοιγοκλείνει συνέχεια. Δεν έχω κάποιο πρόγραμμα που να το χρησιμοποιεί ανοιχτό. Επίσης του έκανα επανεκκίνηση για την περίπτωση που ενδεχομένως υπήρχε κάτι. Υπάρχει τρόπος που θα μπορούσα να δω τι το κάνει να ανοίγει?

 

Αν κάποιος φίλος έχει παρόμοιο πρόβλημα & λύση θα παρακαλούσα να έδινε μια απάντηση!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Εγώ την έχω αυτή ή σαν αυτή, και η δικιά μου είναι πολύ χοντρή και βαριά. Το κινητό γίνεται θηρίο με αυτή αλλά τα κουμπιά δύσκολα πατιούνται.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλ απο το εσοπ σε λευκο 162 ευρα και ειμαι τρισευτυχισμενος.....Δεν υπαρχει το κινητο για την τιμη του..Και η καμερα βγαζει καλες φωτο απλα θελει παραπανω προσπαθειες για να βγει μια καλη φωτο...Εβαλα και την 4.4.2 το γυρισα σε art και ολα μια χαρα...untutu 15300 ,μπαταρια σκυλι απο την πρωτη κιολας φορτιση, τελεια οθονη...?εχει παρειε κανενας αυτη την θηκη?αξιζει λετε..... http://www.ebay.com/itm/S-Line-Wave-TPU-Gel-Silicone-Soft-Back-Case-Cover-Skin-For-LG-Optimus-L9-II-D605-/390788879127?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item5afcd51317

 

καλορίζικο! όντως το κινητάκι είναι πολύ καλό κ επώνυμο δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σ αυτά τ χρήματα.

εμένα με το αρτ τόσα βγάζει πάνω από 15Κ ενώ με το davlik πάνω από 16Κ κ το άφησα εστί. παντός στο android L μόνο αρτ θα χει

 

Α και του χω βάλει δερματινη flip case (κ είμαι πολύ ευχαριστημένος) αν θες λινκ θα σ το ποσταρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια!!ειμαι κατοχος του κινητου περιπου μια βδομαδα..γενικα ειμαι ικανοποιημενος μεχρι τωρα...θα ηθελα να μου πειτε αν κ σε εσας μετα απο απο μικρη χρονικης διαρκειας χρησης(περιπου 20 λεπτο) αρχιζει κ θερμαινετε απο πισω σαν λαποτοπ..ειναι φυσιολογικο να το παθαινει για τοσο συντομο διαστημα ή εχει καποιο προβλημα το κιν. μου??

 

απολύτως φυσιολογικό σου θερμαίνεται από την πισω μεριά εκεί που γράφει lg έτσι ;

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μην δινετε τοσο σημασια στο antutu, στο περιπου καλο ειναι αλλα οχι απολυτο, εμενα οταν τεσταρα μεταξυ art και dalvik μου εδειχνε καλυτερο το art ενω πρακτικα την ωρα της χρησης μου κολλουσε και δεν ειχα την ιδια εμπειρια απο οτι με dalvik που χρησιμοποιω.

 

Χρησιμοποιειτε οτι σας προσφερει καλυτερη εμπειρια εσας χωρις λαγκαρισματα και μην δινετε τοση σημασια στους αριθμους.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλ απο το εσοπ σε λευκο 162 ευρα και ειμαι τρισευτυχισμενος.....Δεν υπαρχει το κινητο για την τιμη του..Και η καμερα βγαζει καλες φωτο απλα θελει παραπανω προσπαθειες για να βγει μια καλη φωτο...Εβαλα και την 4.4.2 το γυρισα σε art και ολα μια χαρα...untutu 15300 ,μπαταρια σκυλι απο την πρωτη κιολας φορτιση, τελεια οθονη...?εχει παρειε κανενας αυτη την θηκη?αξιζει λετε..... http://www.ebay.com/itm/S-Line-Wave-TPU-Gel-Silicone-Soft-Back-Case-Cover-Skin-For-LG-Optimus-L9-II-D605-/390788879127?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item5afcd51317

 

Καλησπερα...εχω αυτη κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχει τελεια εφαρμογη αψογη ...:D

http://m.ebay.com/itm/321285393622

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει παρόμοιο πρόβλημα & λύση θα παρακαλούσα να έδινε μια απάντηση!

Ευχαριστώ!

 

καποια εφααρμογη ζηταει συνεχεια να βρει την θεση σου.Μπορεις μεσα απο τις ρυθμισεις να απενργοποιησεις την δυνατοτητα αυτη

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει το κινητό. Βρήκα την εφαρμογή που μου έτρωγε μπαταρία και την έβγαλα. Τώρα το έβαλα για φόρτιση και μου έβγαλε μήνυμα "αργή φορτιση" μου έδειξε εκτιμώμενο χρόνο φόρτισης τεσσεραμιση ώρες και μετά που το ξαναειδα έξι και.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρήκα σήμερα μέσω bestprice το κινητό σε τιμή λίγο κάτω από τα 150 ευρώ και είμαι έτοιμος να το πάρω αλλά έχω ένα δισταγμό. Ο λόγος είναι η πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με τις δυνατότητες κινητού (οι αντίστοιχες συσκευές κοστίζουν περίπου 200). Τσέκαρα διάφορες κριτικές και διάβασα και εδώ μέσα πολλά μηνύματα και γενικά βλέπω ότι σχεδόν όλοι όσοι το έχουν είναι ευχαριστημένοι. Υπάρχει κάποιος λόγος που η τιμή του έχει πέσει σε σημείο που να προκαλεί ...ανησυχία? Μήπως είναι απομιμήσεις? Ή όλα καλά και να τρέξω να το πάρω γρήγορα?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την εφαρμογη noled για ειδοποιησεις του viber αλλα δεν λειτουργεί. Υπαρχει καποια αλλη αναλογη και εαν αυτες του τυπου εφαρμογες καταναλωνουν την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την εφαρμογη noled για ειδοποιησεις του viber αλλα δεν λειτουργεί. Υπαρχει καποια αλλη αναλογη και εαν αυτες του τυπου εφαρμογες καταναλωνουν την μπαταρια.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, προς βασιμότητα και ενεργοποίησε το.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω απο ρυθμισρις ειδοποιησεων εποπτευομενα προγραμματα προσθετω την εφαρμογη.οποία και εαν προσθετω ετσι δεν λειτουργει.ουτε viber ουτε telegrm.κλησεις μηνυματα λειτουργουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω απο ρυθμισρις ειδοποιησεων εποπτευομενα προγραμματα προσθετω την εφαρμογη.οποία και εαν προσθετω ετσι δεν λειτουργει.ουτε viber ουτε telegrm.κλησεις μηνυματα λειτουργουν κανονικά.

 

Όχι ρυθμίσεις ειδοποιήσεων. Στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφωνου, βρες τη προσβασιμότητα και κάτω κάτω θα δεις το noled. Κάνε το ενεργό.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα παρατήρησα μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού ότι έχει γρατσουνιές η οθόνη του κιόλας:-(...... Μηδέν προστασία δηλαδή...... Χρειάζεται μεμβράνη ή φλίπερ κει... Δεν το περίμενα τόσο εύκολα να γίνει πάντως..... . Έχει βάλει κανείς μεμβράνη ή είναι χάλια μετά;;;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα παρατήρησα μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού ότι έχει γρατσουνιές η οθόνη του κιόλας:-(...... Μηδέν προστασία δηλαδή...... Χρειάζεται μεμβράνη ή φλίπερ κει... Δεν το περίμενα τόσο εύκολα να γίνει πάντως..... . Έχει βάλει κανείς μεμβράνη ή είναι χάλια μετά;;;

 

Μια χαρά είναι με τη μεμβράνη. Για μένα τουλαχιστον.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κανένα Λινκ για καλή μεμβράνη;;;; Απαράδεκτο πάντως για κινητό της μεσαίας κατηγορίας να μην έχει καμία προστασία στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

είπα κι εγώ να το αναβαθμίσω σε kitkat

Όμως ο ήχος έχει πρόβλημα

 

1. παίζει το ραδιόφωνο και όταν χτυπάει το τηλέφωνο κλείνει και μετά δεν ξαναρχίζει

2. Δεν έχει stereo tune και παίζει μόνο το ένα ηχείο!!!

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

KOnenas ένα είναι το ηχείο έτσι και αλλιώς. Το αριστερό είναι το μικρόφωνο.

 

Kok1980 από τι έγινε η γρατζουνια ξέρεις; το έχω από Γενάρη χωρίς καμία προστασία οθόνης και δεν έχει ούτε μισή γρατζουνια στην οθόνη και δεν θα έλεγα ότι προσεχώ κιόλας γιατί και με κλειδιά το βάζω και αρκετά πεσιματα έχει φάει.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

KOnenas ένα είναι το ηχείο έτσι και αλλιώς. Το αριστερό είναι το μικρόφωνο.

 

Kok1980 από τι έγινε η γρατζουνια ξέρεις; το έχω από Γενάρη χωρίς καμία προστασία οθόνης και δεν έχει ούτε μισή γρατζουνια στην οθόνη και δεν θα έλεγα ότι προσεχώ κιόλας γιατί και με κλειδιά το βάζω και αρκετά πεσιματα έχει φάει.

(ευχαριστώ για την απάντηση)

Ω! τι ωραία!

Για το 1 ξέρει κανείς τίποτα;

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κανένα Λινκ για καλή μεμβράνη;;;; Απαράδεκτο πάντως για κινητό της μεσαίας κατηγορίας να μην έχει καμία προστασία στην οθόνη.

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Sentio-Zelatines-prostasias-LG-L9-ii-2in1.htm :)

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια χρήση που έκανα και στο προηγούμενο κινητό για μισό χρόνο το οποίο είχε δράκο γυαλί και παρολες τις τούμπες που έχει φάει έχει παντού γρατσουνιές εκτός από την οθόνη......
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια χρήση που έκανα και στο προηγούμενο κινητό για μισό χρόνο το οποίο είχε δράκο γυαλί και παρολες τις τούμπες που έχει φάει έχει παντού γρατσουνιές εκτός από την οθόνη......

 

Το δικο μας δεν γνωριζω αν εχει gorilla ή οχι. Παλια ειχαμε μια τετοια συζητηση εδω και δεν κατεληξε καπου. Εγω παντως δεν εχω παραπονο για γρατζουνιες κλπ.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρήκα σήμερα μέσω bestprice το κινητό σε τιμή λίγο κάτω από τα 150 ευρώ και είμαι έτοιμος να το πάρω αλλά έχω ένα δισταγμό. Ο λόγος είναι η πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με τις δυνατότητες κινητού (οι αντίστοιχες συσκευές κοστίζουν περίπου 200). Τσέκαρα διάφορες κριτικές και διάβασα και εδώ μέσα πολλά μηνύματα και γενικά βλέπω ότι σχεδόν όλοι όσοι το έχουν είναι ευχαριστημένοι. Υπάρχει κάποιος λόγος που η τιμή του έχει πέσει σε σημείο που να προκαλεί ...ανησυχία? Μήπως είναι απομιμήσεις? Ή όλα καλά και να τρέξω να το πάρω γρήγορα?

 

Αυτή είναι η πολιτική της lg δεν είναι μόνο το l9ii σε καλή τιμή αλλά σχεδον όλα τα κινητά της. πχ βρες μου κάτι αντιστοίχω σε επώνυμο ακόμα και σε κινεζια για το νεξους 5 δε νομίζω να υπάρχει κάτι με τέτοιες επιδόσεις, υποστήριξη και χρηματα.

ps το δικό μου πριν 1 μήνα το πήρα 147 ευρώ απο ελληνικό on line κατάστημα απλά είναι branded TIM. παρ το άφοβα το κινητακι όντως μαμαει για τα λ7 του.

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...