Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και οι δύο είναι cm11.

Η δεύτερη βασίζεται στην δουλειά που έχει γίνει στη πρώτη.

 

 

root για 4.4 δεν υπάρχει ακόμη.

 

 

Έχει περάσει κανείς άλλη rom?

 

Εγώ έχω cm11 (φυσικά έχω και backup την original kitkat - mέσω cwm).

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ πρώτα από όλα βάζεις CWM. Το CWM είναι οτι είναι το αυτοκίνητο σε οδηγό αγώνων :lol:
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένας από αυτούς που χάσαμε μηνύματα..έβαλα την go sms.για να δούμε..το θέμα είναι ότι δεν βγάζουν και κανένα update για βελτίωση της kit kat.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τα σπαει!Μια επισημανση ομως και μια απορια αν εχει τυχει να συμβει και σε εσας.

Στην ενεργοποιηση και απενεργοποιηση της οθονης με ενα διπλο κλικ,περα του οτι πρεπει να το κανεις με μανια και με δυναμη,οταν ακουμπαω κατω το κινητο αλλα και οταν κανω το διπλο κλικ ακομη και στο καπακι και την μπαταρια,ενεργοποιειται και παλι.Εχει συμβει και σε εσας;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τα σπαει!Μια επισημανση ομως και μια απορια αν εχει τυχει να συμβει και σε εσας.

Στην ενεργοποιηση και απενεργοποιηση της οθονης με ενα διπλο κλικ,περα του οτι πρεπει να το κανεις με μανια και με δυναμη,οταν ακουμπαω κατω το κινητο αλλα και οταν κανω το διπλο κλικ ακομη και στο καπακι και την μπαταρια,ενεργοποιειται και παλι.Εχει συμβει και σε εσας;

 

Σε όλους νομίζω. Είναι ο λόγος που το έβγαλα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ενα ματι πανω αριστερα τι ειναι??Σημερα το παρατηρησα!

Εχεις βαλει τη ρυθμιση να μην σβηνει η οθονη οταν τη κοιτας...Δηλαδη τι φανταζοσουν πως θα ταν ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πηρα το κινητο μια βοηθεια παρακαλω δεν βλεπει την καρτα σιμ την εκανα μικρο σιμ στον γερμανο εκανα κατι λαθος
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πηρα το κινητο μια βοηθεια παρακαλω δεν βλεπει την καρτα σιμ την εκανα μικρο σιμ στον γερμανο εκανα κατι λαθος

 

Παιρνει και τις κανονικες σιμ.

 

Βγαλτην ξανα βαλτην, δοκιμασε και καποια αλλη σιμ. Αν δεν επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα απο τα προβληματα που αναφερονται,

μαλλον ειναι θεματα που εχουν να κανουν με τις περισσοτερες συσκευες

μην το κανετε αρτ μονο,,,θα κολαει

Δεν το εχω κανει ροοτ ,,για ποιο λογο? μια χαρα ειναι ετσι

Γενικα ειναι το πιο απροβληματισστο και ευχρηστο κινητο που ειχα ποτε

Παντως απο samsung και sony πολυ καλυτερο,,,

Καμερ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμερα πολυ καλη,,ενταξει δεν ειναι και σαν του iphone αλλα βγαζει αρκετα καλες φοτο

Η μπαταρια με νορμαλ χρηση 3 μερες ανοιχτα ολα εκτος gps

μηπως παιζει ρολο οτι το πηρα απο γνωστο μαγαζι ? μπορει γιατι στα φθηνομαγαζα φερνουν και μοντελα που εχουν αποτυχει στον ποιοτικο ελεγχο παραεισαγωγη

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο αλλαξτε ακουστικα γιατι ειναι απαραδεκτα

Το παραδοξο με το μεγαφωνο ειναι οτι σε μουσικη ακουγεται μετρια και σε ομιλια πολυ καλα

Επισης το πληκτρολογιο ειναι τελειο, επιτελους οι αριθμοι και τα γραμματα σε μια οθονη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα απο τα προβληματα που αναφερονται,

μαλλον ειναι θεματα που εχουν να κανουν με τις περισσοτερες συσκευες

μην το κανετε αρτ μονο,,,θα κολαει

Δεν το εχω κανει ροοτ ,,για ποιο λογο? μια χαρα ειναι ετσι

Γενικα ειναι το πιο απροβληματισστο και ευχρηστο κινητο που ειχα ποτε

Παντως απο samsung και sony πολυ καλυτερο,,,

Καμερ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμερα πολυ καλη,,ενταξει δεν ειναι και σαν του iphone αλλα βγαζει αρκετα καλες φοτο

Η μπαταρια με νορμαλ χρηση 3 μερες ανοιχτα ολα εκτος gps

μηπως παιζει ρολο οτι το πηρα απο γνωστο μαγαζι ? μπορει γιατι στα φθηνομαγαζα φερνουν και μοντελα που εχουν αποτυχει στον ποιοτικο ελεγχο παραεισαγωγη

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο αλλαξτε ακουστικα γιατι ειναι απαραδεκτα

Το παραδοξο με το μεγαφωνο ειναι οτι σε μουσικη ακουγεται μετρια και σε ομιλια πολυ καλα

Επισης το πληκτρολογιο ειναι τελειο, επιτελους οι αριθμοι και τα γραμματα σε μια οθονη

Για οτι αφορα τη μπαταρια...Ο καθενας εδω μεσα μπενει και γραφει οτι να ναι...και οχι τιποτα ξενερωνουν οσους εχουν το κινητο λιγο καιρο...Λεει ο καθενας με normal χρηση μου βγαζει 3 μερες...Σε ποιο συμπαν? και τι εννουν normal χρηση...Ελεος δηλαδη...Το κινητο αμα το πειραζεις συνεχεια σου αντεχει ανετα μια μερα, τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξανα αναφερει στα της μπαταρίας παίζει μεγάλο ρόλο η φωτεινότητα. Αν έχετε θέμα με αυτην και δεν σας ικανοποιει η αντοχή της όταν είστε σε εσωτερικό χώρο και δουλεύετε το κινητό ρίξτε των φωτεινότητα και θα δειτε διαφορά.

 

Κατά τα λοιπα ο drakak1s έχει απόλυτο δίκιο.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Παυλο τι εννοεις εχει απολυτο δικιο?ξερει αυτος και δεν ξερει ο χρηστης που εχει το κινητο???δεν το καταλαβαινω αυτο.

Νορμαλ χρηση ειναι να το ανοιξει να παρει δυο τηλεφωνα και να το χρησιμοποιησει 1/2 ωρα.

Και εμενα οταν το πηρα τσιμα τσιμα εβγαζε μπαταρια μεχρι το βραδυ της δευτερης μερας...Με ολα ανοιχτα ,απλα δεν ειχα χρονο και δεν ασχολιομουν καθολου μαζι του.

Τωρα που ασχολουμαι και κανα 1/2-1 ωρα εχω γυρω στο 40% το 1ο βραδυ..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παυλο τι εννοεις εχει απολυτο δικιο?ξερει αυτος και δεν ξερει ο χρηστης που εχει το κινητο???δεν το καταλαβαινω αυτο.

Νορμαλ χρηση ειναι να το ανοιξει να παρει δυο τηλεφωνα και να το χρησιμοποιησει 1/2 ωρα.

Και εμενα οταν το πηρα τσιμα τσιμα εβγαζε μπαταρια μεχρι το βραδυ της δευτερης μερας...Με ολα ανοιχτα ,απλα δεν ειχα χρονο και δεν ασχολιομουν καθολου μαζι του.

Τωρα που ασχολουμαι και κανα 1/2-1 ωρα εχω γυρω στο 40% το 1ο βραδυ..

 

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι normal χρηση δεν ειναι οταν το κινητο ειναι συνεχεια standby...Normal χρηση ειναι να κανεις πολλα τηλεφωνα, να στηλεις κανα μηνυμα, να χεις μπει καμια ωρα στο internet στο συνολο μιας μερας...Τωρα αν αυτο το κινητο μπορει να το κανει επι 3 μερες...Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνουμε δημοψήφισμα για αρτ και ντάλβικ..άραγε πως συμπεριφέρεται η συσκευή καλύτερα? εγώ έχω αρτ πολυ καιρό και πάει μια χαρά εκτος από κάποιες λίγες εφαρμογές που καθυστερούν στο άνοιγμα.επίσης δεν ανοίγει τόσο γρήγορα την κλήση που πατάς να κάνεις και όταν ανοίγω αλμπουμ.αλλά νομίζω και σε ντάλβικ το ιδιο ητανε.μονο jellyb ήταν πιο γρήγορο..κάτι άλλο θετικό στην αρτ είναι η περισσότερη ελεύθερη ραμ .και αρνητικό η δεσμευση του αποθηκευτικου χώρου..

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχει απόλυτο δίκιο ότι με συνεχή χρήση δεν βγάζει πάνω από μερα έιτε το θέλουμε είτε όχι. Που είναι και το φυσιολογικό.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχει απόλυτο δίκιο ότι με συνεχή χρήση δεν βγάζει πάνω από μερα έιτε το θέλουμε είτε όχι. Που είναι και το φυσιολογικό.

 

Αλλο φυσιολογικη και αλλο συνεχη χρηση.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αλλο φυσιολογικη και αλλο συνεχη χρηση.

 

Tελος παντων μακαρι στο καθενα η διαρκεια μπαταριας να ικανοποιει τις αναγκες του...Απλα προσπαθω να κανω καποια πιο ρεαλιστικα σχολια σε οτι εχει σχεση με μπαταρια, για να μην ξενερωσει και ο κοσμος που σκοπεθει να παρει το κινητο και μπενει εδω μεσα να διαβασει καμια γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους νομίζω. Είναι ο λόγος που το έβγαλα.

 

Φυσικά και εγώ το έβγαλα,αλλά ήταν μια καλή και άμεση εφαρμογή.Κρίμα που η LG έκανε τέτοιο σφάλμα.

Στην τελική,ας το έκανε knock on όπως στην τελευταία σειρά L και την σειρά G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας φίλος το κινητό. Μπορεί κάποιος να μου πει τρόπο για ρουτ της 4.4. Εάν υπάρχει...

Ευχαριστώ παιδιά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5387678#post5387678

 

Προς το παρον δεν υπαρχει καποιος αλλος.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...