Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μήνες αναζήτησης, συγκρίσεων και παλινωδιών το παρήγγειλα σήμερα πρωί από το Public στα 228€ με το γνωστό bluetooth δώρο. Η τιμή της συσκευής τις 2 τελευταίες ημέρες έγινε ασανσέρ σε κάποια από τα μεγάλα καταστήματα. Πρώτα τα Electroworld και Public την ανέβασαν ξανά στα 249€ για να ακολουθήσει το Πλαίσιο. Χτες βράδυ η τιμή στο Public έπεσε ξανά στα 228€ οπότε το χτύπησα, αν και λέει παράδοση σε 20 εργάσιμες λόγω μη διαθεσιμότητας του bluetooth.

 

Μόλις είδα ξανά την τιμή να ανεβαίνει ήμουν έτοιμος να χτυπήσω το Moto G από Amazon (216€ τελική τιμή στην πόρτα μου), αλλά είναι αποτρεπτική η μη ύπαρξη αντιπροσωπείας στην Ελλάδα. Άμα χαλάσει πληρώνεις κούριερ από την τσέπη σου να το στείλεις Αθήνα που υπάρχει επίσημο σέρβις. Αφήστε που δεν έχει ακουστικά και φορτιστή. Νομίζω στα 228€ δεν τίθεται θέμα, είναι ξεκάθαρη η επιλογή του LG με βάση τις τεχνικές προδιαγραφές. Αναμονή για παράδοση τώρα, ελπίζω να μην αργήσει τόσο και να είναι απροβλημάτιστο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω γιατι,ενω εχω ερωτευτει τη συσκευη, συνεχως ανακαλυπτω μικρα bugs που με απογοητευουν. Σημεραει χα θεμα με το ραδιοφωνο, που σταματουσε απο μονο του να ακουγεται,δειχνοντας ομως πως λειτουργει κανονικα. Πρεπει να πατησω το κουμπι της απενεργοποιησης και μετα της ενεργοποιησης.

Με το ξυονητηρι τα καταφεραμε(για ο παιδι που ρωτησε το app εγεται ξυπνητηρι-alarm clock). Αντε να δουμε τι θα γινει με το ραδιοφωνο τωρα..

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το κινητο εχει παρα πολλες εφαρμογες απο μονο του και καμια δεν μεταφερεται στην καρτα μνημης

ποιες απο αυτες ειναι εντελως αχρηστες για να τις σβησω? ή ποιες εφαρμογες κανουν το ιδιο πραγμα? οπως π.χ. internet και chrome

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το αγορασα και εγω εχθες απο Πλαισιο 228 ευρω..Το κινητο πολυ καλο για τα λεφτα του με φοβερη οθονη .Ημουνα αναμεσα στο lg και στο s4 mini αλλα κατεληξα τελικα στο lg.
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες.Τι sar έχει το κινητό; το πρόβλημα με το ξυπνητήρι υπάρχει σε όλες τις συσκευές; και τελευταίο. Η αδερφή μου που βρίσκεται στη Σάμο μπορεί να αγοράσει το κινητό στα 188€ πού είπαν κάποια παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες.Τι sar έχει το κινητό; το πρόβλημα με το ξυπνητήρι υπάρχει σε όλες τις συσκευές; και τελευταίο. Η αδερφή μου που βρίσκεται στη Σάμο μπορεί να αγοράσει το κινητό στα 188€ πού είπαν κάποια παιδιά;

Νομίζω είναι καλό το SAR του 0.47 W/kg (head) 0.46 W/kg (body)

Δεν έχω δει κάτι με το ξυπνητήρι αλλά το έχω δουλέψει ελάχιστα οπότε δεν είμαι σίγουρος για το θέμα του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω το κινητο σε λευκο.πολυ καλο και γρηγορο αλλα πολυ πλαστικουρα ρε γμτ.τριζει το πισω πλαστικο.επισης παρατηρω οτι καποιες εφαρμογες(που δεν ξερω ποις ειναι) μου τρωνε ραμ (που δεν ειναι και πολυ).πως τις κανω να μη δουλευουν στο backround ??παντως επρεπε να παρω το g2..α ρε φτωχια... :)
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω ότι στα καταστήματα Vodafone έχει 200 euro, ένα ευχαριστώ στον eddie8 που το ανέφερε :up:

Τίποτα, φίλε, ελπίζω να βοήθησα και να γλίτωσες κάποια ευρουλάκια, στην εποχή που ζούμε ακόμα και τα 30 ευρώ που γλιτώνεις πιστεύω είναι ευπρόσδεκτα!!! :)

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες.Τι sar έχει το κινητό; το πρόβλημα με το ξυπνητήρι υπάρχει σε όλες τις συσκευές; και τελευταίο. Η αδερφή μου που βρίσκεται στη Σάμο μπορεί να αγοράσει το κινητό στα 188€ πού είπαν κάποια παιδιά;

Κοίτα, 199 έχει κανονικά, 188 βγαίνει αν αντί απόδειξης κοπεί εταιρικό τιμολόγιο! Τώρα, για 11 ευρώ δεν αξίζει να ψαχτείς αν δεν έχεις δική σου επιχείρηση.Αν έχεις, δίνεις το ΑΦΜ της εταιρίας και γλιτώνεις και αυτό το μικροποσό...;)

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ και είναι ενοχλητικό είναι ότι όταν τελειώσεις την κλήση κ κατεβάσεις το τηλέφωνο από το αυτί, δεν ανοίγει η οθόνη για να τερματίσεις την κλήση αλλά παραμένει μαύρη με αποτέλεσμα και να μη τερματίζει η κλήση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα με το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

, 188 βγαίνει αν αντί απόδειξης κοπεί εταιρικό τιμολόγιο! Τώρα, για 11 ευρώ δεν αξίζει να ψαχτείς αν δεν έχεις δική σου επιχείρηση.Αν έχεις, δίνεις το ΑΦΜ της εταιρίας και γλιτώνεις και αυτό το μικροποσό...;)

188 κανει στα νησια με φπα 16%... Οπότε υποθέτω αφού στη Χιο που μένω το βρίσκω 188 τοσο θα κάνει και στη Σάμο....

Link to comment
Share on other sites

188 κανει στα νησια με φπα 16%... Οπότε υποθέτω αφού στη Χιο που μένω το βρίσκω 188 τοσο θα κάνει και στη Σάμο....

Ναι, σόρρυ, από το κατάστημα σε νησί αυτόματα μπαίνει το 16% στο ΦΠΑ, μπερδεύτηκα επειδή συνήθως ψωνίζω από σκρουτζομάγαζα εξ αποστάσεως, οπότε ζητάω τιμολόγιο για να επωθεληθώ από το χαμηλό ΦΠΑ........:O

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Και οι δικές μου εντυπώσεις μετά απο 3-4 μέρες χρήσης.

Οπως όλοι μας συγκρινουμε το νέο μας κινητό με το παληό μας. Εγώ είχα για 2 χρόνια το Xperia Arc S το οποίο τα ψιλοέφτυσε μετά απο αλλεπάλληλες πτώσεις.

Συγκρίνοντας τα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό πολλών φίλων εδώ μέσα.

Τα Θετικά δεν χρειάζεται να τα αναλύσω παραπέρα (ωραία οθόνη, καλό wifi,ομαλή λειτουργεία κτλ). Επίσης τις γελοίες ελλειψεις οπως το προειδοποιητικό LED η η έλλειψη φωτισμού στα 3 κουμπάκια δεν τις σχολιάζω γιατί είναι γνωστές εκ των προτέρων.

Θα σταθώ σε ένα-δυο αρνητικά.

1. Ήχος: είναι επιεικώς απαράδεκτος. Και απο το "ηχείο" του και απο το ακουστικά του και στη μουσική. Χαμηλός σε ένταση, χαμηλής ποιότητας. Ενα τσιριχτό πράμα ακούς. Δεν μπόρεσα να το συμαζέψω με τίποτα. Ουτε με Volume+ ούτε με τίποτα. Και σαν μην έφτανε αυτό οι φωστήρες της LG πήγαν και έβαλαν το ηχειο ΑΚΡΙΒΩΣ στο σημείο που βάζεις το μικρό σου δάκτυλο οταν κρατας το κινητό με το αριστερό σου χέρι και μπουκώνει εντελώς. Καμια σχεση με τον ήχο του Arc και γενικά οτι χειρότερο έχω ακούσει σε κινητό. Και στις συνομιλιες είναι εντελώς ψόφιος ο ήχος.

2. Ποιότητα κατασκευής και εμφάνιση: πλαστικούρα που και σε μένα τρίζει κάπου πίσω.Η δε πίσω επιφάνεια είνα τόσο γλυστερή που σου γλυστράει. Χαζεύοντας στο πλαισιο οταν το πήρα έπιασα στα χέρια μου ένα Blackberry και είχε μια καταπληκτική αντιολισθητική πλάτη, φοβερή δεν ξέρω τι υλικό ήταν, απόλαυση σκετη. Εμφανισιακά το κινητό είναι παντελώς αδιάφορο (εδώ η συγκριση με το πανέμορφο Arc είναι ... αστα να πάνε)

3. Λειτουργεία : τα έχει τα προβλήματα του ειδικά με το o-θεός-να-το-κάνει multitasking: εχεις ανοικτό ένα browser και μια άλλη εφαρμογή, μόλις φεύγεις απο την άλλη εφαρμογή στον browser φτου και απ'την αρχή φόρτωμα η σελίδα και μάλιστα παρατηρησα και ενα πρόβλημα στο φορτωμα της σελίδας στο dolphin : κάπως σαν τη φορτώνει "σπαστά" , σε φέτες και οχι ολη μαζί. Στο dolphin οτι και ρύθμιση να δοκίμασα τα γράμματα φαίνονται μικροσκοπικά!!!

Εννοειται πως ειναι γεμάτο απο εφαρμογες τις οποίες - αν το κρατησω - θα ξεφορτωθώ με ένα ρουτάρισμα.

Και δεν εχω δει ακόμη ολες τις λειτουργίες του.

 

Οταν σε ένα κινητό που εχει κάμποσα χρόνια στη πλάτη του οπως το Arc S με χαρακτηριστά που δεν εχουν καμμιά σχεση με το L9 II (αδύναμος επεξεργαστης, ελάχιστη ram ktl) δεν εχεις τέτοια προβλήματα τότε απο ένα κινητό του 2013 εχεις παραπάνω απαιτησεις, πολυ παραπάνω απο μια ωραια οθόνη.

Και αυτό το android , δεν ξέρω που το πάει. Το Arc μου να φανταστείτε το τρέχω με 2.3.4 !!! Απλά το εχω ρουταρισμένο και εχω ξεφορτωθεί ολα τα σκουπιδια. Κριμα που η οθόνη του εχει γεμισει χαρακιες απο τη απροσεξία μου.

Α ναι και 249 ευρώ - τοσο το πήρα εγώ - ΔΕΝ ειναι λιγα λεφτά.

 

edit: Λόγω διακοπων ΔΕΝ εχω δοκιμάσει το ξυπνητήρι του (το οποιο πάντως εχει απαράδεκτο interface) . Αν μου κάνει νουμερα εχει φύγει την αλλη μερα.

Το κινητό εγώ το χρησιμοποιώ για όλες τις καθημερινές μου εργασίες (Ξυπνητηρι, Υπενθυμισεις, σημειώσεις κτλ).

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κάτι που είχε αναφερθεί αρκετές σελίδες πιο πίσω, υπάρχουν φορές που το ξυπνητήρι δε χτυπάει! Για την ακρίβεια χτυπάει, αλλά μόνο αν το "πειράξεις", δηλαδή του ανοίξεις την οθόνη κλπ. Σήμερα το είχα σετάρει για 8παρα20, ξύπνησα παρά 10 μόνος μου, το πείραξα 1-2 λεπτά μετά τις 8, και χτύπησε κανονικά σαν να έπαιρνε συνεχώς την 5λεπτη αναβολή του, στις 8:05! [...]

 

Και σε εμένα τα ίδια κανει

 

[...] συνεχως ανακαλυπτω μικρα bugs που με απογοητευουν. Σημεραει χα θεμα με το ραδιοφωνο, που σταματουσε απο μονο του να ακουγεται,δειχνοντας ομως πως λειτουργει κανονικα. Πρεπει να πατησω το κουμπι της απενεργοποιησης και μετα της ενεργοποιησης. [...]

 

[...]τριζει το πισω πλαστικο.[...]

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ και είναι ενοχλητικό είναι ότι όταν τελειώσεις την κλήση κ κατεβάσεις το τηλέφωνο από το αυτί, δεν ανοίγει η οθόνη για να τερματίσεις την κλήση αλλά παραμένει μαύρη με αποτέλεσμα και να μη τερματίζει η κλήση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα με το τηλέφωνο.

 

[...] Επίσης τις γελοίες ελλειψεις οπως το προειδοποιητικό LED η η έλλειψη φωτισμού στα 3 κουμπάκια δεν τις σχολιάζω γιατί είναι γνωστές εκ των προτέρων.

Θα σταθώ σε ένα-δυο αρνητικά.

1. Ήχος: είναι επιεικώς απαράδεκτος. Και απο το "ηχείο" του και απο το ακουστικά του και στη μουσική. Χαμηλός σε ένταση, χαμηλής ποιότητας. Ενα τσιριχτό πράμα ακούς. Δεν μπόρεσα να το συμαζέψω με τίποτα. Ουτε με Volume+ ούτε με τίποτα. Και σαν μην έφτανε αυτό οι φωστήρες της LG πήγαν και έβαλαν το ηχειο ΑΚΡΙΒΩΣ στο σημείο που βάζεις το μικρό σου δάκτυλο οταν κρατας το κινητό με το αριστερό σου χέρι και μπουκώνει εντελώς. Καμια σχεση με τον ήχο του Arc και γενικά οτι χειρότερο έχω ακούσει σε κινητό. Και στις συνομιλιες είναι εντελώς ψόφιος ο ήχος.

2. Ποιότητα κατασκευής και εμφάνιση: πλαστικούρα που και σε μένα τρίζει κάπου πίσω.Η δε πίσω επιφάνεια είνα τόσο γλυστερή που σου γλυστράει. Χαζεύοντας στο πλαισιο οταν το πήρα έπιασα στα χέρια μου ένα Blackberry και είχε μια καταπληκτική αντιολισθητική πλάτη, φοβερή δεν ξέρω τι υλικό ήταν, απόλαυση σκετη. Εμφανισιακά το κινητό είναι παντελώς αδιάφορο (εδώ η συγκριση με το πανέμορφο Arc είναι ... αστα να πάνε)

3. Λειτουργεία : τα έχει τα προβλήματα του ειδικά με το o-θεός-να-το-κάνει multitasking: εχεις ανοικτό ένα browser και μια άλλη εφαρμογή, μόλις φεύγεις απο την άλλη εφαρμογή στον browser φτου και απ'την αρχή φόρτωμα η σελίδα και μάλιστα παρατηρησα και ενα πρόβλημα στο φορτωμα της σελίδας στο dolphin : κάπως σαν τη φορτώνει "σπαστά" , σε φέτες και οχι ολη μαζί. Στο dolphin οτι και ρύθμιση να δοκίμασα τα γράμματα φαίνονται μικροσκοπικά!!!

Εννοειται πως ειναι γεμάτο απο εφαρμογες τις οποίες - αν το κρατησω - θα ξεφορτωθώ με ένα ρουτάρισμα.

Και δεν εχω δει ακόμη ολες τις λειτουργίες του.

[...]

edit: Λόγω διακοπων ΔΕΝ εχω δοκιμάσει το ξυπνητήρι του (το οποιο πάντως εχει απαράδεκτο interface) . Αν μου κάνει νουμερα εχει φύγει την αλλη μερα.

Το κινητό εγώ το χρησιμοποιώ για όλες τις καθημερινές μου εργασίες (Ξυπνητηρι, Υπενθυμισεις, σημειώσεις κτλ).

Κάτι τέτοια διαβάζω και λέω να ακυρώσω (ή τελοσπάντων να αγνοήσω, όταν αποφασίσουν να ξαναπαρουσιάσουν απόθεμα) την παραγγελία μου από τα Public: δε μου χρειάζεται μια συσκευή που

- δεν μπορώ να την ακούσω όταν με καλεί κάποιος

- τρίζει από την πρώτη μέρα

- θα μου γλιστράει από τα χέρια

- θα με αναγκάσει να βρω το παλιό ραδιορολόι μου προκειμένου να ξυπνάω για τη δουλειά

- κολλάει η οθόνη στον τερματισμό μιας κλήσης

- ούτε το κωλoραδιόφωνο δε δουλεύει σωστά κι ας μην ακούσω ποτέ από το κινητό

Άραγε το L9 P760 κάνει τίποτε από αυτά ή είναι πιο σταθερό ως κινητό τηλέφωνο;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια διαβάζω και λέω να ακυρώσω (ή τελοσπάντων να αγνοήσω, όταν αποφασίσουν να ξαναπαρουσιάσουν απόθεμα) την παραγγελία μου από τα Public: δε μου χρειάζεται μια συσκευή που

- δεν μπορώ να την ακούσω όταν με καλεί κάποιος

- τρίζει από την πρώτη μέρα

- θα μου γλιστράει από τα χέρια

- θα με αναγκάσει να βρω το παλιό ραδιορολόι μου προκειμένου να ξυπνάω για τη δουλειά

- κολλάει η οθόνη στον τερματισμό μιας κλήσης

- ούτε το κωλoραδιόφωνο δε δουλεύει σωστά κι ας μην ακούσω ποτέ από το κινητό

Άραγε το L9 P760 κάνει τίποτε από αυτά ή είναι πιο σταθερό ως κινητό τηλέφωνο;

 

Και σκεφτόμουν να ξεφορτοθώ το Huawei P6 για το LG L9II... Έχει και το P6 τα θεματάκια του αλλά καμία σχέση. Χαίρομαι που δεν βιάστηκα....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια....Δεν ειναι για πεταμα....Και εγω ηρθα απο το Xperia P...Δεν μπορω ομως να συγκρινω την ποιοτητα κατασκευης....Αλουμινιο το ενα....Πλαστικο το αλλο.....Καποια τριξιματα στο καπακι τα εχει και ειναι μειον του αυτο...

Χωρις ομως να συναντησω καποιο μεγαλο προβλημμα (το θεμα του ξυπνητηριου υπαρχει σε πολλα smartphone...Η στοκ εφαρμογη δεν ειναι εμπιστη σε κανενα κινητο....) εχω να πω (και εφοσον βλεπω οτι η τιμη διαφερει σε πολλες περιπτωσεις) οτι στα 249 ευρω ειναι ακριβη συσκευη (βρισκεις και καλυτερα στα ιδια λεφτα) ενω στα 200 και κατω που πωλειται ειναι παρα πολυ καλο....

 

Μην ξεχναμαι οτι τετοια οθονη (Για οσους αρχιζουν τους πρωτους βαθμους πρεσβειωπειας ειναι οτι πρεπει!!!!!!!! ) και 8mp στην καμερα δεν βρισκεις σε αυτες τις τιμες....

Απο οτι εχω δει (στην δικια μου συσκευη τουλαχιστον) το ηχειο εχει χαμηλη ενταση σε χαμηλου ηχου κομματια (π.χ σε slow mp3 ) ενω σε δυνατα mp3 και στα εργοστασιακα ακουγονται αρκετα δυνατα σε σημειο που χαμηλωσα λιγο την ενταση διοτι παραμορφωνει τον ηχο. Να μην το ακουσεις ομως δεν υπαρχει φοβος....εκτος αν βαλεται ως ηχο κλησης κανα πολυ slow κομματι που ισα ισα ακουγεται....;)

Προσωπικη μου αποψη....Καλο τηλεφωνο που αξιζει να το παρει καποιος στην τιμη των 200 ευρω και κατω...

Για οποιον ομως το πληρωσει στα 249 μπορει να βρει και καλυτερα....

Εγω βιαστικα και πηγα στο public ενω ειχα εναλλακτικη την vodafone που το εχει πολυ χαμηλοτερα.....

Θα το κρατησω περιμενοντας να δω και την υποστηριξη απο την LG σε θεματα λογισμικου και αναβαθμισεων (γιατι απο την sonny ειχα αρκετα προβλημματα σε αυτο το θεμα....)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρα αν και εχετε δικιο σε καποια τα οποια γραφεται,μπορει καποιος να μου υποδειξει τι καλυτερο παιρνει καποιος στα 225 ευρω;Σαβουρες εχει σε Αντροιντ στα 200 ευρω...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη συμβουλη.....

Το κινητο ειναι κατι καθαρα προσωπικο....Το να σου πρωτεινει καποιος μια δυο συσκευες θα ειναι συμφωνα με τα δικα του κριτηρια και οχι τα δικα σου....

Εδω βλεπεις οτι τοσα ατομα που εχουμε αυτο τοκινητο ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη....

Για εμενα καλυτερα να πας σε ενα καταστημα και να συγκρινεις μονος σου τις συσκευες....Η' ακομα καλυτερα....Ανοιξε μια σελιδα ενος καταστηματος (πλαισιο ...public ...κτλ) και δες τι κινητα υπαρχουν σε αυτη την τιμη που θες....Συγκρινε τα και βρες αυτο η'αυτα που σου ταιριαζουν καλυτερα....Μετα η' πηγαινε και δες τα απο κοντα η' μπες στα αναλογα θεματα εδω στο myphone για να δεις τι προβλημματα και τι πλεονεκτηματα εχει το καθενα.....;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη συμβουλη.....

Το κινητο ειναι κατι καθαρα προσωπικο....Το να σου πρωτεινει καποιος μια δυο συσκευες θα ειναι συμφωνα με τα δικα του κριτηρια και οχι τα δικα σου....

Εδω βλεπεις οτι τοσα ατομα που εχουμε αυτο τοκινητο ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη....

Για εμενα καλυτερα να πας σε ενα καταστημα και να συγκρινεις μονος σου τις συσκευες....Η' ακομα καλυτερα....Ανοιξε μια σελιδα ενος καταστηματος (πλαισιο ...public ...κτλ) και δες τι κινητα υπαρχουν σε αυτη την τιμη που θες....Συγκρινε τα και βρες αυτο η'αυτα που σου ταιριαζουν καλυτερα....Μετα η' πηγαινε και δες τα απο κοντα η' μπες στα αναλογα θεματα εδω στο myphone για να δεις τι προβλημματα και τι πλεονεκτηματα εχει το καθενα.....;)

 

Αν απαντας σε μενα εγω το πηρα.Δεν θα πηγαινα ποτε σε Sony,και τα Samsung στα ιδια λεφτα ηταν σαβουρες με οθονη παλιας τεχνολογιας και χαρακτηριστικα.

Δεν το χρησιμοποιω εγω το L9ii (εχω LG G2) αλλα το βλεπω καθε μερα σπιτι και τα οποια μικρα θεματακια εχει τα παραβλεπω οπως θα εκανα με οποιαδηποτε συσκευη των 225 ευρω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρα αν και εχετε δικιο σε καποια τα οποια γραφεται,μπορει καποιος να μου υποδειξει τι καλυτερο παιρνει καποιος στα 225 ευρω;Σαβουρες εχει σε Αντροιντ στα 200 ευρω...

 

Μόνο το Xperia T

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Xperia T

 

Αν εξαιρεσεις την οθονη ναι ισως ειναι λιγο καλυτερο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει κάποια μικροπροβλήματα, αλλά όλα τα κινητά έχουν.

Αυτο που με ενοχλεί στο δικό μου είναι ότι κατά την διάρκεια μιας κλήσης, άμα δυναμώσω τέρμα την ένταση παραμορφώνει ο ήχος, οπότε το έχω στα 2/3 της έντασης. Επίσης το ίδιο συμβαίνει και όταν ακούω μουσική από το μεγάφωνο.

Το πρώτο δεν με ενοχλεί όπως και το δεύτερο γιατί χρησιμοποιώ ακουστικά, και στα 200 euro που το πήρα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Ημουν ανάμεσα στο L9 ii και στο Moto G της Motorola, αλλά και για το moto g ακούγονται προβλήματα οπότε διάλεξα LG γιατί έχει καλύτερη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντας σε μενα εγω το πηρα.Δεν θα πηγαινα ποτε σε Sony,και τα Samsung στα ιδια λεφτα ηταν σαβουρες με οθονη παλιας τεχνολογιας και χαρακτηριστικα.

Δεν το χρησιμοποιω εγω το L9ii (εχω LG G2) αλλα το βλεπω καθε μερα σπιτι και τα οποια μικρα θεματακια εχει τα παραβλεπω οπως θα εκανα με οποιαδηποτε συσκευη των 225 ευρω.

 

Ναι...Δεν καταλαβα οτι ηταν ρητορικη η ερωτηση σου!!!!!!!!!! :rolleyes:

Νομιζα οτι εψαχνες κινητο σε αυτα τα λεφτα....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...