Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα κι εγω από public. Ωραίο κινητό, πολύ καλή οθόνη, άριστο WiFi, καταπληκτικό GPS, μεγάλο μειονεκτιμα το αδυναμο ηχείο που αμα το έχω στη τσέπη δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου.

 

Ξερεις αν λειτουργει το GPS εκτος συνδεσης; και πως;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολύ φίλε! καμιά καλή εφαρμογή που δοκιμασες;

Εκτός το Supersu που πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε για να δουλέψει το σύστημα, εγώ έβαλα το adblockplus για android.Κόβει όλες τις διαφημίσεις.Υπάρχει μόνο σε torrent.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήρα το κινητο απο το Public, όλα ωραία όλα καλά αλλά όταν κάνω κλήση ακούω απο το ακουστικό ενα zzzzzz όχι έντονα αλλά το ακούω,το πήγα στο Public μου κάναν αλλαγή αλλά πάλι ακούγεται!!! με τα προηγούμενα κινητα δεν έιχα κανένα πρόβλημα μεσα στο σπίτι, έτυχσε σε κανέναν άλλο σας?
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν λειτουργει το GPS εκτος συνδεσης; και πως;

 

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο κάποιο πρόγραμμα που να έχει και χάρτες, πχ sygic, navigon.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες με το κινητακι πολυ ευχαριστημενος :D

Μονο καποιες φορες που θελω να παω στην αρχικη οθονη δεν μου την βγαζει σε πρωτο χρονο αλλα μαλλον λογω του widget απο το accuweather.

 

Υ.Γ : σκεφτομαι να πουλησω το bluetooth που ειχε δωρο το public καθως μου ειναι καπως αχρειαστο. Αν θελησει καποιος ας στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το Go launcher ex και εχω καλες εντυπώσεις! Θέλει ψάξιμο βέβαια! μεχρι τώρα δεν ειχα καποιο θεμα lag κλπ το εχει κανεις άλλος; μηπως ειναι βαρύ για το κινητο μας;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το Go launcher ex και εχω καλες εντυπώσεις! Θέλει ψάξιμο βέβαια! μεχρι τώρα δεν ειχα καποιο θεμα lag κλπ το εχει κανεις άλλος; μηπως ειναι βαρύ για το κινητο μας;

 

Δεν είναι βαρύ. Το χρησιμοποιούσα στο galaxy mini 2 και ήταν μια χαρά. Αλλά νομίζω πως τα android τηλέφωνα της LG δεν χρειάζονται άλλον launcher. Εχουν πάρα πολλές δυνατότητες. Ακόμα και να κρύψεις εφαρμογές που δε χρησιμοποιείς απο το μενού μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, όπως ένας φίλος πριν λίγα ποστς, το παρήγγειλα από vodafone και επειδή έχουμε 16% Φ.Π.Α. ως νησί, βγαίνει τελική τιμή 188 ευρώ! Πιστεύω για τέτοια τιμή είναι ΣΟΥΠΕΡ vfm, έτσι παιδιά; Ευτυχώς περίμενα λίγο καιρό που το είχα βάλει στο μάτι και βγήκε αυτή η έκπτωση των 50 ευρώ στην vodafone, πιστεύω θα πρέπει να διαδοθεί, πολύ καλή προσφορά!!!
Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, κοιτάω στο ebay για αξεσουάρ και δεν έχει τίποτα για το συγκεκριμένο, ενώ για l7 ii τα πάντα. Λέτε να είναι νωρίς ακόμα ή δεν θα βγούν??? :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, όπως ένας φίλος πριν λίγα ποστς, το παρήγγειλα από vodafone και επειδή έχουμε 16% Φ.Π.Α. ως νησί, βγαίνει τελική τιμή 188 ευρώ! Πιστεύω για τέτοια τιμή είναι ΣΟΥΠΕΡ vfm, έτσι παιδιά; Ευτυχώς περίμενα λίγο καιρό που το είχα βάλει στο μάτι και βγήκε αυτή η έκπτωση των 50 ευρώ στην vodafone, πιστεύω θα πρέπει να διαδοθεί, πολύ καλή προσφορά!!!

 

Τι έκπτωση 50 ευρώ έχει η Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

παιδες SOS παρακαλω οποιες ξερει ας απαντησει γρηγορα

τα ηχεια απο κατω πρεπει να δουλευουν και τα 2??

βαζω βιντεακια απο youtube και οταν καλυπτω με το δαχτυλο μου το αριστερο ηχειο δεν καταλαβαινω αλλοιωση ηχου ενω οταν καλυβω το δεξι μειωνει οπως θα επρεπε τον ηχο...

παρακαλω δοκιμαστε το και πειτε μου

 

ακυρο παιδια τζαμπα τρομαξα,μολις διαβασα οτι ειναι το μικροφωνο :P

Edited by tourkofagos90

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Τι έκπτωση 50 ευρώ έχει η Vodafone?

Πριν λίγες μέρες το είχαν 235 ευρώ, σήμερα που πήγα και ρώτησα αν παρέμεινε τόσο, μου είπαν πως υπάρχει εκπτωτικό κουπόνι 50 ευρώ! Τσέκαρέ το αύριο! Εγώ έδωσα παραγγελία, πάντως!

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: από 249 αρχική τιμή με την έκπτωση πάει στα 199. Αυτή είναι η γενική προσφορά! Με Φ.Π.Α. 16% που ισχύει στα νησιά, τότε πάμε σε αρχική τιμή 235 και με το κουπόνι 188!
Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, κοιτάω στο ebay για αξεσουάρ και δεν έχει τίποτα για το συγκεκριμένο, ενώ για l7 ii τα πάντα. Λέτε να είναι νωρίς ακόμα ή δεν θα βγούν??? :cool:

 

ειναι νωρις ακομα... παντως εδω καποια παιδια, εχουν βρει 2-3 θηκες! αν ψαξεις τα ποστ, θα βρεις τα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Μετακομισα απο το νημα του Xperia P ....Υστερα απο τοσα χρονια στη sonny αποφασισα να αλλαξω εταιρεια.

Ετσι λοιπον απεκτησα σημερα το νεο μου LG ....Μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ωραιο και μεχρι στιγμης δεν εχω δυσκολευτει σε κατι....Βεβαια εχει αρκετες εφαρμογες της LG που δεν γνωριζω και δεν ξερω κατα ποσο χρησιμευουν σε κατι....

Βεβαια εχω αρκετα παραπονα απο το Public απο το οποιο το αγορασα....Εγω ειδα οτι το κινητο ειχε 129 ευρω και οταν πηγα στο καταστημα μου ειπαν οτι η τιμη αυτη ειναι μονο για παραγγελεια απο το web και για παραδοση στο σπιτι!!!!!!!!!! Αν το παραγγειλεις απο web και το παρεις απο καταστημα παλι στα 149 ευρω θα το παρεις....Οταν παρελαβα την συσκευη (μετα απο κανα μισαωρο που το εψαχναν :D ) κοιταζω στο κουτι και ειχε τιμολογηθει με 128 ευρω....(το εγραφε σε μηχανογραφημενη αυτοκολλητη ταινια ...). Τελικα μετα απο αρκετη ωρα εντονων συζητησεων δεχτηκαν την τιμη των 128 ευρω....Βεβαια μπηκε στην μαυρη λιστα το καταστημα.....;)

Στα δικα μας τωρα.....

Το rootαρισα το κινητο συμφωνα με την διαδικασια που αναφερει ενας φιλος πιο πισω και ολα καλα....

Υπαρχει ομως καποια οδηγια για να αφαιρεσω με ασφαλεια εφαρμογες που ειναι τελειως αχρηστες????

Καθε βοηθεια δεκτη.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Expendable, μάλλον άλλο κινητό θα πήρες, όχι το L9 ΙΙ, ε; :) 149 ή 129 λίγο δύσκολα το εν λόγω.......
Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Expendable, μάλλον άλλο κινητό θα πήρες, όχι το L9 ΙΙ, ε; :) 149 ή 129 λίγο δύσκολα το εν λόγω.......

 

χα χα χα χα......δικλιο εχεις.....Βγαλε το 1 και βαλε 2 ....:lol:

Μ'αρεσει που εκανα και προεπισκοπηση πριν πατησω την Υποβολη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με΄γεια και το νέο μου avatar :), χθες το απόγευμα είπα στο φιλαράκι από την vodafone να μου το παραγγείλει, δεν ξέρω καν αν όντως έστειλε την παραγγελία (πλην απροόπτου θα την έστειλε) αλλά από την χαρά της αναμονής, ήδη έκανα την αλλαγή! Μετά από 4 ολόκληρα χρόνια, πάει το φιλαράκι μου, το LG KP 500!!! Τα παραέβγαλε τα λεφτά του, ώρα να καταλήξει στα χέρια των παιδιών για παιχνιδάκι, 7-3 και 2 χρονών είναι, θα υποφέρει το καημένο!!! :lol:
Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τίποτα για το εκπτωτικό κουπόνι αξίας 50 euro απο την Vodafone?

Eddie8 μήπως είχες κάποια επιδότηση? Μεγειά το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τίποτα για το εκπτωτικό κουπόνι αξίας 50 euro απο την Vodafone?

Eddie8 μήπως είχες κάποια επιδότηση? Μεγειά το κινητο :)

Να΄σαι καλά, φίλε! :) Καμιά επιδότηση, μπήκε στο σύστημα και το είδε! Για όλες τις αγορές, λέει, με πρόγραμμα ή σκέτη συσκευή! Αν πας σε κατάστημα πιστεύω θα σε ενημερώσει, όπως εμένα χθες που πήγα μια βόλτα τυχαία και ρώτησα!

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κάτι που είχε αναφερθεί αρκετές σελίδες πιο πίσω, υπάρχουν φορές που το ξυπνητήρι δε χτυπάει! Για την ακρίβεια χτυπάει, αλλά μόνο αν το "πειράξεις", δηλαδή του ανοίξεις την οθόνη κλπ. Σήμερα το είχα σετάρει για 8παρα20, ξύπνησα παρά 10 μόνος μου, το πείραξα 1-2 λεπτά μετά τις 8, και χτύπησε κανονικά σαν να έπαιρνε συνεχώς την 5λεπτη αναβολή του, στις 8:05! Κατέβασα ένα app απ'το store, και ούτε γάτα ούτε ζημιά, απλά το λέω μην εμπιστευτεί κάποιος το built in για κάποια σημαντική υπενθύμιση..

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κάτι που είχε αναφερθεί αρκετές σελίδες πιο πίσω, υπάρχουν φορές που το ξυπνητήρι δε χτυπάει! Για την ακρίβεια χτυπάει, αλλά μόνο αν το "πειράξεις", δηλαδή του ανοίξεις την οθόνη κλπ. Σήμερα το είχα σετάρει για 8παρα20, ξύπνησα παρά 10 μόνος μου, το πείραξα 1-2 λεπτά μετά τις 8, και χτύπησε κανονικά σαν να έπαιρνε συνεχώς την 5λεπτη αναβολή του, στις 8:05! Κατέβασα ένα app απ'το store, και ούτε γάτα ούτε ζημιά, απλά το λέω μην εμπιστευτεί κάποιος το built in για κάποια σημαντική υπενθύμιση..

 

Και σε εμένα τα ίδια κανει

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κάτι που είχε αναφερθεί αρκετές σελίδες πιο πίσω, υπάρχουν φορές που το ξυπνητήρι δε χτυπάει! Για την ακρίβεια χτυπάει, αλλά μόνο αν το "πειράξεις", δηλαδή του ανοίξεις την οθόνη κλπ. Σήμερα το είχα σετάρει για 8παρα20, ξύπνησα παρά 10 μόνος μου, το πείραξα 1-2 λεπτά μετά τις 8, και χτύπησε κανονικά σαν να έπαιρνε συνεχώς την 5λεπτη αναβολή του, στις 8:05! Κατέβασα ένα app απ'το store, και ούτε γάτα ούτε ζημιά, απλά το λέω μην εμπιστευτεί κάποιος το built in για κάποια σημαντική υπενθύμιση..

 

ποιο app κατεβασες????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...