Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, εκείνο που θεωρώ πιο σημαντικό είναι έχετε καμιά περίεργη εφαρμογή εγκατεστημένη? π.χ στης συζύγου μου το τηλέφωνο, πέρα από facebook, viber, skype, κάτι πυξίδες, εορτολόγια δεν έχουμε κάτι περίεργο.
To viber ήταν για εμένα η περίεργη εφαρμογή. Τα προβλήματα με τις κλήσεις ξεκίνησαν με την εγκατάσταση της εφαρμογής και εξαφανίστηκαν με την απεγκατάστασή της! Σε 2 συσκευές μάλιστα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακου τι να κανεις για να εχεις κινητο σφαιρατο και γαματη μπαταρια. Εγκατασταση την τροποποιημενη stock 4.1.2 D60510a απο τους xda μεσω recovery.Κανεις εγκατασταση και ενα μικρο ζιπακι modslim νομιζω λεγεται,που αφαιρει της LG αχρηστα..Την ξαλαφρωνεις και αλλο,βγαζεις καποιες ακομα αχρηστες εφαρμογες της LG (Πριν καμια 10-20 σελιδες εχει λιστα με το ποιες ειναι ασφαλες να διαγραψεις).Στη συνεχεια αν θες να το κανεις εντελως πυραυλακι, εγκαθιστας το xposed framework, βρισκεις το xblast tools και τικαρεις καποια πραματακια απο εκει που τα γραφω πριν καποιες σελιδες. Αν το κανεις με αυτο τον τροπο που σε ειπα και ξαναασχοληθεις με το κινητο....Εμενα να με γραψεις!! !!!!

 

Ποιες είναι ασφαλές να διαγράψουμε;

Το τηλέφωνο πάει σφαίρα χωρίς κανένα θέμα με αυτά που περιγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι φωναζω τοσο καιρο;;; :-) (Τωρα οχι πλεον,αφου θελουν να τυρρανιουνται ας το κανουν!)

 

Δεν βρίσκω ποιες είναι ασφαλές να διαγράψουμε, όπως λέω και στο προηγούμενο post.

Μόνο αυτό δεν έχω κάνει αλλά και πάλι πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω ποιες είναι ασφαλές να διαγράψουμε, όπως λέω και στο προηγούμενο post.

Μόνο αυτό δεν έχω κάνει αλλά και πάλι πετάει!

 

Στη σελίδα 200 είναι οι εφαρμογές και στη 212 τα mods από το xblast.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι διοτι ειμαι απο το tapatalk μη σας μπερδεψω.. Και αν μπαινετε πολυ στο ιντερνετ εστω και μονο φεις, βαλτε το sd maid pro* και οχι cleanmaster και ******** και θα παθετε πλακα ποσα MB αχρηστα αφαιρει και πως ανασαινει το κινητο.

*Μονο οσοι ειστε root.Οι υπολοιποι αναγκαστικα φορτωνεστε τη σαβουρα! :-)

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα 200 είναι οι εφαρμογές και στη 212 τα mods από το xblast.

 

Aπ'ότι βλέπω τα περισσότερα έχουν φύγει από το modslim.

Mάλλον δεν θα βάλω άλλο χέρι.

Η ram μου παίζει συνήθως από 630 μέχρι 670 mb max στο widget της lg.

Στο cleanmaster δείχνει 30-40 mb λιγότερα.

Κόλλημα δεν υπάρχει πουθενά όσες εφαρμογές και να ανοίξω. (με παιχνίδια δεν το έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε ρουτ την καινουργια εκδοση της κκ;;;

Αμα εχεις την v20d. Δεν γινεται...ουτε μ towelroot

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Γεναρη, γενικα προβλημα δεν εχω ως τωρα.

 

Μια φορα θυμαμαι σε μια κληση πριν μηνες δεν ακουγα ουτε με ακουγανε, με επανεκκινηση εστρωσε.

 

ΑΥτο το εχω παθει συνολικα 3-4 φορες και σημερα το επαθε παλι αλλες 2. Ειναι πολυ σπαστικο να πρεπει να κανεις επανεκκινηση καθε τοσο. Καμια ιδεα για το πως φτιαχνει?

Link to comment
Share on other sites

Για το LG L9 εχει βγει CM12(5.0 lollipop)....αντε να δουμε κ γ το δικο μας...
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω σε Stock rom (έχω backup) από cyanogen11 τι θέλει;

Δεν το βλέπει το restore external sd στο cwm.

Θέλει factory reset, wipe cache,wipe Dalvik cache και μετά restore external sd;;

ή θέλει φλασάρισμα stock rom και μετά restore;;

Link to comment
Share on other sites

Για το LG L9 εχει βγει CM12(5.0 lollipop)....αντε να δουμε κ γ το δικο μας...

 

καλό θα είναι να βγει, ακόμα καλύτερο θα είναι να διορθώνει και τα προβλήματα. και φυσικά να μην δημιουργεί νέα.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου σβηνει κατι φορες και πρεπει να βγαλω και να ξανα βαλω την μπαταρια

για να παρει παλι μπρος, ειμαι με κιτ κατ D60520d-EUR-XX, λετε να θελει downgrade?

Edited by giorgosfm
Link to comment
Share on other sites

to downgrade fovamai na to kanw! γινεται να κανω κατι αλλο για να σταματησει να σβηνει το κινητο;;

Και το δικό μου με official kitkat σβήνει κάθε 2 - 3 μέρες και μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας επανέρχεται.

Πιθανόν λοιπόν να είναι bug της kitkat?

Το κινητό το έχω από πέρσι τον Οκτώβριο και όσο ήμουνα σε jelly bean δεν είχε τέτοιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με official kitkat σβήνει κάθε 2 - 3 μέρες και μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας επανέρχεται.

Πιθανόν λοιπόν να είναι bug της kitkat?

Το κινητό το έχω από πέρσι τον Οκτώβριο και όσο ήμουνα σε jelly bean δεν είχε τέτοιο πρόβλημα...

 

To ιδιο κι εμενα οσο ειμουν με jelly bean δεν μου ειχε σβησει ποτε, σκεφτομε κι εγω να ξανα παω στην jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου σβηνει κατι φορες και πρεπει να βγαλω και να ξανα βαλω την μπαταρια

για να παρει παλι μπρος, ειμαι με κιτ κατ D60520d-EUR-XX, λετε να θελει downgrade?

 

Και το δικό μου με official kitkat σβήνει κάθε 2 - 3 μέρες και μόνο με βγαλσιμο μπαταρίας επανέρχεται.

Πιθανόν λοιπόν να είναι bug της kitkat?

Το κινητό το έχω από πέρσι τον Οκτώβριο και όσο ήμουνα σε jelly bean δεν είχε τέτοιο πρόβλημα...

 

To ιδιο κι εμενα οσο ειμουν με jelly bean δεν μου ειχε σβησει ποτε, σκεφτομε κι εγω να ξανα παω στην jelly bean.

 

Σε μενα δεν εχει σβυσει ποτε 5 μηνες που το εχω με kitkat D60520d-EUR-XX.

Δεν μπορει να ειναι bug της kitkat......

Να σημειωσω οτι δεν το εχω πειραξει ποτε και την kitkat την πηρε OTA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πριν καιρό είχα ξαναγράψει για το γνωστό πρόβλημα με τις κλήσεις! Τελικά το έστειλα στην Αθήνα (μιας και είμαι από Κρήτη) και το στείλανε απλώς με υποβάθμιση λογισμικού δηλαδή ξαναέβαλαν την jelly bean ενώ είχα kit kat. Με τις κλήσεις δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα, 1,5 μήνα τώρα όλες τις ακούω κανονικά! Το θέμα μου είναι τώρα ότι με jelly bean νομίζω πως η μπαταρία μου πέφτει πάρα πολύ γρήγορα, εντάξει το σκαλίζω κι εγώ αλλά με kit kat ήταν πολύ καλύτερα, έχετε κάτι να προτείνετε να κρατάει περισσότερο η μπαταρία;

 

Υ.Γ. "Εντολή" τεχνικού ήταν να μην το κάνω αναβάθμιση σε kit kat άρα εάν υπάρχει μία λύση με jelly bean..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω αυτά τα ακουστικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290 (Xiaomi Pistons v2.0/2.01) τα οποία λειτουργούν σε CTIA pattern. Γνωρίζει κάποιος σε τί pattern λειτουργεί η 3.5mm έξοδος του κινητού, CTIA ή OMTP?

Ρωτώ για να γλιτώσω ενδεχόμενη ασυμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω αυτά τα ακουστικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290 (Xiaomi Pistons v2.0/2.01) τα οποία λειτουργούν σε CTIA pattern. Γνωρίζει κάποιος σε τί pattern λειτουργεί η 3.5mm έξοδος του κινητού, CTIA ή OMTP?

Ρωτώ για να γλιτώσω ενδεχόμενη ασυμβατότητα.

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά με τα Sony mh1 που πήρα δεν παίζανε επειδή ήταν OMTP.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...