Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Υποστηρίζεται στη συγκεκριμένη συσκευή με το 4.4.2 update??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ART λαγκαρε απιστευτα και οταν δοκιμασα να κανω το τεστ στο antutu, κρασαρε λιγο πριν τελειωσει. Μετα απο δεκα λεπτα επεστρεψα σε dalvik
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα. Θα του κάνω κατευθείαντην ααναβάθμιση. Υπάρχει εύκολοςττρόποςγια root γγια να γίνει κα ιαυτό με τη μία;

 

PST.. Τα έπαιξε το swiftkey...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ART λαγκαρε απιστευτα και οταν δοκιμασα να κανω το τεστ στο antutu, κρασαρε λιγο πριν τελειωσει. Μετα απο δεκα λεπτα επεστρεψα σε dalvik

 

Εγώ το έχω συνέχεια στο art απλός όταν το βάλεις πρώτη φορά αφού τελειώσει και ανοίξει το κινητό κάντο ενα ακόμα restart

Link to comment
Share on other sites

Παίδες .....γιατί ΔΕΝ υπάρχει στο site της LG να κατεβάσουμε το OSP ? (On Screen Phone).....που επικοινωνεί το τηλέφωνο με το pc ?.....Κάνω κάτι λάθος ?.....σε ένα βιντεάκι στο youtube .....έδειχνε ότι μπαίνεις στην σελίδα της Lg ,βάζεις επάνω αριστερά το μοντέλο και όταν ανοίγει η σελίδα με το τηλέφωνο,πατώντας "Υποστήριξη Προιόντων " δίπλα στο τηλέφωνο εκεί που έχει Λήψεις -Εγχειρίδια & Εγγραφα-Αναβάθμιση Λογισμικού-PC Sync.......έχει και το........OSP για download......To θέμα είναι ότι για το δικό μας .....στο D605 ....ΔΕΝ το έχει ενώ για το LG Optimus L9 .....το έχει διαθέσιμο για κατέβασμα.......είναι δυνατόν ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω συνέχεια στο art απλός όταν το βάλεις πρώτη φορά αφού τελειώσει και ανοίξει το κινητό κάντο ενα ακόμα restart

Ευχαριστω. Θα το δοκιμασω και ετσι. Σε ενα παλιο κινητο που ειχα βαλει CM11 και δοκιμασα ART μου φαινοταν σημαντικα πιο γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Θα το δοκιμασω και ετσι. Σε ενα παλιο κινητο που ειχα βαλει CM11 και δοκιμασα ART μου φαινοταν σημαντικα πιο γρηγορο.

 

δοκιμασε airdroid..οσο για το αρτ το εβαλα και εγω....θα το δοκιμασουμε και θα δουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Στα της αναβάθμισης κύριοι, της κλασικής. Το τηλέφωνο μια χαρά πάει αλλά σαν να καίει πιο πολύ μπαταρία. Ίσως να φταίει και το knockOn. ποθ τρέχει η υπηρεσία συνέχεια στο παρασκήνιο. Στο ότι ξαλάφρωσαν τα ram ίσως επειδή δεν κατεβάσαμε, εγώ τουλάχιστον τις εφαρμογές που είχε και έπρεπε να τις ξανακατεβάσουμε για να δουλέψουν. Εγώ έκανα απόκρυψη τα εικονίδια και μια χαρά.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να το χει γενικα μηπως μπορει να με βοηθησει με το εξης προβλημα:λοιπον ηθελα να περασω stock jelly bean στο κινητο και εκανα wipe data και cache και εκανα και τη βλακεια να πειρα3ω τα mount στα system/data/cache καθως εκανα και format στα system/data/cache...αυτο ειχε ως αποτελεσμα οταν κανει εκκινηση να μου δειχνει το σημα της LG και μετα να μπενει στο recovery menu...Αποτι καταλαβα απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι διεγραψα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη οποτε λογικα οταν κανω install μια rom δεν εχει που να στηθει...Το ερωτημα ειναι πως μπορω να ξανα στησω ολους τους φακελους στην εσωτερικη μνημη ετσι ωστε να μπορει να κανει σωστα εκκινηση το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να το χει γενικα μηπως μπορει να με βοηθησει με το εξης προβλημα:λοιπον ηθελα να περασω stock jelly bean στο κινητο και εκανα wipe data και cache και εκανα και τη βλακεια να πειρα3ω τα mount στα system/data/cache καθως εκανα και format στα system/data/cache...αυτο ειχε ως αποτελεσμα οταν κανει εκκινηση να μου δειχνει το σημα της LG και μετα να μπενει στο recovery menu...Αποτι καταλαβα απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι διεγραψα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη οποτε λογικα οταν κανω install μια rom δεν εχει που να στηθει...Το ερωτημα ειναι πως μπορω να ξανα στησω ολους τους φακελους στην εσωτερικη μνημη ετσι ωστε να μπορει να κανει σωστα εκκινηση το κινητο...

 

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανες....?

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανες....?

εκανα το κινητο οτι και να του κανω οταν το ανοιγω μου δειχνει το σημα της LG και μετα με πεταει στο recovery

Link to comment
Share on other sites

εκανα το κινητο οτι και να του κανω οταν το ανοιγω μου δειχνει το σημα της LG και μετα με πεταει στο recovery

 

μηπως να κανεις install την ρομ της vodafone....?εκτος αν εχεις κανει back up την ρομ μεσω recovery ξαναβαλτη.volume down + home button + power on αυτο κανει εαπναοφορα εργοστακων ρυθμισεων αυτοματα επισηςδοκιμασε και αυτο home+vol down+power=restore λεει πως κανει ρεστορε.αλλο δεν ξερω μηπως η τρυπουλα που εχει το κινητο απο πανω μηπως κανει ρεσετ.δες το

Link to comment
Share on other sites

μηπως να κανεις install την ρομ της vodafone....?εκτος αν εχεις κανει back up την ρομ μεσω recovery ξαναβαλτη.volume down + home button + power on αυτο κανει εαπναοφορα εργοστακων ρυθμισεων αυτοματα επισηςδοκιμασε και αυτο home+vol down+power=restore λεει πως κανει ρεστορε.αλλο δεν ξερω μηπως η τρυπουλα που εχει το κινητο απο πανω μηπως κανει ρεσετ.δες το
οχι η πανω τρυπουλα ειναι σιγουρα μικροφωνο
Link to comment
Share on other sites

root γινεται με το impactor τωρα που αναβαθμιστηκε? γιατι πηγα να το κανω αλλα βγαζει σφαλμα

 

Θα πρεπει να περιμενουμε αναβαθμιση νεα του impactor ωστε να γινει ξανα root. Το παρων δεν συμβατο με kitkat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος που να το χει γενικα μηπως μπορει να με βοηθησει με το εξης προβλημα:λοιπον ηθελα να περασω stock jelly bean στο κινητο και εκανα wipe data και cache και εκανα και τη βλακεια να πειρα3ω τα mount στα system/data/cache καθως εκανα και format στα system/data/cache...αυτο ειχε ως αποτελεσμα οταν κανει εκκινηση να μου δειχνει το σημα της LG και μετα να μπενει στο recovery menu...Αποτι καταλαβα απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι διεγραψα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη οποτε λογικα οταν κανω install μια rom δεν εχει που να στηθει...Το ερωτημα ειναι πως μπορω να ξανα στησω ολους τους φακελους στην εσωτερικη μνημη ετσι ωστε να μπορει να κανει σωστα εκκινηση το κινητο...

 

Μηπως να δοκιμασεις με το LG mobile support tool το οποιο αν δεν κανω λαθος εχει μια επιλογη επαναφορας στα πρόσθετα χαρακτηριστικά σε περιπτωση αποτυχιας εγκαταστασης;

Edited by jowhn

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να το χει γενικα μηπως μπορει να με βοηθησει με το εξης προβλημα:λοιπον ηθελα να περασω stock jelly bean στο κινητο και εκανα wipe data και cache και εκανα και τη βλακεια να πειρα3ω τα mount στα system/data/cache καθως εκανα και format στα system/data/cache...αυτο ειχε ως αποτελεσμα οταν κανει εκκινηση να μου δειχνει το σημα της LG και μετα να μπενει στο recovery menu...Αποτι καταλαβα απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι διεγραψα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη οποτε λογικα οταν κανω install μια rom δεν εχει που να στηθει...Το ερωτημα ειναι πως μπορω να ξανα στησω ολους τους φακελους στην εσωτερικη μνημη ετσι ωστε να μπορει να κανει σωστα εκκινηση το κινητο...

 

Καπου πηρε το ματι που χτες στο xda που ελεγαν οτι αν φλασαρεις το kdz αρχειο κανει repartition και επιστρεφει σε stock κατασταση. Λιστα με τα αρχεια αυτα εχει εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 . Κανε και μια ερευνα μονος σου, μη σε παρω στο λαιμο μου. Δεν ξερω και λεπτομερειες πως τα περνας στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι που χτες στο xda που ελεγαν οτι αν φλασαρεις το kdz αρχειο κανει repartition και επιστρεφει σε stock κατασταση. Λιστα με τα αρχεια αυτα εχει εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 . Κανε και μια ερευνα μονος σου, μη σε παρω στο λαιμο μου. Δεν ξερω και λεπτομερειες πως τα περνας στο τηλεφωνο.

Ναι εχω κατεβαζει και το αρχειο για jelly bean και για kit kat απλα δεν εχω βγαλει ακρη πως στο καλο φλασαρεις ενα αρχειο .kdz

btw ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση μέσω usb από τον υπολογιστή, λίγο αργότερα ήρθε ειδοποίηση ότι η ενημέρωση λογισμικού είναι πλέον διαθέσιμη...

Έκανα και πάλι την εγκατάσταση ota αλλά και πάλι μετά από λίγο μου ήρθε η ίδια ειδοποίηση...

Να σημειώσω ότι έχω ανενεργή την αυτόματη ενημέρωση....

Καμία βοήθεια;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση μέσω usb από τον υπολογιστή, λίγο αργότερα ήρθε ειδοποίηση ότι η ενημέρωση λογισμικού είναι πλέον διαθέσιμη...

Έκανα και πάλι την εγκατάσταση ota αλλά και πάλι μετά από λίγο μου ήρθε η ίδια ειδοποίηση...

Να σημειώσω ότι έχω ανενεργή την αυτόματη ενημέρωση....

Καμία βοήθεια;;;;;

 

Παρε τους τηλ. να σταματησουν να στη στελνουν:p

 

Περαν της πλακας δεν κανεις και μια επαναφορα εργοστασιακων;;

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση η usable ram μειωθηκε απο τα 850 mb στα 760.κοινως μας εκοψαν 100 mb ραμ απο την διαθεσιμη.ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση η usable ram μειωθηκε απο τα 850 mb στα 760.κοινως μας εκοψαν 100 mb ραμ απο την διαθεσιμη.ειναι λογικο?

 

Ναι ετσι δουλευει η κιτ κατ.Δεσμευει πιο πολυ ελευθερη μνημη για να ανοιγει ταχυτατα τις εφαρμογες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

στο LG G2 στις ρυθμισεις εχει το: αξεσουαρ. Εκει μεσα εχει την ενεργοποιηση του QuickWindow. Λογικα θα πρεπει να το εχεις και εσυ για να δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...