Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, όσο και εάν έψαχνα τις προηγούμενες ημέρες δεν έβρισκα τίποτε (μόνο στο alibaba) και την παρήγγειλα ήδη.

Δεν ξέρω εάν αξίζει (εάν και όταν έρθει) αλλά 2,88 $ ~ 2,20 € με δωρεάν μεταφορικά είναι αποδεκτό ρίσκο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι ακόμη διαθέσιμη αυτη ειναι πολύ καλύτερη

 

Yousave Accessories LG Optimus L9 II Case Black Hard Hybrid Cover With Stylus Pen

http://amazon.co.uk/dp/B00HCE6R3G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα και χρόνια πολλά

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Παρατήρησα ότι όλες οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική και όχι στην εξωτερική μνήμη (sd) γνωρίζει κανείς να μου πει πως θα μεταφέρω όλα τα αρχεία από την εσωτερική στην εξωτερική μνήμη ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα λοιπον σημερα την θηκη για το L9 της γυναικας μου και οφειλω να πω οτι ειναι αψογη τοσο στην ποιοτητα της και την υφη της στο χερι οσο και στο κουμπωμα της πανω στο κινητο, για το τελευταιο μαλιστα πρεπει να πω οτι αν μπει μια φορα θα σας ιδρωσει αρκετα για να το βγαλετε το κινητο απο την συγκεκριμενη θηκη..

Μονο (ισως) μειον αυτο που ανεφερε ενα μελος και πριν, οτι δηλαδη δεν εχει τρυπα απο κατω για τον φορτιστη..εμενα βεβαια δεν με απασχολει.

Τωρα περιμενω κατι ζελατινες για την οθονη (Savvies), την συγκεκριμενη μαρκα την εχω δοκιμασει στο δικο μου X5 και ηταν πολυ καλης ποιοτητας..

Τελος σαν κινητο απλα τα σπαει, ειδικα στην τιμη που προσφέρεται...μονο μειον για εμενα οτι δεν εχει led ειδοποιησης...

 

ΥΓ. Ερωτηση, το Multitouch ειναι 5 σημειων?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κατεβασει το AppMgr III,οτι μπορει να μετακινηθει σου στελνει ειδοποιηση και το κανεις αμεσως

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα και χρόνια πολλά

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Παρατήρησα ότι όλες οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική και όχι στην εξωτερική μνήμη (sd) γνωρίζει κανείς να μου πει πως θα μεταφέρω όλα τα αρχεία από την εσωτερική στην εξωτερική μνήμη ;;;;

 

εγω εχω κατεβασει το AppMgr III,οτι μπορει να μετακινηθει σου στελνει ειδοποιηση και το κανεις αμεσως

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα και χρόνια πολλά

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Παρατήρησα ότι όλες οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική και όχι στην εξωτερική μνήμη (sd) γνωρίζει κανείς να μου πει πως θα μεταφέρω όλα τα αρχεία από την εσωτερική στην εξωτερική μνήμη ;;;;

καλησπερα...εφαρμογες υπαρχουν πολλες για μεταφορα στην καρτα μνημης...αν σε απασχολει το οτι φαινονται να ειναι στην εσωτερικη μνημη του κινητου παροτι τις εχεις μεταφερει απλα ετσι το δειχνει δεν υσχυει ...αν θες βγαλε τιν καρτα μνημης κ θα δεις οτι οσες εχεις μεταφερει απλα δεν εμφανιζονται

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι ακόμη που παρατήρησα. Μπορεί να οφείλεται γενικά στο android, στους διάφορους browser, στο δικό μου κινητό κλπ, δεν ξέρω.

Λοιπόν : το autocorrect δουλεύει κανονικότατα στα sms και από browser δουλεύει επίσης κανονικά στον firefox.

ΜΟΝΟ στον firefox όμως. Όσους άλλους browser δοκίμασα, δεν τον έχουν για κάποιο λόγο (και είναι σχεδόν όλοι: android, chrome, dolphin με jetpack και χωρίς, utc, one, baidu κλπ κλπ)

 

Συμβαίνει και σε άλλους; Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στο μενού του πληκτρολογίου τα δείχνει κανονικά όλα ενεργοποιημένα.

Επαναλαμβάνω λειτουργεί κανονικά σε firefox και μηνύματα.

 

Εγκαστέστησα δοκιμαστικά και κάποια άλλα πληκτρολόγια από το play store και υποστήριζαν το autocorrect στους browser.

Οπότε, τί συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους,

 

Έχω το κινητό 2 εβδομάδες.

Παρατήρησα ότι η κατανάλωση μνήμης βρίσκεται σε υψηλά όρια: για την ακρίβεια στο 81% (650ΜΒ από τα 799ΜΒ δεσμεύονται από τις running εφαρμογές).

 

Εσείς σε τι επίπεδα παίζετε;

 

1. Θα ήθελα να έχω περισσότερο διαθέσιμο. Τι να κάνω;

2. Έχω σκεφτεί να βάλω Cyanogen (αλλά δεν ξέρω ποια) ή miui. To έχει κάνει κάποιος από εσάς;

 

:)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους,

 

Έχω το κινητό 2 εβδομάδες.

Παρατήρησα ότι η κατανάλωση μνήμης βρίσκεται σε υψηλά όρια: για την ακρίβεια στο 81% (650ΜΒ από τα 799ΜΒ δεσμεύονται από τις running εφαρμογές).

 

Εσείς σε τι επίπεδα παίζετε;

 

1. Θα ήθελα να έχω περισσότερο διαθέσιμο. Τι να κάνω;

2. Έχω σκεφτεί να βάλω Cyanogen (αλλά δεν ξέρω ποια) ή miui. To έχει κάνει κάποιος από εσάς;

 

:)

Εγώ αρχικά έπαιζα σε επίπεδα 600-700mb αλλά τελευταία που έκανα κάποιες απεγκαταστάσεις εφαρμογών που δεν χρησιμοπούσα και αφαίρεσα και αρκετά εικονίδια από τις αρχικές οθόνες είδα μεγάλη διαφορά και αρκετές φορές όταν την καθαρίζω πέφτει κάτω και από τα 500mb!

 

Για την Cyanogen rom δεν γνωρίζω για να σου πω.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος πως αφαιρώ κάποιες από τις εξτρά αρχικές οθόνες που είχα δημιουργήσει και τώρα είναι κενές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους,

 

Έχω το κινητό 2 εβδομάδες.

Παρατήρησα ότι η κατανάλωση μνήμης βρίσκεται σε υψηλά όρια: για την ακρίβεια στο 81% (650ΜΒ από τα 799ΜΒ δεσμεύονται από τις running εφαρμογές).

 

Εσείς σε τι επίπεδα παίζετε;

 

1. Θα ήθελα να έχω περισσότερο διαθέσιμο. Τι να κάνω;

2. Έχω σκεφτεί να βάλω Cyanogen (αλλά δεν ξέρω ποια) ή miui. To έχει κάνει κάποιος από εσάς;

 

:)

 

Δεν εχω βρει πουθενα καποια custom rom για το κινητο μας. Μαλλον ειναι νωρις ακομα. Παρατηρεις καποια δυσλειτουργια και θελεις περισσοτερη διαθεσιμη μνημη; Εμενα μια μερα που κοιταξα τυχαια, εγραφε οτι ειχε διαθεσιμη 0 MB, και ομως πηγαινε σφαιρα. Απο τοτε δεν ασχοληθηκα ξανα. Ας δουλευει σωστα και ας μην εχει καθολου διαθεσιμη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι lag-άρει...

 

Και τι ακριβώς περίμενες?να μην έχει lag?

Εδώ ναυαρχιδες κι έχουν κάτι λίγα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...

Απλά προσπαθώ να μειώσω το φαινόμενο, τηρουμένων των αναλογιών. Ένα κινητό που δεν είναι φορτωμένο πάει πιο γρήγορα. Προσπαθώ να το έχω όσο πιο ελαφρύ γίνεται...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους,

 

Έχω το κινητό 2 εβδομάδες.

Παρατήρησα ότι η κατανάλωση μνήμης βρίσκεται σε υψηλά όρια: για την ακρίβεια στο 81% (650ΜΒ από τα 799ΜΒ δεσμεύονται από τις running εφαρμογές).

 

Εσείς σε τι επίπεδα παίζετε;

 

1. Θα ήθελα να έχω περισσότερο διαθέσιμο. Τι να κάνω;

2. Έχω σκεφτεί να βάλω Cyanogen (αλλά δεν ξέρω ποια) ή miui. To έχει κάνει κάποιος από εσάς;

 

:)

κι εμενα εκει παιζει στα 600+. Εχω βαλει το widget του κινητου που λεγεται διαχειριση εργασιων, βρισκεται στα γραφικα στοιχεια και οποτε παταω καθαρισμος RAM παει στα 500+.... δεν ξερω τι τρωει τοσο πολυ μνημη παντως και 680 να μου λεει παλι παει σφαιρα το κινητο

Edited by tourkofagos90

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ειχα προβλημα με το πως κουμπωνει το πισω καπακι αλλα σημερα μου επεσε με την πλατη κατω απο κανα μετρο υψος και κουμπωσε τελεια...ουτε τριξιματα ουτε τιποτα :P ευτυχως δεν επαθε τιποτα :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά έπαιζα σε επίπεδα 600-700mb αλλά τελευταία που έκανα κάποιες απεγκαταστάσεις εφαρμογών που δεν χρησιμοπούσα και αφαίρεσα και αρκετά εικονίδια από τις αρχικές οθόνες είδα μεγάλη διαφορά και αρκετές φορές όταν την καθαρίζω πέφτει κάτω και από τα 500mb!

 

Για την Cyanogen rom δεν γνωρίζω για να σου πω.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος πως αφαιρώ κάποιες από τις εξτρά αρχικές οθόνες που είχα δημιουργήσει και τώρα είναι κενές;

Χρονια πολλα καλη χρονια...βαλε 2 δαχτυλα στην οθονη ενα πανω ενα κατω κ συρε προς το κεντρο...θα ανοιξει παραθυρο με επιλογες κ μπορει να κανεις οτι θες με τις οθονες σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

Χθες το παρέλαβα κι εγώ, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα (π.χ. καπάκι, ήχος ομιλίας, κλπ που έχουν αναφερθεί σε κάποιες περιπτώσεις).

Ταχύτατο, πανέμορφο, αρχίζω τώρα να το φορτώνω, το απολαμβάνω και το προτείνω ανεπιφύλακτα! Στα λεφτά της προσφοράς, άλλωστε (199 ευρώ), δεν υπάρχει κανένα καλύτερο! Το Samsung Galaxy Note υπήρχε στα ίδια λεφτά, αλλά βλέπω πήγε πάλι στα 280, οπότε...

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

Χθες το παρέλαβα κι εγώ, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα (π.χ. καπάκι, ήχος ομιλίας, κλπ που έχουν αναφερθεί σε κάποιες περιπτώσεις).

Ταχύτατο, πανέμορφο, αρχίζω τώρα να το φορτώνω, το απολαμβάνω και το προτείνω ανεπιφύλακτα! Στα λεφτά της προσφοράς, άλλωστε (199 ευρώ), δεν υπάρχει κανένα καλύτερο! Το Samsung Galaxy Note υπήρχε στα ίδια λεφτά, αλλά βλέπω πήγε πάλι στα 280, οπότε...

 

που ειναι αυτη η προσφορα φιλε στα 199 ευρω που λες?

καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι ακόμη που παρατήρησα. Μπορεί να οφείλεται γενικά στο android, στους διάφορους browser, στο δικό μου κινητό κλπ, δεν ξέρω.

Λοιπόν : το autocorrect δουλεύει κανονικότατα στα sms και από browser δουλεύει επίσης κανονικά στον firefox.

ΜΟΝΟ στον firefox όμως. Όσους άλλους browser δοκίμασα, δεν τον έχουν για κάποιο λόγο (και είναι σχεδόν όλοι: android, chrome, dolphin με jetpack και χωρίς, utc, one, baidu κλπ κλπ)

 

Συμβαίνει και σε άλλους; Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στο μενού του πληκτρολογίου τα δείχνει κανονικά όλα ενεργοποιημένα.

Επαναλαμβάνω λειτουργεί κανονικά σε firefox και μηνύματα.

 

Εγκαστέστησα δοκιμαστικά και κάποια άλλα πληκτρολόγια από το play store και υποστήριζαν το autocorrect στους browser.

Οπότε, τί συμβαίνει;

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Για αυτό το θεματάκι που έγραψα πιο πάνω, υπάρχει κάποιος που να το έχει παρατηρήσει;

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτη η προσφορα φιλε στα 199 ευρω που λες?

καλη χρονια!

Καλή χρονιά!

Έχει αναφερθεί σε παλαιότερα ποστ, πριν μερικές μέρες: η vodafone το δίνει στα 199 από 249 ευρώ, υπάρχει κουπόνι δωρεάς -50 ευρώ, πήγαινε ρώτησε σε κατάστημα μεθαύριο! Από το κατάστημα της περιοχής μου, μου είπαν πως μέχρι 10/1 ισχύει η προσφορά!!! Εμένα μου βγήκε 188 τελική τιμή λόγω μειωμένου ΦΠΑ (16%-νησί)!

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και χρονια πολλα!!εμενα παντως ρε παιδια παει πολυ καλα το κινητο... και αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι η μπαταρια του... κραταει πολυ καλα!!:D
Link to comment
Share on other sites

Χθες το κινητο της γυναικας εφαγε ενα κολλημα και αναβοσβηνε η οθονη ανα καποιο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα..Το εκανε ολο το ραδυ που κοιμομασταν, εμπαινε στην αναμονη και στην συνεχεια μετα απο 20-30 δευτερολεπτα αναβε μονη της...

Στην αρχη νομισα οτι ηταν λογω της εφαρμογης noled (καποια αναπαντητη ή sms) αλλα δεν ηταν κατι τετοιο, ουτε εφταιγε (μαλλον) η εν λογω εφαρμογη αφου την απενεργοποιησα και το προβλημα παρεμεινε.. Μετα το πρωι του εκανα ενα restart και εστρωσε..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...