Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρήγορες εντυπώσεις και από μένα : είναι στην κατοχή μου από το μεσημέρι. Κάπως ενεργοβόρο κινητό αλλά λογικό εφόσον μόλις το πήρα κ δύσκολα το αφήνω από τα χέρια μου.

Δεν κολλάει στιγμή, ανταποκρίνεται πολύ καλά σε wifi-3g. Γενικά πολύ γρήγορο, ελαφρύ, στυλάτο και απλό κινητό. Σίγουρα είναι πολύ παραπάνω απ'ό,τι είχα στο νου μου έχοντας διαβάσει όλα τα σχόλια εδώ.

Τρίξιμο στο καπάκι δεν αντιμετώπισα, κούμπωσε τέλεια. Κανένα πρόβλημα με sim κ memory card.

Αξιοπερίεργο όντως ότι μένει λίγη ram διαθέσιμη αλλά δεν παρατηρείς κανένα κόλλημα.

Εφαρμογές 4-5 έχω κατεβάσει μόνο.

Ο ήχος στο ακουστικό μια χαρά όπως κ το μεγάφωνο (δεν έχω απαιτήσεις εκεί βέβαια προσωπικά).

Τα ακουστικά της συσκευασίας πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...Καλα Χριστουγεννα με υγεια και ευτυχια.....

Στο κινητακι μας τωρα....Εχει παρατηρησει κανεις ενα θεματακι με το wifi ? Συνδεομαι κανονικα αλλα μολις συνδεθει κλεινει το wifi για 3-4 δευτερολεπτα και μετα ξανανοιγει και συνδεεται κανονικα.....Εχει γινει σε κανεναν αλλον????

Επισης μηπως ξερει κανεις πως γινεται να βαλουμε διαφορετικο ηχο κλησεις σε καθε επαφη απο τα δικα μας τραγουδια????

Οταν παω στην επεξεργασια επαφης στο πεδιο που λεει "Προεπιλεγμενος ηχος" μου εμφανιζει μονο τους ηχους της LG και αυτον που εχω ορισει ως κεντρικο ηχο κλησης....και δεν μου βγαζει επιλογη να μπω στην sd card που εχω τα mp3 μου....

Αυτη την επιλογη μου την δινει μονο οταν θελω να αλλαξω τον κεντρικο ηχο κλησης.....

Link to comment
Share on other sites

Expendable δοκίμασε να κάνεις φάκελο με το όνομα media. Μέσα σε αυτόν κάνε 3 φακέλους με ονόματα ringtones, alarms, notifications. Βάλε τα mp3 που θέλεις σε κάθε φάκελο. Λογικά δεν θα έχεις θέμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονα πολλα

να ρωτησω κατι σε πολλούς browsers σχεδον σε ολλους εκτος opera kai chrome

στο σαιτ του myphone δεν λειτουργεί η αναδίπλωση κειμενου . στον boat που με ειχε βολέψει φουλ ενώ στην αρχικη σελίδα ειναι οκ οταν μπαινω σε ενα θεμα με διπλό ταπ χανω τα μισα απο τα μυμηματα ;

εσεις με ποιον μπαίνετε εδω (σε φουλ μορφη το σαιτ )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια workaround λύση για την έλλειψη του notification led;

Το προηγούμενο κινητό μου διέθετε, ενώ τούτο δω δεν έχει και με έχει ξενίσει.

Εσείς τι κάνετε με αυτό το θέμα;;

:)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια workaround λύση για την έλλειψη του notification led;

Το προηγούμενο κινητό μου διέθετε, ενώ τούτο δω δεν έχει και με έχει ξενίσει.

Εσείς τι κάνετε με αυτό το θέμα;;

:)

 

 

Δοκίμασε κάποια εφαρμογή όπως το no led....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια εφαρμογή όπως το no led....

 

Το δοκίμασα, αλλά δεν είναι και το καλύτερο για τη μπαταρία... :(

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρα αν και εχετε δικιο σε καποια τα οποια γραφεται,μπορει καποιος να μου υποδειξει τι καλυτερο παιρνει καποιος στα 225 ευρω;Σαβουρες εχει σε Αντροιντ στα 200 ευρω...

 

Συμφωνω απολυτως ειναι vfm και δεν μπορει να συγκριηει με το. Arc που ειχε 400 ευρω.

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΥΣ!! Ας ελπίσουμε πως είναι η αρχή και σε λίγο καιρό θα έχουμε και πικοιλεία:D

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

+1 σε αυτους που λενε οτι δεν έχουν κανενα πρόβλημμα! Εχει πεσει τόση λασπολογία που με έκανε να νιωθω υπερτυχερος που με τη πρώτη συσκευη δεν εχω τριξιματα δεν εχω παράσιτα στο ακουστικό δεν εχω θεμα με τη μπαταρία ή με εφαρμογές ούτε με τις κλήσεις ούτε με το ξυπνητήρι! για τα 249Ε που το πλήρωσα του βάζω σε όλους τους τομεις 9,5 στα 10! τη μιση μονάδα τη χάνει για τα αξεσουάρ που δεν υπάρχει τπτ! θα το κανω άχρηστο και δε θα εχει βγει ακομα θήκη! Αξιζει να κανετε root να πετάξετε κατι acu weather! Eγω το εκανα γι'αυτο γτ ειναι κατι εφαρμογές που σε εμενα δε χρειάζονται και δε μπορούσα να τις σβήσω!

Συμφωνώ και εγώ με τον προηγούμενο φίλο. Την συσκευή την έχω πάνω απο τρεις εβδομάδες, απο public αγορά στο αρχικό πόσο και δεν έχω παρατηρήσει:

- Ούτε Τριξιμο (πάνω η κάτω η κατα την διάρκεια κλήσης)

- Ούτε τρομερό lag παρόλο που του φόρτωσα πάνω απο 50 εφαρμογές

- Ούτε χάλια ήχο (απο τα ακουστικά σπιτιού που χρησιμοποίησα ο ήχος σε ραδιόφωνο & internet radio - ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟΣ !)

Όταν βάζω υπενθύμιση εμφανίζεται το εικονίδιο στο πάνω μέρος - εμφανέστατα & λειτουργεί κανονικότητα.

Για Μουσική χωρίς ακουστικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει

Τελικό συμπέρασμα - δεν μετάνιωσα καθόλου!:)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις και απο εμένα

Το έχω 4-5 μέρες

Μπαταρία πολύ καλη ποιότητα ομιλίας καλη

Η οθόνη του τέλεια

Ποιότητα κατασκευής καλη χωρίς θέματα

Απο επιδόσεις το κινητό είναι παραπανω απο vfm

Δεν έχω δει δυσλειτουργία πουθενά και το μενού κυλάει πολύ ομαλά

Το κινητό για τα 229 που κόστιζε μαζί με το bluetooth ηταν ευκαιρια νομιζω .

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Expendable δοκίμασε να κάνεις φάκελο με το όνομα media. Μέσα σε αυτόν κάνε 3 φακέλους με ονόματα ringtones, alarms, notifications. Βάλε τα mp3 που θέλεις σε κάθε φάκελο. Λογικά δεν θα έχεις θέμα.

 

Δυστηχως δεν εγινε κατι...Το μονο που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να περναω τους ηχους που θελω να περασω σε επαφη πρωτα ως ηχο κλησης και μετα στην επαφη που θελω!!!!!!!!!!! Λιγο περιπλοκο μου φαινεται αλλα που παει θα το βρω...;)

 

Προς το παρων βρηκα πως περνουμε screenshot......Power off + volume down :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων βρηκα πως περνουμε screenshot......Power off + volume down :rolleyes:

 

Εμενα παντως δεν βγαζει ετσι... Εγω κανω σκρηνσοτ με το quick memo

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ταυτόχρονα και παρατεταμένα...

Δουλεύει μια χαρά!

 

Οντως!!! Δεν το κραταγα αρκετη ωρα πατημενο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Χρόνια Πολλά.Εύχομαι σε όλους σας υγεία και ευτυχία.Η θήκη που σας έλεγα τις προάλλες, είναι πολύ καλή. Το μόνο αρνητικό(δεν είμαι σίγουρος) είναι ότι μου χαλάει λίγο το σήμα του κινητού. Όσον αφορά το wi-fi, μια χαρά δουλεύει. Δεν μπορώ να κάνω zoom (με τα δάχτυλα, όπως κάνεις με τις φωτογραφίες) στις σελίδες του ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος ο φιλος!Μολις παραγγειλα μια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισως να ενδιαφερει αρκετους εδω μεσα...

υπαρχει τροπος π.χ. οταν ενεργοποιουμε τα 'δεδομενα' απο την πανω μπαρα εντολων,να γινεται αυτοματα η λειτουργια δικτυου WCDMA/GSM και οταν τα απενεργοποιουμε,να ξαναγινεται το δικτυο μονο GSM? Ή εστω αν δεν το εχει το κινητο αυτο,υπαρχει καποια εφαρμογη να κατεβασουμε που να μπορει να το κανει?

ειναι κουραστικο καθε φορα που συνδεομαι με τα ΜΒ να πρεπει να αλλαζω το δικτυο

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος!Μολις παραγγειλα μια.

 

Και παραγγειλα μια άσπρη ελπίζω να έχει ερθει πριν το πουλήσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισως να ενδιαφερει αρκετους εδω μεσα...

υπαρχει τροπος π.χ. οταν ενεργοποιουμε τα 'δεδομενα' απο την πανω μπαρα εντολων,να γινεται αυτοματα η λειτουργια δικτυου WCDMA/GSM και οταν τα απενεργοποιουμε,να ξαναγινεται το δικτυο μονο GSM? Ή εστω αν δεν το εχει το κινητο αυτο,υπαρχει καποια εφαρμογη να κατεβασουμε που να μπορει να το κανει?

ειναι κουραστικο καθε φορα που συνδεομαι με τα ΜΒ να πρεπει να αλλαζω το δικτυο

Εγώ έχω την 2g/3g εφαρμογή, δεν αλλάζει αυτόματα αλλά σε πάει κατευθείαν στο μενού.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισως να ενδιαφερει αρκετους εδω μεσα...

υπαρχει τροπος π.χ. οταν ενεργοποιουμε τα 'δεδομενα' απο την πανω μπαρα εντολων,να γινεται αυτοματα η λειτουργια δικτυου WCDMA/GSM και οταν τα απενεργοποιουμε,να ξαναγινεται το δικτυο μονο GSM? Ή εστω αν δεν το εχει το κινητο αυτο,υπαρχει καποια εφαρμογη να κατεβασουμε που να μπορει να το κανει?

ειναι κουραστικο καθε φορα που συνδεομαι με τα ΜΒ να πρεπει να αλλαζω το δικτυο

 

Και γιατι δεν το αφηνεις μονιμα στο WCDMA/GSM???? Ετσι και αλλιως τωρα με το 4G που φτιαχνουν ολες οι εταιρειες το 3G εχει καλυψη στο 99% της χωρας...

Το οτι πεφτει μια δυο γραμμες το σημα σε κλειστο χωρο μην σε χαλαει...Σημα εχεις κανονικα....Εκτος αν εχεις συνδεση Q (αν υπαρχει ακομα !!!!!!!) που δεν εχει δικο της δυκτιο.....

 

Jeanfookey πως επερνες screenshot με το quick memo???? Προσπαθω τοση ωρα και δεν εχω βρει καποια τετοια επιλογη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας! Είμαι ανάμεσα στο s4mini και στο l9 l2. Βασικά σκεφτόμουν να αγοράσω το s4mini για το οποίο έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια και το έχω δει από κοντά και με έχει ενθουσίασει η amoled οθόνη του! Αλλά με την κυκλοφορία του l9 l2 και τις 4.7 ίντσες του! με λίγο μεγαλύτερο μέγεθος από το s4 mini έχω αρχίσει να κλεινω προς lg. Το μόνο που με προβληματίζει στο l9 l2 είναι η κάμερα του όπου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και δυστυχώς στα καταστήματα δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Έχω διαβάσει ότι στο βίντεο πέφτουν τα fps όχι μόνο σε σκοτεινά μέρη αλλά ακόμη και την ημέρα... Εγώ δεν θέλω πολλά από την κάμερα του γιατί κινητό είναι και όχι φωτογραφική. Με ενδιαφέρει να βγάζει καλές φωτο την ημέρα και το βράδυ με φλας καλές, απλά καλές. Και το βιντεάκι του την ημέρα να είναι καλό. Εσείς που το έχετε η κάμερα του σας έχει ικανοποιήσει? (Το s4mini θα έπαιρνα σε ελληνική έκδοση 350ευρώ. Το lg 250 και ελληνικό! Γλιτώνω 100 ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

 

Jeanfookey πως επερνες screenshot με το quick memo???? Προσπαθω τοση ωρα και δεν εχω βρει καποια τετοια επιλογη!!!!!!!!

 

Πάταγα το αριστερό κουμπί και άνοιγε το μεμο στην οθόνη που ήθελα και μετά πατούσα απλά την αποθήκευση και το έσωζε στο gallery! So simple :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας! Είμαι ανάμεσα στο s4mini και στο l9 l2. Βασικά σκεφτόμουν να αγοράσω το s4mini για το οποίο έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια και το έχω δει από κοντά και με έχει ενθουσίασει η amoled οθόνη του! Αλλά με την κυκλοφορία του l9 l2 και τις 4.7 ίντσες του! με λίγο μεγαλύτερο μέγεθος από το s4 mini έχω αρχίσει να κλεινω προς lg. Το μόνο που με προβληματίζει στο l9 l2 είναι η κάμερα του όπου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και δυστυχώς στα καταστήματα δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Έχω διαβάσει ότι στο βίντεο πέφτουν τα fps όχι μόνο σε σκοτεινά μέρη αλλά ακόμη και την ημέρα... Εγώ δεν θέλω πολλά από την κάμερα του γιατί κινητό είναι και όχι φωτογραφική. Με ενδιαφέρει να βγάζει καλές φωτο την ημέρα και το βράδυ με φλας καλές, απλά καλές. Και το βιντεάκι του την ημέρα να είναι καλό. Εσείς που το έχετε η κάμερα του σας έχει ικανοποιήσει? (Το s4mini θα έπαιρνα σε ελληνική έκδοση 350ευρώ. Το lg 250 και ελληνικό! Γλιτώνω 100 ευρώ)

 

Μα το λες και μονος σου.....Γλυτωνεις 100 ευρω!!!!!!!!!! Τι αλλο θες?????

Η καμερα του ισως να μην ειναι και η καλυτερη αλλα ειναι αρκετα ικανοποιητικη .Εμενα δεν με προβληματιζει καθολου..Οσες φωτο εμφανισα ειναιο μια χαρα. ....Το βιντεο του πασχει λιγο αν το δεις στην ιδια συσκευη και με τον εργοστασιακο player. Στην τηλεοραση και με τον MXplayer (απο το μαρκετ) το βλεπεις καλυτερα...Οπως λες και εσυ ...κινητο ειναι οχι φωτογραφικη....Για ερασιτεχνικη ληψη ειναι καλο....

Με τα 100 ευρω που θα σου περισσεψουν αν παρεις το LG παρε μια καλη φωτογραφικη ;) :lol:

 

Ρε jeanfookey με εστειλες τωρα :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...