Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το αγόρασα σήμερα από public στο Mall αλλά την προσφορά δεν την δέχτηκαν.

Μου έλεγαν ότι έχει λήξει εδώ και κάτι μέρες και τους λέω ότι υπάρχει ακόμα αναρτημένη στο site. Και αφού κοιτάχτηκαν για λίγο υπάλληλος και προϊστάμενος (ή κάτι τέτοιο) μου είπαν ότι τότε μάλλον είναι για αγορά μέσω του site.

Επειδή δεν ήθελα να τσακωθώ δεν το συνέχισα.

Απλά πλέον το Public μπήκε για μένα στην κατηγορία Plaisio και Γερμανός. Ποτέ ξανά.

Μόνο skroutzoμάγαζα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εμένα σήμερα μου έκανε ένα τέτοιο κουλό όπως του justllycky με το handsfree, αλλά δε θέλω να το κατηγορήσω(όχι ακόμα τουλάχιστον) γιατί ήταν ένα μόνο κρούσμα, πολλά μπορεί να έφταιγαν. Θα έχω όμως το νου μου από δω και πέρα και ίσως κάνω μερικές παραπάνω κλήσεις σαν τεστάκι!

16:58 λεπτά χρήσης, με 29% αναμονή κινητού(αρκετή ώρα και με ανοιχτά δεδομένα, σχεδόν 1 ώρα σπαστά μέσα στη μέρα), 25% wifi(ενεργό για 14:29 λεπτά) 22% αδράνεια τηλεφώνου, οθόνη μόλις 7% (3:53 λεπτά) με φωτεινότητα το πρωί στο 40% και απ'τις 4-5 και έπειτα στο 0%(!!!). Εντύπωση μου κάνει πως ένα παιχνίδι που έπαιζα επί μισή ώρα έχει ποσοστό κατανάλωσης 1%, ενώ μουσική που άκουγα κάτι λιγότερο από 1 ώρα, καθώς και το facebook που χρησιμοποιούσα 2 ώρες+, δεν αναγράφονται καν!. Μετά από αυτά βρίσκομαι στο 13%. Παρεμπιπτόντως, σήμερα είχα απενεργοποιημένο το noLed και είδα μία -μικρή- διαφορά στην απόδοση.

Δεν είναι απογοητευτικό, αλλά σαφώς περίμενα αρκετά παραπάνω με βάση όσα είχα διαβάσει στο forum.

Επίσης, σήμερα, την ώρα που έπαιζα ένα παιχνιδάκι μου έκανε και το πρώτο lag.Όχι freeze, αλλά ένα μικρό framedrop για κάμποσα δευτερόλεπτα, σε δύο διαφορετικές φάσης, αλλά όχι κάτι το μη αποδεκτό,αν και για ένα όχι πολύ απαιτητικό παιχνίδι

 

Ευχάριστη έκπληξη όμως ήταν η χθεσινή δοκιμή της κάμερας σε εξωτερικό χώρο με πολύ καλό αποτέλεσμα, και μάλιστα στο αυτόματο, χωρίς να χρειαστεί να αγγίξω ρυθμίσεις!!

 

http://i42.tinypic.com/2j2w5z4.jpg

 

full resolution http://postimg.org/image/w0vnp47r7/

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Να σας ρωτήσω, όταν κάνετε απόρριψη μιας κλήσης, σας έρχεται μήνυμα με τα στοιχεία του αριθμού; Εμένα ναι, υπάρχει τρόπος να το καταργήσω; Μου φαίνεται περιττό. Είδα ποιος με κάλεσε, του έκανα απόρριψη, αν θέλω κάτι το βρίσκω στο αρχείο κλήσεων. Στο manual δε βρήκα πληροφορίες και με μια σύντομη αναζήτηση μέσω google δε διαφωτίστηκα. Πέρασα από τις ρυθμίσεις κλήσεων και μηνυμάτων αλλά επίσης άκρη δεν έβγαλα.

Σας ευχαριστώ - Η χαζή της παρέας :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Να σας ρωτήσω, όταν κάνετε απόρριψη μιας κλήσης, σας έρχεται μήνυμα με τα στοιχεία του αριθμού; Εμένα ναι, υπάρχει τρόπος να το καταργήσω; Μου φαίνεται περιττό. Είδα ποιος με κάλεσε, του έκανα απόρριψη, αν θέλω κάτι το βρίσκω στο αρχείο κλήσεων. Στο manual δε βρήκα πληροφορίες και με μια σύντομη αναζήτηση μέσω google δε διαφωτίστηκα. Πέρασα από τις ρυθμίσεις κλήσεων και μηνυμάτων αλλά επίσης άκρη δεν έβγαλα.

Σας ευχαριστώ - Η χαζή της παρέας :blink:

 

Νομίζω οτι ειναι θέμα παροχου όπως και άλλες παρόμοιες ειδοποιήσεις και οχι της συσκευής. Πάρε τους τηλέφωνο να στην απενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Lag έχω με ανοιχτά push, chat κ σερφάρισμα σε Facebook messenger, Whatsapp, Viber, Dolphin browser, hotmail, gmail. Προηγούμενο κινητό HTC ONE SV, δεν είχε καθόλου lag με τις ίδιες εφαρμογές. Το άλλαξα λόγω μπαταρίας και κακού πληκτρολογίου χωρίς υποστήριξη 160 γραμμάτων στα sms. Το lag και η χαμηλή ένταση του ηχείου είναι 2 πράγματα που με ενοχλούν στο αρκετά καλό κατά τ'άλλα κινητό. Ότι δεν είναι 4G το ήξερα και δεν μπαίνει στα αρνητικά. Στην τιμή του δεν βρίσκω καλύτερο. Edited by pistatsio
Link to comment
Share on other sites

το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν το samsung s advance. Δεν είμαι σίγουρος τελικά αν οι φώτο του L9 2, είναι όντως καλύτερες... και αν το 8mpx κάνουν όντως την διαφορά..
Link to comment
Share on other sites

Απροσδοκητα!!! Καινουριο κολπο αυτο:mad:

 

Είσαι ο ορισμός του γκαντέμη φίλε μου!:p

Πάντως να ξέρεις, ότι συνήθως αυτό είναι θέμα κάρτας ή συμβατότητας κάρτας-συσκευής

Αν στο κάνει σε τακτική βάση δοκίμασε να αλλάξεις κάρτα για ένα χρονικό διάστημα να δεις πώς θα πάει. Είχα το ίδιο θέμα με το ptimus black μου και τελικά έφταιγε η κάρτα

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει στο Ν8, ολο δεν εβρισκε καρτα... κοντεψα να σπασω το κινητο, γλυτωσα με καινουργια καρτα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο ορισμός του γκαντέμη φίλε μου!:p

Πάντως να ξέρεις, ότι συνήθως αυτό είναι θέμα κάρτας ή συμβατότητας κάρτας-συσκευής

Αν στο κάνει σε τακτική βάση δοκίμασε να αλλάξεις κάρτα για ένα χρονικό διάστημα να δεις πώς θα πάει. Είχα το ίδιο θέμα με το ptimus black μου και τελικά έφταιγε η κάρτα

 

Χαχαχα γκαντέμης?? ποιος? εγώ?? :confused::)

 

Βασικά το κάνει τις τελευταίες 2 μέρες. Επίσης έτσι όπως το κάνει δείχνει σαν (τελείως απλοϊκα) να μην κάνει καλή επαφή-ας πούμε..

Δηλαδή, μου πετάει το μηνυμα, ''χάνει'' την κάρτα, στα καπάκια την ξαναβρίσκει, την επόμενη στιγμή την ξαναχάνει....για 3-4-5-6 φορές.

Όσον αφορά την αλλάγη, δεν τυχαίνει να έχω δεύτερη και δεν παίζει να αγοράσω άλλη αυτή τη στιγμή..οπότε περιμένω να δω τι θα γίνει με το πρώτο θέμα και βλέπω, μίλησα με public και κάτι ειπώθηκε για τρίτη (!!) αντικατάσταση...έχω βαρεθεί να σετάρω...:wacko:

Εσένα παρουσίαζε τη συμπεριφορά που περιγράφω παραπάνω?? Η sd σου ήταν επώνυμη? (εμένα είναι scandisk)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

nokia :):)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα της κάμερας, επειδή έχω ακούσει αρκετά (υπερβολικά;) αρνητικά.

Ξέρω ότι δεν περιμένω να έχει ποιότητα DSLR, αλλά ποιοτικά είναι τόσο μέτρια;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου μετρια, δες στην αρχη του νηματος φωτογραφιες.... αν ισχυουν οσα λενε για ποιοτητα παρομοια με το OG, την μερα θα βγαλεις απο καλες εως και εξαιρετικες φωτογραφιες.... σε σκοτεινους χωρους και τη νυχτα απο σχετικα κακες εως οριακα καλες (στο 95% των περιπτωσεων)

 

γενικως η LG εχει θεμα στο λογισμικο της για την καμερα με την διαχειριση του φωτος!

 

το προβλημα διορθωνεται λιγο εως και πολυ με τριτες εφαρμογες καμερας (κυριως οσες χρησιμοποιουν δικους τους αλγοριθμους και οχι της συσκευης!)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα διορθωνεται λιγο εως και πολυ με τριτες εφαρμογες καμερας (κυριως οσες χρησιμοποιουν δικους τους αλγοριθμους και οχι της συσκευης!)

 

Μήπως θα μπορούσες να μου αναφέρεις τέτοιες αξιόπιστες εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου αναφέρεις τέτοιες αξιόπιστες εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ

Στην λίστα με αυτούς που θα ήθελαν απάντηση και εγώ...!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γκαντέμης?? ποιος? εγώ?? :confused::)

 

Βασικά το κάνει τις τελευταίες 2 μέρες. Επίσης έτσι όπως το κάνει δείχνει σαν (τελείως απλοϊκα) να μην κάνει καλή επαφή-ας πούμε..

Δηλαδή, μου πετάει το μηνυμα, ''χάνει'' την κάρτα, στα καπάκια την ξαναβρίσκει, την επόμενη στιγμή την ξαναχάνει....για 3-4-5-6 φορές.

Όσον αφορά την αλλάγη, δεν τυχαίνει να έχω δεύτερη και δεν παίζει να αγοράσω άλλη αυτή τη στιγμή..οπότε περιμένω να δω τι θα γίνει με το πρώτο θέμα και βλέπω, μίλησα με public και κάτι ειπώθηκε για τρίτη (!!) αντικατάσταση...έχω βαρεθεί να σετάρω...:wacko:

Εσένα παρουσίαζε τη συμπεριφορά που περιγράφω παραπάνω?? Η sd σου ήταν επώνυμη? (εμένα είναι scandisk)

 

Κι εμενα sandisk ηταν και ειχε την ιδια ακριβως συμπεριφορα!

Ηταν κ class 4, ειχα και 8gb γεματα,ουτε να σκαναρει δεν προλαβαινε :p

 

Κατι αλλο να ρωτησω. Οταν πηγαινω στη ram, μου λεει για 600mb σε χρηση κ 200 διαθεσιμα,αρα συνολικα 800. Γιατι γινεται αυτο? Αν τα αλλα 200 τα χρησιμοππιει το λειτουργικο,απο που εχω τα 600 σε χρηση με μονο facebook να τρεχει? ο.ο

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου αναφέρεις τέτοιες αξιόπιστες εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ

 

Στην λίστα με αυτούς που θα ήθελαν απάντηση και εγώ...!:)

 

δοκιμαστε διαφορες να δειτε ποια σας βολευει :)

 

εγω μενω με το camerapro απο Ν8 εποχη ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα sandisk ηταν και ειχε την ιδια ακριβως συμπεριφορα!

Ηταν κ class 4, ειχα και 8gb γεματα,ουτε να σκαναρει δεν προλαβαινε :p

 

Κατι αλλο να ρωτησω. Οταν πηγαινω στη ram, μου λεει για 600mb σε χρηση κ 200 διαθεσιμα,αρα συνολικα 800. Γιατι γινεται αυτο? Αν τα αλλα 200 τα χρησιμοππιει το λειτουργικο,απο που εχω τα 600 σε χρηση με μονο facebook να τρεχει? ο.ο

 

χμμ..περίφημα..έχεις βρει καμιά αξιόπιστη? ποια έχεις τώρα??

 

Γιατί, όταν το ανοίγεις, δε χρησιμοποιεί (περίπου) 500..??? Πώς που πότε και γιατί..δεν έχω ιδέα..πάντως είναι και δική μου απορία..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω απο παμπλικ με το δωρο.Εντυπωσεις απο δευτερα αφου το περιεργαστω το σαββατοκυριακο.Εχω μια απορια, η μπλε ζελατινα στο εσωτερικο της συσκευης πρεπει να αφαιρεθει η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω απο παμπλικ με το δωρο.Εντυπωσεις απο δευτερα αφου το περιεργαστω το σαββατοκυριακο.Εχω μια απορια, η μπλε ζελατινα στο εσωτερικο της συσκευης πρεπει να αφαιρεθει η οχι?

 

Ναι βγαινει κανονικα (τουλαχιστον εγω την εβγαλα και δεν επαθε τιποτα) :p

Link to comment
Share on other sites

χμμ..περίφημα..έχεις βρει καμιά αξιόπιστη? ποια έχεις τώρα??

 

Γιατί, όταν το ανοίγεις, δε χρησιμοποιεί (περίπου) 500..??? Πώς που πότε και γιατί..δεν έχω ιδέα..πάντως είναι και δική μου απορία..

 

Μου φαίνεται παράξενο που δε μου δίνει το full giga της ram.

*Πάλι sandisk πήρα, μία class10 των 16gb και μου πάει μια χαρά στο καινούριο!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα πλήκτρα φωτίζουν ή όχι..?? Έχω μπερδευτεί.

 

Όχι δεν φωτίζουν, γιατί μπερδεύεσαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φωτίζουν, γιατί μπερδεύεσαι;

 

Γτ κάπου διάβασα ότι φωτίζουν αλλά λίγο.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα να απαντουσατε με ειλικρινεια στην ερώτηση αν η οθόνη παταει καλά πάνω στο case και αν σε κάποιο σημείο πεταγεται προς τα έξω.

Η αν εχει κάποιος την εντύπωση οτι παταει την οθόνη και αυτη μπενει μέσα ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...