Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έχω ένα καμμένος πιξελ, η μάλλον κολλημένο. Φαίνεται μόνο σε μαύρη οθόνη και είναι χρώματος μπλε. Δε με ενοχλεί καθόλου, στα 300 ppi είναι πολύ μικρό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι σε σκεψεις να το παρω αλλα ολα αυτα τα καμενα πιξελς και το προβλημα με τις κλησεις μαλλον με αποτρεπουν :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τσίμπησα και γω το κινητάκι αλλά σε χρώμα μαύρο! Όποιος έχει λευκό και θέλει να τα ανταλλάξουμε μου στέλνει mail να επικοινωνήσουμε! Από Θεσσαλονίκη και φυσικά να είναι υπερτέλειo! Edited by AliO
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε σκεψεις να το παρω αλλα ολα αυτα τα καμενα πιξελς και το προβλημα με τις κλησεις μαλλον με αποτρεπουν :X

 

Αν με τις κλήσεις εννοείς εμένα, απ ότι φαίνεται μιας και κανεις δε μου έχει απαντήσει είμαι ο μοναδικός με αυτό το θέμα..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εγω ειμαι με το ενα πιξελ. Μπορειτε πλεον να με συλλαβετε :p.

Το ειχα αγορασει απο public και το ειδα με το που το αναψα. Φυσικα δεν το πηγα πισω. Σε κουβεντα μετα απο 3 εβδομαδες με γνωστο παληκαρι στο public απο οπου το ειχα αγορασει μου ειπε να το παω πισω.

 

Φυσικα και δεν το πηγα...

Link to comment
Share on other sites

Ακη (και οσοι εχετε καμμενα/κολλημενα πιξελ) δοκιμαστε για λιγη ωρα (η και ωρες καμια φορα) αφου ειναι κολλημενα με διαφορες εφαρμογες στο μαρκετ που λειτουργουν καμια φορα..... μετα, τηλεφωνο στο service και ερχεται κουριερ, να το παρει, σε 2-3 μερες σαν καινουργιο! ολα δωρεαν, και δεν κανετε τιποτα εσεις! 0 πιξελ εγγυηση η LG ;)

Καλησπερα καινουριος στη παρεα σας

 

Εχω το L9 II απο 18/10 απο καταστημα wind στα Ν.Φιλαδελφεια πριν το βγαλουν καν στα ραφια...με το που γυρισα σπιτι εψαχνα στο ιντερνετ και δεν το εβρισκα πουθενα ειχα πεθανει στο γελιο ...τεσπα με τη σειρα μου να σας πω οτι μου δουλευει αψογα λιγο η φωτογραφικη υστερει αλλα θεωρω οτι με αυτα τα χρηματα ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν επισης εχει και 2 pixελακια καμμενα χωρις να ενοχλουν,εχω φαγωθει και εγω για θηκη αλλα τπτ του πηρα μια μεγαλη "καποτα":p και το προφυλλασω με αυτη.

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Σχειτκα με την ερωτηση της συγκρισης για τη φωτογραφια βγαλαμε νυχτερινη με ενα galaxy s3 και με τα ιδια mp ηταν καλυτερη στο ανοιγμα η αναλυση του s3

 

Οσο για τα καμμενα φαινονται σε μαυρη οθονη οπως γυρναω το κιν οριζοντια ενα στο κατω μερος κεντρο και ενα αριστερα παλι κεντρο χρωματος ασπρου.

 

Σημερα μιλησα με το καταστημα που το πηρα και μου ειπαν οτι αν θελω το παω για αντικ/ση.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω σημερα να το παρω. Σχετικα με τα παιδια που δεν αναγραφοταν το ΙΜΕΙ, που μπορω να δω αν αναγραφεται? τι κανω σε περιπτωση που δεν το γραφει? τι θεμα δημιουργειται αν δεν εχω ΙΜΕΙ?

 

*μεγαλη η διαφορα ποιοτητας μεταξυ της φωτογραφιας s3 και lg?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι το μαύρο δεν είναι μαύρο αλλά πολύ σκούρο καφέ; Προσωπικά το βρίσκω πολύ όμορφο!

Αν είχαμε και καμια photo για να το δούμε θα το παρατηρούσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω τους παλιους κατοχους κατι;απο ποτε και μετα βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα για την αυτονομια του;γτ εγω που το χω απο χθες μου φαινεται οτι ρουφαει πολυ γρηγορα...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω τους παλιους κατοχους κατι;απο ποτε και μετα βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα για την αυτονομια του;γτ εγω που το χω απο χθες μου φαινεται οτι ρουφαει πολυ γρηγορα...

 

Και μένα την πρώτη μέρα έτσι μου φάνηκε, αλλά μετα έστρωσε. (Νομιζω θέλει δυο τρεις φορτίσεις) Το έχω τρείς εβδομάδες περίπου και το βράδυ με τυπική χρήση είναι στο 60-70% η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Και μένα την πρώτη μέρα έτσι μου φάνηκε, αλλά μετα έστρωσε. (Νομιζω θέλει δυο τρεις φορτίσεις) Το έχω τρείς εβδομάδες περίπου και το βράδυ με τυπική χρήση είναι στο 60-70% η μπαταρία

 

Χιλια ευχαριστω για την αμμεση απαντηση γιατι εμενα χτες μεσα σε 6.5 ωρες κατεβηκε 60 τοις εκατο...και τα αλλα παιδια αναφερουν αλλα νουμερα και μπηκα σε σκεψεις...οσο για το σκουρο καφε στο πισω καπακι που λεει ο φιλος ισχυει..Το χα παρατηρησει και γω οταν το ειδα σε καταστημα που το ειχε σε σημειο με πολυ φως.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω τους παλιους κατοχους κατι;απο ποτε και μετα βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα για την αυτονομια του;γτ εγω που το χω απο χθες μου φαινεται οτι ρουφαει πολυ γρηγορα...

 

Η μόνη περίπτωση που μου έφαγε 50% σε 5-6 ώρες ήταν όταν μοίραζα internet απο 3g στο laptop και με άθλιο σήμα, το οποίο το θεωρώ φυσιολογικοτατο!!

Κατά τα άλλα με την δική μου χρήση με βγάζει άνετα 2,5 μέρες (wifi on, data off, screen 3,5 ώρες)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμία πληροφορία για το ΙΜΕΙ? Το έψαξα κι εγώ, αλλά βρήκα μόνο ότι είναι η "ταυτότητα"του κινητού και πως μπορεί να είναι στην απόδειξη ή μέσα απ'τη μπαταρία της συσκευής. Δε βρήκα όμως κάπου τη χρησιμότητα του, πέρα του "κλειδώματος" σε περίπτωση κλοπής. Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω? Είναι σίγουρο πως αν δεν υπάρχει κάτι πάνω στην απόδειξη θα υπάρχει πίσω απ'τη μπαταρία?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω τους παλιους κατοχους κατι;απο ποτε και μετα βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα για την αυτονομια του;γτ εγω που το χω απο χθες μου φαινεται οτι ρουφαει πολυ γρηγορα...

 

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι 30 ώρες χωρίς φόρτιση με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη , πάντα ανοιχτό WiFi και κεραία, 15 λεπτά ομιλία και έχω ακόμα 20% μπαταρία. Είναι τυπική χρήση για μένα, συνήθως τόσο μου αντέχει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμία πληροφορία για το ΙΜΕΙ? Το έψαξα κι εγώ, αλλά βρήκα μόνο ότι είναι η "ταυτότητα"του κινητού και πως μπορεί να είναι στην απόδειξη ή μέσα απ'τη μπαταρία της συσκευής. Δε βρήκα όμως κάπου τη χρησιμότητα του, πέρα του "κλειδώματος" σε περίπτωση κλοπής. Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω? Είναι σίγουρο πως αν δεν υπάρχει κάτι πάνω στην απόδειξη θα υπάρχει πίσω απ'τη μπαταρία?

 

http://s12.postimg.org/p74qq8wax/DSC_7842.jpg

 

Φίλε όπως βλέπεις στο κουτί από έξω το γράφει 100 φορές όπως και το serial number.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Θα παω σημερα να το παρω. Σχετικα με τα παιδια που δεν αναγραφοταν το ΙΜΕΙ, που μπορω να δω αν αναγραφεται? τι κανω σε περιπτωση που δεν το γραφει? τι θεμα δημιουργειται αν δεν εχω ΙΜΕΙ?

 

*μεγαλη η διαφορα ποιοτητας μεταξυ της φωτογραφιας s3 και lg?

 

Μεγάλη η διαφορά ποιότητας υπέρ του s3 ή του l9 ii ???

Link to comment
Share on other sites

*μεγαλη η διαφορα ποιοτητας μεταξυ της φωτογραφιας s3 και lg?

 

Είχα ταυτόχρονα με το L9 II και το Ativ S που έχει ακριβώς την ίδια κάμερα με το S3. Την μέρα δεν υπάρχει διαφορά. Σε χαμηλό φωτισμό το Ativ S ήταν λίγο καλύτερο αλλά μη φανταστείς και τρελές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι 30 ώρες χωρίς φόρτιση με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη , πάντα ανοιχτό WiFi και κεραία, 15 λεπτά ομιλία και έχω ακόμα 20% μπαταρία. Είναι τυπική χρήση για μένα, συνήθως τόσο μου αντέχει.

 

Απο την αρχη ειχες τετοιους χρονους;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη ειχες τετοιους χρονους;

 

Ναι πάνω κάτω. Πάντα το βγάζω από τη φόρτιση όταν πάει στο 100% για να μηδενιστεί η χρήση της μπαταρίας και να μετράει πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάνω κάτω. Πάντα το βγάζω από τη φόρτιση όταν πάει στο 100% για να μηδενιστεί η χρήση της μπαταρίας και να μετράει πάλι από την αρχή.

Αρα κατι τρεχει με το δικο μου...βεβαια δεν εχω καταφερει ακομα να το φορτισω πληρως...λες να κανω μια επαναφορα;θα βοηθησει;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...