Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, ναι ρε συ θα χρεώσει το bluetooth 80€ που το πήρε τσάμπα; απαράδεκτος ο τύπος... και η μνήμες στα e-shop ξεκινούν απο 10€.. Για αμερικανάκια ψάχνει και που... εδώ μέσα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην βιάζεστε! Το κινητο κάνει 249Ε δεν ειπα κατι διαφορετικο! Επισης το πηρα από τα Χανιά! αν διαβάσετε λιγο πριν θα δειτε ότι ένα μελος λεει ότι δε πηρε δώρο το Handsfree ούτε εγω το πηρα δυστυχώς! Γιατί πολύ απλά είναι Χανιά! Και είναι Sony το hands Free και ψάξτε οπου θελετε αν το βρείτε κατω από 90Ε σας το δίνω εγω στη μισή τιμή! Είναι το Sony ΜW 1 και ο λόγος που λέω ότι κανει 80 είναι γτ η απόδειξη τόσο γράφει διότι ειχα καποια εκπτωση! Μπορειται να το τσεκάρετε! Επισης η καρτα μνήμης που φοράει είναι από τις καλες των PUBLIC και κανει 20Ε όχι από το σκρουτζ! Με απόδειξη αγορας και 2 χρονια εγγυηση! Ευχαριστώ!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Και είναι Sony το hands Free και ψάξτε οπου θελετε αν το βρείτε κατω από 90Ε σας το δίνω εγω στη μισή τιμή! Είναι το Sony ΜW 1 και ο λόγος που λέω ότι κανει 80 είναι γτ η απόδειξη τόσο γράφει διότι ειχα καποια εκπτωση!

https://www.skroutz.gr/s/2134956/Sony-Smart-Wireless-Headset-Pro-MW1.html

Όχι απλά το βρήκα, αλλά ήταν και το πρώτο αποτέλεσμα μετά τις φωτογραφίες του όταν πάτησα το μοντέλο:p

Θα μου το δώσεις τώρα 35?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Να στο δώσω φίλε! Απλά να ξερεις ότι θα εχεις απόδειξη από PUBLIC και 2 χρονάκια εγγύηση αμεσης αντικατάστασης και αμα σου πουν μα μου σου του πας στο κατάστημα της περιοχης σου και τους χτυπας το γραφειο! Αμα παρεις κατι ελλαττωματικό από τον Σκρουτζ τι κάνεις το λες στον ντοναλτ και σου φέρνει άλλο; ρωτάω γτ δεν εχω παρει τπτ και ποτε από σκρουτζ και οτιδήποτε άλλο ιντερνετοκατάστημα! Μονο εγω δε τα εμπιστεύομαι; παρόλα αυτά αμα θες στειλε μου στο ε μειλ αν σε ενδιαφέρει να το παρεις το ακουστικό και στη μιση τιμή! Γιατι δεν είμαι κανενας απατεώνας όπως με ονομάσατε!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Να στο δώσω φίλε! Απλά να ξερεις ότι θα εχεις απόδειξη από PUBLIC και 2 χρονάκια εγγύηση αμεσης αντικατάστασης και αμα σου πουν μα μου σου του πας στο κατάστημα της περιοχης σου και τους χτυπας το γραφειο! Αμα παρεις κατι ελλαττωματικό από τον Σκρουτζ τι κάνεις το λες στον ντοναλτ και σου φέρνει άλλο; ρωτάω γτ δεν εχω παρει τπτ και ποτε από σκρουτζ και οτιδήποτε άλλο ιντερνετοκατάστημα! Μονο εγω δε τα εμπιστεύομαι; παρόλα αυτά αμα θες στειλε μου στο ε μειλ αν σε ενδιαφέρει να το παρεις το ακουστικό και στη μιση τιμή! Γιατι δεν είμαι κανενας απατεώνας όπως με ονομάσατε!

 

Αν δεις το link, το κατάστημα με τη χαμηλότερη τιμή είναι το Πλαίσιο, όχι κάποιο μικροκατάστημα. Η εγγύησή του είναι 1 έτος, όπως και του public, και αν παρατηρήσεις και στα δύο καταστήματα είναι αντιπροσωπείας. Τα 2 έτη αφορούν το τηλέφωνο και είναι επίσης αντιπροσωπείας, που σημαίνει ότι είναι πολιτική της sony ή της LG και όχι του εκάστοτε πλαισίου ή public αντίστοιχα.Όσο για το "χτύπημα στο γραφείο", το doa(dead on arrival) είναι πολιτική που ισχύει στα περισσότερα καταστήματα, ακόμα και του skroutz και ακόμα και σε κάποια που δεν υπάρχει αναγράφεται κάπου, προσωπικά δε μου έχω ακούσει περιστατικό να μην γίνεται δεκτή η επιστροφή προϊόντος. Η άμεση αντικατάσταση επίσης που ισχύει σε περίπτωση βλάβης αργότερα,ισχύει μόνο για το κινητό και όχι για τα αξεσουάρ(ή τουλάχιστον όχι για το συγκεκριμένο). Δεν ενδιαφέρομαι για το bluetooth, χαριτολογώντας το είπα.

Φιλικά πάντα!!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Εχει δίκιο για τα Χανιά, εγώ ήμουν ο άλλος που το πήρα και δεν ήξερα τότε όπως είχα πει για το δώρο και οι τύποι εκεί έκαναν το κουνέλι.

Θα ξανακατεβω Χανιά τον Γενάρη μάλλον, οπότε τρέχα γύρευε τώρα.

Κρίμα πάντως τέτοιες συμπεριφορές από τέτοια καταστήματα. Πιθανόν και από άγνοια υπαλλήλου, γιατί τους είδα πολύ αμπαλους δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ερώτηση πριν και δεν απάντησε κανένας.:( Έχει σταθεροποιητή εικόνας στην κάμερα και στο video? Ξέρει κάποιος?

 

Νομίζω πως όχι, τουλάχιστον σίγουρα όχι οπτικό (ois) που έχουν οι ναυαρχίδες. Έχει ένα feature που λέγεται zero shutter lag. Ουσιαστικά εκμηδενίζει το χρόνο από το πάτημα του πλήκτρου μέχρι το τράβηγμα της φωτογραφίας. Υποθέτω πως δουλεύει αντίστοιχα με το σταθεροποιητή εικόνας, αλλά προφανώς μόνο στη φωτογραφία και όχι σε video!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα στα χέρια μου αλλά αφού το προορίζω για δώρο, δε μπορώ να παίξω και πολύ μαζι΄του ****το!~!!!!
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα στα χέρια μου αλλά αφού το προορίζω για δώρο, δε μπορώ να παίξω και πολύ μαζι΄του ****το!~!!!!

 

Κράτα το για σένα γιατί ούτως η άλλως μετά θα ζηλέψεις και θα το πάρεις κι εσύ :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει οπτικός σταθεροποιητής εικόνας σε Android; Γιατί, ως γνωστόν, οι ψηφιακοί σταθεροποιητές "ναυαρχίδων" είναι ένα άθλιο κόλπο του μάρνετινγκ που απλά ανεβάζουν το ISO, με κάπως πιό "ακούνητα" αποτελέσματα, αλλά με ταυτόχρονη δραματική αύξηση του θορύβου με άπειρες μπλέ-πράσινες-κόκκινες κουκίδες.

 

Θεωρητικά τουλάχιστον, optical θεωρείται(αν δεν έχω κάποιο λάθος) πχ lg g2, one, s4 ως OIS το διαφημίζουν για τις κάμερές τους.

Τώρα αν είναι αποτελεσματικό δεν το ξέρω, δεν το έχω δουλέψει, οπότε δεν εκφέρω άποψη!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

μολις εδωσα παραγγελια σε μαυρο.πιστευω να μην με απογοητευσει.ερχομαι απο ενα lumia 800 το οποιο το εσπασε ο ανηψιος.αρχικα πηγαινα για optimus g αλλα πηγε στα 360 και το αφησα.ημουν σε απιστευτο διλλημα με το p6.με παραμυθιαζε η κατασκευη του αλλα δεν το τιμησα λογω πιο αργου hardware και πιο αργου internet.μη αποσπωμενης μπαταριας κτλ.βεβαια το p6 εχει και αυτο τις χαρες του.μου φαινετε θα πεσουν πολλες τραμπες με ascend p6 απο απογοητευμενους σε καθε πλευρα.περιμενουμε...
Link to comment
Share on other sites

μολις εδωσα παραγγελια σε μαυρο.πιστευω να μην με απογοητευσει.ερχομαι απο ενα lumia 800 το οποιο το εσπασε ο ανηψιος.αρχικα πηγαινα για optimus g αλλα πηγε στα 360 και το αφησα.ημουν σε απιστευτο διλλημα με το p6.με παραμυθιαζε η κατασκευη του αλλα δεν το τιμησα λογω πιο αργου hardware και πιο αργου internet.μη αποσπωμενης μπαταριας κτλ.βεβαια το p6 εχει και αυτο τις χαρες του.μου φαινετε θα πεσουν πολλες τραμπες με ascend p6 απο απογοητευμενους σε καθε πλευρα.περιμενουμε...

 

Η αυτονομία του P6 πως είναι; Γιατί εκεί το L9 δίνει ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του P6 πως είναι; Γιατί εκεί το L9 δίνει ρέστα.

 

Βγάζει άνετα 2 μέρες αρκετής χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη έχουμε καμιά εξέλιξη?

 

Ακόμα τίποτα με θήκες :mad: Αυτός ο παλιογερμανός που έχει πάρει μέχρι τώρα 300 κομμάτια και άλλα 100 ένας Ιταλός, τι διάολο, δε θα τα πουλήσουν πουθενά; Στον απ'αυτό τους θα τα βάλουν;http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=37855&stc=1&d=1385472070

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μηπως ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εμφανιζει πουθενα το εικονιδιο του gps? δουλευε κανονικα και τωρα δεν υπαρχει καν η εφαρμογη...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μηπως ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εμφανιζει πουθενα το εικονιδιο του gps? δουλευε κανονικα και τωρα δεν υπαρχει καν η εφαρμογη...ευχαριστω

 

Εφαρμογή δεν έχει. Η κατεβάζεις την μπαρα και πατάς το ενεργοποιείς ή στις ρυθμίσεις , υπηρεσίες εντοπισμού θέσης και ενεργοποιείς την χρήση δορυφόρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα θελω να ξαναπερασω το firmware τι κανω? δεν εννοω το hard reset...εχει καποιo flash tool gia stock formware?

 

Ναι όντως, υπάρχει κάτι σαν το Sony Update Service?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, για θήκες, δεν έχει κάτι ακόμα ο γνωστός μου. αλλά τις έχει παραγγείλει, οπότε τις περιμένει σύντομα. θα ενημερώσω :)

(πρώτες εντυπώσεις, θετικες. Ταχύτατο. ευκολοχρηστο. Απλά ίσως ν α θέλε λίγοοο πιο έντονα χρώματα)!

Link to comment
Share on other sites

To έψαξα λίγο βιαστικά αλλά συμπεραίνω ότι πραγματικό, οπτικό σταθεροποιητή φαίνεται τελικά να διαθέτουν μόνο τα νεοφερμένα LG G2 και το ξαδελφάκι του, το LG Nexus 5.

 

Οσο για την θήκη, έχω την εντύπωση ότι σύντομα θα μου στείλει η Google προειδοποίηση του στύλ "Αν ξανακάνετε αναζήτηση με τις λέξεις LG+L9+II+case θα υποβληθείτε σε ολικό φορμάτ του υπολογιστή σας"!:cry:

 

Haki έχει και το one.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...