Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πι προσέξει σε άλλο θέμα ότι είχες αναφέρει ότι έχεις το one mini αν δεν κάνω λάθος, είδες πουθενά διάφορα;

 

 

καλά το mini είναι έρωτας,τουλάχιστον ποιοτικά.

Πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα,στο one αφήνει ακόμα λιγότερη ram.όχι τραγική διαφορά βέβαια.

σαν εμπειρία χρήσης,το lg είναι κάπως καλύτερό,πραγματικά.

Σε μπαταριά τώρα το one είναι καλύτερό.

Και κάτι άλλο πού αναφέρθηκε,δεν έχει καλύτερή αυτονομία από το g το l9.στα ίδια επίπεδα είναι για να μην πω ότι το g με χει κρατήσει και 35 λεπτά παραπάνω.

Το l9 το ανώτατο ήταν 4:38 λεπτά.

Και πάλι πολύ καλή επίδοση.

 

 

 

 

Το δοκίμασα λίγο στο Public στο Σύνταγμα σήμερα. Εντυπωσιάστηκα θετικά από την ποιότητα κατασκευής. Δεν περίμενα μεταλλικό σώμα όπως HTC, αλλά τα πλαστικά μου άφησαν καλή αίσθηση. Η κάμερα δείχνει καλή με επαρκή φωτισμό και το LED φλας πιο δυνατό απ'ότι περίμενα. Τώρα απλώς είμαι ανάμεσα στο να δώσω 250Ε γι'αυτό ή 400Ε για Nexus 5 32άρι από Γερμανία

HTC δεν είναι σίγουρα,ούτε καν στην ποιότητα κατασκευής του παλιού desire.

Έχει όμως σαφώς αποδεκτή ποιότητα το lg και σίγουρα δεν απογοητεύει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ορατότητα υπό το φώς του ήλιου πως είναι παιδιά?

Φαντάζομαι λόγω IPS θα είναι καλή , αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις τι κουλό μπορεί να παίζει.

Επίσης έχει το θέμα με τον αισθητήρα θερμότητας όπως το G που έριχνε την φωτεινότητα ή όχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ορατότητα μία χαρά.αυτό με την θερμοκρασία δεν το παρατήρησα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η ορατότητα υπό το φώς του ήλιου πως είναι παιδιά?

Φαντάζομαι λόγω IPS θα είναι καλή , αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις τι κουλό μπορεί να παίζει.

Επίσης έχει το θέμα με τον αισθητήρα θερμότητας όπως το G που έριχνε την φωτεινότητα ή όχι?

 

Εχει βγει ένα πατσ στο στορ για αυτόν τον λόγο.μόλις το εγκαταστησεις δεν ξαναριχνει την φωτεινότητα.δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο το έχει αυτήν την ιδιαιτερότητα στο 4χ πάντως μόλις το πέρασα δεν ξαναεριξε την φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ένα πατσ στο στορ για αυτόν τον λόγο.μόλις το εγκαταστησεις δεν ξαναριχνει την φωτεινότητα.δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο το έχει αυτήν την ιδιαιτερότητα στο 4χ πάντως μόλις το πέρασα δεν ξαναεριξε την φωτεινότητα

 

Ναι το ξέρω , αλλά είναι μόνον για 4x. Και στο g λύνεται, μιας και είχα βρει τότε το secret menu και το λύσαμε όλοι μας στο νήμα και ησυχάσαμε. Λογικά θα έχει κι εδώ πιστεύω, απλά ήθελα να μάθω άν το έχει εξ αρχής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω με ενδιαφέρον αυτά που γράφετε και ενημερώνομαι. Δεν την έχω δει από κοντά την συσκευή αλλά σίγουρα θα έχει καλό ui και οθόνη. Στα αρνητικά είναι η μικρή εσωτερική sd (8gb νομίζω είναι λίγα κι ας έχει sd expansion slot) όπως επίσης με ξενίζει η έλλειψη φωτισμού των πλήκτρων. Από τη άλλη οι διαστάσεις/βάρος, η οθόνη του και φυσικά η ελκυστική του τιμολόγηση είναι στα δέλεαρ.. Βάλτε κάνα screen μπαταρίας να δούμε πως τα πάει :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπαταρια ποση εχει, 2460 η 2150 ? σε καποια σαιτ λεει το ενα σε καποια το αλλο

 

2150 λένε τα παιδιά αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

2150 έχει....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο club από την Πέμπτη με ενα λευκό L9 ii. Μπορώ να πω ότι σε σχέση με το O2X που είχα πριν είναι η μέρα με τη νύχτα. Εντυπωσιασμένος από την οθόνη, την ποιότητα κατασκευής και το πόσο lag free είναι μέχρι τώρα. Με προβληματίζει βέβαια λίγο η διαχείριση της RAM αλλά προς το παρόν δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Στο public μου είπανε πως βγάζει hdmi επίσης...:lol:

 

Και μιας και το ανεφερες,τουλάχιστον MHL βγάζει ;

 

Αν ναι την Δευτέρα το εχω αγοραζει μιας και μεχρι 250 θα εδινα ουτως ή άλλως.

Να απαλλαγω επιτελους απο το σαπιο O2X:D

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το ανεφερες,τουλάχιστον MHL βγάζει ;

 

Αν ναι την Δευτέρα το εχω αγοραζει μιας και μεχρι 250 θα εδινα ουτως ή άλλως.

Να απαλλαγω επιτελους απο το σαπιο O2X:D

 

Απ'ότι έχω ψάξει και δει, όχι...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σήμερα.Το έχω στα υπόψη για αντικαταστάτη του s advance το οποίο μετά το update σε jellybean, με έχει απογοητεύσει. Σε αντιπαράθεση με το xperia sp που επίσης σκέφτομαι, το lg έχει μακράν καλύτερη οθόνη (IPS βλέπεις...).Ωστόσο δε μου άφησε καλές εντυπώσεις η εξωτερική του εμφάνιση,αισθητικά πάντα και μόνο.Δυστυχώς το είχαν μόνο σε λευκό και όχι σε μαύρο που γενικά προτιμώ σα χρώμα. Επιπλέον διαπίστωσα από κοντά ότι το περιθώριο το sp ΔΕΝ είναι αλουμίνιο... Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι από τα 2 ηχεία-τέλος πάντων, που έχει στον πάτο του (χοχο), λειτουργεί μόνο το δεξί.. και σε σας το ίδιο???
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι από τα 2 ηχεία-τέλος πάντων, που έχει στον πάτο του (χοχο), λειτουργεί μόνο το δεξί.. και σε σας το ίδιο???

 

Ναι το ένα λειτουργεί γι αυτό άλλωστε δεν έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σε αντικατάσταση του 2,5 ετών Galaxy S.

Μου αρέσει πολύ.

Έπαθα πλάκα με το GPS. Κλείδωσε από το μπαλκόνι μου πραγματικά σε 2 δευτερόλεπτα.

Πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά.

Το πήρα από πλαίσιο μΕ 12 άτοκες δόσεις σε πιστωτική κάρτα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Το αριστερο δεν ειναι ηχειο ρε σεις, το μικροφωνο ειναι.. :rolleyes::rolleyes:

 

Χαχαχα αλήθεια??

 

 

 

 

 

Μόλις το πήρα σε αντικατάσταση του 2,5 ετών Galaxy S.

Μου αρέσει πολύ.

Έπαθα πλάκα με το GPS. Κλείδωσε από το μπαλκόνι μου πραγματικά σε 2 δευτερόλεπτα.

Πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά.

Το πήρα από πλαίσιο μΕ 12 άτοκες δόσεις σε πιστωτική κάρτα.

 

Και γω έκανα το σταυρό μου με το gps! Κλείδωσε μες το σπίτι σε 3-4 sec!!

Αν φανταστεις ότι πριν δουλευα MTK επεξεργαστή...καταλαβαινεις το σοκ!

Καλομιλητο!

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο,έτσι από περιέργεια πως τα πάει η συσκευή με benchmarks;έχει δοκιμάσει κάνεις σας;

 

Δες λίγες σελίδες πιο πίσω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε πιασει και Optimus G και L9 II στα χερια σας, εχετε δει τρελες διαφορες σε οθονη, επιδοσεις, καμερα η καπου αλλου; Γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αγορα ενος απο τα 2 κ δε θελω να καταληξω στο G μονο και μονο επειδη καηκα που εμπιστευτηκα ενα καταστημα vodafone για παραλαβη κι εχασα τοτε την προσφορα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...