Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω τη γνώμη σας για mod φωτογραφικής, xdabbed ή jishnu's; Δοκίμασε κανείς και τις 2; καλύτερη χειρότερη και σε ποια σημεία;

στην xdabbed που έχω στο slomo είναι μαύρα σκοτάδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mαλιστα...Κριμα γιατι ειχα βολευτει με το πληκτρολογιο του.

 

Γιατί κρίμα;

Δεν χρειαζεται , να το βγάλεις. Το κάνει και σε μένα μετά από επανεκκίνηση αλλά δεν έχω θεμα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εδω μήπως? Το έχεις αγοράσει?

 

Ναι το είχα αγορασμένο... Σπασμένο δηλαδή... Έβαλα το free και όλα καλά.. Αλλά δεν μου έχει ενεργοποιημενο το glow τώρα... Γαμωτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα αγορασμένο... Σπασμένο δηλαδή... Έβαλα το free και όλα καλά.. Αλλά δεν μου έχει ενεργοποιημενο το glow τώρα... Γαμωτο

 

ε σιγα ρε συ δεν πειραζει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την flex. Η αυτόματη φωτεινότητα δεν λειτουργεί και δεν είδα επίσης κάποια διαφορά στις 3 λειτουργίες οθόνης άρα μάλλον δεν λειτουργεί. Κάποιο άλλο θέμα δεν έχω και η ρομ πηγαίνει πολύ καλά. Η μπαταρία δείχνει να πηγαίνει καλύτερα σε σχέση με claudystock 1.2 που είχα (είμαι στο 77% μετά από 7 ώρες λειτουργίας και 2 ώρες οθόνη, φωτεινότητα 65%, κλήσεις 15 λεπτά, 3g data, wifi, gps ανοικτά συνέχεια, και συγχρονισμοί σε λειτουργία) Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι έβαλα art. Πάντως αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει art να ξεχάσει το xposed. Όπως έγραψε και ο ίδιος ο δημιουργός της αυτή είναι μία αρχική ρομ που θα βελτιωθεί και θα βγάλει πιθανόν προβληματάκια.

Για το φίλο που ρώτησε για 4K. Ναι έχει 4K κάμερα αλλά προτιμότερο είναι να χρησιμοποιήσει κάποιος ένα από τα mod που κυκλοφορούν xdabbed ή jishnu για σαφώς καλύτερα αποτελέσματα. Επιπλέον ο jishnu έχει βγάλει και ένα mod για βελτίωση του ήχου στο βίντεο που κάνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την flex. Η αυτόματη φωτεινότητα δεν λειτουργεί και δεν είδα επίσης κάποια διαφορά στις 3 λειτουργίες οθόνης άρα μάλλον δεν λειτουργεί. Κάποιο άλλο θέμα δεν έχω και η ρομ πηγαίνει πολύ καλά. Η μπαταρία δείχνει να πηγαίνει καλύτερα σε σχέση με claudystock 1.2 που είχα (είμαι στο 77% μετά από 7 ώρες λειτουργίας και 2 ώρες οθόνη, φωτεινότητα 65%, κλήσεις 15 λεπτά, 3g data, wifi, gps ανοικτά συνέχεια, και συγχρονισμοί σε λειτουργία) Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι έβαλα art. Πάντως αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει art να ξεχάσει το xposed. Όπως έγραψε και ο ίδιος ο δημιουργός της αυτή είναι μία αρχική ρομ που θα βελτιωθεί και θα βγάλει πιθανόν προβληματάκια.

Για το φίλο που ρώτησε για 4K. Ναι έχει 4K κάμερα αλλά προτιμότερο είναι να χρησιμοποιήσει κάποιος ένα από τα mod που κυκλοφορούν xdabbed ή jishnu για σαφώς καλύτερα αποτελέσματα. Επιπλέον ο jishnu έχει βγάλει και ένα mod για βελτίωση του ήχου στο βίντεο που κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει αρκεί να φλασαρεις baseband...

 

Σε 9 ώρες έχασα 2% χωρίς λόγο, περίεργο... Δεν μου άρεσε...

 

Η pro δεν έχανε τίποτα σε idle... Επίσης χάνει 1% κάθε 4 με 5 λεπτά χρήσης

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει αρκεί να φλασαρεις baseband...

Πως ακριβως φλασαρουμε την baseband?? Γιατί μάλλον εκανα την ίδια βλακεία κ γω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η πιο καλή και σταθερή custom ?

Αξίζουν από την μαμά kitkat ?

Είμαι στην 4.2.2 και σκέφτομαι να αναβαθμίσω ....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως φλασαρουμε την baseband?? Γιατί μάλλον εκανα την ίδια βλακεία κ γω..

 

KK_baseband

Από recovery, όπως φλασάρεις ένα οποιοδήποτε αρχείο zip

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

KK_baseband

Από recovery, όπως φλασάρεις ένα οποιοδήποτε αρχείο zip

 

ευχαριστω φιλος μου..

 

\για πειτε μου το εξης. cloydu 1.2.??1.3?? η την flex??εσεις που τις δοκιμασατε ολες..τι λετε??εγω εβαλα μονο την flex αλλα πολυ μαυριλα..δεν μου αρεσε κ τοσο..σκεφτομαι να φλασαρω καποια αλλη...εσεις τι λετε? πια να ειναι η αμεσως επομενη??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ακούω για τη μαυρίλα της CloudyFlex που λένε όλοι και δεν νομίζω να τη δοκιμάσω καν, γιατί όσο όμορφη κι αν είναι, τώρα που καλοκαιριάζει, με τον ήλιο έξω θα σου βγαίνουν τα μάτια να δεις το κινητό.

Προς το παρόν θα μείνω με την CloudyStock 1.2 και θα περάσω κατευθείαν την 1.4 μόλις βγει γιατί βαριέμαι να στήνω το κινητό κάθε 3 κ λίγο.

Είναι ότι πιο κοντά σε stock και εντελώς απροβλημάτιστη.

Άλλες επίσης καλές επιλογές, είναι η Pardus HD και η Spiderio.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ακούω για τη μαυρίλα της CloudyFlex που λένε όλοι και δεν νομίζω να τη δοκιμάσω καν, γιατί όσο όμορφη κι αν είναι, τώρα που καλοκαιριάζει, με τον ήλιο έξω θα σου βγαίνουν τα μάτια να δεις το κινητό.

Προς το παρόν θα μείνω με την CloudyStock 1.2 και θα περάσω κατευθείαν την 1.4 μόλις βγει γιατί βαριέμαι να στήνω το κινητό κάθε 3 κ λίγο.

Είναι ότι πιο κοντά σε stock και εντελώς απροβλημάτιστη.

Άλλες επίσης καλές επιλογές, είναι η Pardus HD και η Spiderio.

 

Στην cloudy υπάρχει ,προεγκατεστημένο το mod για την camera ?

Αξίζει σε σχέση με την μαμά ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει το mod του Χdabbeb, οπότε έχει και τις ανάλογες βελτιώσεις, 4Κ ανάλυση, 120fps mode στη λήψη βίντεο και κάποια βελτίωση στο focus.

Είναι καλύτερη από τη μαμά κάμερα οπότε και σαφώς αξίζει, αλλά στα μάτια του απλού χρήστη (όπως εγώ) δεν φαίνεται καν η διαφορά στη λήψη μιας απλής φωτο :P

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει το mod του Χdabbeb, οπότε έχει και τις ανάλογες βελτιώσεις, 4Κ ανάλυση, 120fps mode στη λήψη βίντεο και κάποια βελτίωση στο focus.

Είναι καλύτερη από τη μαμά κάμερα οπότε και σαφώς αξίζει, αλλά στα μάτια του απλού χρήστη (όπως εγώ) δεν φαίνεται καν η διαφορά στη λήψη μιας απλής φωτο :P

 

Δεν καταλαβαίνεις διαφορά στο πρόβλημα με το αργό focus σε σκοτεινές φώτο?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος μου..

 

\για πειτε μου το εξης. cloydu 1.2.??1.3?? η την flex??εσεις που τις δοκιμασατε ολες..τι λετε??εγω εβαλα μονο την flex αλλα πολυ μαυριλα..δεν μου αρεσε κ τοσο..σκεφτομαι να φλασαρω καποια αλλη...εσεις τι λετε? πια να ειναι η αμεσως επομενη??

 

αν δεν σου αρεσει η cloudyflex για το μαυρο μπορεις να βαλεις ειτε cloudystock 1.3 η cloudypro 1.2 ειναι παρομοιες οποια απο τις δυο και να βαλεις το ιδιο θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα χθες να δοκιμάσω τη μπαταρία σε cloudy flex 2.0,ως εξής αφού φόρτισα 100%, άρχισα να παίζω παιχνίδια(doodle jump, traffic race, tetris, raging thunder) ασταμάτητα, κατά τη 1 που σταμάτησα είχε ακόμα 31% & το άφησα να παίζει ταινία μέχρι να σβήσει, τελικά τέλειωσε η ταινία :p

Φωτεινότητα οθόνης στο 35%, κλειστά δεδομένα, 3g δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Στην cloudy υπάρχει ,προεγκατεστημένο το mod για την camera ?

Αξίζει σε σχέση με την μαμά ?

 

Όχι δεν έχει κάποιο mod εγκατεστημένο αλλά έχει δυνατότητες για 4k βίντεο. Να βάλεις κάποιο από τα 2 mod και βλέπεις κάποια αισθητή βελτίωση αλλά μην περιμένεις και θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω για τη μαυρίλα της CloudyFlex που λένε όλοι και δεν νομίζω να τη δοκιμάσω καν, γιατί όσο όμορφη κι αν είναι, τώρα που καλοκαιριάζει, με τον ήλιο έξω θα σου βγαίνουν τα μάτια να δεις το κινητό.

Προς το παρόν θα μείνω με την CloudyStock 1.2 και θα περάσω κατευθείαν την 1.4 μόλις βγει γιατί βαριέμαι να στήνω το κινητό κάθε 3 κ λίγο.

Είναι ότι πιο κοντά σε stock και εντελώς απροβλημάτιστη.

Άλλες επίσης καλές επιλογές, είναι η Pardus HD και η Spiderio.

Φιλε ποια απο τις 2( Pardus HD και η Spiderio)ειναι καλυτερη;Ενα λινκ εαν ειναι δυνατον για να μην βαλω λαθος;Εβαλα την flex 2.0 αλλα μου κανει κατι κουλα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

65% με 2 ώρες οθόνη και 19 ώρες αναμονή... Flex 2.0

 

Δεν ξέρω πραγματικά αν με ικανοποιεί... Θα δείξει στο 5%

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποια απο τις 2( Pardus HD και η Spiderio)ειναι καλυτερη;Ενα λινκ εαν ειναι δυνατον για να μην βαλω λαθος;Εβαλα την flex 2.0 αλλα μου κανει κατι κουλα...

 

Το ποια είναι καλύτερη είναι υποκειμενικό, γούστα είναι αυτά :)

Δοκίμασε και δες ποια σου αρέσει

Spiderio

PardusHD

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελικά με κάποιο τρόπο η δυνατότητα να κρύβουμε τα κουμπιά σε όποια εφαρμογή θέλουμε στην Cloudystock?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...