Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

 

Αυτό τον οδηγό να κάνεις

 

Πολύ μεγάλη διαδικασία ....... Έβαλα να κατεβαίνει μία ρομ τώρα . Δεν έχει κάποιο συνδυασμό κουμπιών να μπαίνει σε download mod και να την βάζω απευθείας με κάποιο πρόγραμμα ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

 

Αυτό τον οδηγό να κάνεις

αν εχεις καποια ρομ στην sdcard φλασαρε την και μετα αποφασιζεις τι ρομ θα βαλεις,η αν εχεις meenova η usb stick βαλε μια ρομ μεσα και φλασαρε την οπως εισαι μεσω recovery...αν δεν μπορεις να κανεις κατι απ αυτα που σου ειπα τοτε μαλλον πρεπει να κανεις επαναφορα με αυτον τον οδηγο που σου εδωσε ο djtony...εκτος και αν εχει καποιος αλλος καποια λυση που δεν τη ξερω εγω και να σε βοηθησει

edit αν εχεις παρει κανενα nandroid back up επισης κανε restore

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καποια ρομ στην sdcard φλασαρε την και μετα αποφασιζεις τι ρομ θα βαλεις,η αν εχεις meenova η usb stick βαλε μια ρομ μεσα και φλασαρε την οπως εισαι μεσω recovery...αν δεν μπορεις να κανεις κατι απ αυτα που σου ειπα τοτε μαλλον πρεπει να κανεις επαναφορα με αυτον τον οδηγο που σου εδωσε ο djtony...εκτος και αν εχει καποιος αλλος καποια λυση που δεν τη ξερω εγω και να σε βοηθησει

edit αν εχεις παρει κανενα nandroid back up επισης κανε restore

 

Δυστυχώς δεν έχω τίποτα . Στο recovery πως μπορώ να μπω τώρα που είναι κλειστό?

 

Στο οδηγό δεν λέει κάτι για το τι πρέπει να πατήσω στο κινητό από κλειστο για να γίνει η εγκατάσταση

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Λοιπον διορθωθηκε περιστροφη και αυτοματη φωτεινοτητα! Αλλα δεν λειτουργει ο συγχρονισμος στο ιντερνετ και η λειτουργια οθόνης (τυπικη/ζωντανο/κανονικη).

Θα δοκιμασω τωρα και την CloudyStock 1.3 να δω πως ειναι.

Κατι ασχετο τωρα αλλα βασικο. Αυτο το τηλ εχει ενα βασικο μειονεκτημα : Οταν δεν υπαρχει πολυς φωτισμος το γυριζει με νυχτερινη ληψη και βγαινει ο κοκος της αρκουδας! Και το βασικο ειναι οτι στο αυτοματο φλας δεν χρησιμοποιει το φλας για να κανει εστιαση (οταν αγγιζω την οθονη) με αποτελεσμα να κανει τρεις ωρες να εστιασει και να βγαλει την φωτο! Τοση επεξεργαστικη δυναμη να πηγαινει χαμενη σε ενα τοσο απλο θεμα???

 

η λειτουργια οθόνης (τυπικη/ζωντανο/κανονικη) δεν μπωρει να δουλεψει γιατι ειναι για amoled οθονη κατι το οποιο δεν εχουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω τίποτα . Στο recovery πως μπορώ να μπω τώρα που είναι κλειστό?

με το κατω βελακι και το on/off button αν δεν κανω λαθος κυτα το και στο google αν δεν ειναι αυτο αλλα και να μπεις σε recovery αν δεν εχεις nandroid back up η καποια rom δεν υπαρχει κατι να κανεις,αν δεν κανω λαθος!! αν θες καθυστερησε το λιγο μηπως υπαρχει κατι αλλο να κανεις και δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου

Link to comment
Share on other sites

κυτα εδω στο οδηγο: HOW TO ROOT (έκδοση 4.4.2 Kit Kat!)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

με το κατω βελακι και το on/off button αν δεν κανω λαθος κυτα το και στο google αν δεν ειναι αυτο αλλα και να μπεις σε recovery αν δεν εχεις nandroid back up η καποια rom δεν υπαρχει κατι να κανεις,αν δεν κανω λαθος!! αν θες καθυστερησε το λιγο μηπως υπαρχει κατι αλλο να κανεις και δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου

 

Στο οδηγό δεν λέει κάτι για το τι πρέπει να πατήσω στο κίν από κλειστό που είναι για να το δει το πρόγραμμα για να περάσω την ρομ

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Στο οδηγό δεν λέει κάτι για το τι πρέπει να πατήσω στο κίν από κλειστό που είναι για να το δει το πρόγραμμα για να περάσω την ρομ

δεν εχω κανει την επαναφορα ποτε αλλα φανταζομαι οτι με αυτους τους δυο τροπους που περιγραφει ο οδηγος που σου εδωσε δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτο το κινητο παρα μονο να ειναι συνδεδεμενο σε υπολογιστη αφου ολη η διαδικασια γινεται μεσω υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει την επαναφορα ποτε αλλα φανταζομαι οτι με αυτους τους δυο τροπους που περιγραφει ο οδηγος που σου εδωσε δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτο το κινητο παρα μονο να ειναι συνδεδεμενο σε υπολογιστη αφου ολη η διαδικασια γινεται μεσω υπολογιστη

 

Ok ευχαριστώ ,περιμένω να κατέβει η ρομ και θα δοκιμάσω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια οθόνης (τυπικη/ζωντανο/κανονικη) δεν μπωρει να δουλεψει γιατι ειναι για amoled οθονη κατι το οποιο δεν εχουμε:)

 

Σωστο κι'αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο οδηγό δεν λέει κάτι για το τι πρέπει να πατήσω στο κίν από κλειστό που είναι για να το δει το πρόγραμμα για να περάσω την ρομ

Θα κρατησεις παρατεταμενα το volume down και θα κουμπωσεις το micro usb απο κατω για να μπεις σε download mode. Μετα ακολουθεις τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 στο σημειο που λεει " Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware " κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατησεις παρατεταμενα το volume down και θα κουμπωσεις το micro usb απο κατω για να μπεις σε download mode. Μετα ακολουθεις τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 στο σημειο που λεει " Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware " κ.τ.λ.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε αυτό έψαχνα,έχω κάνει είδη όλη την υπόλοιπη διαδικασία(με τον δεύτερο χειροκίνητο τρόπο λόγο windows 8.1) και περιμένω να κατέβει η ρομ για να δοκιμάσω .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με κολλάει το R&D Tools όταν πατάω να κάνει upgrade . Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα . Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μου βγαζει αυτο το μυνημα: com.google.process.gapps has stopped.Τι κανω τωρα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μου βγαζει αυτο το μυνημα: com.google.process.gapps has stopped.Τι κανω τωρα;

 

Αν έχεις SwiftKey και είσαι σε 4.4.2 τότε αυτό φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Flex.. 2 ερωτησεις\

 

1) πως βγαινει απο τα εικονιδια το background ?

 

2) πως μπαινει 4ο κουμπι στη Navigation bar ?

 

1 δεν βγενει αν θες αλλαζεις θεμα πας ρυθμισεις αρχικη οθονη θεμα και το αλλαζεις

 

2 πας ρυθμισεις προβολη μπροστινα πληκτα αφης συνδυασμος πληκτρων

Link to comment
Share on other sites

1 δεν βγενει αν θες αλλαζεις θεμα πας ρυθμισεις αρχικη οθονη θεμα και το αλλαζεις

 

2 πας ρυθμισεις προβολη μπροστινα πληκτα αφης συνδυασμος πληκτρων

 

Τον βρηκα τον συνδυασμο πληκτρων ΑΛΛΑ δεν εχει Recents Key

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...Κριμα γιατι ειχα βολευτει με το πληκτρολογιο του.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεν δίνει όμως επιλογή για 4ο κουμπί

 

Πατα εκει που λεει number of navigation buttons εχει επιλογη για μεχρι και 5

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πατα εκει που λεει number of navigation buttons εχει επιλογη για μεχρι και 5

 

Δεν μου έχει τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...