Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το έβαλα.. Οπως ηταν το zip αρχειο και το ανοιξα απο custom recovery σωστα ετσι? Δν θελει κατι αλλο μετα?

Δε θέλει κατι άλλο μετά το φλασαρισμα από το recovery.

 

Να πούμε επίσης ένα μεγάλο μπράβο στον Titarasaudi που ενώ δεν έχει πλέον τη συσκευή και ανοίκει σε άλλη οικογένεια συνεχίζει να βοηθάει την κοινοτητα του G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να πούμε επίσης ένα μεγάλο μπράβο στον Titarasaudi που ενώ δεν έχει πλέον τη συσκευή και ανοίκει σε άλλη οικογένεια συνεχίζει να βοηθάει την κοινοτητα του G2.

 

Να, τέτοια γράφεται και με συγκινείται ρε παιδιά βραδιάτικα!!

Σ' ευχαριστώ φίλε TUPAC_RIP! Πολλές φορές είχαμε κοινή πορεία στην κοινότητα του G2!!

Την "οικογένεια" του G2 θα τη θεωρώ πάντα δική μου οικογένεια και θα βοηθαω όσο μπορώ και ..... θυμάμαι!!

Ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω εδώ και μέρες 7.1.1 και μπορώ να πω ότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την λειτουργία της.Όσοι είστε της aosp δείτε την.clean rom

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν θες κάτι πιο "σβέλτο" σε stock based μπορείς να δοκιμάσεις και την Google edition. Απλά έχει μέσα κάποιες εφαρμογές της Google αντι της LG. Εγώ όταν την είχα δοκιμάσει έψαχνα θυμάμαι να βρω τις ανάλογες stock εφαρμογές της LG γιατί τις είχα συνηθίσει :p

Εδώ είναι το Xposed για τις μετά lollipop εποχές:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Φλασάρεις από recovery ένα αρχείο zip που θα βρεις στο link και μετά εγκατάσταση το apk που επίσης θα βρεις εκεί.

Το must have module για μένα είναι το G3 Tweaksbox:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ptoti.g3_tweaksbox

Από κει και πέρα έχει πολλά module's...... ανάλογα τι θέλεις!

Τον kernel καλύτερα μην τον πειράζεις....

 

Φίλε Titarasaudi δυστυχώς το G3 Tweaksbox δεν ανταποκρίνεται. Μόλις πάω να το ανοι΄ξω μου λέει οτι το module δεν ειναι ενεργοποιημένο η το Xposed framework λειπει. Το G3 Tweaksbox το έχω ενεργοποιήσει απ' το xposed installer αλλά τπτ. Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κ εδώ..

Φίλε Titarasaudi δυστυχώς το G3 Tweaksbox δεν ανταποκρίνεται. Μόλις πάω να το ανοι΄ξω μου λέει οτι το module δεν ειναι ενεργοποιημένο η το Xposed framework λειπει. Το G3 Tweaksbox το έχω ενεργοποιήσει απ' το xposed installer αλλά τπτ. Καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Titarasaudi δυστυχώς το G3 Tweaksbox δεν ανταποκρίνεται. Μόλις πάω να το ανοι΄ξω μου λέει οτι το module δεν ειναι ενεργοποιημένο η το Xposed framework λειπει. Το G3 Tweaksbox το έχω ενεργοποιήσει απ' το xposed installer αλλά τπτ. Καμια ιδέα?

 

Τα ίδια κ εδώ..

Το Xposed φαντάζομαι λειτουργεί κανονικά κατά τα άλλα;

Αν ναι, σβήστε το G3Tweaksbox που έχετε και δοκιμάστε αυτό:

https://www.dropbox.com/s/tflso3vpv1x16so/_LP_G3_TWB_1.4.1%28RC3%29.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τιτανοτεραστιος !

Δουλεύει!!

Ευχαριστούμε πολύ!

Το Xposed φαντάζομαι λειτουργεί κανονικά κατά τα άλλα;

Αν ναι, σβήστε το G3Tweaksbox που έχετε και δοκιμάστε αυτό:

https://www.dropbox.com/s/tflso3vpv1x16so/_LP_G3_TWB_1.4.1%28RC3%29.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Το Xposed φαντάζομαι λειτουργεί κανονικά κατά τα άλλα;

Αν ναι, σβήστε το G3Tweaksbox που έχετε και δοκιμάστε αυτό:

https://www.dropbox.com/s/tflso3vpv1x16so/_LP_G3_TWB_1.4.1%28RC3%29.apk?dl=0

 

Σσσσωραιος!!! Ευχαριστουμε! Παιδιά όταν έχω αναπάντητη και το κινητό είναι κλειδωμένο δεν αναβοσβήνει κάποιο λεντ για χαμένη κλήση.. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudy 3.3 και xceed 14.Σημερα το πρωί όταν ενεργοποίησα το τηλέφωνο είχαν χαθεί όλες οι επαφές μου. Ξέρει κανείς για πιο λόγο μπορεί να το έκανε αυτό?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudy 3.3 και xceed 14.Σημερα το πρωί όταν ενεργοποίησα το τηλέφωνο είχαν χαθεί όλες οι επαφές μου. Ξέρει κανείς για πιο λόγο μπορεί να το έκανε αυτό?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως αφαιρεσες το λογαριασμο google σου;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δε πείραξα τπτ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν την εχω πια τη συσκευη αλλα ενα παρομοιο παραπονο ειχα απο τη μητερα μου που της εδωσα την συσκευη.

 

Συγκεκριμενα εχει και αυτη η συσκευη cloudy + xceed και ξαφνικα εχασε τη προοδο της απο κατι παιχνιδια που επαιζε. Δεν ξερω αν σχετιζονται μεταξυ τους ή ειναι τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω πια τη συσκευη αλλα ενα παρομοιο παραπονο ειχα απο τη μητερα μου που της εδωσα την συσκευη.

 

Συγκεκριμενα εχει και αυτη η συσκευη cloudy + xceed και ξαφνικα εχασε τη προοδο της απο κατι παιχνιδια που επαιζε. Δεν ξερω αν σχετιζονται μεταξυ τους ή ειναι τυχαιο.

Έχω αυτό το συνδυασμό πολύ καιρό και πιο πριν είχα και cloudy 2.2 αλλά ποτέ δεν είχα παρόμοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι google edition 1.5 και xceed. Oταν έχω αναπάντητη και το κινητό είναι κλειδωμένο δεν αναβοσβήνει κάποιο λεντ για χαμένη κλήση.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Επίσης, πως μπορώ να βάλω τις 4 οθόνες στην αρχική όπως η lolipop? Τώρα εχει μόνο 2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι google edition 1.5 και xceed. Oταν έχω αναπάντητη και το κινητό είναι κλειδωμένο δεν αναβοσβήνει κάποιο λεντ για χαμένη κλήση.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Επίσης, πως μπορώ να βάλω τις 4 οθόνες στην αρχική όπως η lolipop? Τώρα εχει μόνο 2.

Κλασικα zoom in

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Τι ειπες τωρα?? :P Στραβωμάρα.. ¨οσον αφορα το led σε χαμένες κλήσεις οταν ειναι κλειστη η οθόνη?

 

Εισαι σιγουρος οτι ειναι ενεργοποιημενο στις ρυθμισεις; Θυμαμαι οταν ειχα βαλει την google edition δεν χρειαστηκε να αλλαξω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δν μπορώ να καταλάβω.. Δοκίμασα μήπως έχει καμία ρύθμιση στο tweksbox αλλά δεν βλέπω κάτι..

 

Μαλλον εκει ειναι το προβλημα. Ισως εχεις βαλει καποια ρυθμιση που να επηρεαζει το led.

 

Εγω δεν ειχα βαλει ποτε tweakbox (ή μαλλον εβαλα αλλα επειδη δεν βρηκα κατι αναγκαιο το εβγαλα).

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα. Απενεργοποίηση το λεντ κ το ξαναενεργοποιησα κ είναι οκ. Απλά αναβοσβηνει πολύ αργά κ μπορεί να μν δεις ότι έχεις αναπάντητη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανε ένα update κ εμφανίστηκε επάνω αριστερά το logo της cosmote. Πως το αφαιρώ?

Μήπως το ενεργοποιησες εσύ μέσα απ' τις ρυθμίσεις του G3 Tweaksbox;

Νομίζω είχε μια τέτοια επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ενεργοποιησες εσύ μέσα απ' τις ρυθμίσεις του G3 Tweaksbox;

Νομίζω είχε μια τέτοια επιλογή!

 

Μάλλον..αλλα δεν βρίσκω την ρύθμιση. :P

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον..αλλα δεν βρίσκω την ρύθμιση. :P

Δες: Theme Tweaks - Status Bar - Carrier text visibility.

Το πολύ πολύ κάντο από κει "Hide carrier text".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...