Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβες.... δεν νιώθω καλύτερα χωρίς επανεκκίνηση, νιώθω καλύτερα (πολύ καλύτερα) αν δεν είμαι υποχρεωμένος να την κάνω για να δουλεύει σωστά το κινητό.

δλδ εσύ προτιμάς να αρχίσει να λαγκαρει και να χρειάζεται επανεκκίνηση? ...οκ τότε :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες.... δεν νιώθω καλύτερα χωρίς επανεκκίνηση, νιώθω καλύτερα (πολύ καλύτερα) αν δεν είμαι υποχρεωμένος να την κάνω για να δουλεύει σωστά το κινητό.

δλδ εσύ προτιμάς να αρχίσει να λαγκαρει και να χρειάζεται επανεκκίνηση? ...οκ τότε :whistle:

 

Είναι σαν να μου λες το πρωί δεν περιμένω ένα λεπτακι να ζεσταθει το αμάξι. Φεύγω αμέσως. Νιώθω καλύτερα που έχω Toyota και δε χαλάει. Έλα όμως που δε του κάνεις καλό. Σωστά;

 

Εγώ εθιξα το θέμα επανεκκίνησης γιατί μη γελιομαστε. 3 χρόνων πάει το κινητό μας. Θέλουμε δε θέλουμε αρχίζει να γερνάει.

 

Κακό δε του κάνεις με ένα reboot.. Μόνο καλό

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μου λες το πρωί δεν περιμένω ένα λεπτακι να ζεσταθει το αμάξι. Φεύγω αμέσως. Νιώθω καλύτερα που έχω Toyota και δε χαλάει. Έλα όμως που δε του κάνεις καλό. Σωστά;

 

Εγώ εθιξα το θέμα επανεκκίνησης γιατί μη γελιομαστε. 3 χρόνων πάει το κινητό μας. Θέλουμε δε θέλουμε αρχίζει να γερνάει.

 

Κακό δε του κάνεις με ένα reboot.. Μόνο καλό

 

Τονυ μπες hangout σε γυρευει ο zeroblade

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

flandra χρησιμοποιεις το xstana με το xposed;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/03/85335359f3139d00a7952b6c662a9431.jpg

 

Αυτό το αστέρι δίπλα στο ξυπνητήρι τι είναι ρε παιδιά; Πρώτη φορά το βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το αστέρι δίπλα στο ξυπνητήρι τι είναι ρε παιδιά; Πρώτη φορά το βλέπω....

 

Νομιζω ειναι η προτεραιοτητα στις ειδοποιησεις. Τσεκαρισε την ενταση τους...

 

Εγω τωρα βαζω αυτη.....Πολυ καιρο εμεινα με την ιδια...

http://lgviet.com/forum/threads/rom-lollipop-5-0-2-d802-port-cho-f320-l01f-d802-full-g4-apps.49002/

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι η προτεραιοτητα στις ειδοποιησεις. Τσεκαρισε την ενταση τους...

 

Εγω τωρα βαζω αυτη.....Πολυ καιρο εμεινα με την ιδια...

http://lgviet.com/forum/threads/rom-lollipop-5-0-2-d802-port-cho-f320-l01f-d802-full-g4-apps.49002/

Αυτό ήταν ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι η προτεραιοτητα στις ειδοποιησεις. Τσεκαρισε την ενταση τους...

 

Εγω τωρα βαζω αυτη.....Πολυ καιρο εμεινα με την ιδια...

http://lgviet.com/forum/threads/rom-lollipop-5-0-2-d802-port-cho-f320-l01f-d802-full-g4-apps.49002/

Να μας πεις εντυπώσεις :o:o:o

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις εντυπώσεις :o:o:o

 

Εννοειται.:p

Ειναι και αυτη που σκεφτεται να την ανεβασει στο xda. Αν δεν το κανει μου ειπε θα μου δωσει λινκ να τη βαλω εγω

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/rom-google-edition-release-thread-t3262929

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

flandra χρησιμοποιεις το xstana με το xposed;

Ναι............

Βγαλτο ΤΩΡΑ! Αυτο ειναι που σου καταναλωνει την μπαταρια και παραπονιωσουν. Θα σου δωσει μια ωρα παραπανω ενεργης οθονης. Το ηλιθιο!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο ΤΩΡΑ! Αυτο ειναι που σου καταναλωνει την μπαταρια και παραπονιωσουν. Θα σου δωσει μια ωρα παραπανω ενεργης οθονης. Το ηλιθιο!

 

Ωχ αλήθεια; Πως το ανακαλυψες; και πως αλλάζουμε τώρα τη navigation bar..; το βγάζω πάντως τώρα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωχ αλήθεια; Πως το ανακαλυψες; και πως αλλάζουμε τώρα τη navigation bar..; το βγάζω πάντως τώρα.

Τις τελευταιες δυο εβδομαδες που το εχω ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Λεω τι εγινε τωρα;; Ετσι στα ξαφνικα επεσε η αποδοση της μπαταριας; (πλεον εχει ξεπερασει τα 2 χρονια λειτουργιας)

Σκεφτομαι οτι καποια εφαρμογη θα κανει τη ζημια οπότε αρχισα να απεγκαθηστω όποιες εφαρμογες ειχα εγκαταστησει τελευταιες. Ε, οταν εδειωξα το xstana ειδα ξανα το φως μου.

Για την ακριβεια απεγκατεστησα μαζι με το xstana κι ενα αλλο module το network indicator το οποιο ομως το ειχα και πιο παλια και δε νομιζω να ευθηνεται αυτο. Επισης θυμηθικα οτι ειχες προβλημα με την μπαταρια κι οτι πιο παλια ζητουσες να αλλαξεις τη nav bar και εκανα τον συνηρμο και λεω κατσε να σημανω τον συναγερμο μπας και δεις κι εσυ επιτελους τη δυναμικη της μπαταριας του G2.

Τωρα ομως(αν οντως εχω δικιο για το xstana, μακαρι) το θεμα ειναι πως θα παραμετροποιησεις τη nav bar και τη status bar χωρις το xstana. Μπορεις να δοκιμασεις το GravityBox ή να ψαχτεις να φλασαρεις κανα ζιπακι.

 

Κραταω επισης και μια πισινη γιατι μπορει να μου εφταιγε οχι αποκληστικα το xstana αλλα ενας συνδιασμος του μαζι με αλλα modules οπως το G3 Tweaks Box, το Gravity Box, το G4 theme που εχω, κτλ. και να κανει conflict. Ας ελπισουμε πως δεν ειναι τοσο περιπλοκο κι οτι θα δεις τη διαφορα. Κανε απεγκατασταση μεσα απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες, καρτελα ολες ή κατεβασμενες και καθαρισε την cache και τα data της εφαρμογης και μετα απεγκατασταση. Reboot και τσεκαρε για κανα δυο μερες πως παει. Περιμενω νεα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα βγήκε ο xceed 14 https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087010257

λεπτομέρειες στους xda ,και όπως λέει ο zeroblade

Note:

-Clear Synapse App data is a MUST!!

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο link για θέματα για τη navigationνα τα βάλω με το tweaksbox? Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται clear synapse data παιδια? μονο ενα αρχειο βλεπω σε αυτο folder

Πας στις εφαρμογες..πατάς πάνω στο synapse...clear data

Link to comment
Share on other sites

Πας στις εφαρμογες..πατάς πάνω στο synapse...clear data

Παντως ετσι να απεγκαθηστατε οποιαδηποτε εφαρμογη. Δηλαδη πρωτα clear cache της εφαρμογης και data της εφαρμογης και μετα απεγκατασταση της εφαρμογης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντω ετσι να απεγκαθηστατε οποιαδηποτε εφαρμογη. Δηλαδη πρωτα clear cache της εφαρμογης και data της εφαρμογης και μετα απεγκατασταση της εφαρμογης.

Γιατί έτσι; έτσι σβήνουν όλα τα αρχεία κάθε εφαρμογής;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι; έτσι σβήνουν όλα τα αρχεία κάθε εφαρμογής;

Ναι. Δεν μενουν υπολειματα στο κινητο και δεν υπαρχει κινδυνος για καποια δυσλειτουργια με μελοντικη εκδοση της εφαρμογης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...