Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρωταω αν κανω κατι αλλο. Βαζω synapse?

Αν εχεις του ντορι σβησε το synapse.....και κατεβασε το απο το playstore...και μετα κανε αμα θελεις απο εκει αλλαγες....εχει και undervolt.....εγω πριν λιγο το δοκιμασα το εβαλα-55 σε ολα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εχεις του ντορι σβησε το synapse.....και κατεβασε το απο το playstore...και μετα κανε αμα θελεις απο εκει αλλαγες....εχει και undervolt.....εγω πριν λιγο το δοκιμασα το εβαλα-55 σε ολα

 

Δεν εχω του ντορι. Τον περασα πανω στου cloudy.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω του ντορι. Τον περασα πανω στου cloudy.

Σορυ λαθος μου. Εννοω αν εχεις την εφαρμογη synapse του ντορι να την σβησεις και να εκαταστησεις αυτη απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

Σορυ λαθος μου. Εννοω αν εχεις την εφαρμογη synapse του ντορι να την σβησεις και να εκαταστησεις αυτη απο το playstore

 

Ποια να εγκαταστησω;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Synapse, πάντως πολύ δραστήρια σε βλέπω για γυναίκα με τι πείραγμα, μπράβο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Synapse, πάντως πολύ δραστήρια σε βλέπω για γυναίκα με τι πείραγμα, μπράβο

 

Ευχαριστω:O

 

Με μπερδεύει όμως..... Το color control που είναι?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα για 2η μερα με xceed μου εβγαλε 7 ωρες ακριβως στο 7%.....μετα απο πολυ καιρο....νομιζα μου ειχε χαλασει η παταρια γιατι πανω απο 4 μιση ωρες οθονη δεν εβγαζε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με το synapse... Έβαλα την ρομ inazuma που έρχεται με τον dory, άλλαξα σε xceed αλλά δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση τον synapse, είναι λέει εφαρμογή συστήματος και το κακό είναι ότι δεν κάνει ούτε αναβάθμιση....

 

Τελικά το κατάφερα με το titanium.

Έκανα απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση από το play

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα και εγω το xceed η τουλαχιστον ετσι νομιζω, πως θα καταλαβω οτι εχει φλασαριστει; και ποια ειναι τα βηματα για να τον φλασσαρω;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα και εγω το xceed η τουλαχιστον ετσι νομιζω, πως θα καταλαβω οτι εχει φλασαριστει; και ποια ειναι τα βηματα για να τον φλασσαρω;

ευχαριστω

Για να δεις αν τον φλασαρες πηγαινε Ρυθμισεις....σχετικα με το τηλεφονο......πληροφοριες λογισμικου και δες αν τον εχεις φλασαρει...

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις αν τον φλασαρες πηγαινε Ρυθμισεις....σχετικα με το τηλεφονο......πληροφοριες λογισμικου και δες αν τον εχεις φλασαρει...

 

δεν εχει φλασσαρει, θα μου πεις σε παρακαλω τα βηματα να δω αν εχω κανει καπου λαθος; εχω την stock ρουταρισμενη, λες να μην μπαινει στην stock;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει φλασσαρει, θα μου πεις σε παρακαλω τα βηματα να δω αν εχω κανει καπου λαθος; εχω την stock ρουταρισμενη, λες να μην μπαινει στην stock;

Μπαινεις recovery πας εκει που εχεις τον κερνελ και πατας εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα και εγω το xceed η τουλαχιστον ετσι νομιζω, πως θα καταλαβω οτι εχει φλασαριστει; και ποια ειναι τα βηματα για να τον φλασσαρω;

ευχαριστω

Μέσα από recovery mode πατάς install zip, βρίσκεις στα αρχεία σου τον kernel και τον φλασάρεις.

Μπορείς μετά και μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy

να δεις τι πληροφορίες kernel σου βγάζει για να το επιβεβαιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτα ειμαι και default ρυθμισεις! Εχω μονο πειραξει το color control

 

Θα μας πεις τι ρυθμίσεις έκανες στο color control φίλε μου??

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα.

Πέρασα χθες την ρομ inazouma.

Σε πρώτη φάση δείχνουν όλα καλά. Έβαλα κερνελ xceed και είναι αρκετά κρυο κινητό

Έχω όμως ένα θέμα, ( το ιδιο που είχα και με την cloudy).

Δεν έχω την επιλογή στην ρύθμιση για quick window να μην ξεκλειδώνει αυτόματα ανοίγοντας την θήκη.

Επίσης έχω μόνοι επιλογές το αρχείο κλήσεων και κάποια ρολογία ( στην cloudy είχα άλλη μια επιλογή την μουσική).

Να πω ότι εννοείται ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση με όλα τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από recovery mode πατάς install zip, βρίσκεις στα αρχεία σου τον kernel και τον φλασάρεις.

Μπορείς μετά και μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy

να δεις τι πληροφορίες kernel σου βγάζει για να το επιβεβαιώσεις!

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα.

Πέρασα χθες την ρομ inazouma.

Σε πρώτη φάση δείχνουν όλα καλά. Έβαλα κερνελ xceed και είναι αρκετά κρυο κινητό

Έχω όμως ένα θέμα, ( το ιδιο που είχα και με την cloudy).

Δεν έχω την επιλογή στην ρύθμιση για quick window να μην ξεκλειδώνει αυτόματα ανοίγοντας την θήκη.

Επίσης έχω μόνοι επιλογές το αρχείο κλήσεων και κάποια ρολογία ( στην cloudy είχα άλλη μια επιλογή την μουσική).

Να πω ότι εννοείται ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση με όλα τα wipes.

 

To καλο με τον dev της inazouma rom ειναι οτι ανταποκρινεται αμεσα στα ερωτηματα επομενως μη διστασεις να τον ρωτησεις ή και να το απαιτησεις κιολας!

Το πολυ καλο ειναι οτι κανει συνεχως αναβαθμισεις και εμπλουτιζει τη ρομ με νεα καλουδια, αν συνεχισει ετσι εγκαταλειπω Cloudy και <<μετακομιζω>> inazouma!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι η inazouma δεν ανταποκρινεται γρηγορα, προσωπικα ειμαι απογοητευμενος απο αυτην
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Τελικα το clean install ξανα της cloudy 3.3 αλλα και ο dori εκαναν δουλεια. Εβγαλα 6 ωρες οθονη (ειχα πολυ καιρο να το δω τοσο καλα) με 33 ωρες λειτουργεια και καλο deep sleep. Aυτα με dorimanx 5.4 μονο με extreme battery profile χωρις να απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug. Ουτε το Greenify δεν εχω ενεργοποιηση παρολλο που το εχω κανει εγκατασταση απλα δεν το εχω δουλεψη ακομη για να δω τι παιζει.... Οποτε τα ερωτηματα ειναι τα εξης :

1) Εχω καταβασει και θα βαλω σε λιγο τον νεο dori 5.6 με extreme battery profile.

2) Πιστευεte αν κανω οπως μου ειπε και ενας φιλος αν απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug αντι του πολυ καλου ondemand θα δω πολυ καλυτερα αποτελεσματα η να απενεργοποιησω αυτα τα 2 και να αφησω τον ondemand ??

3) Αυτα τα app του dori ( synapse - color control ) τι ακριβως κανουν γιατι νομιζω δεν τα χρειαζομαι και τα εχω σβγησει αλλα τωρα που θα περασω τον νεο 5.6 αν ειναι χρησιμα να τα κρατησω απλα να μου πεις τι να κανω με αυτα...!!!

4) Το Greenify να το δουλεψω κανονικα λες θα δω καλυτερα αποτελεσματα στο ολο συνολο γιατι πολλα παιδια μεσα στοο φορουμ το κατηγορουν οτι δεν χρειαζεται κλπ και αν το δουλεψω πρεπει να ενεργοποιησω και καποια εξτρα ρυθμιση μεσα απο το μενου του greenify η στο κινητο (π.χ στο μενου προσβασιμοτητα κατω κατω εχει την εξτρα επιλογη για ενεργοποιηση του grenify -m clean master κλπ) η οχι δεν χρειαζεται ??

5) Καποια modules θυμαμαι που ειχα παλια στο xposed οπως το amplify και το disable service πιστευεις οτι θα βοηθησουν στην ολη εικονα και αν ναι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για αυτα ??

6) Θυμαμαι παλια αλλα δεν μπορω να βρω το που οτι ειχε αναφερθει οτι το google play services καταναλωνει πολλους πορους και γιαυτο υπηρχε ενα zip ( Calkulins Google Play Services v7.3.27(438) for Lollipop ) το οποιο ειχε βελτιωσει στην καταναλωση - μπαταρια. Να το βαλω η στην περιπτωση του cloydy g3.3 δεν χρειαζεται ??

 

 

Συγνωμη ανα ζαλισα αλλα αλλα λογο δουλειας δεν εχω χρονο πολυ χρονο για να γραφω στο pc. Θα ηθελα την βοηθεια σας .Ευχαριστω ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι μια βοήθεια.

Είχα σβήσει με titanium backup κάποιες εφαρμογές.

Τώρα θέλω την εφαρμογή της LG για τον καιρό να την περάσω ξανά. Υπάρχει τρόπος?

Βρήκα στο xda το LG weather apk που περιέχει και το αρχείο obex και λέει ο τύπος να τα βάλω τα 2 αρχεία στα system, app άλλαξα και τα permissions έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Κάποιος καμία βοήθεια?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Τελικα το clean install ξανα της cloudy 3.3 αλλα και ο dori εκαναν δουλεια. Εβγαλα 6 ωρες οθονη (ειχα πολυ καιρο να το δω τοσο καλα) με 33 ωρες λειτουργεια και καλο deep sleep. Aυτα με dorimanx 5.4 μονο με extreme battery profile χωρις να απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug. Ουτε το Greenify δεν εχω ενεργοποιηση παρολλο που το εχω κανει εγκατασταση απλα δεν το εχω δουλεψη ακομη για να δω τι παιζει.... Οποτε τα ερωτηματα ειναι τα εξης :

1) Εχω καταβασει και θα βαλω σε λιγο τον νεο dori 5.6 με extreme battery profile.

2) Πιστευεte αν κανω οπως μου ειπε και ενας φιλος αν απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug αντι του πολυ καλου ondemand θα δω πολυ καλυτερα αποτελεσματα η να απενεργοποιησω αυτα τα 2 και να αφησω τον ondemand ??

3) Αυτα τα app του dori ( synapse - color control ) τι ακριβως κανουν γιατι νομιζω δεν τα χρειαζομαι και τα εχω σβγησει αλλα τωρα που θα περασω τον νεο 5.6 αν ειναι χρησιμα να τα κρατησω απλα να μου πεις τι να κανω με αυτα...!!!

4) Το Greenify να το δουλεψω κανονικα λες θα δω καλυτερα αποτελεσματα στο ολο συνολο γιατι πολλα παιδια μεσα στοο φορουμ το κατηγορουν οτι δεν χρειαζεται κλπ και αν το δουλεψω πρεπει να ενεργοποιησω και καποια εξτρα ρυθμιση μεσα απο το μενου του greenify η στο κινητο (π.χ στο μενου προσβασιμοτητα κατω κατω εχει την εξτρα επιλογη για ενεργοποιηση του grenify -m clean master κλπ) η οχι δεν χρειαζεται ??

5) Καποια modules θυμαμαι που ειχα παλια στο xposed οπως το amplify και το disable service πιστευεις οτι θα βοηθησουν στην ολη εικονα και αν ναι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για αυτα ??

6) Θυμαμαι παλια αλλα δεν μπορω να βρω το που οτι ειχε αναφερθει οτι το google play services καταναλωνει πολλους πορους και γιαυτο υπηρχε ενα zip ( Calkulins Google Play Services v7.3.27(438) for Lollipop ) το οποιο ειχε βελτιωσει στην καταναλωση - μπαταρια. Να το βαλω η στην περιπτωση του cloydy g3.3 δεν χρειαζεται ??

7) Τελος βλεπω τωρα τελευταια πολλα παιδια πανε στην ρομ του inazouma και βλεπω οτι ψηνεσαι και εσυ...Μπορεις να μου πεις ανα ξερεις τι παραπανω εχειι απο την cloudy ??

 

Συγνωμη ανα ζαλισα αλλα αλλα λογο δουλειας δεν εχω χρονο πολυ χρονο για να γραφω στο pc. Θα ηθελα την βοηθεια σας .Ευχαριστω ;)

 

Σε ότι έχει σχέση με το color control...Να πειράξεις το saturation καπου μεταξύ 50 με 55....Γινεται ακόμα πιο ωραία η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι έχει σχέση με το color control...Να πειράξεις το saturation καπου μεταξύ 50 με 55....Γινεται ακόμα πιο ωραία η οθόνη...

 

Μολις το εκανα οντως πολυ ποιο ωραιο να μην σου πω οτι και πανω απο το 55 μεχρι 60-70 ωραιο ειναι αναλογα τα γουστα.... :p:p

Μπορει καποιος αλλος να με βοηθησει στα αλλα ερωτηματα?? Αλλώστε σκοπος μας ειναι η καλυτερη εμπειρια χρησης !!! ;);)

Και κατι ασχετο προσπαθω να βαλω εδω και ποση ωρα 2-3 φωτο ως συννημενα αλλα μαλλον εχει γεμισει..Ξερει καποιος απο

πουυ μπορω να σβησω τα παλια ??

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Τελικα το clean install ξανα της cloudy 3.3 αλλα και ο dori εκαναν δουλεια. Εβγαλα 6 ωρες οθονη (ειχα πολυ καιρο να το δω τοσο καλα) με 33 ωρες λειτουργεια και καλο deep sleep. Aυτα με dorimanx 5.4 μονο με extreme battery profile χωρις να απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug. Ουτε το Greenify δεν εχω ενεργοποιηση παρολλο που το εχω κανει εγκατασταση απλα δεν το εχω δουλεψη ακομη για να δω τι παιζει.... Οποτε τα ερωτηματα ειναι τα εξης :

1) Εχω καταβασει και θα βαλω σε λιγο τον νεο dori 5.6 με extreme battery profile.

2) Πιστευεte αν κανω οπως μου ειπε και ενας φιλος αν απενεργοποιησω touch screen και sweep2sleep και βαλε να βαλω alucard hotplug αντι του πολυ καλου ondemand θα δω πολυ καλυτερα αποτελεσματα η να απενεργοποιησω αυτα τα 2 και να αφησω τον ondemand ??

3) Αυτα τα app του dori ( synapse - color control ) τι ακριβως κανουν γιατι νομιζω δεν τα χρειαζομαι και τα εχω σβγησει αλλα τωρα που θα περασω τον νεο 5.6 αν ειναι χρησιμα να τα κρατησω απλα να μου πεις τι να κανω με αυτα...!!!

4) Το Greenify να το δουλεψω κανονικα λες θα δω καλυτερα αποτελεσματα στο ολο συνολο γιατι πολλα παιδια μεσα στοο φορουμ το κατηγορουν οτι δεν χρειαζεται κλπ και αν το δουλεψω πρεπει να ενεργοποιησω και καποια εξτρα ρυθμιση μεσα απο το μενου του greenify η στο κινητο (π.χ στο μενου προσβασιμοτητα κατω κατω εχει την εξτρα επιλογη για ενεργοποιηση του grenify -m clean master κλπ) η οχι δεν χρειαζεται ??

5) Καποια modules θυμαμαι που ειχα παλια στο xposed οπως το amplify και το disable service πιστευεις οτι θα βοηθησουν στην ολη εικονα και αν ναι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για αυτα ??

6) Θυμαμαι παλια αλλα δεν μπορω να βρω το που οτι ειχε αναφερθει οτι το google play services καταναλωνει πολλους πορους και γιαυτο υπηρχε ενα zip ( Calkulins Google Play Services v7.3.27(438) for Lollipop ) το οποιο ειχε βελτιωσει στην καταναλωση - μπαταρια. Να το βαλω η στην περιπτωση του cloydy g3.3 δεν χρειαζεται ??

7) Τελος βλεπω τωρα τελευταια πολλα παιδια πανε στην ρομ του inazouma και βλεπω οτι ψηνεσαι και εσυ...Μπορεις να μου πεις ανα ξερεις τι παραπανω εχειι απο την cloudy ??

 

Συγνωμη ανα ζαλισα αλλα αλλα λογο δουλειας δεν εχω χρονο πολυ χρονο για να γραφω στο pc. Θα ηθελα την βοηθεια σας .Ευχαριστω ;)

 

Απαντησα pm

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...