Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

 

Από χθες είμαι με αυτή. Γρήγορη και με πολύ καλό ήχο. Νομίζω και καλή μπαταρία αλλά είναι λίγο νωρίς να πω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

 

Από χθες είμαι με αυτή. Γρήγορη και με πολύ καλό ήχο. Νομίζω και καλή μπαταρία αλλά είναι λίγο νωρίς να πω.

 

Απο καμερα τι λεει η συγκεκριμενη?

Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα τι λεει η συγκεκριμενη?

 

Χρησιμοποιώ snap camera. Δεν είμαι ο κατάλληλος κριτής για κάμερα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ snap camera. Δεν είμαι ο κατάλληλος κριτής για κάμερα......

Ο ήχος είναι στα επίπεδα στοκ; Πάντως πολύ καλό νέο αν ειναι αυξημένος από μαμά.

 

Edit: Αν bug ενημέρωσε αν μπορείς. Θα την περάσω βέβαια κάποια στιγμή.

 

Επειδή έχεις δοκιμάσει και άλλες aosp βλέπεις κάποια άλλη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι στα επίπεδα στοκ; Πάντως πολύ καλό νέο αν ειναι αυξημένος από μαμά.

 

Edit: Αν bug ενημέρωσε αν μπορείς. Θα την περάσω βέβαια κάποια στιγμή.

 

Επειδή έχεις δοκιμάσει και άλλες aosp βλέπεις κάποια άλλη διαφορά;

 

Ο ήχος είναι αυξημένος, ναι. Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια τα επίπεδα στοκ γιατί δεν την είχα κρατήσει για πολύ...

Νομίζω ότι είναι αντίστοιχη της slimsaber, ίσως πιο γρήγορη.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

 

Από χθες είμαι με αυτή. Γρήγορη και με πολύ καλό ήχο. Νομίζω και καλή μπαταρία αλλά είναι λίγο νωρίς να πω.

 

Καλημέρα, φλασαρες και LP bootstack πριν την rom? Εγώ είμαι με Cloudy 3.3 τώρα, χρειάζεται? Ευχαριστώ.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι αυξημένος, ναι. Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια τα επίπεδα στοκ γιατί δεν την είχα κρατήσει για πολύ...

Νομίζω ότι είναι αντίστοιχη της slimsaber, ίσως πιο γρήγορη.

 

Όταν έβαλες την slimsaber είχες φλασάρει και lolipop bootstack που ζηταει ή δεν χρειάζεται; είμαι με stock lolipop, ξέρεις αν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Ekotas και Argiris ναι είχα φλασαρει το lollipop bootstack, μετά τη rom και τα gapps. Εγώ μόνο και μόνο για τον ήχο την κρατάω.... Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος αλλάζει πολύ εύκολα, σε είχα δώσει ήδη έτοιμο αρχείο

 

Το ξέρω και σε ευχαριστώ αλλά δεν τα είχα καταφέρει. Προσπαθησα να το κάνω αλλά δεν μπόρεσα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Σε ΚΚ είχε μια επιλογή, όταν άνοιγες την θήκη quickview να ξεκλειδώνει η οθόνη ή να μην ξεκλειδώνει και να χρειάζεται να συρεις το δάχτυλο στην οθόνη. Στην cloudy 3.3 δεν βρισκω αυτήν την επιλογή.

Την έβγαλαν ή εγώ δεν μπορώ να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες xposed ; Αν ναι απενεργοποιει την επιλογη το quick view.Δες στις ρυθμισεις τι γινεται στην αναλογη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι xposed δεν έβαλα, έχω την λειτουργία quickwindow απλά θέλω όταν ανοίγω το κάλυμμα να μην ξεκλειδώνει, θέλω να μένει στην lockscreen.. Τώρα με το που ανοίγω το κάλυμμα με πάει στην αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι xposed δεν έβαλα, έχω την λειτουργία quickwindow απλά θέλω όταν ανοίγω το κάλυμμα να μην ξεκλειδώνει, θέλω να μένει στην lockscreen.. Τώρα με το που ανοίγω το κάλυμμα με πάει στην αρχική οθόνη.

 

Ρυθμίσεις αξεσουάρ και κλείνεις την επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γνωρίζω.... Δεν εχω ομως αυτην την επιλογή.... Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα από hard reset που εκανα έχασα την αριθμομηχανή, μου δείχνει το σηματάκι του android και λεει ότι δε μπορει να ξεκινήσει. μπορει καποιος να βοηθήσει?

 

ok βρήκα τη λύση

Edited by sak11000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα από hard reset που εκανα έχασα την αριθμομηχανή, μου δείχνει το σηματάκι του android και λεει ότι δε μπορει να ξεκινήσει. μπορει καποιος να βοηθήσει?

 

ok βρήκα τη λύση

Η οποία ειναι......;;!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οποία ειναι......;;!

 

Εκανα απεγκατασταση απο τις εφαρμογες την ενημερωση της αριθμομηχανης και επανήλθε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πάει άλλο..θα γυρίσω και εγώ μάλλον δε kk. Η φταίει που είχα περάσει την cloudy g3.3 από πάνω αλλά από ότι βλέπω γενικά η θερμότητα της λολι δίνει ρέστα γενικά.. Εμένα γενικά παίζει στο 50-60 με απλό σερφάρισμα αλλά με λίγο πόρισμα στο ίντερνετ η συγχρονισμό ενός νετ application βλέπω συχνά 70άρια 75 και πάνω...Ζεματαει τα σύμπαν... Θυμάστε η cloudy g2.2 πως δουλεύει ποιο καλά με μάνα κερνελ η με τον dori?? Λέτε να κάνω ένα ρησετ την λολι να της δώσω μια ευκαιρία... ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χτες το επανεφερα σε στοκ λολιποπ γιατι το πουλησα σε ενα παληκαρακι.Αμεσως θυμηθηκα το ποσο ζεματαει κανοντας τιποτα σχεδον!Οποτε δε νομιζω ενα reset να αλλαξει κατι.Προφανως η ρομ το κανει και οχι κατι που κανεις εσυ μετα.Ειχα δοκιμασει και υποχρονισμο αλλα χωρις καποιο αποτελεσμα....Εν αναμονη αυριο του Umi Iron που θα μου ερθει...αλλα εδω θα μαι να τα λεμε :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να μαθω ποια official rom φοραω?

Βάζεις το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Ή κατεβάζεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση - εξακριβωση.εβαλα τη lollipop 5.0.2 και ειχε θεμα στη ποιοτητα της φωτογραφιας.εχει τυχει σε καποιον απο σας ? ξερετε εαν εχει βγει κατι που να διορθωνει αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση - εξακριβωση.εβαλα τη lollipop 5.0.2 και ειχε θεμα στη ποιοτητα της φωτογραφιας.εχει τυχει σε καποιον απο σας ? ξερετε εαν εχει βγει κατι που να διορθωνει αυτο το προβλημα?

 

XCam LG Settings πρέπει να αγοράσεις τα Settings, και θα σε οδηγήσουν αυτά, ποια camera να κατεβάσεις...!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...