Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θα ρωτούσα και 'γω :p

Με βολεύει ακόμη το άτιμο!! Ας ελπίζουμε να το "προσαρμόσουν" γρήγορα σε art γιατί αργα ή γρήγορα όλοι προς τα 'κει θα πάμε!

Μα ειναι must!

 

1ον. Τροποποιηση της NavBar (κουμπι του menu και κουμπι notification bar)

2ον. Volume rocker

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xposed ομως....;;;

 

xposed δεν παιζει φιλε tupac αλλα δεν μου λειπει και τοσο μιας και δεν εκανα και πολλα πραγματα!!!:p και ειναι δυσκολο να δουλέψει σε art γιατί τα παλικάρια στο xda λενε οτι το xposed σε lolipop με art δεν ειναι και τοσο αθώο και γενικά υπάρχουν πολλα προβλήματα!!!

Για την navbar δεν με ενδιαφερει2 και τοσο απο την στιγμή που εχει την επιλογή να την κρύβω εντελώς και δεν χάνω ενα μέρος της οθόνης!!!και βασικα θελω να δω πως θα τα παει η συσκευή χωρις της εφαρμογές που ειχα!!!!!(xposed.greenify.)

Παντως παιδες εγω λεω οτι αξίζει να την δοκιμασετε και αν δεν πισω στο backup!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την σειρα μου θελω να πω τα καλυτερα για την lolipop αυτη.Μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι να μην παει καλα.Ολα καλα λειτουργουν,η μπαταρια σε αξιολογα επιπεδα.οι εφαρμογες μια χαρα,η camera μπορω να πω οτι ισως ειναι και καλυτερη απο τις προηγουμενες,παει σφαιρα σε ολα του, κανενα κολημα...Ισως σε καποιους φιλους δεν τους εκατσε καλα κατα την εγκατασταση και την βγαλανε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πλεον εχω ζητημα χωρου μιας και το Custom Recovery πιανει 4GB, μπορω να σβησω τα zip του CM και των GApps? Θα προκαλεσουν καποιο προβλημα; Κατω απο 500ΜΒ ειναι αλλα ο,τι γλυτωνουμε οφελος ειναι
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πλεον εχω ζητημα χωρου μιας και το Custom Recovery πιανει 4GB, μπορω να σβησω τα zip του CM και των GApps? Θα προκαλεσουν καποιο προβλημα; Κατω απο 500ΜΒ ειναι αλλα ο,τι γλυτωνουμε οφελος ειναι

Χαλαρα....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως όποιος δεν εχει δοκιμάσει cloudy g3 deodexed με art για μενα χάνει πολυ !!!!

 

Eίμαι πολύυυυυ καιρό σε αυτό το mode και υπέρ ευχαριστημένος

 

Όσο για το xposed... δεν με ενδιαφέρει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά με τη lollipop παιδιά; όση τη βάλατε μείνατε με αυτή η γυρίσατε πίσω;

 

Μια χαρά μια εβδομάδα....τρέχει απροβληματιστα .....έτσι πρέπει, και έτσι θα έπρεπε να είναι το κινητό;)...! και δέχεται μια χαρά την Xcam & ta settings..!Απλά δεν έχουμε Xposed με τα μπιχλιμπίδια......αλλά ας όψεται η ταχύτητα...`!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα και το smoothness γενικότερα της συσκευής είναι ένα βήμα πάνω από οποιαδήποτε kitkat. Είτε σε μενού είτε σε εφαρμογές είτε σε launcher πάει σφαίρα. Γενικά δεν έχω συναντήσει κάποιο θέμα εκτός από ένα που θα με αναγκάσει να γυρίσω σε κιτκατ.

 

Η φόρτιση της μπαταρίας κάνει κάμποση ώρα παραπάνω. Κάποιους δεν θα τους προβληματίσει αλλά για όποιον εξαρτάται από συγχρονισμους λόγω δουλειάς, Bluetooth και GPS ανοιχτά , ακόμα και το 10% που θα πάρω από μερικά λεπτά ευκαιριακης φόρτισης, για μένα μετράει. Κατα τα άλλα, εξαιρετική ρομ στο σύνολό με τρομερή ταχύτητα. Άλλο κινητό σε αυτό το κομμάτι, όσο καλές κιτκατ και αν έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στα settings στν xcam τι να κανω για καλυτερες φωτος;

Αυτες προτεινονται απο φιλο γνωστη και τελειωμανη στη φωτογραφια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση της μπαταρίας κάνει κάμποση ώρα παραπάνω.

 

Πραγματικά το πρόσεξα κι εγώ αυτό στο λίγο διάστημα που την κράτησα & νόμιζα πως απλά δεν είχε στρώσει η ROM ακόμα, αλλά όντως αργούσε χαρακτηριστικά να φορτίσει το κινητό με lollipop

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Αυτες προτεινονται απο φιλο γνωστη και τελειωμανη στη φωτογραφια.

Εμένα γιατί δε βγάζει όλες τις επιλογές?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δε βγάζει όλες τις επιλογές?

Ουτε εμενα τις βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το πρόσεξα κι εγώ αυτό στο λίγο διάστημα που την κράτησα & νόμιζα πως απλά δεν είχε στρώσει η ROM ακόμα, αλλά όντως αργούσε χαρακτηριστικά να φορτίσει το κινητό με lollipop

 

Καλησπέρα .Ειλικρινά ο χρόνος που φορτίζει απο 15% σε 95% περίπου ο ίδιος με κιτκατ και ελάχιστα πιο σύντομος 1,15-1,30 .Υπ'όψιν στην εγκατάσταση έκανα format data, δεδομένου ότι είχα την ρομ σε flash OTG,γιατί σβήνουν όλα .Δηλ. μου κάνει εντύπωση ότι σας αργεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Ειλικρινά ο χρόνος που φορτίζει απο 15% σε 95% περίπου ο ίδιος με κιτκατ και ελάχιστα πιο σύντομος 1,15-1,30 .Υπ'όψιν στην εγκατάσταση έκανα format data, δεδομένου ότι είχα την ρομ σε flash OTG,γιατί σβήνουν όλα .Δηλ. μου κάνει εντύπωση ότι σας αργεί

Και εμενα γρηγορα φορτιζει παντως

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δε βγάζει όλες τις επιλογές?

 

ετσι ειναι σε ολους μας που εχουμε τα binary του xdabbeb!!!της ρυθμισης που εδειξε ο tupac τα εχει μονο η στοκ ρομ που δεν εχει πειραγμένα binaries της καμερας!!!;)

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Ειλικρινά ο χρόνος που φορτίζει απο 15% σε 95% περίπου ο ίδιος με κιτκατ και ελάχιστα πιο σύντομος 1,15-1,30 .Υπ'όψιν στην εγκατάσταση έκανα format data, δεδομένου ότι είχα την ρομ σε flash OTG,γιατί σβήνουν όλα .Δηλ. μου κάνει εντύπωση ότι σας αργεί

Και εμένα με παραξενεψε, για το ίδιο διάστημα ήθελα το διπλάσιο σχεδόν. Εννοείται με format data την πέρασα και εγώ. Κάποια στιγμή θα την ξαναπερασω όταν βρω λίγο χρόνο και θα το ξανατσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπ'όψιν στην εγκατάσταση έκανα format data,

 

φιλε anestis1 μα ετσι κι αλλιως κανεις format data... μηπως εννοεις internal storage?

 

Καλησπέρα φίλε .Θα σου εξηγήσω τι εννοώ.Οταν πήγα να φλασάρω πρώτη φορά την lollipop του Hoangnova έκανα ότι έλεγε στους xda ο ίδιος και συμπληρωματικά είχα οδηγίες και από Ιταλικά site.Πάντα κάνω clean install δηλ.advanced wipe όλα εννοείται και internal storage .Γι΄αυτό έχω ότι χρειάζεται σε φλας.Πέφτω λοιπόν την πρώτη φορά σε bootloop ,με αρκετή προσπάθεια ξαναμπαίνω recovery και ξανά advance wipe όλα κ.λ.π.Αυτή τη φορά δεν πέφτει σε bootloop αλλά μένει 20 λεπτά +...στο bootanimatiης vodafone.Αυτό γινότανε συνέχεια ,έκανα 4-5 προσπάθειες.Ξαναμπαίνω recovery και πριν την εγκαταλείψω οριστικά,φλασάροντας το backup που είχα του cloudy 2,2 μπαίνοντας στο wipe βλέπω και την επιλογή format data .Υπ'όψιν δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις επι του θέματος αλλα απο τα νεύρα μου λέω τι έχω να χάσω ας το κάνω ρισκάροντας ενδεχομένως τα χειρότερα .Και ώ του θαύματος η ρομ μπήκε νεράκι .Πλέον έχω εγκαταλείψει τα wipe και για επαναφορά backup της lollipop (το χρειάστηκα 2-3 φορές γιατί την πείραζα με διάφορα mods ) όταν έκανα wipe είχα πρόβλημα ενώ μόλις έκανα format data όλα κύλαγαν ομαλά .Δεν ξέρω τι να πω ,δεν έχω τις γνώσεις απλά το λέω για κάποιους που μπορεί να αντιμετωπίσουν ανάλογο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε δοκιμασει cm12 υπαρχει τροπος να μικρυνει η navigation bar?

 

λογικα πρεπει να εχει επιλογη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να εχει επιλογη

δεν την βρηκα καπου κ μ φανηκε παραξενο ολες οι aosp ως τωρα π χω βαλει υπηρχε επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε .Θα σου εξηγήσω τι εννοώ.Οταν πήγα να φλασάρω πρώτη φορά την lollipop του Hoangnova έκανα ότι έλεγε στους xda ο ίδιος και συμπληρωματικά είχα οδηγίες και από Ιταλικά site.Πάντα κάνω clean install δηλ.advanced wipe όλα εννοείται και internal storage .Γι΄αυτό έχω ότι χρειάζεται σε φλας.Πέφτω λοιπόν την πρώτη φορά σε bootloop ,με αρκετή προσπάθεια ξαναμπαίνω recovery και ξανά advance wipe όλα κ.λ.π.Αυτή τη φορά δεν πέφτει σε bootloop αλλά μένει 20 λεπτά +...στο bootanimatiης vodafone.Αυτό γινότανε συνέχεια ,έκανα 4-5 προσπάθειες.Ξαναμπαίνω recovery και πριν την εγκαταλείψω οριστικά,φλασάροντας το backup που είχα του cloudy 2,2 μπαίνοντας στο wipe βλέπω και την επιλογή format data .Υπ'όψιν δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις επι του θέματος αλλα απο τα νεύρα μου λέω τι έχω να χάσω ας το κάνω ρισκάροντας ενδεχομένως τα χειρότερα .Και ώ του θαύματος η ρομ μπήκε νεράκι .Πλέον έχω εγκαταλείψει τα wipe και για επαναφορά backup της lollipop (το χρειάστηκα 2-3 φορές γιατί την πείραζα με διάφορα mods ) όταν έκανα wipe είχα πρόβλημα ενώ μόλις έκανα format data όλα κύλαγαν ομαλά .Δεν ξέρω τι να πω ,δεν έχω τις γνώσεις απλά το λέω για κάποιους που μπορεί να αντιμετωπίσουν ανάλογο πρόβλημα

Mα εννοειτε οτι διαγραφουμε παντα πρωτα απ'ολα τα data. Μετα παμε σε wipe cache, wipe dalvick και format system. Ολες οι οδηγοι και οι οδηγειες των developers των ROM αυτο λενε και ολα τα παιδια αυτο κανουνε για clean install.

 

Ετσι οπως το εκανες εσυ χωρις να σβησεις τα data ειναι σαν να εκανες dirty install μια εκδοση του andriod(lollipop) πανω απο μια παλιοτερη εκδοση (kitkat). Λογικο να εχεις προβλημα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mα εννοειτε οτι διαγραφουμε παντα πρωτα απ'ολα τα data. Μετα παμε σε wipe cache, wipe dalvick και format system. Ολες οι οδηγοι και οι οδηγειες των developers των ROM αυτο λενε και ολα τα παιδια αυτο κανουνε για clean install.

 

Ετσι οπως το εκανες εσυ χωρις να σβησεις τα data ειναι σαν να εκανες dirty install μια εκδοση του andriod(lollipop) πανω απο μια παλιοτερη εκδοση (kitkat). Λογικο να εχεις προβλημα.

Καλημέρα φίλε Tupac.Μάλλον δεν με κατάλαβες να σου εξηγήσω .Έκανα clean install (νομίζω ,πες μου αν κάνω λάθος έτσι μαθαίνουμε) γιατί έμπαινα recovery >wipe>advanced wipe και κλικ σε όλα δηλ. Dalvik,System,Data,Internal,Cache .To θέμα είναι ότι έτσι είχα πρόβλημα γιάυτο δοκίμασα στο wipe αντι να πάω advanced έκανα κλικ στο format data μου ζήτησε επιβεβαίωση,έγραψα yes και όλα πήγαν ρολόι .Τσεκαρισμένο 4-5 φορές .Απ΄οτι κατάλαβα και είδα σβήνουν όλα ,όπως δηλ. να κάνεις full wipe .Δεν έχω γνώσεις να καταλάβω τι γίνεται.Λέω εγω τώρα τη βλακεία μου ,μήπως τα partition ή o bootloader (δεν ξερω τι είναι ακριβώς ,τα διαβάζω)Δηλ .μήπως αλλάζει ο τρόπος που προετοιμάζει το κινητό για το φλας της ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...