Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είναι σε kit kat baseband=modem τότε όχι δεν χρειάζεται τίποτα! κανονικά κάνει wipe data,cache,davlik και system και φλασάρει ότι είναι απαραίτητο από αρχεία της ρομ. Rom,gapps και ότι άλλο σχετικό. Αν έχει κάποιο patch κλπ κλπ κλπ

Θυμόμουν οτι ηθελε jb modem οταν βγηκε και ας ειναι κιτκατ ρομ.. Αλλαξε αυτο?

Εκτος και αν κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θυμόμουν οτι ηθελε jb modem οταν βγηκε και ας ειναι κιτκατ ρομ.. Αλλαξε αυτο?

Εκτος και αν κανω λαθος..

Παλιά ήταν αυτό.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω custom rom και μάλλον το μπρίκαρα....

 

Ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες

 

* Root Your Device Here

 

* Flash Custom Recovery Here, A Tool To Do That

 

* Full Wipe (Wipe Date/Factory Rest, Wipe Cache, System, Data)

 

Μετά το full Wipe έκανα reboot, ίσως καταλάθος εγώ ή δεν ξέρω πως.

Τώρα αναβοσβήνει συνέχεια το Led και στην οθόνη δείχνει μόνιμα το σήμα της LG.

Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω custom rom και μάλλον το μπρίκαρα....

 

Ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες

 

* Root Your Device Here

 

* Flash Custom Recovery Here, A Tool To Do That

 

* Full Wipe (Wipe Date/Factory Rest, Wipe Cache, System, Data)

 

Μετά το full Wipe έκανα reboot, ίσως καταλάθος εγώ ή δεν ξέρω πως.

Τώρα αναβοσβήνει συνέχεια το Led και στην οθόνη δείχνει μόνιμα το σήμα της LG.

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Δεν μπρίκαρες κάτι αλλά προφανώς αφού έκανες wipe το system partition δεν έχεις λειτουργικό μέσα για να μπείς. Πρέπει να περάσεις την ρομ. Οι οδηγίες που λές είναι 1000000% από οδηγίες εγκατάστασης ρομ. Ε μετά από αυτές ακολουθεί το Flash the rom, (flash gapps)(εάν έχει) και reboot.

Ξαναμπές σε recovery και φλάσαρε την ρομ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω custom rom και μάλλον το μπρίκαρα....

 

Ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες

 

* Root Your Device Here

 

* Flash Custom Recovery Here, A Tool To Do That

 

* Full Wipe (Wipe Date/Factory Rest, Wipe Cache, System, Data)

 

Μετά το full Wipe έκανα reboot, ίσως καταλάθος εγώ ή δεν ξέρω πως.

Τώρα αναβοσβήνει συνέχεια το Led και στην οθόνη δείχνει μόνιμα το σήμα της LG.

Μπορώ να κάνω κάτι;

Ξανά μπες recovery και φλάσαρε τη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήθελα να περάσω αυτή την ROM

 

Πως ξαναμπαίνω στην recovery?

Κρατάω αρκετή ώρα πατημένο το power button και κλείνει το κινητό.

Στην συνέχεια πατάω το down button μαζί με το power και όταν ανοίγει αφήνω το power και το ξαναπατάω.

Αλλά παραμένει στην οθόνη που δείχνει το σήμα της LG.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Αν τα καταφέρω να μπω στην recovery, πως θα φορτώσω ROM στην μνήμη του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήθελα να περάσω αυτή την ROM

 

Πως ξαναμπαίνω στην recovery?

Κρατάω αρκετή ώρα πατημένο το power button και κλείνει το κινητό.

Στην συνέχεια πατάω το down button μαζί με το power και όταν ανοίγει αφήνω το power και το ξαναπατάω.

Αλλά παραμένει στην οθόνη που δείχνει το σήμα της LG.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Αν τα καταφέρω να μπω στην recovery, πως θα φορτώσω ROM στην μνήμη του τηλεφώνου;

 

 

Δεν την έχεις βάλει μέσα την ρομ ήδη??? Τότε δεν ξέρω αν κάνει mount με το usb καλώδιο αλλιώς με stick otg

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα full wipe και έσβησα και την ρομ που είχα περασμένη... :X

 

Έκανες και wipe την internal memory? Τότε αν δεν κάνει mount το PC την internal memory, me usb otg ή με adb/fastboot push το αρχείο της ρομ. XDA it.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να το γυρίσουμε σε Art;Ή δεν υπάρχει λόγος ακόμα ;

Αν δεν έχεις βάλει exposedγυρνα το. Αξίζει.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την cloudyg3 1.2 και έχω παρατηρήσει ένα τρέμουλο όποτε κάνω scroll. Υπάρχει και σε σας κάτι παρόμοιο; Είναι αρκετά κουραστικό σε εφαρμογές όπως το Facebook ή όταν σερφάρεις στο Ιντερνετ και scrollareis προς τα κάτω.
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αλλαξει το dpi και η εφαρμογη της καμερας δεν φαινεται σε ολη την οθονη! καμια ιδε τι dpi πρεπει να βαλω (μονο σε αυτη την εφαρμογη) γιανα το εμφανισει σωστα! δοκιμασα να βαλω 424 μονο σε αυτη μεσω ενος module στο xposed αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Να το γυρίσουμε σε Art;Ή δεν υπάρχει λόγος ακόμα ;

 

Εχω CloudyG3 1.2 το εχω σε ART και νομιζω οτι ειναι αισθητη η διαφορα και μιας δεν εχω xposed νιωθω οτι ουτε η μπαταρια εχει πεσει σε σχεση με πριν.

 

 

Το μονο προβλημα που εχω εντοπισει εγω στην CloudyG3 1.2 ειναι στα recent apps οτι δεν μου βγαζει παντα τις εφαρμογες και πρεπει να μπω και να βγω κανα δυο φορες για να τις δειξει.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αλλαξει το dpi και η εφαρμογη της καμερας δεν φαινεται σε ολη την οθονη! καμια ιδε τι dpi πρεπει να βαλω (μονο σε αυτη την εφαρμογη) γιανα το εμφανισει σωστα! δοκιμασα να βαλω 424 μονο σε αυτη μεσω ενος module στο xposed αλλα τιποτα..

Θα κατεβάσεις το appsettings module και θα επιλέξεις στις ρυθμίσεις της κάμερας 480 dpi. Δουλεύει κανονικα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αλλαξει το dpi και η εφαρμογη της καμερας δεν φαινεται σε ολη την οθονη! καμια ιδε τι dpi πρεπει να βαλω (μονο σε αυτη την εφαρμογη) γιανα το εμφανισει σωστα! δοκιμασα να βαλω 424 μονο σε αυτη μεσω ενος module στο xposed αλλα τιποτα..

Appsettings module και μετά από τις ρυθμίσεις βρίσκεις την εφαρμογή της κάμερας και βάζεις dpi 480

(Συγνωμη κόλλησε το tapatalk)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32άρι. Αν ποτέ θελήσω να γυρίσω σε 4.2.2, ποια ακριβώς στοκ ROM πρέπει να κατεβάσω για 32άρι και από που;

Διότι στο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 δεν ξέρω ποια είναι για 32GB.

Link to comment
Share on other sites

Εχω CloudyG3 1.2 το εχω σε ART και νομιζω οτι ειναι αισθητη η διαφορα και μιας δεν εχω xposed νιωθω οτι ουτε η μπαταρια εχει πεσει σε σχεση με πριν.

 

 

Το μονο προβλημα που εχω εντοπισει εγω στην CloudyG3 1.2 ειναι στα recent apps οτι δεν μου βγαζει παντα τις εφαρμογες και πρεπει να μπω και να βγω κανα δυο φορες για να τις δειξει.

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με την cloudyG3... Και τα recent apps μια χαρά όλα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με την cloudyG3... Και τα recent apps μια χαρά όλα

 

Δεν υπάρχει κανένα τρέμουλο δηλαδή; εμένα με έχει ξενερώσει το σκάλωμα που κάνει όταν κάνεις scroll.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα τρέμουλο δηλαδή; εμένα με έχει ξενερώσει το σκάλωμα που κάνει όταν κάνεις scroll.

Ούτε εμένα έχει κανένα πρόβλημα.

Έβαλα και το ράδιο του G2(το ράδιο του G3 παίζει μόνο σταθμούς χωρίς RDS,μόλις αναγνωρίσει RDS σβήνει) και την camera του G Pro2(και η camera του G3 μία χαρά είναι πάντως) και είναι κομπλέ.Μιλάμε πάντα για CloudyG3 1.2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα τρέμουλο δηλαδή; εμένα με έχει ξενερώσει το σκάλωμα που κάνει όταν κάνεις scroll.

 

Όχι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Πιο σταθερή ρομ δεν έχω βάλει ως τώρα! Τα πάντα λειτουργούν στην εντέλεια και από μπαταρία καλύτερη και από στοκ.

Την έβαλες με καθαρή εγκατάσταση? Έκανες restore από κανένα ΤΒ μετά τις εφαρμογές?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το appsettings module και θα επιλέξεις στις ρυθμίσεις της κάμερας 480 dpi. Δουλεύει κανονικα

 

μεσω του appsettings δοκιμαζα αλλα δεν ηξερα τι dpi επρεπε να βαλω για να δουλεψει σωστα! ευχαριστω! ολα κομπλε τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Πιο σταθερή ρομ δεν έχω βάλει ως τώρα! Τα πάντα λειτουργούν στην εντέλεια και από μπαταρία καλύτερη και από στοκ.

Την έβαλες με καθαρή εγκατάσταση? Έκανες restore από κανένα ΤΒ μετά τις εφαρμογές?

 

Ναι επανέφερα κάποιες εφαρμογές από TB. Τώρα φλασαρα την Optimus να δοκιμάσω.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ναι επανέφερα κάποιες εφαρμογές από TB. Τώρα φλασαρα την Optimus να δοκιμάσω.

 

Το πρώτο λάθος είναι αυτό! Πολλές φορές αυτή η επαναφορά δημιουργεί πάρα πολλά προβλήματα... Εμένα 85 εφαρμογές από το play κάνει max 20-25min να τις κατεβάσει όλες! Επιλέγω αυτόματο restore και μου τις κάνει όλες εγκατάσταση. Μαζί και παιχνίδια σε αυτές και έτσι σε 20-25 λεπτά έχω καθαρή εγκατάσταση των πάντων!!!! Μετά με TB,restore μόνο data σε μερικές εφαρμογές. Δηλαδή μόνο σε παιχνίδια για να μην χάσεις την πρόοδο και σε Shazam, Soundhound για να μην χάσεις αυτά που έχεις βρει. Σε καμία άλλη και σίγουρα όχι εφαρμογές συστήματος ή δεδομένα συστήματος όπως ρυθμίσεις, wifi κλπ.

 

Και γενικώς διάβασε την υπογραφή μου και θα καταλάβεις!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...