Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι Σπυρο θελει ρουτ!πως σου φανηκε τελικα η συσκευή θα τη κρατήσεις;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σορρυ που το κανω κοπι και εδω απλα μιπως το δει καποιος κ επειδη μαλλον εδω ταιριαζει αυτο πυ θελω..:P

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5114596#post5114596

 

 

 

**

Καλησπερα.

Μολις πριν 2 μερες εκανα κ εγω στον εαυτο μου αυτο το ωραιο δωρακι,πηρα αποφαση για το μεγαλο αλμα απο μηλο στο τζι2...

Το θεμα ειναι οτι δν εχω ιδεα απο θεμα ροοτ κ θελω να ρωτησω κατι για τα λιγα που διαβασα.Προχωραω σε ροοτ με αυτα που βλεπω ετσι?Ααααα να πω οτι ειναι μεγαλη απογοητευση τα 10γβ και λιγο ξενερωσα με την καμερα,αν κ γιαυτο θελω να κανω ροοτ.Επισης γιατι θελω να περασω διαφορα κολπακια αμα γινεται οπως αυτα τα ωραια που εχει το σαμσ. σ4 απο την μαμα του...Γινετε αυτο?Ειναι δλδ τοσο ευκολο οπως στο αιφον με τα τουικς??Ξερω πως πρεπει να γ@@@@θεις λιγο με το ανδροιντ,δλδ οτι παιδευει παααρα πολυ στο σκαλισμα αλλα γινονται γενικα τετοιες επεμβασεις??Και τα πολλαπλα παραθυρα πως μπαινουν ασ πουμε.Θελω τετοια κολπακια τεμπελιας δλδ,να κανεις ενα σλιντ κ να κανει παπαδες το κινητο ;P

 

Κ το σκαλισμα στην φωνη/μπαταρια με ενδιαφερει κ τελος θελω να ρωτησω σχετικα με το μπακαπ το ιμει..

πως το κανω ποιο ειναι το προγραμμα που το κρατα?γιατι στο λινκ που δινετε δν το βλεπω..

απο τν αρχη το αρθρο του ρουτ βλεπω.

 

Και καλη χρονια κ χρονια πολλα σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που το κανω κοπι και εδω απλα μιπως το δει καποιος κ επειδη μαλλον εδω ταιριαζει αυτο πυ θελω..:P

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5114596#post5114596

 

 

 

**

Καλησπερα.

Μολις πριν 2 μερες εκανα κ εγω στον εαυτο μου αυτο το ωραιο δωρακι,πηρα αποφαση για το μεγαλο αλμα απο μηλο στο τζι2...

Το θεμα ειναι οτι δν εχω ιδεα απο θεμα ροοτ κ θελω να ρωτησω κατι για τα λιγα που διαβασα.Προχωραω σε ροοτ με αυτα που βλεπω ετσι?Ααααα να πω οτι ειναι μεγαλη απογοητευση τα 10γβ και λιγο ξενερωσα με την καμερα,αν κ γιαυτο θελω να κανω ροοτ.Επισης γιατι θελω να περασω διαφορα κολπακια αμα γινεται οπως αυτα τα ωραια που εχει το σαμσ. σ4 απο την μαμα του...Γινετε αυτο?Ειναι δλδ τοσο ευκολο οπως στο αιφον με τα τουικς??Ξερω πως πρεπει να γ@@@@θεις λιγο με το ανδροιντ,δλδ οτι παιδευει παααρα πολυ στο σκαλισμα αλλα γινονται γενικα τετοιες επεμβασεις??Και τα πολλαπλα παραθυρα πως μπαινουν ασ πουμε.Θελω τετοια κολπακια τεμπελιας δλδ,να κανεις ενα σλιντ κ να κανει παπαδες το κινητο ;P

 

Κ το σκαλισμα στην φωνη/μπαταρια με ενδιαφερει κ τελος θελω να ρωτησω σχετικα με το μπακαπ το ιμει..

πως το κανω ποιο ειναι το προγραμμα που το κρατα?γιατι στο λινκ που δινετε δν το βλεπω..

απο τν αρχη το αρθρο του ρουτ βλεπω.

 

Και καλη χρονια κ χρονια πολλα σε ολους!!

 

Καλή χρονιά

Οτι διάβασες στον οδηγό που πόσταρες αυτά και θα κάνεις για root και recovery,διαβάζοντας προσεκτικά τις οδηγίες μια χαρά θα τα καταφέρεις...από'κει και πέρα υπάρχουν πολλά mods που εφόσον είσαι root είναι εύκολο να τα περάσεις!

το G2 έχει πρόγραμμα για backup του IMEI (LG Backup ΙΜΕΙ) το ανοίγεις και σου λέει εκείνο τι ακριβώς θα κάνεις...οπότε κάνε τα αρχικά βήματα και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε στην πορεία...τίποτα δεν είναι δύσκολο αρκεί να έχεις όρεξη :)

 

και συγκριτικά με το IOS το android έχει πιο πολλές ευκολίες out of the box (προσωπικά μιλώντας πάντα)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες το LMT pie control μου κάνει κόλπα.Σταματάει και ξεκινάει μόνο του..το έχει άλλος αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ορεξη εχω χρονο δν εχω,πεταω για ελδυκ την τριτη.Δν μπορεισ να μου πεις απο τωρα αυτα που θελω που να τα βρω κ πως μπαινουν?γινεται αρχικα αυτο με τα ποζερικα κολπα του σαμσουνγκ να το βαλω κ γω?

προχωραω αν ειναι τωρα στο ροουτ σιγα σιγα

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες το LMT pie control μου κάνει κόλπα.Σταματάει και ξεκινάει μόνο του..το έχει άλλος αυτό;

 

Και εμένα το ίδιο με την τελευταία RC έκδοση (και με την προηγούμενη stable το ίδιο έκανε). Τώρα, τι φταίει, δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο το ρουτ :)

 

τωρα τι βαζω απο ολα αυτα εκτως απο την φωνη που με ενδιαφερει?δλδ ας πουμε το κοστομ ρηκοβερι το βαζω οποσδηποτε?

Επισης που θα βρω πραγματα για να πειραξω μπαταρια και καμερα?

 

Τα ντεμπακ κ αυτα που πειραξα τα αφηνω ολα ανοιχτα μετα?

Γενικα δν υπαρχει καποιος οδηγος για νταμης ρε μαγκες να μην σας πρηζω??

Αυτο εννοω πολυ ψαξιμο,ειχα μαθει την προχειρο δουλεια σιντια αναζητηση αυτο που θελω κ εγκατασταση.

Εδω μου φαινονται βουνα..δν εχει κατι αντιστοιχο το ανδροιντ?το ροοτ εξπλορερ που θα το βρω τσαμπα πχ.

(ελπιζω να μην παραβαινω κανονισμους..)

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

ΠΧ ειμαι τοσο ασχετος με το λογισμικο που ακουω μαρκετ τοσο καιρο κ εβαλα ενα μαρκετ απο το γκουγκλ για φρεε εφαρμογες....χαχαχαχαχα

(που διαολο το βρισκω κ δαυτο?σαν το ινσταλους δν ειναι?)

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο το ρουτ :)

 

τωρα τι βαζω απο ολα αυτα εκτως απο την φωνη που με ενδιαφερει?δλδ ας πουμε το κοστομ ρηκοβερι το βαζω οποσδηποτε?

Επισης που θα βρω πραγματα για να πειραξω μπαταρια και καμερα?

 

Τα ντεμπακ κ αυτα που πειραξα τα αφηνω ολα ανοιχτα μετα?

Γενικα δν υπαρχει καποιος οδηγος για νταμης ρε μαγκες να μην σας πρηζω??

Αυτο εννοω πολυ ψαξιμο,ειχα μαθει την προχειρο δουλεια σιντια αναζητηση αυτο που θελω κ εγκατασταση.

Εδω μου φαινονται βουνα..δν εχει κατι αντιστοιχο το ανδροιντ?το ροοτ εξπλορερ που θα το βρω τσαμπα πχ.

(ελπιζω να μην παραβαινω κανονισμους..)

 

ΠΧ ειμαι τοσο ασχετος με το λογισμικο που ακουω μαρκετ τοσο καιρο κ εβαλα ενα μαρκετ απο το γκουγκλ για φρεε εφαρμογες....χαχαχαχαχα

(που διαολο το βρισκω κ δαυτο?σαν το ινσταλους δν ειναι?)

 

Για mods και διάφορα δες εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g2

 

market είναι το λεγόμενο Google Play store...είναι ήδη εγκατεστημένο στην συσκευή σου :) (καμία σχέση με το installous ομως)

 

το recovery χρειάζεται για να εγκαταστήσεις τα διάφορα mods ή άλλες rom κλπ κλπ...

 

όσο για εφαρμογή file explorer υπάρχει επίσης και το Es explorer αλλά και ο Solid explorer εξίσου καλά και τα 2..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το εσεξπ. που λεσ πολυ καλο αλλα ακομα δν εχω καταλαβει πως θα βαλω τα πραγματα που θελω..

Το μονο που βρικα προς το παρον ειναι με το ιμει,αλλα το βλεπει μονο μεσα απο το προγραμμα που προτεινεισ,στο πσ δν το εμφανιζει οταν το συνδεω.Επισης με τα λιγα αγγλικα δν βγαζω ακρη.ειμαι στο λιγο ποιο πανω απο λιγα αλλα δν εχω πιασει ακομα την λογικη του λογισμικου.δλδ βαζω αυτο που ρωτησα κ μετα διαλεγω ενα "πακετο" απαυτα που υπαρχουν?

Συνδιασμουσ δν μπορω να κανω?Αν στο κιτ κατ ασ πουμε βρω αυτο που θελω με την καμερα,δν μπορω να εγκαταστησω ταυτοχρονα και του φουφουτου το ρομ που εχει μεσα τα πολλ/πλα παραθυρα???

Πραγματικα νιωθω σα χομοσαπιενς..:/

 

Αυτο μπορει οντος να γινει??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2478370

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εβαλα usb flash και το διαβαζει κανονικα. με ανταπτορα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετραει απεξω το πηρες?Κατι σε σκρουτζ εχουμε να μου στηλεις?Γιατι δν το βλεπω:D

 

ενα τετοιο χρειαζεσαι

http://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=CMU-140-4313&skr=skr15945&cat_id=00628003

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εισωραιος

δλδ δν ειμαστε τοσο μπροστα να εχουμε κατι μικρο οπως αυτο που ειδα στο λινκ ε?:P

βολευομαστε με τους παραδρομους

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5116310#post5116310

 

 

 

Ωραια παμε ενα ενα σιγα σιγα μπας κ τα καταφερω.

1,Πως κανω μπακ απ στο πσ το ιμει

2,βαζω το ρικαβερι (αλλα πρωτα πως κανω γενικο μπακ απ)

3,βαζω ενισχυση του ηχου που με ενδιαφερει απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2542398

και μετα???Πως θα βαλω ολες τισ μαλακιουλες που θελω να του βαλω που λεω πιο πανω?

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

εισωραιος

δλδ δν ειμαστε τοσο μπροστα να εχουμε κατι μικρο οπως αυτο που ειδα στο λινκ ε?:P

βολευομαστε με τους παραδρομους

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5116310#post5116310

 

 

 

Ωραια παμε ενα ενα σιγα σιγα μπας κ τα καταφερω.

1,Πως κανω μπακ απ στο πσ το ιμει

2,βαζω το ρικαβερι (αλλα πρωτα πως κανω γενικο μπακ απ)

3,βαζω ενισχυση του ηχου που με ενδιαφερει απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2542398

και μετα???Πως θα βαλω ολες τισ μαλακιουλες που θελω να του βαλω που λεω πιο πανω?

 

1)Υπαρχει προγραμμα στο G2 που λεγεται Lg Backup IMEI..Καντο και παρε το αρχειο και βαλτο στο pc σου μετα.

2)Πρωτα θα το κανεις Root το κινητο και στη συνεχεια θα βαλεις Recovery.

3)Για να τα βαλεις ολα αυτα πρωτα Root,Recovery και μετα φλασαρε οτι μοντακι θες.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι.

1το εκανα αλλα οταν το συνδεω στο πσ δεν βρισκω το φακελο (για να το αντιγραψω,ενω με το εσ απο το κινητο το βλεπω)

2το εκανα

3 για πεσ :P

 

Και μπακ απ εκανα μεσα απο τις ρυθμισεις του το κλασικο,κανει ετσι αχρειαστο ναναι..

 

 

εκανα αναζητησα το ρομ που εχεις..καλο φαινεται

ειναι οπως το καταλαβα γενικα,τα κολπα που ψαχνω πανε αναλογα με το καθε ρομ?

δλδ δν μπορω να κανω συνδιασμους? 1 ρομ θα παρω κ αυτο ειναι..

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μόλις χτες αγορασα το κινητό και ενδιαφέρομαι να περάσω την επίσημη ευρωπαϊκή έκδοση, επειδή αυτή που έχω ξεκινάει με το logo της Vodafone. Το χω ψάξει λίγο και στο xda, αλλά αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι ποια έκδοση κινητού έχω. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να προσέξω, ώστε να μην φλασάρω λάθος έκδοση ?
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μόλις χτες αγορασα το κινητό και ενδιαφέρομαι να περάσω την επίσημη ευρωπαϊκή έκδοση, επειδή αυτή που έχω ξεκινάει με το logo της Vodafone. Το χω ψάξει λίγο και στο xda, αλλά αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι ποια έκδοση κινητού έχω. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να προσέξω, ώστε να μην φλασάρω λάθος έκδοση ?

 

πήγαινε εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= και στο τέλος εκεί που γράφει ΙΜΕΙ βάλε το IMEI της συσκευής σου έτσι θα ξέρεις πια έκδοση έχεις και αν θες την κατεβάζεις κιόλας εκείνη την ώρα να βρίσκεται!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Darth_kospo

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

εδώ θα βρεις όλες τις απαντήσεις σου.

Λογικά θες να φλασάσεις την ευρωπαίκή europe open d802, αυτή που λογικά πάλι έχεις είναι η germany vodafone

δεν έχω το κινητό ακόμα για να σου πω συγκεκριμένα καθώς κ έγώ έχω παραγγείλει με vodafone logo.

 

edit

το link για το Imei δεν λειτουργεί

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι.

1το εκανα αλλα οταν το συνδεω στο πσ δεν βρισκω το φακελο (για να το αντιγραψω,ενω με το εσ απο το κινητο το βλεπω)

2το εκανα

3 για πεσ :P

 

Και μπακ απ εκανα μεσα απο τις ρυθμισεις του το κλασικο,κανει ετσι αχρειαστο ναναι..

 

 

εκανα αναζητησα το ρομ που εχεις..καλο φαινεται

ειναι οπως το καταλαβα γενικα,τα κολπα που ψαχνω πανε αναλογα με το καθε ρομ?

δλδ δν μπορω να κανω συνδιασμους? 1 ρομ θα παρω κ αυτο ειναι..

 

Μπορεις να βαλεις οτι μοντακι θες και να κανεις οτι θελεις..

Καθε ρομ ερχεται με δικα της μοντακια , μπορει και χωρις μοντακια...

Πηγαινε εδω και ξεκινα το διαβασμα..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Darth_kospo

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

εδώ θα βρεις όλες τις απαντήσεις σου.

Λογικά θες να φλασάσεις την ευρωπαίκή europe open d802, αυτή που λογικά πάλι έχεις είναι η germany vodafone

δεν έχω το κινητό ακόμα για να σου πω συγκεκριμένα καθώς κ έγώ έχω παραγγείλει με vodafone logo.

 

edit

το link για το Imei δεν λειτουργεί

 

To link λειτουργει,απλα οταν το κανεις copy/paste στη μπαρα του browser θα βαλεις εκει το imei και μετα θα πατησεις enter για να φορτωσει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγω λαθος! παταγα οτι να ειναι στο imei!!:lol:

Παρολα αυτα μου δινει D80210c ενω εμενα εχει D820210a!!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...