Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Reboot μετα απο την εγκατασταση;

Εγω πρεπει να αλλαξω το που θα εγκατασταθει η το αφηνω ως εχεις(/system/xbin);

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγκατασταση και reboot.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα ετσι όπως λες αλλα πάλι τίποτα. Δλδ το ξανακατεβασα, το άνοιξα, πάτησα install και μου εμφανίζει ότι ανέφερα στη 1η προσπάθεια που έκανα πριν.

Το περίεργο είναι οτι ανοίγοντας την εφαρμογή έλεγε πανω πανω οτι εγκαταστάθηκε η έκδοση 1.25.1 στο /system/bin ενώ μετά που πάτησα install μου έγραψε οτι εχω εγκατεστημένη την v1.26.0-dorimamx στο /system /xbin

 

Παιδια παλαιότερα δεν θυμάμαι σε ποια ρομ ακριβως δούλευε κανονικά το viper4android. Οποια ρομ και να ήταν πάντως είχα dori κερνελ στάνταρ αρα λογικα και busybox. Μήπως φταίει τπτ η H rom που εχω; Μπορεί να είναι και βλακεία ερώτηση αλλα ειπα να την κάνω :p

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60586777&postcount=2

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ,με μιά πρώτη ματιά φαίνεται ενδιαφέρουσα για δοκιμή,

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-xosp-7-1-t3526148/post70259017#post70259017

την ξέρει κανένας να μας πεί μιά γνώμη ?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω deso από Reventech

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταση και reboot.

Το ειχα δοκιμασει αλλα τιποτα δυστυχώς. Με εβγαζε οτι δειχνει ο 1ος τροπος προσπαθειας μου που ανεφερα σε προηγουμενο ποστ μου.

Δοκιμασα το τροπο που λεει το λινκ αλλα δε δουλεψε. Αναλυτικοτερα εκανα τα παρακατω...

Μετακινησα το Viper4android.apk v2.4.0.1 στο system priv app με δικαιωματα 0644. Μετα πηγα στο αρχειο build.prop και εκανα τα παρακάτω με εναν editor δινωντας τα καταλληλα perm.. 0755

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/c8f7a88529cff05ecbeaf2bd86c3b240.jpg

Τελος με εναν editor παλι εκανα τα παρακατω και εδωσα perm..0755

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/f1e07da8c21d76c8a6a3ff1feebe8744.jpg

Εκανα και ενα reboot μετα απο αυτα αλλα τιποτα. Τα βηματα πιστευω τα εκανα σωστα. Εχετε καποια ιδεα η μηπως παρατηρησατε κατι λαθος σε αυτα που εκανα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ,με μιά πρώτη ματιά φαίνεται ενδιαφέρουσα για δοκιμή,

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-xosp-7-1-t3526148/post70259017#post70259017

την ξέρει κανένας να μας πεί μιά γνώμη ?

 

Χρονια πολλα Ανεστη. Απο οτι καταλαβα εχει UI απο xperia? Εχουν τοσο καλο UI που να αξιζει να το βαλεις σε custom rom ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δοκιμασει αλλα τιποτα δυστυχώς. Με εβγαζε οτι δειχνει ο 1ος τροπος προσπαθειας μου που ανεφερα σε προηγουμενο ποστ μου.

 

Δοκιμασα το τροπο που λεει το λινκ αλλα δε δουλεψε. Αναλυτικοτερα εκανα τα παρακατω...

Μετακινησα το Viper4android.apk v2.4.0.1 στο system priv app με δικαιωματα 0644. Μετα πηγα στο αρχειο build.prop και εκανα τα παρακάτω με εναν editor δινωντας τα καταλληλα perm.. 0755

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/c8f7a88529cff05ecbeaf2bd86c3b240.jpg

Τελος με εναν editor παλι εκανα τα παρακατω και εδωσα perm..0755

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/f1e07da8c21d76c8a6a3ff1feebe8744.jpg

Εκανα και ενα reboot μετα απο αυτα αλλα τιποτα. Τα βηματα πιστευω τα εκανα σωστα. Εχετε καποια ιδεα η μηπως παρατηρησατε κατι λαθος σε αυτα που εκανα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίμενε να τελειώσω από την δουλειά να σε στείλω κάτι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που η Cyanogenmod έκλεισε και έγινε LineageOS, εμείς πρέπει να κάνουμε κάτι; Θα κάνει μελλοντικά updates ή θα πρέπει να σετάρουμε από την αρχή το built όταν ανέβει ξανά στο νέο όνομα;
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει. Πάντως απ' ότι είδα, ήδη έχουν μεταφέρει την βάση δεδομένων τους σε δικούς τους servers.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70250315&postcount=4474

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,το κάνω για ενημέρωση και μόνο για να μην έχουμε παρεξηγήσεις .Διαβάζω εξαιρετικά σχόλια γι'αυτή εδώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-aospextended-v2-0-t3527025

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,το κάνω για ενημέρωση και μόνο για να μην έχουμε παρεξηγήσεις .Διαβάζω εξαιρετικά σχόλια γι'αυτή εδώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-aospextended-v2-0-t3527025

 

Καλημερα Ανεστη. AOSP δεν νομιζω να ξαναδοκιμασω μιας και οι ελλειψεις που εχουν ειναι περισσοτερες απο το performance που κερδιζεις (προσπικα δεν καταλαβα καμια διαφορα). Ουτε double tap to wake δεν εχεις στις AOSP... μονο με nova ισως βαλεις για sleep αλλα ως εκει.

 

Παντως γενικα επειδη επαιξα με αρκετες nougat (paranoid, cm14.1, crdroid1.5, xosp) δεν ειναι ακομα ωριμο το development. Ειναι σαφεστατα πιο αργες rom απο cm13 και θα τολμαγα να πω οτι δεν εχουν καμια διαφορα σε ταχυτητα απο stock based lollipop (πχ google edition 1.5 + xceed14). Οποτε απο τη στιγμη που τρεχουν ολες οι εφαρμογες σε lollipop δεν νομιζω να αξιζει το κοπο.

 

Γενικα ισως θα ταν προτιμοτερο να ανεβαζουμε ρομ που χουμε δοκιμασει σχολιαζοντας αν αξιζει το κοπο της δοκιμης.

Link to comment
Share on other sites

Καμία mm να προτείνετε σε έναν "αρχάριο" εδώ?

Καλημερα Ανεστη. AOSP δεν νομιζω να ξαναδοκιμασω μιας και οι ελλειψεις που εχουν ειναι περισσοτερες απο το performance που κερδιζεις (προσπικα δεν καταλαβα καμια διαφορα). Ουτε double tap to wake δεν εχεις στις AOSP... μονο με nova ισως βαλεις για sleep αλλα ως εκει.

 

Παντως γενικα επειδη επαιξα με αρκετες nougat (paranoid, cm14.1, crdroid1.5, xosp) δεν ειναι ακομα ωριμο το development. Ειναι σαφεστατα πιο αργες rom απο cm13 και θα τολμαγα να πω οτι δεν εχουν καμια διαφορα σε ταχυτητα απο stock based lollipop (πχ google edition 1.5 + xceed14). Οποτε απο τη στιγμη που τρεχουν ολες οι εφαρμογες σε lollipop δεν νομιζω να αξιζει το κοπο.

 

Γενικα ισως θα ταν προτιμοτερο να ανεβαζουμε ρομ που χουμε δοκιμασει σχολιαζοντας αν αξιζει το κοπο της δοκιμης.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/6566efc8f69023798d7494f7627a917d.jpg

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/ff7a92fa6221c4c7d8d1f9b66648c2b1.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Αυτο ειναι feature καποιας rom ή το κανες με καποιο mod vrwmiaris ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία mm να προτείνετε σε έναν "αρχάριο" εδώ?

 

cm13 την τελευταια snapshot και εισαι αρχοντας. Απλα προσεξε να βαλεις απο gapps την pico για να παραμεινει η "καλη" snapdragon καμερα που εχει η rom ;)

 

Υποψιν με cm/aosp roms χανεις το πισω led ειδοποιησεων και το παραθυρακι απαντησης κλησεων στις θηκες τυπου s-view. Αν αυτα σου "κοστιζουν" και εφοσον εισαι και αρχαριος θα σου προτεινα να βαλεις καποια stock based (πχ google edition 1.5 + κερνελ τον xceed 14). Το πισω led βεβαια υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησεις αλλα ειναι με app που πιανει αρκετη ram (εμενα προσωπικα μου λειπει... εσενα μπορει να μην σε πειραζει)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Θα τη δοκιμάσω!!

Ωραιος! Αυτο ειναι feature καποιας rom ή το κανες με καποιο mod vrwmiaris ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

cm13 την τελευταια snapshot και εισαι αρχοντας. Απλα προσεξε να βαλεις απο gapps την pico για να παραμεινει η "καλη" snapdragon καμερα που εχει η rom ;)

 

Υποψιν με cm/aosp roms χανεις το πισω led ειδοποιησεων και το παραθυρακι απαντησης κλησεων στις θηκες τυπου s-view. Αν αυτα σου "κοστιζουν" και εφοσον εισαι και αρχαριος θα σου προτεινα να βαλεις καποια stock based (πχ google edition 1.5 + κερνελ τον xceed 14). Το πισω led βεβαια υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησεις αλλα ειναι με app που πιανει αρκετη ram (εμενα προσωπικα μου λειπει... εσενα μπορει να μην σε πειραζει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά και από μένα! Εδώ και 1+ χρόνο είμαι με την Gloudy 3.3, αν και δεν έχω κανένα παράπονο νομίζω πως ήρθε η ώρα για μια αλλαγή! Ποιες ρομ είναι τώρα στο προσκήνιο; Υπάρχει τίποτα σε marshmallow;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά

Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αα έχει βγει dirty unicorn nougat du11 για το κινητο μας

Έχω δοκιμάσει ότι nougat υπάρχει.φλασαρω σχεδόν κάθε μέρα.νομιζω ως στιγμής είναι η πιο πλήρης κ σταθερή μετά έρχεται η RR official (υπάρχει και στους XDA εκδόσεις της ,RR που είναι unofficial .Χρησιμοποιεί κερνελ από du)τεσπά.κσι της 2 μπορείτε να τις βρείτε μόνο ως στιγμής από Google+

https://plus.google.com/+JosipLazic/posts/9EYkwGrSziQ?sfc=true

https://plus.google.com/+varund7726/posts/HbsWsbUAi9V?sfc=true

 

Από Gapps βάλτε open Google aroma για να περνάτε ότι θελετε μου αρέσει ο καινούργιος Google dialer.για την du φλασαρω τα ,open πάνω από τα dynamic για να αποφύγω δυσάρεστα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα οι open παίζουν σε ολα

 

Καμία δεν είναι πλήρεις όλο και κάτι μικρό θα βρείτε ν λείπει.αλλα είναι ως στιγμής οι 2 καλύτερες κατά τη γνώμη μου.με πρώτη τη du για προσωπικούς λόγους.

 

Έχει βγει κ ένας καινούργιος κερνελ εκτός από lamda ο crazy kernel τσεκαρετε στ XDA ,αρκετά καλός.αλλα με τα 2 παραπάνω δεν νομίζω να χρειαστεί,custom kernel.αποψη μ.

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά και από μένα! Εδώ και 1+ χρόνο είμαι με την Gloudy 3.3, αν και δεν έχω κανένα παράπονο νομίζω πως ήρθε η ώρα για μια αλλαγή! Ποιες ρομ είναι τώρα στο προσκήνιο; Υπάρχει τίποτα σε marshmallow;

 

Απο οσες εχω δοκιμασει μακραν η πιο απροβληματιστη και γρηγορη ειναι η cm13. Οι nougat δεν ειναι ακομα τοσο καλα στημενες και χανουν αρκετα σε performance.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά

Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αα έχει βγει dirty unicorn nougat du11 για το κινητο μας

Έχω δοκιμάσει ότι nougat υπάρχει.φλασαρω σχεδόν κάθε μέρα.νομιζω ως στιγμής είναι η πιο πλήρης κ σταθερή μετά έρχεται η RR official (υπάρχει και στους XDA εκδόσεις της ,RR που είναι unofficial .Χρησιμοποιεί κερνελ από du)τεσπά.κσι της 2 μπορείτε να τις βρείτε μόνο ως στιγμής από Google+

https://plus.google.com/+JosipLazic/posts/9EYkwGrSziQ?sfc=true

https://plus.google.com/+varund7726/posts/HbsWsbUAi9V?sfc=true

 

Από Gapps βάλτε open Google aroma για να περνάτε ότι θελετε μου αρέσει ο καινούργιος Google dialer.για την du φλασαρω τα ,open πάνω από τα dynamic για να αποφύγω δυσάρεστα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα οι open παίζουν σε ολα

 

Καμία δεν είναι πλήρεις όλο και κάτι μικρό θα βρείτε ν λείπει.αλλα είναι ως στιγμής οι 2 καλύτερες κατά τη γνώμη μου.με πρώτη τη du για προσωπικούς λόγους.

 

Έχει βγει κ ένας καινούργιος κερνελ εκτός από lamda ο crazy kernel τσεκαρετε στ XDA ,αρκετά καλός.αλλα με τα 2 παραπάνω δεν νομίζω να χρειαστεί,custom kernel.αποψη μ.

 

Απο ταχυτητα τι λεει η du σε σχεση με τις αλλες?

 

Παντως ο lamda οποια εκδοση εχω βαλει (μεχρι και την 11) σε mm, δεν βγαζει πανω απο 24ωρο χωρις να κρασαρει/κλεισει το κινητο. Ειναι ακομα αρκετα ασταθης και επειδη αναφερει οτι του χαλασε η συσκευη του και θα παει σε αλλη, μαλλον δεν θα βγει ποτε stable εκδοση. Κριμα παντως γιατι κανει μακραν καλυτερη διαχειριση της ram.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσες εχω δοκιμασει μακραν η πιο απροβληματιστη και γρηγορη ειναι η cm13. Οι nougat δεν ειναι ακομα τοσο καλα στημενες και χανουν αρκετα σε performance.

 

Χρόνια πολλά καλή χρονιά και σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Εδώ και λίγες ώρες πέρασα την CM13 και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημά. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις αν υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω το πλήκτρο που κατεβάζει την κουρτίνα ειδοποιήσεων που είχε η Cloudy, γιατί με μια ματιά στις ρυθμίσεις "πλήκτρα και διάταξη" δεν βλέπω να υπάρχει.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά και σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Εδώ και λίγες ώρες πέρασα την CM13 και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημά. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις αν υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω το πλήκτρο που κατεβάζει την κουρτίνα ειδοποιήσεων που είχε η Cloudy, γιατί με μια ματιά στις ρυθμίσεις "πλήκτρα και διάταξη" δεν βλέπω να υπάρχει.

 

Καλη χρονια. :) Επειδη την cloudy 3.3 την ειχα για ελαχιστες μερες (μου φανηκε αρκετα αργη σε σχεση με google edition) δεν θυμαμαι το feature που λες. Παντως αν συρεις απο αριστερα κατεβαζει μονο μεχρι τις ειδοποιησεις ενω αν συρεις απο γωνια δεξια κατεβαζει τερμα μεχρι και τα εικονιδια. Δεν ξερω αν βοηθαει.

 

Παντως κατεληξα οτι ενω ειναι γρηγορη η cm13, αλαγκαριστη και πολυ "βουτηρο" στη κινηση, εχει σαφεστατα κατωτερη διαχειριση της ram απο xceed στη lollipop. Ειναι πολυ παθητικη στο περιορισμο των πορων των εφαρμογων και ξεκινα να κλεινει εφαρμογες μονο οταν φτασει εντελως στα ορια η ελευθερη ram. Το αποτελεσμα ειναι σε τετοιες περιπτωσεις να λαγκαρει ή ακομα να κολλαει μεχρι και 10 δευτερολεπτα να ανοιξει ενα παραθυρο. Οποτε εχεις 2 λυσεις, ειτε να κλεινεις συνεχεια τυχον βαριες εφαρμογες που ανοιξες αλλα δεν θα χρησιμοποιησεις μετα ειτε να βαλεις οριο 4 εφαρμογες απο τις ρυθμισεις για προγραμματριστες το οποιο βεβαια ειναι υπερβολικα μικρο αν αναλογιστεις οτι τρεχει συνεχεια το google play.

 

Ο lamda kernel το διορθωνει αυτο το προβλημα με εντυπωσιακα καλυτερη διαχειριση της ραμ αλλα δυστυχως ειναι πολυ ασταθης ακομα. Δυστυχως αναγκάστηκα να γυρισω σε google edition. Μπορει να ανοιγει λιγο πιο αργα τις εφαρμογες... μπορει να εχει τα σπασιματακια της στη κινηση ομως δεν θα κολλησει οσο και αν την πιεσεις. Αν καποιος εχει καποια ιδεα για την cm13 ας βοηθησει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Είμαι με cm 13 -δεύτερη συσκευή το g2.

Θέλω να δοκιμασω την google 1.5 κυρίως λόγω κάμερας.

Απλά φλασαρω τα απαραίτητα αρχεία ή χρειάζεται και κάτι άλλο;

Επειδή απο 6 θα πάω σε 5 γιαυτό ρωταω.

Ευχαριστώ πολύ.

Edit την έβαλα.ολα οκ.

Εχει ξαναειπωθει μαλλον αλλα ειναι χαοτική η διαφορά στην κάμερα.

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν απολύτως καμία διαφορά. Βάλε night mode στην κάμερα και θα δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μία ματιά στο θέμα φωτογραφία να δεις και μερικά μοντς και τρικς για τη κάμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παραμείνεις google edition βάλε και κερνελ xceed 14

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν απολύτως καμία διαφορά. Βάλε night mode στην κάμερα και θα δεις.

Αλήθεια; δεν ειχα ασχοληθεί με το night mode..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μία ματιά στο θέμα φωτογραφία να δεις και μερικά μοντς και τρικς για τη κάμερα

Θα το δω ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παραμείνεις google edition βάλε και κερνελ xceed 14

Τον έβαλα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια. :) Επειδη την cloudy 3.3 την ειχα για ελαχιστες μερες (μου φανηκε αρκετα αργη σε σχεση με google edition) δεν θυμαμαι το feature που λες. Παντως αν συρεις απο αριστερα κατεβαζει μονο μεχρι τις ειδοποιησεις ενω αν συρεις απο γωνια δεξια κατεβαζει τερμα μεχρι και τα εικονιδια. Δεν ξερω αν βοηθαει.

 

Παντως κατεληξα οτι ενω ειναι γρηγορη η cm13, αλαγκαριστη και πολυ "βουτηρο" στη κινηση, εχει σαφεστατα κατωτερη διαχειριση της ram απο xceed στη lollipop. Ειναι πολυ παθητικη στο περιορισμο των πορων των εφαρμογων και ξεκινα να κλεινει εφαρμογες μονο οταν φτασει εντελως στα ορια η ελευθερη ram. Το αποτελεσμα ειναι σε τετοιες περιπτωσεις να λαγκαρει ή ακομα να κολλαει μεχρι και 10 δευτερολεπτα να ανοιξει ενα παραθυρο. Οποτε εχεις 2 λυσεις, ειτε να κλεινεις συνεχεια τυχον βαριες εφαρμογες που ανοιξες αλλα δεν θα χρησιμοποιησεις μετα ειτε να βαλεις οριο 4 εφαρμογες απο τις ρυθμισεις για προγραμματριστες το οποιο βεβαια ειναι υπερβολικα μικρο αν αναλογιστεις οτι τρεχει συνεχεια το google play.

 

Ο lamda kernel το διορθωνει αυτο το προβλημα με εντυπωσιακα καλυτερη διαχειριση της ραμ αλλα δυστυχως ειναι πολυ ασταθης ακομα. Δυστυχως αναγκάστηκα να γυρισω σε google edition. Μπορει να ανοιγει λιγο πιο αργα τις εφαρμογες... μπορει να εχει τα σπασιματακια της στη κινηση ομως δεν θα κολλησει οσο και αν την πιεσεις. Αν καποιος εχει καποια ιδεα για την cm13 ας βοηθησει.

 

Ναι αυτό που είπες το ξέρω.. Εγώ αυτό εννοώ,

g3_buttons_hero.jpg

 

Πάντως και εγώ βλέπω ότι κάτι δεν πάει και πολύ σωστά με την διαχείριση της μνήμης. Ειδικά σε σχέση με την Cloudy!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με dorimanx και xceed κανει πολυ κακη διαχειριση της ram. Και δεν εννοω ποση ελευθερη μνημη αφηνει (αυτα τα ψυχολογικα τα χουμε ξεπερασει :P ) αλλα οτι τρωει κολληματα οταν εχεις φορτωσει πολλες εφαρμογες. Βαλε αν θες οριο 4 εφαρμογες στις ρυθμισεις για προγραμματιστες μηπως σε βολεψει (εχω τρεχω πολλα ταυτοχρονα και δεν βολευει τοσο).

 

Θυμαμαι ειχα σβησει και αρκετες εφαρμογες οπως "ταπετσαριες", "ζωντανες ταπετσαριες", "trebuchet" (ειχα νοβα), "θεματα" και"audiofx" μιας και δεν τα χρησιμοποιουσα. Κανει αρκετη διαφορα αλλα και παλι αν την τιγκαρεις τη ραμ σκαλωνει. Εβαλα παλι ge 1.5 + xceed + fastanimation και βρηκα την υγεια μου. Ισως οταν τελειοποιηθει ο lamda kernel ή οταν βγει καμια καλη Nougat ξαναδοκιμαζω. Κριμα παντως γιατι κατα τα αλλα παει σφαιρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...