Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Super ευχαριστώ! Για να δω και τη miui που δεν έχω δει μέχρι τώρα.....

Οκ..... Περιμένω να μπουτάρει.

 

Άνοιξε!!! Ευχαριστώ παιδιά πολύ για τη βοήθεια!!!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

Τωρα χρησιμοποιω την F&F_UX5.1. Να ρωτησω :

Τι καμερα χρησιμοποιει; Να βαλω Xcam και Drivers;

Ειναι βασισμενη στην F&F 1.3 ή στην Stock ;

 

Ευχαριστω πολυ. Ειναι ελαφρια μπορω να πω ως τωρα.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Τωρα χρησιμοποιω την F&F_UX5.1. Να ρωτησω :

Τι καμερα χρησιμοποιει; Να βαλω Xcam και Drivers;

Ειναι βασισμενη στην F&F 1.3 ή στην Stock ;

 

Ευχαριστω πολυ. Ειναι ελαφρια μπορω να πω ως τωρα.

 

Εγώ είχα xcam κανονικά.

 

 

Παιδιά η miui δεν έχει double tap to wake?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα xcam κανονικά.

 

 

Παιδιά η miui δεν έχει double tap to wake?

Εχει. Τουλαχιστον οταν τη δομιμασα παλιοτερα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην όμορφη παρέα .Ευχαριστούμε για τις οδηγίες της Miui .Δεν την έχω δοκιμάσει ,θα αξίζει πιστεύω, έστω για εμπειρία.

Ερώτηση κρίσεως kin912 ή Rain__Bow ?

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα xcam κανονικά.

 

 

Παιδιά η miui δεν έχει double tap to wake?

 

Πας ρυθμισεις-stock settings-screen on off

 

@anestis1

Του κιν φιλε μου!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-stock settings-screen on off

 

@anestis1

Του κιν φιλε μου!

 

Στραβομαρα...... Θα σε ζαλισουμε σήμερα...... Με Xposed τι γίνεται; να πω και κάτι που δε μου αρέσει. Θέλω π.χ να αλλάξω ήχο και είναι όλα στα κινέζικα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα xcam κανονικά.

 

 

Παιδιά η miui δεν έχει double tap to wake?

 

Ειχες βαλει και drivers;

Ειναι βασισμενη στην stock ή στην 1.3;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Ειχες βαλει και drivers;

Ειναι βασισμενη στην stock ή στην 1.3;

 

Ωχ με μπλοκαρες τώρα...... Ποιους drivers? Μάλλον όχι. Γιατί έχω ένα backup που βάζω από ρομ σε ρομ. Τώρα όσο σε ποιά βασίζεται; θα σου πει ο Κωστής

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωχ με μπλοκαρες τώρα...... Ποιους drivers? Μάλλον όχι. Γιατί έχω ένα backup που βάζω από ρομ σε ρομ. Τώρα όσο σε ποιά βασίζεται; θα σου πει ο Κωστής

 

Advanced drivers απο xdadeb. Dirty flash κανεις ή τις επαφες και τα μηνυματα;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Advanced drivers απο xdadeb. Dirty flash κανεις ή τις επαφες και τα μηνυματα;

 

Όχι δεν τους έβαλα αυτούς. Πάντα κάνω Clean install. Οι επαφές είναι στη Google και με τα μηνύματα δεν ασχολούμαι γιατί δεν έχω κάτι ιδιαίτερο που φοβάμαι να χάσω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στραβομαρα...... Θα σε ζαλισουμε σήμερα...... Με Xposed τι γίνεται; να πω και κάτι που δε μου αρέσει. Θέλω π.χ να αλλάξω ήχο και είναι όλα στα κινέζικα.....

 

Xposed δεν εχω βαλει αρα δε ξερω τι παιζει. Αν ειναι ας απαντησει καποιος αλλος γνωστης του θέματος.

Πραγματι για να αλλαξεις ηχο απο ρυθμισεις σε πεταει κατι κινεζικα. Αυτο γινεται επισης στο ξυπνητηρι,στα βίντεο,στα θεματα. Εγω δεν εχω θεμα ομως...βαζω σαν ηχο κλησης καποιο τραγουδι μεσω του music player.

Να και το λινκ για να πας σε lp απο kk:

https://drive.google.com/file/d/0B40bDZA8UoDGZ2ZpUW9VaEV6Q28/view?usp=drivesdk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Xposed δεν εχω βαλει αρα δε ξερω τι παιζει. Αν ειναι ας απαντησει καποιος αλλος γνωστης του θέματος.

Πραγματι για να αλλαξεις ηχο απο ρυθμισεις σε πεταει κατι κινεζικα. Αυτο γινεται επισης στο ξυπνητηρι,στα βίντεο,στα θεματα. Εγω δεν εχω θεμα ομως...βαζω σαν ηχο κλησης καποιο τραγουδι μεσω του music player.

Να και το λινκ για να πας σε lp απο kk:

https://drive.google.com/file/d/0B40bDZA8UoDGZ2ZpUW9VaEV6Q28/view?usp=drivesdk

 

Μπα εγώ δεν τη παλεψα. Γύρισα στο backup μου. Τουλάχιστον είδα τη miui. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπα εγώ δεν τη παλεψα. Γύρισα στο backup μου. Τουλάχιστον είδα τη miui. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

 

Τίποτα Κατερίνα!! Εγω θα κατσω με miui για αρκετο καιρο απο οτι βλεπω γιατι μ αρεσε αρκετα ολο το ui αλλα και η ταχυτητα της. :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 1 βδομάδα που έχω βάλει τη FF v1.3 εχω εκνευριστεί με το τηλέφωνο. Δεν κάνει η lollipop για το κινητό μας ότι και να λέμε. Πολύ γερά κολλήματα, εφαρμογές που περιμένεις χρόνια για να ανοίξουν και γενικότερα μειωμένη ταχύτητα, απόδοση και σταθερότητα από kitkat. Με βλέπω να ξαναγυρίζω σε αυτή δυστυχώς. 2-3 φορές που έχω βάλει lollipop με έχει απογοητεύσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 1 βδομάδα που έχω βάλει τη FF v1.3 εχω εκνευριστεί με το τηλέφωνο. Δεν κάνει η lollipop για το κινητό μας ότι και να λέμε. Πολύ γερά κολλήματα, εφαρμογές που περιμένεις χρόνια για να ανοίξουν και γενικότερα μειωμένη ταχύτητα, απόδοση και σταθερότητα από kitkat. Με βλέπω να ξαναγυρίζω σε αυτή δυστυχώς. 2-3 φορές που έχω βάλει lollipop με έχει απογοητεύσει.

Η lollipop κι η marshmallow μια χαρα κανουν για το κινητο μας.Το software σου φταιει...

Βασικα πιστευω πως επρεπε να το τελειωσει στην 5.1.1 κι οχι στην ψιλοαθλια 5.0.2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο, θα επρεπε να δωσει την 5.1.1 για να παρει αλλον αερα το κινητο, η 5.0.2 ειναι απο την google μια αποτυχια, δεν φταιει το κινητο, ολα με την 5.0.2 εχουν θεματακια.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δε φταίει το κινητό. Και δεν είπα πως δεν είναι αρκετά δυνατό για LP και MM γενικότερα, απλά η τελευταία 5.0.2 που εχει δώσει η LG για το κινητό μας είναι τραγική όντως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι άσχημο. Μάλλον είναι η χρήση που κάνει ο κάθε χρήστης. Δεν ξέρω τη Kitkat γιατί έβαλα κατευθείαν Lollipop. Αλλά δεν έχω κολλήματα.

Μετά από διάφορες δοκιμές rom και Kernel γύρισα σε ndm 5.2 και dori 9.5......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι άσχημο. Μάλλον είναι η χρήση που κάνει ο κάθε χρήστης. Δεν ξέρω τη Kitkat γιατί έβαλα κατευθείαν Lollipop. Αλλά δεν έχω κολλήματα.

Μετά από διάφορες δοκιμές rom και Kernel γύρισα σε ndm 5.2 και dori 9.5......

 

Τα κολλήματα τα έχω με FF v1.3 και stock kernel. Θα δοκιμάσω και το συνδυασμό σου και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα κολλήματα τα έχω με FF v1.3 και stock kernel. Θα δοκιμάσω και το συνδυασμό σου και βλέπουμε.

 

Μια συμβουλή αν θέλεις: Ο στοκ kernel της FF δεν είναι καλός. Δοκίμασε την με Xceed v14

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μια ερώτηση σε όσους έχουν γυρίσει κκ(όπως και εγώ) Ειμαι με worship 8.2 και dori 10.9,τρομερός συνδυασμός παρεμπιπτόντως, xposed(g2 tweakbox και app settings modes)και το κινητό εντάξει πετάει. Το μόνο πρόβλημα που μου βγάζει και δεν μπορώ να βρω τι φταίει είναι ότι όταν μιλάω με κάποιον ή οθόνη δεν κλείνει όταν πλησιάζεις το αυτί σου στο τηλ με αποτέλεσμα να πατάω κατά λάθος κουμπια.ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει (πχ κάτι από xposed);Η μήπως είναι bug της κκ και δεν το θυμάμαι ;
Link to comment
Share on other sites

Στην NDM 5.5 τις ειδοποιησεις σε κλειδωμενη οθονη τις ανοιγεις οπως στο κανονικο αντροιντ(ή οπως στου Κωστη τις ρομς) ή με τον αηδια τροπο της LG;

Ψιλοψηθηκα να την φλασαρω να την δω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στην NDM 5.5 τις ειδοποιησεις σε κλειδωμενη οθονη τις ανοιγεις οπως στο κανονικο αντροιντ(ή οπως στου Κωστη τις ρομς) ή με τον αηδια τροπο της LG;

Ψιλοψηθηκα να την φλασαρω να την δω...

Με τον αηδία τρόπο της LG!

Ωραίο θα ήταν το one tap

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...