Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ευχαριστω για τα καλα λογια ελπιζω να σας αρεσε η ρομ.

Επισης θελω να μου πειτε και για τα βιντεο αν βγαινει ακομα η πρασινη οθονη..

Η 1.3 φτιαχτηκε απο την αρχη και ειναι τελειως διαφορετικη απο τις προηγουμενες.....

Δοκιμαστε και dori 9.1 εχει πολλες επιλογες και υποστηριζει και colour control.... :)

Μέχρι στιγμής δεν έχω θέμα με τα βίντεο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι στιγμής δεν έχω θέμα με τα βίντεο

Ουτε εγω...χαιρομαι :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τα καλα λογια ελπιζω να σας αρεσε η ρομ.

Επισης θελω να μου πειτε και για τα βιντεο αν βγαινει ακομα η πρασινη οθονη..

Η 1.3 φτιαχτηκε απο την αρχη και ειναι τελειως διαφορετικη απο τις προηγουμενες.....

Δοκιμαστε και dori 9.1 εχει πολλες επιλογες και υποστηριζει και colour control.... :)

Κανένα θέμα με τα βίντεο με πράσινη οθόνη κτλ... Όλα καλά... Υποσχέθηκες κ μια άλλη rom... Μην το ξεχνάς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα θέμα με τα βίντεο με πράσινη οθόνη κτλ... Όλα καλά... Υποσχέθηκες κ μια άλλη rom... Μην το ξεχνάς!

Όταν λες color control τι εννοείς;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με τα βίντεο με πράσινη οθόνη κτλ... Όλα καλά... Υποσχέθηκες κ μια άλλη rom... Μην το ξεχνάς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λες color control τι εννοείς;

Παιδια σορρυ αλλα εχω να κανω πτυχιακη για την σχολη νου παρουσιαζω την αλλη δευτερα.....οποτε δεν εχω χρονο για την black edition....επισης νομιζω ειναι μια χαρα αυτη η ρομ...... Μπορει και να μην κανω τιποτα....και απλα να βελτιωσω οσο μπορω την τωρινη 1.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αλλα εχω να κανω πτυχιακη για την σχολη νου παρουσιαζω την αλλη δευτερα.....οποτε δεν εχω χρονο για την black edition....επισης νομιζω ειναι μια χαρα αυτη η ρομ...... Μπορει και να μην κανω τιποτα....και απλα να βελτιωσω οσο μπορω την τωρινη 1.3

 

Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά σε αυτήν... εγκρινω με χίλια να κάνεις επιπλέον διορθώσεις σε αυτήν (η 1.2 είχε περισσότερη free ram)!

Κάνε την πτυχιακή και μετά όλα τα άλλα ;)

Σε τι αντικείμενο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αλλα εχω να κανω πτυχιακη για την σχολη νου παρουσιαζω την αλλη δευτερα.....οποτε δεν εχω χρονο για την black edition....επισης νομιζω ειναι μια χαρα αυτη η ρομ...... Μπορει και να μην κανω τιποτα....και απλα να βελτιωσω οσο μπορω την τωρινη 1.3

Οπότε κ εάν την κάνεις... Η τωρινή τα σπάει πάντως... Με το color control δε μου είπες...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά μέχρι στιγμής με την ,Google edition. Βασικά γλιτωσα 330 ευρώ από την αγορά του 5x

Ευχαριστώ

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά σε αυτήν... εγκρινω με χίλια να κάνεις επιπλέον διορθώσεις σε αυτήν (η 1.2 είχε περισσότερη free ram)!

Κάνε την πτυχιακή και μετά όλα τα άλλα ;)

Σε τι αντικείμενο είσαι;

Αλλαξε κερνελ για καλυτερη ραμ.....σπουδαζω διοικηση και διαχειριση εργων......και η πτυχιακη εχει θεμα για την αποβιομηχανιση της Μαγνησιας και τις προοπτικες αναπτυξης της....διορθωσεις σε αυτη που λες τι να διορθωσω εχεις δει καποιο προβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε κ εάν την κάνεις... Η τωρινή τα σπάει πάντως... Με το color control δε μου είπες...

Αλλαζεις τα χρωματα πιο σκουρα εντονα ανοιχτα αλλαζεις πολλα.....

Link to comment
Share on other sites

Link για dori 9.1 κ πως το περνάμε please... Φλασαρω από recovery; τι wipes θέλει; είμαι με f. f v1.3...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

 

wipe cache/dalvik cache μονο ... πριν και μετα το install

 

επισης λεει τις ρυθμισεις του κινητου να τις αλλαξεις σε λιστα οχι καρτελες που ειναι τωρα γιατι μετα θα εχεις fc στις ρυθμισεις

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

 

wipe cache/dalvik cache μονο ... πριν και μετα το install

 

επισης λεει τις ρυθμισεις του κινητου να τις αλλαξεις σε λιστα οχι καρτελες που ειναι τωρα γιατι μετα θα εχεις fc στις ρυθμισεις

Eγω δεν εχω τετοιο θεμα.....

Link to comment
Share on other sites

για την καμερα εχω διαβασει καλα λογια για την snapdragon .εσεις τη λετε ?υπαρχει καποιος οδηγος να την περασω ευκολα?:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ενδιαφέρονται για ρομ σε μαύρη έκδοση υπάρχει και η EVA από Ρωσία. Δεν την έχω δοκιμάσει. Ίσως όμως χρειαστείτε google translate

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/video-eva-l-3-0-rom-russia-t3303593

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα f.f 1.3. Ένα link για xposed παρακαλώ. Είχα kitkat μέχρι τώρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και συγχαρητήρια για την πολύ καλη δουλειά που κάνετε .

ενημερώνω το φόρουμ ότι βγήκε η NDM 2.4 Lollipop UX 4.0

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-2-4-lollipop-ux-4-0-for-g2-all-variants-%E2%80%93-not-isai.47901/

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κερνελ για καλυτερη ραμ.....σπουδαζω διοικηση και διαχειριση εργων......και η πτυχιακη εχει θεμα για την αποβιομηχανιση της Μαγνησιας και τις προοπτικες αναπτυξης της....διορθωσεις σε αυτη που λες τι να διορθωσω εχεις δει καποιο προβλημα;

 

Ναι έβαλα ξανά xceed 14 και είμαι μια χαρά με την ram... βιαστικα να το πω χαχα

Πολύ ωραία η πτυχιακη σου... θέλει δημιουργική σκέψη (και τώρα πια φαντασία αφού είναι αδύνατο να έρθει ανάπτυξη)!

Υπάρχει ένα μελανο σημείο στην rom και είναι η κάμερα... (βέβαια με xcam είναι μια χαρά)

Και τώρα που το ανέφερα, κάνει αυτό που είχες φτιάξει με την κάμερα του g4;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα ξανά xceed 14 και είμαι μια χαρά με την ram... βιαστικα να το πω χαχα

Πολύ ωραία η πτυχιακη σου... θέλει δημιουργική σκέψη (και τώρα πια φαντασία αφού είναι αδύνατο να έρθει ανάπτυξη)!

Υπάρχει ένα μελανο σημείο στην rom και είναι η κάμερα... (βέβαια με xcam είναι μια χαρά)

Και τώρα που το ανέφερα, κάνει αυτό που είχες φτιάξει με την κάμερα του g4;

Τι εχει η καμερα;

Δεν το εχω δοκιμασει με το g4 zip....αλλα μαλλον οχι..

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον έγινε χαζομάρα την ώρα που έπαιρνα backup με το titatanium γι αυτό και μου έβγαζε σφάλμα, ψιλοξενέρωσα για κάνα 10 λεπτο να πω την αλήθεια αλλά το ξεπέρασα :lol: plug and pop είδα ότι δεν έχει μπορούμε να βάλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες έχω στα χέρια μου το Κορεατικο μοντέλο και έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα.. Κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή μου εμφανίζει ένα μήνυμα για την ενεργοποίηση των δεδομένων..

 

Δεν λες αν εισαι ροοτ η οχι, με τι ρομ εισαι? μαμα LG η stock based?

Πρεπει μαλλον να πειραξεις πιθανοτατα build.prop και APNs

Aν βαριεσαι να ψαξεις στο ιντερνετ φλασαρε αυτη τη βιετναμεζικη που δεν εχει κανενα προβλημα με f320

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-2-4-lollipop-ux-4-0-for-g2-all-variants-–-not-isai.47901/

Αυτή η ρομ που μου προτείνεις, τι παραπάνω προσφέρει απο την stock rom? έχει ελληνικα? Μόλις χθες πηρα το τηλεφωνο, πριν ειχα μονο mediatek συσκευες και ειμαι καπως στα χαμενα..

 

Δεν ήταν τίποτα τελικά..Αυτό μου εμφάνιζε..

https://www.dropbox.com/s/fstxnjm7aaod3vb/Screenshot_2016-02-23-13-11-48~2.jpg?dl=0

Απλα πίστευα οτι αν έκανα uncheck θα έμπαινε στα δεδομένα χωρίς να με ρωτησει..

Μαμα LG 4.4.2, root

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως..

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικα με την xCam έχω μπερδευτεί λίγο..Έχω Stock 4.4.2 version για το κορεατικο μοντελο και εχω κανει root.

Ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω?

 

"First you need to decide which version of the apk to download onto your phone. If you are using a 100% stock unrooted G2 you will choose the appropriate G2 Stock version. If you are currently using a rom that has the advanced driver (ask in your rom's thread, not here) you will choose the appropriate G2 Advanced version. If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode you can flash (via twrp) a modified media_profiles.xml file and install the G2 UHD KitKat version.

 

1)XCam LG - for G2 Stock KK

2)XCam LG - for G2 Stock LP

3)XCam LG - for G2 Advanced KK

4)XCam LG - for G2 Advanced LP

5)XCam LG - for G2 UHD KK"

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικα με την xCam έχω μπερδευτεί λίγο..Έχω Stock 4.4.2 version για το κορεατικο μοντελο και εχω κανει root.

Ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω?

 

"First you need to decide which version of the apk to download onto your phone. If you are using a 100% stock unrooted G2 you will choose the appropriate G2 Stock version. If you are currently using a rom that has the advanced driver (ask in your rom's thread, not here) you will choose the appropriate G2 Advanced version. If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode you can flash (via twrp) a modified media_profiles.xml file and install the G2 UHD KitKat version.

 

1)XCam LG - for G2 Stock KK

2)XCam LG - for G2 Stock LP

3)XCam LG - for G2 Advanced KK

4)XCam LG - for G2 Advanced LP

5)XCam LG - for G2 UHD KK"

 

Καλημέρα, αν κατεβάσεις τα setting από play store θα σου δείξει πιο να κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει η καμερα;

Δεν το εχω δοκιμασει με το g4 zip....αλλα μαλλον οχι..

 

Πολύ λίγες ρυθμίσεις, αυτό είναι που μου δημιουργεί πρόβλημα.

Μέσα στην νύχτα τυφλώνει τους πάντες μέχρι να βγαλει φώτο (χρειάζεται χειροκίνητή εστίαση για να φτιάξει αυτό)!

Η drivers που έχει η rom τώρα είναι οι καινούργιοί ή όπως ήταν της f.f.v1.2;

 

Υστερόγραφο.

 

Άμα έμπαινε η κάμερα του g4 ή v10 ( ή g5 όταν έρθει ) στο g2 θα ήταν ή καλύτερη αναβάθμιση ever για αυτό το θηρίο.

*Το αναφέρω σαν σκέψη εργασίας χεχε μην κάτσεις και μπεις σε αυτό τώρα δεν ειναι ανάγκη.

 

Μέχρι τώρα η f.f.v1.3 είναι άψογη..... Κανένα bug απολύτως :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγες ρυθμίσεις, αυτό είναι που μου δημιουργεί πρόβλημα.

Μέσα στην νύχτα τυφλώνει τους πάντες μέχρι να βγαλει φώτο (χρειάζεται χειροκίνητή εστίαση για να φτιάξει αυτό)!

Η drivers που έχει η rom τώρα είναι οι καινούργιοί ή όπως ήταν της f.f.v1.2;

 

Υστερόγραφο.

 

Άμα έμπαινε η κάμερα του g4 ή v10 ( ή g5 όταν έρθει ) στο g2 θα ήταν ή καλύτερη αναβάθμιση ever για αυτό το θηρίο.

*Το αναφέρω σαν σκέψη εργασίας χεχε μην κάτσεις και μπεις σε αυτό τώρα δεν ειναι ανάγκη.

 

Μέχρι τώρα η f.f.v1.3 είναι άψογη..... Κανένα bug απολύτως :happy:

 

Όντως πολύ καλή η 1.3

Την έχω από εχθές. Δεν χρησιμοποιώ την συσκευή για πρώτο τηλέφωνο. (είναι άσπρο το g2 και θελω μαύρο δεν το μπορώ το άσπρο. Το ανταλλαζω κιόλας αν ενδιαφέρεται κάποιος)

Μετά από κάνα 2 φορτίσεις θα δω πως πάει και η μπαταρία αλλά είναι πολύ γρήγορο σε όλα το τηλέφωνο ενώ με την cloudy σαν να το καθυστερούσε κάτι

 

 

Βρήκα κι ένα bug.

Κατά το ξεκλείδωμα της συσκευής ο ήχος ακούγεται.

Στο κλείδωμα όμως δεν λειτουργεί ο ήχος κλειδώματος.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή η 1.3

 

Βρήκα κι ένα bug.

Κατά το ξεκλείδωμα της συσκευής ο ήχος ακούγεται.

Στο κλείδωμα όμως δεν λειτουργεί ο ήχος κλειδώματος.

 

Αυτο το εχω δει και εγω απο εχτες και δεν μου αρεσε ... Ειναι bug η το εχει βγαλει επιτηδες οεο ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...