Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω σε στοκ λολλιποπ.Αυτο προσπαθω να κανω αλλα κολλαει στο 2%.Windows 7 εχω

 

Ούτε εγώ έμπαινα με την CloudyG2_3.3 Lollipop και κατέβηκα στην CloudyG2_3.0 Lollipop και μετά απο πολλές προσπάθειες (κατά λάθος στο βάλε βγάλε) μπήκα στο LG Flash Tool 2014 και πέρασα την lollipop stock;) Τώρα με την stoc διαβάζει μια χαρά το LG Flash Tool...! άρα έφταιγε η Rom..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να στείλει το Apκ του τηλεχειριστηριου στην παλιά έκδοση και όχι της λολιποπ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πέρασα στοκ lollipop. Εψαξα και βρήκα στο xda τροπο να δουλεύει κανονικά το lg flash tool και ολα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γίνεται κάποιος να στείλει του xceed για δοκιμή σε cloudyg2 ( kit kat ) αν υπάρχει

 

Ευχαριστώ :)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γίνεται κάποιος να στείλει του xceed για δοκιμή σε cloudyg2 ( kit kat ) αν υπάρχει

 

Ευχαριστώ :)

 

καλησπέρα ,νομίζω εδώ κάτι θα βρείς , είναι κάτω από τίς παλιές εκδόσεις LP

http://sourceforge.net/projects/xceedxcelerate/files/Galbi/

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με CloudyG2 3.3 και τον ήχο κλήσης.

 

Έχω βάλει την ένταση του ringtone στο μεγιστο. Oταν πάω στο μενού επιλογής ήχου κλήσης και επιλέγω κάποιον ήχο, αυτός ακούγεται αρκετά δυνατά. Όταν όμως με καλεί κάποιος, η ένταση του ήχου είναι εμφανώς χαμηλότερη, με αποτέλεσμα να χάνω αρκετές κλήσεις... Είχα συνηθίσει κιόλας το HTC One που είχε τρομερό ηχείο και με την ένταση του volume κάτω από τη μέση, το άκουγα σε όλο το σπίτι.

 

Ενεργοποίησα και το Viper4Android FX, αλλά δεν κατάλαβα καμμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχει τιποτα ρυθμισεις στους ηχους πχ , αν εχει βημα η κατι αλλο...Οσο ειχα 3.3 δεν ειχα ποτε προβλημα τετοιου ειδους.
Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχει τιποτα ρυθμισεις στους ηχους πχ , αν εχει βημα η κατι αλλο...Οσο ειχα 3.3 δεν ειχα ποτε προβλημα τετοιου ειδους.

Στις ρυθμίσεις ήχου ότι μπορούσα το έβαλα στο τέρμα. Έψαξα και στις ρυθμίσεις κλήσεων μπας και έχει καμμία επιλογή για αυξανόμενη ένταση του ήχου (για να την απενεργοποιήσω), αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βλακώδες, ίσα ίσα. Πάντως όχι, δεν έχει να κάνει μ'αυτό, μιας και το κινητό είναι χωρίς θήκη και το ακουμπάω με την "πλάτη" στο έπιπλο.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο θεμα με την gloudy, εμφανως χαμηλη ενταση ηχειου, ουτε viper ουτε κατι αλλο εκανε δουλεια, ενα zipaki αύξησης έντασης μονο εκανε δουλεια το οποιο ανέφερε ενα παιδι εδω μεσα.

Τελικα γυρισα σε στοκ και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σε KitKat και είναι σαν να γύρισε η πρώτη αγάπη...!:love: ομολογώ μου έλειψε.....!!!:!:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο θεμα με την gloudy, εμφανως χαμηλη ενταση ηχειου, ουτε viper ουτε κατι αλλο εκανε δουλεια, ενα zipaki αύξησης έντασης μονο εκανε δουλεια το οποιο ανέφερε ενα παιδι εδω μεσα.

Τελικα γυρισα σε στοκ και ησύχασα.

 

Εγώ με stock για το έχω χαμηλή ένταση στο viber και στα μηνύματα?

Ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γύρισα σε stock lollipop αλλα μου το κανει παλι το ίδιο πρόβλημα. Λετε να το στείλω στην lg?
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα έχει αναφερθεί και από κάποιους λίγους στο thread της Cloudy, χωρίς όμως να βρήκα λύση.

 

Μία πρόχειρη πάντως λύση, αν κάποιος έχει DorimanX kernel, είναι να πάει στο App του kernel, στο Sound Control tab και να αυξήσει το Speaker Gain. Με προσοχή όμως, γιατί εφόσον γράφει "what hardware can handle", αν βάλετε καμμία μεγάλη τιμή μπορεί να καεί κανα ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από cloudy 3.3 σε cloudy 2.2 χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο; Απλά φλασαρω τη ρομ;

 

Παιδια θελω να κανω και εγω το ιδιο !! Δηλαδη να κανω restore το backup που ειχα απο cloudy G 2.2 μπορει καποιος να μας βοηθησει να μην κανουμε καμια πατατα ?? :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από cloudy 3.3 σε cloudy 2.2 χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο; Απλά φλασαρω τη ρομ;

 

Παιδια θελω να κανω και εγω το ιδιο !! Δηλαδη να κανω restore το backup που ειχα απο cloudy G 2.2 μπορει καποιος να μας βοηθησει να μην κανουμε καμια πατατα ?? :p :p

 

Οχι απλά την περνάς την Rom, αν θες πας κατευθείαν και σε cloudy 3.0

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλά την περνάς την Rom, αν θες πας κατευθείαν και σε cloudy 3.0

 

Μαριε η cloudy 3.0 εκτος οτι δεν εχω backup της αυτη δεν ειναι lollipop η οχι ?? Θελω να γυρισω σε KK για να εχω καλυτερη μπαταρια και διαχειριση!!

Τι λες και εσυ θα κανω καλυτερα η θα το μετανιωσω ?? :p:lol::p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαριε η cloudy 3.0 εκτος οτι δεν εχω backup της αυτη δεν ειναι lollipop η οχι ?? Θελω να γυρισω σε KK για να εχω καλυτερη μπαταρια και διαχειριση!!

Τι λες εσυ ?? :p:lol::p

 

Εγώ γύρισα σε ΚιτΚατ και το πρώτο που παρατήρησα είναι η θερμοκρασία, όσο για την μπαταρία, θέλει 2-3 φορτίσεις για να στρώσει;) Οπου και να εισαι γυρνα σε KitKat με LG Flash Tool 2014. Μην ξεχάσεις να κάνεις και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, και θα τρέχει με :superman:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα σε ΚιτΚατ και το πρώτο που παρατήρησα είναι η θερμοκρασία, όσο για την μπαταρία, θέλει 2-3 φορτίσεις για να στρώσει;) Οπου και να εισαι γυρνα σε KitKat με LG Flash Tool 2014. Μην ξεχάσεις να κάνεις και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, και θα τρέχει με :superman:

Η cloudy 2.2 δεν είναι καλή δηλαδή; Ρωτάω γιατί το κινητό το πήρα με lollipop και δεν έχω δοκιμάσει kit kat.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από cloudy 3.3 σε cloudy 2.2 χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο; Απλά φλασαρω τη ρομ;

 

Παιδια θελω να κανω και εγω το ιδιο !! Δηλαδη να κανω restore το backup που ειχα απο cloudy G 2.2 μπορει καποιος να μας βοηθησει να μην κανουμε καμια πατατα ?? :p :p

Ελπίζω να σας πρόλαβα παιδιά.......

Έτσι γίνεται με "ασφαλής" τρόπο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6257348

Και 'γω πάντως μετά από κάποιες δοκιμές στις CloudyG2 3.X είμαι πάλι με custom Kit Kat......

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σας πρόλαβα παιδιά.......

Έτσι γίνεται με "ασφαλής" τρόπο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6257348

Και 'γω πάντως μετά από κάποιες δοκιμές στις CloudyG2 3.X είμαι πάλι με custom Kit Kat......

Εμένα με πρόλαβες! Το σουκου θα το κάνω για να έχω χρόνο. Οπότε πάω σε cloudy 2.2 και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την cloudy 3.3. Πολύ εντυπωσιακή σαν πρώτη εντύπωση.. Όμως στα 10.64gb έχει δεσμεύσει τα 3.4gb.. Είναι φυσιολογικό ή έκανα κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πρόλαβες! Το σουκου θα το κάνω για να έχω χρόνο. Οπότε πάω σε cloudy 2.2 και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ!

Επισης..... πριν φλασάρουμε την custom kit kat ή πριν κάνουμε ανακτηση το nandroid backup μας, εννοείται ότι κάνουμε και τα wipe's (Cache, dalvik cache, system και data) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...