Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετακινησες τις εικονες σε αλλο φακελο και το αλμπουμ εχει κρατησει τα thumbnails στο παλιο path. Κανε ενα reboot.

 

Εκανα 2-3 reboot αλλα δεν εφτιαξε..κατεβασα μια εφαρμογη και δεν ασχοληθηκα παραπανω..αν κανω ενα φλασαρισμα χωρις τα wipe λες να στρωσει?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω παντως που αλλαξα απο dalvic σε art οντως εχω συναντησει ενα προβληματακι. Οταν παιζει η μουσικη σε καποιες στιγμες κανει κατι μικρες διακοπες. Αυτο συμβαινει και οταν εχω σβηστη την οθονη και οταν παω να το ανοιξω με double tap. Εγω που θελω art τι ακριβως πρεπει να κανω; Ποτε πρεπει να κανω την αλλαγη απο dalvik σε art;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Το ράδιο,το διπλό παράθυρο και το memo στην navbar(ενώ υπάρχει το memo και memo plus apk) λείπει από όλους από την lollipop από όσους την βάλατε;Ειδικά τα δύο τελευταία είναι πολύ χρήσιμα και χρειάζονται(προσωπικά πάντα)..αλλά και η άτιμη η lollipop είναι φοβερή για να την αφήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω παντως που αλλαξα απο dalvic σε art οντως εχω συναντησει ενα προβληματακι. Οταν παιζει η μουσικη σε καποιες στιγμες κανει κατι μικρες διακοπες. Αυτο συμβαινει και οταν εχω σβηστη την οθονη και οταν παω να το ανοιξω με double tap. Εγω που θελω art τι ακριβως πρεπει να κανω; Ποτε πρεπει να κανω την αλλαγη απο dalvik σε art;

 

Eπειδη βλεπω οτι εχεις DorimanX για δοκιμασε να βαλεις το Max Screen Off Cpu Frequency στη μεγιστη τιμη και δες αν βελτιωθηκε η κατασταση

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη βλεπω οτι εχεις DorimanX για δοκιμασε να βαλεις το Max Screen Off Cpu Frequency στη μεγιστη τιμη και δες αν βελτιωθηκε η κατασταση

Δοκιμασα αυτο που λες αλλα παλι με κανει διακοπες. Πριν απο dori ειχα cloudy kernel και εκει τα ιδια. Μηπως φταιει το οτι αφου ειχα στησει την ρομ μετα αλλαξα απο dalvic σε αρτ; γιατι θυμαμε απο τοτε που το εκανα αυτο αρχισε αυτο το προβλημα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και δύο μέρες aosp LP, είναι εξαιρετική, όσοι σκέφτεστε την μετάβαση δεν θα το μετανιώσετε, χωρίς xposed την τρέχω ακόμη αν και δουλεύει σε 5.0 πλέον
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και δύο μέρες aosp LP, είναι εξαιρετική, όσοι σκέφτεστε την μετάβαση δεν θα το μετανιώσετε, χωρίς xposed την τρέχω ακόμη αν και δουλεύει σε 5.0 πλέον

 

Η κάμερα ειναι χάλια όμως απο όσο λένε έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αυτο που λες αλλα παλι με κανει διακοπες. Πριν απο dori ειχα cloudy kernel και εκει τα ιδια. Μηπως φταιει το οτι αφου ειχα στησει την ρομ μετα αλλαξα απο dalvic σε αρτ; γιατι θυμαμε απο τοτε που το εκανα αυτο αρχισε αυτο το προβλημα.

 

Τοτε αυτο θα ειναι, περιμενε λιγο ακομα θα βγει λογικα μεσα στην ανοιξη η επισημη lg G2 Lolipop και μετα θα εχουμε και art και xposed και τα παντα ολα που λεει και ο Αλεφαντος

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω μια απορια. Η cloudyG3 2.2 ειναι διαφορετικη με την cloudyG2 2.2?

Εγω εχω cloudyG3 2.1 με dorimax 9.5 αξιζει να βαλω τις τελευταιες εκδοσεις ή αναμενεται να βγει η 2.3? Γιατι βαριεμαι λιγο την διαδικασια με το Titanium που θελει ενα ενα τα apps εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αυτο θα ειναι, περιμενε λιγο ακομα θα βγει λογικα μεσα στην ανοιξη η επισημη lg G2 Lolipop και μετα θα εχουμε και art και xposed και τα παντα ολα που λεει και ο Αλεφαντος

Οκ. Ισως να ξαναπερασω την ρομ απο την αρχη.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα ειναι χάλια όμως απο όσο λένε έτσι ?

 

εχεις δοκιμασει ποτε η σε ξεφυγε και ρωτας?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω μια απορια. Η cloudyG3 2.2 ειναι διαφορετικη με την cloudyG2 2.2?

Εγω εχω cloudyG3 2.1 με dorimax 9.5 αξιζει να βαλω τις τελευταιες εκδοσεις ή αναμενεται να βγει η 2.3? Γιατι βαριεμαι λιγο την διαδικασια με το Titanium που θελει ενα ενα τα apps εγκατασταση

 

Η ιδια ειναι .Κανε ενα nandroid backup για καλο και για κακο και μετα κανε ενα dirty flash δουλεια ενος 5λεπτου, το ιδιο εκανα επειδη βαριομουν και ολα καλα και ετσι δε χρειαζεται Titanium

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει ποτε η σε ξεφυγε και ρωτας?

 

ποια rom ακριβώς χρησιμοποιείς? και επίσης όλες οι rom έχουν χειρότερη κάμερα από την stock

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και δύο μέρες aosp LP, είναι εξαιρετική, όσοι σκέφτεστε την μετάβαση δεν θα το μετανιώσετε, χωρίς xposed την τρέχω ακόμη αν και δουλεύει σε 5.0 πλέον

 

Φιλε βρωμιαμη ποια εχεις βαλει liquid?εχουν βγαλει και official και σκεφτομαι να την φλασαρω πανω απο την unofficial που εχω τωρα.Λες να χει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια ειναι .Κανε ενα nandroid backup για καλο και για κακο και μετα κανε ενα dirty flash δουλεια ενος 5λεπτου, το ιδιο εκανα επειδη βαριομουν και ολα καλα και ετσι δε χρειαζεται Titanium

 

Πως γινεται το dirty flash?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται το dirty flash?

Το dirty flash είναι φλασάρισμα μιας custom rom χωρίς να κάνεις εκκαθάριση την παλιά! Δεν κάνεις δηλαδή τα wipe's που καθαρίζουν την παλιά rom και φλασάρεις από πάνω την νέα! Δεν είναι βέβαια ορθός τρόπος, αλλά αν οι 2 rom's έχουν μικρες διαφορές, ίσως να μην έχεις πρόβλημα......;)

Link to comment
Share on other sites

Το dirty flash είναι φλασάρισμα μιας custom rom χωρίς να κάνεις εκκαθάριση την παλιά! Δεν κάνεις δηλαδή τα wipe's που καθαρίζουν την παλιά rom και φλασάρεις από πάνω την νέα! Δεν είναι βέβαια ορθός τρόπος, αλλά αν οι 2 rom's έχουν μικρες διαφορές, ίσως να μην έχεις πρόβλημα......;)

 

Μαλιστα, ωραια πραγματα μαθαινουμε, λοιπον το δοκιμασα οπως προτεινατε χωρις προβλημα. Εγινε dirty flash απο cloudyg3 2.1 σε cloudyg2 2.2 με dorimanx 9.9. Προς το παρον δεν βλεπω διαφορες. Ελπιζω στη μπαταρια παντως να ειναι καλυτερα.

 

Για να δουμε. Γενικα ομως με το dirty δεν ειναι κριτηριο για να δεις διαφορες διοτι ουσιαστικα πατας την παλια. Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα καθαριζα cache και dalvik cache

 

Πριν βαλω τις καινουριες ’η μετα? Ποια ειναι η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω νομιζω οτι πρεπει οταν βαζουμε νεα rom να το καθαριζουμε πρωτα.Ενα backup μονο το data(εφαρμογες)μονο και ολα ενταξει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έγινε πριν καν το μετά. Ξανά φορτώνουν οι εφαρμογές καθαρές Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, ωραια πραγματα μαθαινουμε, λοιπον το δοκιμασα οπως προτεινατε χωρις προβλημα. Εγινε dirty flash απο cloudyg3 2.1 σε cloudyg2 2.2 με dorimanx 9.9. Προς το παρον δεν βλεπω διαφορες. Ελπιζω στη μπαταρια παντως να ειναι καλυτερα.

 

Για να δουμε. Γενικα ομως με το dirty δεν ειναι κριτηριο για να δεις διαφορες διοτι ουσιαστικα πατας την παλια. Για να δουμε

Για πες μου λίγο, nfc και gps σου δουλεύουν?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε φλασάρει lolipop cm12 και aosp πείτε μου παρακαλώ αν δουλεύει ο proximity sensor κατά τη διάρκεια της κλήσης. Ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετώπιζα με τις kitkat cm11, aosp, όταν ήθελα να τερματίσω την κλήση, τις περισσότερες φορές δεν άναβε η οθόνη όταν απομάκρυνα το κινητό από το αυτί μου. Αναφέρετε και σε ποια rom το έχετε δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου λίγο, nfc και gps σου δουλεύουν?

 

Δειχνει να παιζει κανονικα και το gps και το nfc. την μονη διαφορα που ειδα ειναι στο antute γραφει 32500 τωρα ενω πριν ειχε 35000 κατι. wipe cache και κερνελ ποτε ειναι καλυτερα να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...