Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να φλασαρεισ τον ΚΚ bootloader bumped από τον dori. Αρκεί φυσικά να έχεις βάλει πριν τον bumped recovery.

Αλλά με bumped bootloader είναι απαραίτητο να έχεις bumped kernel. Οποιαδήποτε άλλη ρομ δεν θα παίξει αρα δεν μπορείς να αποφύγεις το downgrade έως ότου κάνουν όλοι bumped τις ρομ ή τους κερνελ τους.

 

Σωστος. Μηπως τελικα να ξανακοιταξω το S4 που ειναι unlocked o bootloader για να ξεμπερδευω. Θα χασω το FM Radio αλλα θα κερδισω SD και βλεπω να χει και καλυτερο support σε unofficial roms (χανοντας το knox βεβαια). Διαβαζω και για προβληματα με το σημα στο G2, κιτρινιαρισμενες οθονες, τριξηματα στο πισω μερος.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση...Εβγαλα κατα λάθος το ρολοι απο την οθονη κλειδωματος και κατεβασα εκ νεου το apk & odex.Τα εβαλα στον φακελο system\app αλλαξα τα permission οπως τα εχουν και οι αλλες εφαρμογες εκανα αρκετες επανεκκινησεις ,αλλα επιμενει να μην εμφανιζεται στην λίστα οταν παταω το + στην lockscreen.

Τι κανω λαθος ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα.Εγω ετσι το εχω.

 

Φίλε Πάνο μπορείς να μας πεις εσύ η κάποιος άλλος ποιές ρυθμίσεις έχεις κάνει στον Dori 9.4 με g3 cloudy Χωρίς KK boootloader?? Για βοηθείστε εμάς που έχουμε μείνει πίσω... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο μπορείς να μας πεις εσύ η κάποιος άλλος ποιές ρυθμίσεις έχεις κάνει στον Dori 9.4 με g3 cloudy Χωρίς KK boootloader?? Για βοηθείστε εμάς που έχουμε μείνει πίσω... :p

 

Πάντα ήταν vfm να τα έχεις όλα alucard. Αν δεν παίζεις παιχνίδια επίσης conservative στην GPU. Και ίσως άμα θες και λίγο downclock τις συχνότητες cpu. Ανεξάρτητα με το τι bootloader έχεις.

 

Εγώ είχα όμως τελευταία.

Cpu0,1,2,3 govs = intellim, alucard, conservative, conservative

sample rate = 60000

Cpu max freq 0,1,2,3 = 1.7, 1.7, 1.5 και 1.5.

Max off screen: 1.5

Hotplug = alucard

GPU max = 320

GPU gov = conservative

 

κανένα lag και battery friendly

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root το κινητο με την εφαρμογη stump πως περναω philz;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα που μου αλλαξαν πλακετα μπορω να επαναφερω το nandroid backup το οποιο το ειχα κανει οταν ειχα την προηγουμενη πλακετα?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root το κινητο με την εφαρμογη stump πως περναω philz;

"Τρεξε" το Autorec, θα σου περασει το recovery TWRP, μετα μεσα απ' αυτο θα φλασαρεις το zipακι του Philz touch.....

Link to comment
Share on other sites

"Τρεξε" το Autorec, θα σου περασει το recovery TWRP, μετα μεσα απ' αυτο θα φλασαρεις το zipακι του Philz touch.....

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου:D

Να υποθεσω full wipe πριν φλασαρω τον philz;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου:D

Να υποθεσω full wipe πριν φλασαρω τον philz;

 

Γιατί να κάνεις full wipe??? Recovery θα περάσεις όχι ρομ. Αν και εγώ θα σου πρότεινα να μην περάσεις philz αλλά twrp bumbed από blastagator.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνεις full wipe??? Recovery θα περάσεις όχι ρομ. Αν και εγώ θα σου πρότεινα να μην περάσεις philz αλλά twrp bumbed από blastagator.

 

Υπαρχει link;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει link;

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά .Την έβαλα πριν 10" Είναι η τελευταία ,βγήκε χθες .Προσοχή να διαλέξεις την έκδοση για το δικό σου κινητό,υποθέτω D802 ? http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-3-0.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά .Την έβαλα πριν 10" Είναι η τελευταία ,βγήκε χθες .Προσοχή να διαλέξεις την έκδοση για το δικό σου κινητό,υποθέτω D802 ? http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-3-0.php

 

Χρονια πολλα σε ολα τα παιδια του φορουμ , Ανεστη ευχαριστουμε για την αμεση ενημερωση αν και ο blastagator δεν εχει βγαλει ακομα Change Log για την 2.8.3 (τουλαχιστον την ωρα που κοιταξα εγω) μακραν η πιο ενημερωμενη custom recovery.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά .Την έβαλα πριν 10" Είναι η τελευταία ,βγήκε χθες .Προσοχή να διαλέξεις την έκδοση για το δικό σου κινητό,υποθέτω D802 ? http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-3-0.php

 

Καλημερα χρονια πολλα ευχαριστω ναι το d802 εχω

Link to comment
Share on other sites

cloudy g3 με τον δικό του κέρνελ , βγάλε και το ποσοστό της μπαταρίας και είσαι έτοιμος :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να βγάλω το ποσοστό της μπαταρίας;

Να μη φαινεται πανω δεξια για να μην εχεις το νου σου και να μην εχεις αγχος.

 

Δε συμφωνω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ήδη αλλά δε βρίσκω την επιλογή

 

Πάς στο theme tweaks, navigation bar. Αν έχεις g2 rom το προσθέσεις κανονικά. Σε g3 rom έχει μια επιλογή κάτω κάτω που λέει restore the menu button.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!! Συγγνωμη που θα ρωτησω γιατι ξερω οτι εχει ξαναειπωθει αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα...θελω να επαναφερω το κινητο σε εντελως εργοστασικη φαση χωρις root κ recovery.Μπορει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...