Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω στην nav bar να βαλω 4 πληκτρα. Back key - Home key - Menu key - Recents key

 

Είναι πολύ απλό, στο G3TwB πας Theme tweaks-> Navigation bar και κοιτάς κάτω κάτω να είναι τικαρισμενο το "Restore Menu button" & ξετικαρισμενο το "Hide Recent apps button"

Στη συνέχεια, στις ρυθμίσεις της συσκευής, στο συνδυασμό πλήκτρων επιλέγεις τα 4 κουμπιά που θες & είσαι έτοιμος.

Για του λόγου το αληθές:

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ απλό, στο G3TwB πας Theme tweaks-> Navigation bar και κοιτάς κάτω κάτω να είναι τικαρισμενο το "Restore Menu button" & ξετικαρισμενο το "Hide Recent apps button"

Στη συνέχεια, στις ρυθμίσεις της συσκευής, στο συνδυασμό πλήκτρων επιλέγεις τα 4 κουμπιά που θες & είσαι έτοιμος.

Για του λόγου το αληθές:

 

ωραιο αυτο με την μπαταρια που εχεις... widget ειναι?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Με το zooper το έφτιαξα & τα πέταξα όλα μέσα, ώρα, ξυπνητήρι, καιρό, μπαταρία, ημερομηνία & ταχύτητα δικτύου :D

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να το επαναφέρω με το LG flashtool σε μαμά κατάσταση και βγάζει συνέχεια error. και η οθόνη έχει κολλήσει στο firmware update. τι στο καλό παθαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μπορεί να είναι μια γρήγορη Rom η miui, με παραπέμπει σε Rom πενταετίας (στα δικά μου μάτια)....! Αυτό το capacitive touch screen δεν το χωνεύω.............με τίποτα, άσε που από 5,2 η οθόνη πάει στα 4,7. :wacko:

Σεβαστο το γουστο σου Μαριε(ή να πω Λάκη; :) ) αλλα τί εννοεις capascitive touch screen και οτι η οθονη απο 5,2 ιντσες παει στις 4,7 ιντες;

 

sory αλλά ήθελα να βγάλω προς τα έξω την άποψη μου, έστω κι αν είναι λάθος για πολλούς.:X

Να θυμισω οτι ειναι μια διαμορφωμενη αποψη 15λεπτων!

 

Δεν λεω οτι η MIUI ειναι η τελεια ROM ουτε εχω λογο να την υποστηριζω αλλα λεω αυτα που παρατηρω επειτα απο πολλες μερες συμβιωσης μαζι της.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mανθο επειδη το σκεφτομαι να την (ξανα)δοκιμασω την muiui αυτα τα λινκ καμερας που εδωσες τα binaries οκ, αλλα η xcam ειναι η 5.1.3. και εχω την εντυπωση οτι προοριζεται καθαρα και μονο για unrooted συσκευες και δεν εχει 4k και slowmotion. Θυμαμαι λαθος απο xda?

 

Και κατι ασχετο επισης αν θυμαμαι καλα τα binaries αυτα δεν ειναι τα ιδια με αυτα που εχει μεσα ηδη η cloudyg3...Ναι μεν xdabbeb και τα 2 αλλα δεν πρεπει να ειναι ιδια, αλλιως γιατι οταν το φλασαρουμε μεσω recovery δεν παιζει η μαμα cloudyg3 καμερα? αφου ειναι τα τελευταια υποτιθεται...

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είμαι ήδη:p γούστα είναι αυτά,δεν είναι μομφή για κανέναν miui χρησιμοποιεί ο Μάνθος που είναι ένα από τα παιδιά στο νήμα που σέβομαι απόλυτα για τις απόψεις του,αφου του αρέσει για μένα καλά κάνει:cool:σε άλλους δεν αρέσουν οι g3 port roms που αρέσουν σε μένα, τι να κάνουμε τα γούστα διαφέρουν:p

Σε είδα Μάριε στο νήμα με τις φωτογραφίες,κούκλος είσαι βρε:p

 

 

Τίποτα φίλε μου να είσαι καλά!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ Βαγγέλη για τα ωραία σο λόγια και εγω σε σεβομαι απόλυτα οπως και αλλα παιδια εδω μεσα!!!

Μαριε αληθεια μπορεις να μου πεις τι θες να πεις ρομ πενταετίας??και οτι γίνεται η οθόνη 4.7 ίντσες και αυτο δεν το κατάλαβα?

Η miui στα δικά μου μάτια μου θυμίζει αρκετα το λουκ του iphone !!!οπιτε όποιος ειχε iphone θα πει οτι κατι του θυμίζει η miui μονο που ειναι android και οχι iOS!!!

Η miui μου αρεσει αρκετα οπως μου αρεσει και port g3 απλα εγω δεν μένω σταθερά σε μια μονο ρομ μεχρι στιγμης πάνω απο μια εβδομάδα δεν εχω κατσει με μια ρομ:p

Και τέλος τ εχω τοσες φορες οτι ειναι γουστα αυτα !!!!!σε άλλον του αρέσει σε αλλον δεν τυ αρέσει!!!!;)

 

Μα το έγραψα Μανθο (δεν είναι ''μομφή'' για όποιων την περνάει...!) και επισεις, οτι με τα δικά μου μάτια, με πάει σε παλιά Rom, γιατί αυτό το capacitive touch screen δεν το χωνεύω.............με τίποτα, άσε που από 5,2 η οθόνη πάει στα 4,7 το capacitive touch screen παίρνει χώρο από την οθόνη.:ninja:

Αν δεν κάναμε τα πειράματα, δεν θα είχαμε άποψη.

 

***Βαγγέλη ευχάριστο για το ''κούκλος είσαι'' ένταξη....δεν το έκρυψα πότε ότι είμαι Ομορφόπαιδο:p

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστο το γουστο σου Μαριε(ή να πω Λάκη; :) ) αλλα τί εννοεις capascitive touch screen και οτι η οθονη απο 5,2 ιντσες παει στις 4,7 ιντες;

 

 

Να θυμισω οτι ειναι μια διαμορφωμενη αποψη 15λεπτων!

 

Δεν λεω οτι η MIUI ειναι η τελεια ROM ουτε εχω λογο να την υποστηριζω αλλα λεω αυτα που παρατηρω επειτα απο πολλες μερες συμβιωσης μαζι της.

 

Βρε....την γνώμη μου έγραψα για την ROM δεν πρόσβαλα κανέναν....! Και δεν έγραψα οτι είναι αργή η έχει προβλήματα, εμένα δεν μου άρεσε το ui, γιαυτό την πέταξα σε 15 λεπτά...!;)

 

Πιστεύεις στων έρωτα με την πρώτη ματιά...!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε....την γνώμη μου έγραψα για την ROM δεν πρόσβαλα κανέναν....! Και δεν έγραψα οτι είναι αργή η έχει προβλήματα, εμένα δεν μου άρεσε το ui, γιαυτό την πέταξα σε 15 λεπτά...!;)

 

Πιστεύεις στων έρωτα με την πρώτη ματιά...!!!:lol:

Μη νιωθεις μονος.Εγω δεν την φλασαρα ποτε στο g2,την ειχα δει σε κινητο φιλου.

Κι εμενα δεν μ'αρεσει και το ui που iphonιζει απλα σιχαμερο :p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Φανατικός οπαδός των Nexus, του modding και κυρίως του pure android ψάχνω για νέα συσκευή λόγω ατυχήματος με το Ν4. Πριν κάποιους μήνες είχα προτείνει στην κοπέλα μου που δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τα παραπάνω αλλά ήθελε απλά ένα γρήγορο και όμορφο τηλέφωνο, το G2 και η πρόταση αυτή με έχει δικαιώσει. Ταχύτατη συσκευή, απίστευτη οθόνη, εντυπωσιακή αυτονομία. Και ειδικά για 260 ευρώ που κοστίζει πλέον δε χωράει αμφιβολία. Το μόνο που δεν γνωρίζω και θέλω να μάθω πριν προβώ στην αγορά της είναι το modding της. Υπάρχουν custom rom που να πλησιάζουν την pure android εμπειρία; Βλέπω τα stock g2 με όλον αυτό το συφερτό εφαρμογών γενικά την αισθητική LG και δεν πιστεύω ότι θα μπορούσα να αντέξω να βλέπω το τηλέφωνο σε αυτή την κατάσταση για πολλές... ώρες μετά την αγορά του.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

New SuperSU v2.23 beta

http://download.chainfire.eu/624/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.23.zip

Σε δουλεια να βρισκομαστε.....

 

και με τον προηγούμενο beta πάλι sod έχω με dori 8.9, δεν με θέλει με τίποτα, μάλλον δεν θέλει και την sotmax και λέω να αλλάξω:)

 

mclisme

[Καλημέρα παιδιά,

 

Φανατικός οπαδός των Nexus, του modding και κυρίως του pure android ψάχνω για νέα συσκευή λόγω ατυχήματος με το Ν4. Πριν κάποιους μήνες είχα προτείνει στην κοπέλα μου που δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τα παραπάνω αλλά ήθελε απλά ένα γρήγορο και όμορφο τηλέφωνο, το G2 και η πρόταση αυτή με έχει δικαιώσει. Ταχύτατη συσκευή, απίστευτη οθόνη, εντυπωσιακή αυτονομία. Και ειδικά για 260 ευρώ που κοστίζει πλέον δε χωράει αμφιβολία. Το μόνο που δεν γνωρίζω και θέλω να μάθω πριν προβώ στην αγορά της είναι το modding της. Υπάρχουν custom rom που να πλησιάζουν την pure android εμπειρία; Βλέπω τα stock g2 με όλον αυτό το συφερτό εφαρμογών γενικά την αισθητική LG και δεν πιστεύω ότι θα μπορούσα να αντέξω να βλέπω το τηλέφωνο σε αυτή την κατάσταση για πολλές... ώρες μετά την αγορά του.]

 

οι καλύτερες rom για το g2 που έχουν βγει είναι με stock περιβάλλον, για pure android υπάρχει η cyanogenmod, η mahdi, η liquid και 2-3 ακόμα που σκίζουν από παραμετροποίηση αλλά δεν έχουν καλή κάμερα γενικώς. Κ εγώ του pure είμαι αλλά κάθε φορά που έκανα μετάβαση σε κάποια από αυτές είχα κάποια προβλήματα που με αποθάρρυναν να συνεχίσω. Περιμένω μια καλή customia σε lolipop για να ξαναμεταβώ

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό, στο G3TwB πας Theme tweaks-> Navigation bar και κοιτάς κάτω κάτω να είναι τικαρισμενο το "Restore Menu button" & ξετικαρισμενο το "Hide Recent apps button"

Στη συνέχεια, στις ρυθμίσεις της συσκευής, στο συνδυασμό πλήκτρων επιλέγεις τα 4 κουμπιά που θες & είσαι έτοιμος.

Για του λόγου το αληθές:

 

ασχετο αλλα που μπορω να βρω το φοντο που εχεις ; :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ περαστηκε η lollipop στο nexus 7 ταμπλετακι που εχω ota.

Πλακα εχει, βασισμενη σε art, καλη φαινεται με πιο λιτη εμφανιση αλλα διαφορετικη. Αντε να δουμε στο g2, περιμενω πως και πως...!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα που μπορω να βρω το φοντο που εχεις ; :D

 

Από την εφαρμογή του Zedge το έχω κατεβάσει αλλά το βρήκα και στο site αν δεν έχεις την εφαρμογή κατέβασε το από εδώ :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Το μόνο που δεν γνωρίζω και θέλω να μάθω πριν προβώ στην αγορά της είναι το modding της. Υπάρχουν custom rom που να πλησιάζουν την pure android εμπειρία; Βλέπω τα stock g2 με όλον αυτό το συφερτό εφαρμογών γενικά την αισθητική LG και δεν πιστεύω ότι θα μπορούσα να αντέξω να βλέπω το τηλέφωνο σε αυτή την κατάσταση για πολλές... ώρες μετά την αγορά του.

 

Χτύπα το, και όρεξη να έχεις για διάβασμα, άλλωστε όπως έχει καταλάβει, το ''νήμα'' του G2 είναι πολύ ζωντανό, και θα έχεις πολλές βοήθειες απο παιδιά που έχουν δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

 

Και από ότι κατάλαβα είσαι μεγάλο πειραχτήρι συσκευών....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα λινκ για θεματα για cloudy 2.1?

 

Εδώ έχει κάποια θέματα, τσέκαρε τα.

Εδώ θα βρεις 2 πιο καινούρια θέματα και γενικά εδώ θα βρεις θέματα, wallpapers & mods που αφορούν την εμφάνιση του G2.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ περαστηκε η lollipop στο nexus 7 ταμπλετακι που εχω ota.

Πλακα εχει, βασισμενη σε art, καλη φαινεται με πιο λιτη εμφανιση αλλα διαφορετικη. Αντε να δουμε στο g2, περιμενω πως και πως...!

 

Έλα φιλαράκι πάρε μια γεύση από lollipop ;)

 

 

http://s7.postimg.org/gauiymr5n/Picture0001.png

uploading pictures

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Mανθο επειδη το σκεφτομαι να την (ξανα)δοκιμασω την muiui αυτα τα λινκ καμερας που εδωσες τα binaries οκ, αλλα η xcam ειναι η 5.1.3. και εχω την εντυπωση οτι προοριζεται καθαρα και μονο για unrooted συσκευες και δεν εχει 4k και slowmotion. Θυμαμαι λαθος απο xda?

 

Και κατι ασχετο επισης αν θυμαμαι καλα τα binaries αυτα δεν ειναι τα ιδια με αυτα που εχει μεσα ηδη η cloudyg3...Ναι μεν xdabbeb και τα 2 αλλα δεν πρεπει να ειναι ιδια, αλλιως γιατι οταν το φλασαρουμε μεσω recovery δεν παιζει η μαμα cloudyg3 καμερα? αφου ειναι τα τελευταια υποτιθεται...

 

Γιωργο η miui ειναι βασισμένη σε στοκ based rom οποτε περνας binaries που προορίζονται για στοκ roms!!!!

και οπου χρειαστείς βοήθεια εδω ειμασται!!!(εγω και ο tupac δηλαδη:p)

και δεν οχι μονο για unrooted τηλεφωνα αλλα μονο για στοκ based roms εγω το δουλευω κανονικα και εχει και slow motion:D

ασχετο αλλα ο xdabbeb εβγαλε καινουργια καμερα 5.2.3!!!αλλα ρε Γιωργο εσυ ο ΜΑΣΤΕΡ της καμερας πως και δεν το ειδες ακομα!!!!:p:lol:

 

Μαριε σου το λεω ξανα δεν μπορώ να καταλαβω τί εννοεις capascitive touch screen και οτι η οθονη απο 5,2 ιντσες παει στις 4,7 ιντες;

καταλαβαζινω οτι εσενα δεν σου αρεσει και την σιχαίνεσαι (που μαλλον σιχαίνεσαι και το iphone!!!!) αλλα αυτα δεν μπορω να τα καταλαβω !!!

παντως Μαριε η αληθεια μας τυφλωσες ολους με την ομορφια σου!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Cloudy Flex & Cloudy Stock Εχουν τα binaries/drivers για την καμερα ? η πρεπε ινα τα περασω ? θα δοκιμασω και τις 2 τις επομενες μερες να δω πως θα παει η μπαταρια γιατι η Cloudy G3 δε με ικανοποιησε καθολου
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο η miui ειναι βασισμένη σε στοκ based rom οποτε περνας binaries που προορίζονται για στοκ roms!!!!

και οπου χρειαστείς βοήθεια εδω ειμασται!!!(εγω και ο tupac δηλαδη:p)

και δεν οχι μονο για unrooted τηλεφωνα αλλα μονο για στοκ based roms εγω το δουλευω κανονικα και εχει και slow motion:D

ασχετο αλλα ο xdabbeb εβγαλε καινουργια καμερα 5.2.3!!!αλλα ρε Γιωργο εσυ ο ΜΑΣΤΕΡ της καμερας πως και δεν το ειδες ακομα!!!!:p:lol:

 

Μαριε σου το λεω ξανα δεν μπορώ να καταλαβω τί εννοεις capascitive touch screen και οτι η οθονη απο 5,2 ιντσες παει στις 4,7 ιντες;

καταλαβαζινω οτι εσενα δεν σου αρεσει και την σιχαίνεσαι (που μαλλον σιχαίνεσαι και το iphone!!!!) αλλα αυτα δεν μπορω να τα καταλαβω !!!

παντως Μαριε η αληθεια μας τυφλωσες ολους με την ομορφια σου!!!!!:p

H αληθεια ειναι οτι την ειχε παρει το ματι μου αλλα δεν ειχα δωσει σημασια...Ντροπη μου!!! :X

Τωρα την κατεβαζω να δω τι κανει. Οποτε αν βαλω την miui θα φλασαρω αυτα τα binaries? xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2.zip και επειτα ριχνω και την 5.2.3 apk?

Αν καταλαβα καλα, δωσε μου και ενα λινκ για την miui να της ριξω μια δοκιμη... :D

Αυτο που εννοει ο Μαριος κατα πασα πιθανοτητα ειναι οτι τρωει πολυ χωρο το λειτουργικο στην οθονη προφανως με καποια μπαρα η navigation κουμπια. Ο ορος capacitive και resistive αφορα τεχνολογια οθονων touchscreen οποτε μαλλον θα εχει μπερδευτει.

Διορθωσε με Μαριε αν καταλαβα λαθος. :)

Link to comment
Share on other sites

Έλα φιλαράκι πάρε μια γεύση από lollipop ;)

 

 

Την δοκίμασα αυτή:cool:

 

Ωραία και γρήγορη αλλά έχει πολλά bug.

 

Eίναι νωρίς ακόμα για τέτοια στο G2;)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόβλημα στο συγχρονισμό με το Google Account? φλάσαρα καινούργια ρομ και γράφει προέκυψε πρόβλημα επικοινωνίας με τους διακομιστές της Google.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...