Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι κανονας οι ρυθμισεις το Βαγγελη.Τις προτεινει γιατι του αρεσουν εκεινου και τις μοιραζεται μαζι μας.

Καποιος αλλος μπορει να εχει να προτεινει αλλες ρυθμισεις.

Επισης αυτος ο dori καθε μερα update βγαζει.Ουτε να προλαβεις να τεσταρεις την μια και ξαναφλασαρεις την επομενη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως περνάμε τις ρυθμίσεις του φίλου βαγγέλη ? Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιούμε ?

Έβαλα και εγώ την 8.4 dori

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κανονας οι ρυθμισεις το Βαγγελη.Τις προτεινει γιατι του αρεσουν εκεινου και τις μοιραζεται μαζι μας.

Καποιος αλλος μπορει να εχει να προτεινει αλλες ρυθμισεις.

Επισης αυτος ο dori καθε μερα update βγαζει.Ουτε να προλαβεις να τεσταρεις την μια και ξαναφλασαρεις την επομενη.

 

Σωστο και αυτο που λες, σαφως δεν ειναι κανονας, απλα να ειχαμε εστω ενα guide γιατι μαμα ο kernel ετσι οπως ερχεται χωρις ρυθμισεις δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Σαν stock βρηκα καλυτερο τον kernel που εχει πανω ο cloudy.

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε τις ρυθμίσεις του φίλου βαγγέλη ? Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιούμε ?

Έβαλα και εγώ την 8.4 dori

Μαζι με τον kernel σου εγκατασταθηκε και μια εφαρμογη με ονομα STweaks, αυτη η εφαρμογη ειναι οι ρυθμισεις του kernel, μπαινεις εκει και αλλαζεις αυτα που εγραψε ο Βαγγελης, αν θελεις βεβαια να δοκιμασεις! Αλλιως τα αφηνεις ως εχουν...... αν θελεις μπορεις ευκολα να ανεβασεις την ενταση του ηχειου στο "sound control"

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κανονας οι ρυθμισεις το Βαγγελη.Τις προτεινει γιατι του αρεσουν εκεινου και τις μοιραζεται μαζι μας.

Καποιος αλλος μπορει να εχει να προτεινει αλλες ρυθμισεις.

Επισης αυτος ο dori καθε μερα update βγαζει.Ουτε να προλαβεις να τεσταρεις την μια και ξαναφλασαρεις την επομενη.

 

 

Αν προσέξεις την Dorimanx-V8.3 την κατέβασε και έχει την Kernel-Dorimanx-V8.4 προφανώς κάτι δεν του άρεσε...;)

 

http://s6.postimg.org/sgjeoj5wx/Picture0001.png

hosting images

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μια σελίδα παραπίσω είναι...!!! μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια...ψάξτε και λίγο, όλα στο χέρι τα θέλετε..!!!:mad:

 

Vag settings;););)

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Hot plug+alucard

Touch boost+1574400

Max screen off cpu frequency+1267200

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν περασω κερνελ σβηνω παντα τα προγραμματα τυπου synapse και stweaks και οτιδηποτε σχετιζεται με πειραγμα κερνελ κανω και τα wipe dalvik και cache αλλα οι ρυθμισεις ηταν ετοιμες

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικό δειγμα αλλα σε 5 ωρες με 8.4 και ειμαι 50/ sleep και 50% awake.γυρισα ηδη στην 8.3 που δεν επεφτε η μπαταρια με τίποτα και ειχε ελαχιστη διαρκεια awake.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικό δειγμα αλλα σε 5 ωρες με 8.4 και ειμαι 50/ sleep και 50% awake.γυρισα ηδη στην 8.3 που δεν επεφτε η μπαταρια με τίποτα και ειχε ελαχιστη διαρκεια awake.

 

δεν ανεβαζεις καπου την 8.3 να την παρουμε και εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν αντεξα περασα και εγω τον dori 8.4 (ελπιζω να ειναι καλυτερος απο τον 8.3) με ρυθμισεις του βαγγελη, απο bruce kernel 0.41 προερχομενος.Και εμενα οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες και σε θεμα ταχυτητας νομιζω ειναι λιγο ποιο γρηγορη αυτο το τσεκαρω με το internet .Για μπαταρια μετα απο καμια εβδομαδα θα δουμε τι ψαρια ποιανει .... :p Ηθελα να ρωτησω τα εξης...

 

1) Με το Synapse βλεπουμε πως λειτουεγουν οι πυρηνες κλπ σε αυτο κανουμε τιποτα καποιες αλλαγες η οχι ?? Αν το διαγραψουμε πειραζει κατι στο κερνελ η οχι ??

 

2) Στο STweaks τι βαζουμε στο Touch boost+1574400 ( καποιοι το εχουν και 1497600 ποιο ειναι καλυτερο?)

και στο cpu governor 50000 rate η 60000 rate ειναι το σωστο και ποια η διαφορα ??

 

Πρεπει να αλλαξουμε κατι αλλο στο υπολοιπο μενου οπως π.χ οπως ρωτησε ενας φιλος στο forum αν στο i/o scheduler δεν τα βαζουμε fiops; Αλλαζουμε κατι στο i/o η στο memory η καπου αλλου στα αλλα παραθυρα κατι ?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ανεβαζεις καπου την 8.3 να την παρουμε και εμεις?

https://www.dropbox.com/s/znz5j4qpwbphz62/Kernel-Dorimanx-V8.3-KK-%5B04-11%5D-%5B13-10%5D-LG-D802-PWR-CORE.zip?dl=0

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικό δειγμα αλλα σε 5 ωρες με 8.4 και ειμαι 50/ sleep και 50% awake.γυρισα ηδη στην 8.3 που δεν επεφτε η μπαταρια με τίποτα και ειχε ελαχιστη διαρκεια awake.

 

δεν ανεβαζεις καπου την 8.3 να την παρουμε και εμεις?

 

 

Καταρχήν δεν μπορείς σε 5 ώρες να καταλάβεις πως συμπεριφέρεται ο Kernel. Θέλει τουλάχιστον 2-3 μέρες για να στρώσει και να συνεργαστεί με την Rom.

 

ΕΔΩ Ο Kernel-Dorimanx-V8.3

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια, κατεβασα και την 8.3 να την εχω, ξεκινω και εγω την διαδικασια φλασαρισματος ρομ και τα σχετικα
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν μπορείς σε 5 ώρες να καταλάβεις πως συμπεριφέρεται ο Kernel. Θέλει τουλάχιστον 2-3 μέρες για να στρώσει και να συνεργαστεί με την Rom.

 

ΕΔΩ Ο Kernel-Dorimanx-V8.3

 

Γιαυτο και το εγραψα αλλα καποια πραγματα φαινονται αμεσως.με τον 8.3 δεν κουνιοταν η σταθμη της μπαταριας.τελος παντπαντων σε 2-3 μερες θα εχουμε και εντυπωσεις για τον 8.4.αν και θα μας προλαβρι ο cloudy και θα εχει βγαλει 8.5,8.6 ...χαχαχα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και το εγραψα αλλα καποια πραγματα φαινονται αμεσως.με τον 8.3 δεν κουνιοταν η σταθμη της μπαταριας.τελος παντπαντων σε 2-3 μερες θα εχουμε και εντυπωσεις για τον 8.4.αν και θα μας προλαβρι ο cloudy και θα εχει βγαλει 8.5,8.6 ...χαχαχα

 

Όπως θέλει, ότι θέλει κάνει ο κάθε ένας.....!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα και εγω και τωρα δε μπορω να κανω root , λετε να μη γινετε? μου γραφει " this phone isn't currently supported"
Link to comment
Share on other sites

 

Μια σελίδα παραπίσω είναι...!!! μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια...ψάξτε και λίγο, όλα στο χέρι τα θέλετε..!!!:mad:

 

 

Υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι? Ειπα οτι τα θελω ολα στο χερι? Το ανεφερα για ευκολια οχι δικη μου αλλα γενικοτερα.Αν θελω κατι το προσπαθω μονος μου χωρις να πρηζω τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να υπάρχει και ένας Οδηγος για εμάς που δεν έχουνε ιδέα βήμα βήμα Πώς ξεκινάμε
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και το εγραψα αλλα καποια πραγματα φαινονται αμεσως.με τον 8.3 δεν κουνιοταν η σταθμη της μπαταριας.τελος παντπαντων σε 2-3 μερες θα εχουμε και εντυπωσεις για τον 8.4.αν και θα μας προλαβρι ο cloudy και θα εχει βγαλει 8.5,8.6 ...χαχαχα

Φίλε μου έβγαλε την 8.3 και έδωσε update σε 8.4 γιατί υπήρχε θέμα με το deep sleep μετα από κάποιες ώρες μη ενεργής οθόνης σε πολλους χρήστες δεν αναβε το τηλέφωνο,είχαν πιο απλά μαύρη οθόνη μου έτυχε και εμένα.Τι να κάνει ο άνθρωπος να μην διορθώσει τα προβλήματα που του αναφέρουν οι χρήστες ή μήπως να μην βγάζει συχνά update και να εξαφανιστεί όπως ο bruce για να μείνουμε με kernel του 1821:mad:Εγώ πρότεινα έναν kernel με κάποιες ρυθμίσεις που μου άρεσαν εμένα όποιος θέλει ακολουθεί,εγώ θα λέω πάντα την γνώμη μου και θα βοηθάω όποια παιδιά δεν έχουν και πολλές γνώσεις:)(Όχι ότι εγώ είμαι και τέρας γνώσεων δηλαδή):D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια please!!

Παντε λιγο στην 412 σελιδα και απαντηστε στο post που εκανα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια please!!

Παντε λιγο στην 412 σελιδα και απαντηστε στο post που εκανα.

Βαλε την απο το PC μεσω LG PC SUITE.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι root δεν μπορει να το κανει απο pc suite. Κανει επανεκκινηση και μπαινει κανονικα στην αρχικη οθονη και μετα λεει ,ενω ειναι ηδη στο 9% απο πριν την επανεκκινηση , δεν κατεστει δυνατη ( το pc suite )
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έβγαλε την 8.3 και έδωσε update σε 8.4 γιατί υπήρχε θέμα με το deep sleep μετα από κάποιες ώρες μη ενεργής οθόνης σε πολλους χρήστες δεν αναβε το τηλέφωνο,είχαν πιο απλά μαύρη οθόνη μου έτυχε και εμένα.Τι να κάνει ο άνθρωπος να μην διορθώσει τα προβλήματα που του αναφέρουν οι χρήστες ή μήπως να μην βγάζει συχνά update και να εξαφανιστεί όπως ο bruce για να μείνουμε με kernel του 1821:mad:Εγώ πρότεινα έναν kernel με κάποιες ρυθμίσεις που μου άρεσαν εμένα όποιος θέλει ακολουθεί,εγώ θα λέω πάντα την γνώμη μου και θα βοηθάω όποια παιδιά δεν έχουν και πολλές γνώσεις:)(Όχι ότι εγώ είμαι και τέρας γνώσεων δηλαδή):D

Βαγγέλη δεν κατηγορησα ουτε τον dori(θα ημουν αχαριστος) ουτε εσενα για κατι! ισα ισα σε ευχαριστω για τις γνωσεις σου αφου και εμενα με εχεις βοηθησει καποιες φορές,απλα ειπα τις εντυπωσεις μου για την 8.4.εγω πιστευω οτι σε καθε τηλ καθεται διαφορετικά καθε kernel και και καθε rom.

Γιαυτο υπαρχει αλλωστε το forum για να ανταλλασουμε σχολια εντυπωσεις και γνωσεις!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν κατηγορησα ουτε τον dori(θα ημουν αχαριστος) ουτε εσενα για κατι! ισα ισα σε ευχαριστω για τις γνωσεις σου αφου και εμενα με εχεις βοηθησει καποιες φορές,απλα ειπα τις εντυπωσεις μου για την 8.4.εγω πιστευω οτι σε καθε τηλ καθεται διαφορετικά καθε kernel και και καθε rom.

Γιαυτο υπαρχει αλλωστε το forum για να ανταλλασουμε σχολια εντυπωσεις και γνωσεις!!

Φίλε δεν είναι για σένα αυτά που έγραψα απλώς απάντησα στην αρχή για τον 8.3 και 8.4 και το ποσταρα σε εσένα που έγραψες οτι ο 8.3 είναι ανώτερος,γενικά έχω εντυπωσιαστεί με τον άνθρωπο πρώτα dori ο οποίος απαντάει στο xda σχεδόν σε όλα τα post και τον έχω δει να απαντάει ακόμα και στις 5 τα ξημερώματα,τι άλλο να ζητήσεις από τον developer του τηλεφώνου σου;ο άνθρωπος έβγαλε 14 beta kernels και ήταν σε συνεχή επικοινωνία με τους testers για τυχον προβλήματα για να βγάλει σωστό kernel για όλες τις rom και όλα τα γούστα,είναι ο μόνος που έβγαλε kernel που να είναι συμβατός με mui rom,είναι τεράστιος dev για μένα γνώμη μου φυσικά:o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...