Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τέτοιο κινητό πάντα θα χεις καλή αυτονομία σε σχέση με άλλες συσκευές σε ότι ρομ και να παίζεις. Απλά σε αυτή που σου είπα λείπουν πολλά βασικά όπως quickremote κ ράδιο. Αλλά δοκίμασε τη αξίζει..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η πιο γρήγορη που έχω βάλει ποτέ είναι αυτή που έβαλα σήμερα,η lighting v2! Απίστευτα γρήγορη αλλά λείπουν πολλά πράγματα κ ιδιαίτερα το ράδιο που με ενδιαφέρει. Για μένα ότι πιο γρήγορο έχει υπάρξει σε ρομ ακόμα κ σε aosp

Αν εβαζα σήμερα ρομ, αυτη θα εβαζα.. Λογικο το βρισκω να είναι γρηγοροτερη γιατι εχει σβησει πολυ πράγμα ο τύπος.. Επισης αυτά που βλεπω οτι εχει κάνει μαλλον καλα ειναι ολα..

Πρωτα ήθελα την cloudyflex και γιατι ειχε την επιλογη να τρεχεις οποιες εφαρμογες θες σε full screen, αλλα πλεον δε χρειάζεται γιατι το κανει καλα το app settings στην τελευταία εκδοση σε ολες τις ρομ.

Επισης σε μπαταρία καλυτερα πρεπει να παει αφου ειναι light και εχει σβήσει διεργασίες που τρεχουν απο κατω.

Δεν την εχω βαλει ομως.. Μαλλον θα ειναι η επομενη επιλογή μου οταν αλλαξω ρομ, αν δεν εχει βγει κατι καλυτερο τοτε..

Quick remote και ράδιο (και εγω τα θελω) πιστευω αν τα επαναφέρεις με titanium θα τρεξουν. Ή έστω καπου θα τα βρω. Αφου η επισημη κιτκατ της lg είναι αρα τα παιρνει..

Edit. Οντως έχει zip με οτι εφαρμογες λειπουν για να προσθέσεις οτι θες.. Αρα δεν υπαρχει προβλημα..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51548905&postcount=4

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αν εβαζα σήμερα ρομ, αυτη θα εβαζα.. Λογικο το βρισκω να είναι γρηγοροτερη γιατι εχει σβησει πολυ πράγμα ο τύπος.. Επισης αυτά που βλεπω οτι εχει κάνει μαλλον καλα ειναι ολα..

Πρωτα ήθελα την cloudyflex και γιατι ειχε την επιλογη να τρεχεις οποιες εφαρμογες θες σε full screen, αλλα πλεον δε χρειάζεται γιατι το κανει καλα το app settings στην τελευταία εκδοση σε ολες τις ρομ.

Επισης σε μπαταρία καλυτερα πρεπει να παει αφου ειναι light και εχει σβήσει διεργασίες που τρεχουν απο κατω.

Δεν την εχω βαλει ομως.. Μαλλον θα ειναι η επομενη επιλογή μου οταν αλλαξω ρομ, αν δεν εχει βγει κατι καλυτερο τοτε..

 

Φίλε το να λείπει το ράδιο είναι fail Γι'αυτό την πέταξα. Δηλαδή ελαφρυνε με το ράδιο;τεσπα Είναι μεγάλη βλακεία το να έχεις τον δέκτη και να μην παίζει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν χρειάζεται....το βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52026962&highlight=battery+color#post52026962 δυστυχώς είναι αυτό,αλλά προτιμώ να έχω το tinted

 

Επειδή έχω το ίδιο θέμα κ γω για πες μου φιλέ μου πως λυνετε αν λυνετε το θέμα αυτό??

Χριστός ανέστη ..χρόνια πολλά σε ολους με υγεια..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το να λείπει το ράδιο είναι fail Γι'αυτό την πέταξα. Δηλαδή ελαφρυνε με το ράδιο;τεσπα Είναι μεγάλη βλακεία το να έχεις τον δέκτη και να μην παίζει.

Δεν την εχω βαλει για να μιλαω σιγουρα, αλλα οπως εγραψα και παραπανω (εκανα edit και δεν το ειδες) εχει zip για να επαναφέρεις οτι θες. Εκτός και αν υπαρχει καποιο θεμα.

Τωρα ειδα και που ρωταγες εκει για ραδιο.. :lol:

Την κατεβαζω και εγω. Οταν την βαλω θα σου πω σιγουρα αν μπαίνει και πως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχω το ίδιο θέμα κ γω για πες μου φιλέ μου πως λυνετε αν λυνετε το θέμα αυτό??

Χριστός ανέστη ..χρόνια πολλά σε ολους με υγεια..!!

Δε λύνεται για την ωρα.. Εχει δικιο ο φιλος. Ειναι προβλημα του tinted statusbar..

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω βαλει για να μιλαω σιγουρα, αλλα οπως εγραψα και παραπανω (εκανα edit και δεν το ειδες) εχει zip για να επαναφέρεις οτι θες. Εκτός και αν υπαρχει καποιο θεμα.

Τωρα ειδα και που ρωταγες εκει για ραδιο.. :lol:

Την κατεβαζω και εγω. Οταν την βαλω θα σου πω σιγουρα αν μπαίνει και πως.

 

Βασικά δοκίμασα με ζιπάκι ενός φίλου για το ραδιο και δεν έπαιζε με τπτ.. έχει αφαιρέσει πολύ πράμα...αλλά το ζιπ το δικό του με τα removed apps Δεν το χει το quickremote. Φλασαρε τη και πες εντυπώσεις!Α ξέχασα,ράδιο παίζει μόνο με spirit2 Αλλά αν έχεις WiFi ανοιχτό στο κλείνει

Edit βέβαια αυτό που λες με επαναφορά από titanium Δεν το σκέφτηκα. Κάντο εσύ μιας κ θα την βάλεις κ πεσμου

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δε λύνεται για την ωρα.. Εχει δικιο ο φιλος. Ειναι προβλημα του tinted statusbar..μήπως αλλάζει χρωμα το εικονίδιο του bluetooth??

Γιατί δεν το βρίσκω απο που....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις με CloudyStock 2.0 ΦΟΒΕΡΕΣ!

 

1) ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ

 

2) Μπαταρια ? ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.. πως το συμπερανα ? κοιμηθηκα με 99% και ξυπνησαμε 98... Εχασα 1 λεπτο... Αναμονη 11 ωρες, οθονη 55 λεπτα... μου θυμιζει πολυ μπαταρία Jelly Bean....

 

Με 4.2.2 αν το αφηνα ολο το βραδυ με κατω απο 100% εχανα 3-4%

 

με την 4.4.2 εχασα μονο 1%

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις με CloudyStock 2.0 ΦΟΒΕΡΕΣ!

 

1) ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ

 

2) Μπαταρια ? ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.. πως το συμπερανα ? κοιμηθηκα με 99% και ξυπνησαμε 98... Εχασα 1 λεπτο... Αναμονη 11 ωρες, οθονη 55 λεπτα... μου θυμιζει πολυ μπαταρία Jelly Bean...

 

Όντως πολύ καλή. Μοναδικό μειονέκτημα, αλλά σοβαρό για αυτούς που ακούν ραδιόφωνο, ότι όταν έχεις εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις με CloudyStock 2.0 ΦΟΒΕΡΕΣ!

 

1) ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ

 

2) Μπαταρια ? ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.. πως το συμπερανα ? κοιμηθηκα με 99% και ξυπνησαμε 98... Εχασα 1 λεπτο... Αναμονη 11 ωρες, οθονη 55 λεπτα... μου θυμιζει πολυ μπαταρία Jelly Bean....

 

Με 4.2.2 αν το αφηνα ολο το βραδυ με κατω απο 100% εχανα 3-4%

 

με την 4.4.2 εχασα μονο 1%

 

Έχεις μια ώρα οθόνη από 100 σε 98%;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια ώρα οθόνη από 100 σε 98%;

 

Ναι... 38 λεπτα ειχα & ακομα ημουν 100%

 

99% πηγα με 42 λεπτα νομιζω...

 

Εχει πολυ καλη μπαταρια η CloudyStock 2.0 Απ'οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις με CloudyStock 2.0 ΦΟΒΕΡΕΣ!

 

1) ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ

 

2) Μπαταρια ? ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.. πως το συμπερανα ? κοιμηθηκα με 99% και ξυπνησαμε 98... Εχασα 1 λεπτο... Αναμονη 11 ωρες, οθονη 55 λεπτα... μου θυμιζει πολυ μπαταρία Jelly Bean....

 

Με 4.2.2 αν το αφηνα ολο το βραδυ με κατω απο 100% εχανα 3-4%

 

με την 4.4.2 εχασα μονο 1%

 

Δοκίμασε να την δουλέψεις και στο Art και εκεί είναι που θα πάθεις την πλάκα σου!!!

Ότι πατήσεις ανοίγει ακαριαία...

Υπόψιν, το Art δεν είναι συμβατό με το Xposed...πρέπει να το απεγκαταστήσεις (αν το έχεις) αλλά θα δεις άλλο τηλέφωνο...:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την δουλέψεις και στο Art και εκεί είναι που θα πάθεις την πλάκα σου!!!

Ότι πατήσεις ανοίγει ακαριαία...

Υπόψιν, το Art δεν είναι συμβατό με το Xposed...πρέπει να το απεγκαταστήσεις (αν το έχεις) αλλά θα δεις άλλο τηλέφωνο...:)

 

Xposed = Σωτηρία για εμενα οπτοε το αφηνω οπως εχει :P

 

Εχω πανω απο 10 modules 8α μου κοψει τα χερια αν το αφαιρεσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως πολύ καλή. Μοναδικό μειονέκτημα, αλλά σοβαρό για αυτούς που ακούν ραδιόφωνο, ότι όταν έχεις εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει.

 

Επίσης μιλαω στο τηλεφωνο και οι ειδοποιησεις οπως WhatsApp κανουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΟΝΗΣΗ... Ενω σε κανονικη βαση ΔΕΝ κανουν... θα δουμε ομως

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις μια ώρα οθόνη από 100 σε 98%;

 

96% επιασα ακριβως 1 ωρα και 1 λεπτο οθονη....

Link to comment
Share on other sites

96% επιασα ακριβως 1 ωρα και 1 λεπτο οθονη....

 

Τονυ θα μας τρελανεις εσυ ρε.. :lol:

Τι φωτεινοτητα ειχες? Ειχες σβησει πραγματα, τι χρηση εκανες αυτη τη μια ωρα? Αν ηταν ιντερνετ με ποιον browser?

Επειδη συγκρινω καποια πράγματα σε ρωταω.

 

Για την lightening rom που συζηταγαμε διαβασα οτι σταματάει την ρομ μετα τις διαμαρτυρίες του cloudyfa, μιας και πανω σε αυτη στηρίζεται.. Πολυ κριμα..

Link to comment
Share on other sites

Τονυ θα μας τρελανεις εσυ ρε.. :lol:

Τι φωτεινοτητα ειχες? Ειχες σβησει πραγματα, τι χρηση εκανες αυτη τη μια ωρα? Αν ηταν ιντερνετ με ποιον browser?

Επειδη συγκρινω καποια πράγματα σε ρωταω.

 

Για την lightening rom που συζηταγαμε διαβασα οτι σταματάει την ρομ μετα τις διαμαρτυρίες του cloudyfa, μιας και πανω σε αυτη στηρίζεται.. Πολυ κριμα..

 

Φωτεινότητα αυτόματη... Γύρω στο 30 πρέπει να ήταν επειδή είμαι σπίτι ακόμα... Ίντερνετ κάμποσο με Next browser, πολύ καλός και γρήγορος... Επίσης 45 λεπτά είχα σίγουρα ανοιχτό what's app και μίλαγα... Και ναι έχω παγώσει και απεγκαταστησει πολύ πράγμα, επίσης έχω κοιμησει με greenify πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδέρφια χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη. Κάποιος που δουλεύει το σπιριτ 2 μπορεί μέσω BT να ακούσει ράδιο;είχε γράψει ο mikereides ότι γίνεται.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ Χρονια πολλα

 

σημερα χανω αρκετες κλησεις,κλεινουν μετα απο 20 δευτερλεπτα εως 2-3 λεπτα,δεν ειναι στανταρ

 

slimkat με furnace

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ραδιο δεν υπαρχει σαν apk να το βαλουμε μετα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδέρφια χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη. Κάποιος που δουλεύει το σπιριτ 2 μπορεί μέσω BT να ακούσει ράδιο;είχε γράψει ο mikereides ότι γίνεται.

 

Το θέμα είναι ότι χωρίς καλώδιο δεν θα πιάνει καλά τους σταθμούς. Πάντως δουλεύει χωρίς καλώδιο το spirit. Θα το δοκιμάσω αυτό που είπες το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι με την μπαταρία δεν έμεινα ευχαριστημένος.. Σαν νεράκι την καταπίνει..δεν ξέρω ίσως επειδή ηταν η πρωτη φόρτιση μονο.θα το παρακολουθησω αλλες μια δυο μέρες κ θα ξαναγραψω..επίσης μου έκανε κ μια φορά απο μονο του επανεκκίνηση ενω ήμουν στον crhome.χωρίς λογο

 

Τώρα απο το 98% μέσα σε 15 λεπτα έπεσε στο 89% με χρηση νετ...απογοητευση

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χωρίς καλώδιο δεν θα πιάνει καλά τους σταθμούς. Πάντως δουλεύει χωρίς καλώδιο το spirit. Θα το δοκιμάσω αυτό που είπες το βράδυ

 

Αυτό ακριβώς τον είχα πει και με απάντησε ότι ο δεκτης είναι στο τηλέφωνο δεν παίζει ρόλο το καλώδιο. Αυτό γίνεται με όλα τα τσιπάκια της Quallcomm

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στην CloudyStock 2.0 μου έφαγε ένα βαρύ κόλλημα καθώς είχα συνδεδεμένο το bluetooth με το αυτοκίνητο και άκουγα μουσική και παράλληλα ήρθε εισερχόμενη κλήση. Εκεί τα είδε όλα το κινητό και έφαγε γερό σκάλωμα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν δουλεύει κ η περιστροφή στην έκθεση φωτο.. Όταν βλέπω φωτο δεν περιστρεφετε..ενω η περιστροφή είναι ενεργή..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι με την μπαταρία δεν έμεινα ευχαριστημένος.. Σαν νεράκι την καταπίνει..δεν ξέρω ίσως επειδή ηταν η πρωτη φόρτιση μονο.θα το παρακολουθησω αλλες μια δυο μέρες κ θα ξαναγραψω..επίσης μου έκανε κ μια φορά απο μονο του επανεκκίνηση ενω ήμουν στον crhome.χωρίς λογο

 

Τώρα απο το 98% μέσα σε 15 λεπτα έπεσε στο 89% με χρηση νετ...απογοητευση

 

Και εμενα ετσι ηταν στην αρχη. Περιμενε 3-4 κυκλους φορτισης και θα δεις;)

Link to comment
Share on other sites

Θα την αφησω 1-2 μερες..Για την περιστροφή?? Διορθώνεται η όχι??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα την αφησω 1-2 μερες..Για την περιστροφή?? Διορθώνεται η όχι??

 

Aν φλασαρεις το Kit kat baseband ναι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...