Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την φλασαρετε με full wipe. Θέλει στήσιμο από την αρχή δηλαδή πάλι. Θα γράψω εντυπώσεις αργότερα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά από χτες προσπαθώ να γυρίσω πάλι στε stock Rom, αλλά δεν γίνεται με τίποτα. Χρησιμοποιώ τη διαδικασία που έχει η πρώτη σελίδα στον οδηγό εδώ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 , αλλά συνέχεια το πρόγραμμα μου γράφει ότι το κινητό μου έχει ήδη τη τελευταία έκδοση και δεν γίνεται αναβάθμιση... Αν έχει φλάσαρει κάποιος τις τελευταίες μέρες κάποια stock, ας δώσει μία συμβουλή.
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρετε με full wipe. Θέλει στήσιμο από την αρχή δηλαδή πάλι. Θα γράψω εντυπώσεις αργότερα

Tωρα μαλιστα...:OΤι ειναι το full wipe;

Μηπως ετσι γινεται; << . Επιλέγουμε με την σειρά:

- Wipe Cache Partition.

Πηγαίνουμε στο αρχικό μενού και επιλέγουμε:

- Advanced--> - Wipe Dalvik Cache. Γυρνάμε πάλι στο αρχικό μενού

 

2. Επιλέγουμε – Wipe Data/Factory reset και στην συνέχεια

- Clean to Install a New ROM. Μόλις ολοκληρωθεί πηγαίνουμε και πάλι στο αρχικό μενού της philz touch recovery

 

Τώρα είμαστε έτοιμοι να φλασάρουμε τη rom και τα Gapps. Είναι σημαντικό να κάνουμε τα φλασαρίσματα με την σωστή σειρά δηλαδή, 1) τη rom 2) το patch 3) το supersu sip και 4) τα gapps:>>

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την ασπριλα ήθελα να γράψω χαχαχαχαχα.

 

Ποια είναι η GPE?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2719020

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα την google camera και ειναι πολυ καλυτερα τα πραματα σε σχεση με την aosp

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες και 45 λεπτα οθονη, και 50% μπαταρία με τον furnace kernel σε cloudyflex 2.0

Ρεκορ σε σχέση με ολους τους kernel μέχρι στιγμης. Σε 7.5 ωρες χρησης και μονο 15% φωτεινότητα κυριως βέβαια.. Καμια ωρα παραπανω, μιας και το ειχα στο αυτόματο.

Με ρυθμίσεις για μπαταρία ομως.. Για να δουμε.. Λογικά τις εxει τις 6 ωρες..

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες και 45 λεπτα οθονη, και 50% μπαταρία με τον furnace kernel σε cloudyflex 2.0

Ρεκορ σε σχέση με ολους τους kernel μέχρι στιγμης. Σε 7.5 ωρες χρησης και μονο 15% φωτεινότητα κυριως βέβαια.. Καμια ωρα παραπανω, μιας και το ειχα στο αυτόματο.

Με ρυθμίσεις για μπαταρία ομως.. Για να δουμε.. Λογικά τις εxει τις 6 ωρες..

 

σας το πα,ειναι καλος στη μπαταρια.στο Ν5 ομως,λαγκαρε ελαφρως

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!Κωλησα στο σημα lg...Τι να κανω ρε γ#$@$

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

σας το πα,ειναι καλος στη μπαταρια.στο Ν5 ομως,λαγκαρε ελαφρως

Φαινεται να εχει χασει λιγο smoothness.. Εχω ενεργοποποιημενη και την επιλογη multicore power saving =2. Δεν ξέρω τι ακριβως κανει. Δουλεύει κυρίως 2 πυρήνες ή μονο 2?...

Παντως ξεκινα απο τα 96mhz και όχι 300 και φαινεται να κερδιζει σε μπαταρία ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!Κωλησα στο σημα lg...Τι να κανω ρε γ#$@$

 

μπες σε recovery και φλασαρε την ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3 ωρες και 45 λεπτα οθονη, και 50% μπαταρία με τον furnace kernel σε cloudyflex 2.0

Ρεκορ σε σχέση με ολους τους kernel μέχρι στιγμης. Σε 7.5 ωρες χρησης και μονο 15% φωτεινότητα κυριως βέβαια.. Καμια ωρα παραπανω, μιας και το ειχα στο αυτόματο.

Με ρυθμίσεις για μπαταρία ομως.. Για να δουμε.. Λογικά τις εxει τις 6 ωρες..

 

πόσες ώρες λειτουργίας?

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες και 45 λεπτα οθονη, και 50% μπαταρία με τον furnace kernel σε cloudyflex 2.0

Ρεκορ σε σχέση με ολους τους kernel μέχρι στιγμης. Σε 7.5 ωρες χρησης και μονο 15% φωτεινότητα κυριως βέβαια.. Καμια ωρα παραπανω, μιας και το ειχα στο αυτόματο.

Με ρυθμίσεις για μπαταρία ομως.. Για να δουμε.. Λογικά τις εxει τις 6 ωρες..

εγω με 35% φωτεινοτητα στη cloudyflex 2.0 και το simple v1 εβγαλα 6 ωρες και 50 λεπτα οθονη και 27 ωρες αναμονη,δοκιμασε και το simple αλλα το v1 ,στο v3 δεν ειδα καλη μπαταρια οποτε εβαλα v1 και αγνοησα το v4 :)

το furnace οταν το εβαλα στη cloudypro εφαγα το πρωτο reboot και το εβγαλα αμεσως δεν ξερω αν ηταν απο αυτο αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

μπες σε recovery και φλασαρε την ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πόσες ώρες λειτουργίας?

Μπηκα στο Twrp...Tωρα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εγω με 35% φωτεινοτητα στη cloudyflex 2.0 και το simple v1 εβγαλα 6 ωρες και 50 λεπτα οθονη και 27 ωρες αναμονη,δοκιμασε και το simple αλλα το v1 ,στο v3 δεν ειδα καλη μπαταρια οποτε εβαλα v1 και αγνοησα το v4 :)

το furnace οταν το εβαλα στη cloudypro εφαγα το πρωτο reboot και το εβγαλα αμεσως δεν ξερω αν ηταν απο αυτο αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει

Με τοσο βαρύ configuration που εχω τοσες ώρες που λες, ουτε σε jb δεν εχω δει. Με τον simple 1 εφτασα τις 5.(τωρα ειμαι 4.5 ώρες οθονης και 37% υπολοιπο αρα τον simple 1 τον εχω για πλάκα..) Επισης δεν εχω καλο standby στην κιτκατ, επίσης δεν ξέρω γιατί.. Καποια απο τις 150 εφαρμογες και patch που κανω φταιει, αλλα δεν εχω βρει ποιο. Ισως να εχει πεσει και η μπαταρια και να μη φταίει τιποτα μιας και συνηθιζω το βραδυ να ακουω eradio ή utube, και να φορτιζω ταυτόχρωνα.. Οποτε για κιτκατ το παραπανω ειναι ρεκορ με διαφορα για μενα..

Επισης εχω βαρυ live wallpaper συνχρονισμους διαφορους κλπ.

Κανενα reboot με τον furnace υποδειγματική σταθεροτητα, παγωμενο κινητο με -50mv μπαταρια παντου.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

φλασαρε την ρομ

Που ειναι βρε φιλε δε την βλεπω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με τοσο βαρύ configuration που εχω τοσες ώρες που λες, ουτε σε jb δεν εχω δει. Με τον simple 1 εφτασα τις 5.(τωρα ειμαι 4.5 ώρες οθονης και 37% υπολοιπο αρα τον simple 1 τον εχω για πλάκα..) Επισης δεν εχω καλο standby στην κιτκατ, επίσης δεν ξέρω γιατί.. Καποια απο τις 150 εφαρμογες και patch που κανω φταιει, αλλα δεν εχω βρει ποιο. Ισως να εχει πεσει και η μπαταρια και να μη φταίει τιποτα μιας και συνηθιζω το βραδυ να ακουω eradio ή utube, και να φορτιζω ταυτόχρωνα.. Οποτε για κιτκατ το παραπανω ειναι ρεκορ με διαφορα για μενα..

Επισης εχω βαρυ live wallpaper συνχρονισμους διαφορους κλπ.

Κανενα reboot με τον furnace υποδειγματική σταθεροτητα, παγωμενο κινητο με -50mv μπαταρια παντου.

ας περιμενουμε να δουμε τι θα βγαλει και ο dorimanx

Link to comment
Share on other sites

Με τοσο βαρύ configuration που εχω τοσες ώρες που λες, ουτε σε jb δεν εχω δει. Με τον simple 1 εφτασα τις 5.(τωρα ειμαι 4.5 ώρες οθονης και 37% υπολοιπο αρα τον simple 1 τον εχω για πλάκα..) Επισης δεν εχω καλο standby στην κιτκατ, επίσης δεν ξέρω γιατί.. Καποια απο τις 150 εφαρμογες και patch που κανω φταιει, αλλα δεν εχω βρει ποιο. Ισως να εχει πεσει και η μπαταρια και να μη φταίει τιποτα μιας και συνηθιζω το βραδυ να ακουω eradio ή utube, και να φορτιζω ταυτόχρωνα.. Οποτε για κιτκατ το παραπανω ειναι ρεκορ με διαφορα για μενα..

Επισης εχω βαρυ live wallpaper συνχρονισμους διαφορους κλπ.

Κανενα reboot με τον furnace υποδειγματική σταθεροτητα, παγωμενο κινητο με -50mv μπαταρια παντου.

Σε διαβαζω και θα με κανεις να κανω το πρωτο μου φλασαρισμα στο G2.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να την εχεις μεσα για να τη φλασαρεις δεν εχεις καποια ρομ στην sdcard η σε εξωτερικη?

Σε εξωτερικη εχω την 4.2.2 την original...Yπαρχει η 4.4.2 kit kat πουθενα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικη εχω την 4.2.2 την original...Yπαρχει η 4.4.2 kit kat πουθενα;

τι θες να κανεις ακριβως ,θες τη στοκ κιτ κατ η να περασεις καποια συγκεκριμενη ρομ? και οταν λες οτι εχεις τη 4.2.2 ενοεις καποιο back up η καποια custom rom?

edit οκ απ οτι ειδα πισω εχεις τη cloudyflex και θες να βαλεις cloudystock 2.0,σωστα?

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι βρε φιλε δε την βλεπω...

 

στην προηγούμενη σελίδα ρώτησες για την flex,υπέθεσα οτι την έχεις κατεβάσει και την έχεις στην sd card,αν όχι τότε γιατί έκανες wipe?

Link to comment
Share on other sites

στην προηγούμενη σελίδα ρώτησες για την flex,υπέθεσα οτι την έχεις κατεβάσει και την έχεις στην sd card,αν όχι τότε γιατί έκανες wipe?

Παιδια σκ#$# τα εκανα...Ειχα τη flex.Πηγα να περασω την cloudystock 2 αλλα κατι πατησα,με εβγαλε στο σημα,μπαινω τωρα αλλα δεν βλεπω στην sd card το φακελο download οπου ειχα βαλει να εγκαταστησω την cloudystock 2...:cry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκ#$# τα εκανα...Ειχα τη flex.Πηγα να περασω την cloudystock 2 αλλα κατι πατησα,με εβγαλε στο σημα,μπαινω τωρα αλλα δεν βλεπω στην sd card το φακελο download οπου ειχα βαλει να εγκαταστησω την cloudystock 2...:cry:

 

μάλλον διεγραψες και την sd card,έχεις usb otg?δεν ξέρω αν μπορείς να στείλεις το αρχείο zip της ρομ μεσώ adb

Link to comment
Share on other sites

μάλλον διεγραψες και την sd card,έχεις usb otg?δεν ξέρω αν μπορείς να στείλεις το αρχείο zip της ρομ μεσώ adb

Την 4.4.2 δεν υπαρχει να την κατεβασω και να την περασω με το LGFlashTool_1.8.1.1023;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την 4.4.2 δεν υπαρχει να την κατεβασω και να την περασω με το LGFlashTool_1.8.1.1023;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει φιλε.Λεω να κατεβασω την Πορτογαλικη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...