Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά διαβάζω για κερνελς κλπ. Εγω με στοκ είμαι στις 4 ωρες με την flex στο 50% και γενικότερα πολυ καλα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά διαβάζω για κερνελς κλπ. Εγω με στοκ είμαι στις 4 ωρες με την flex στο 50% και γενικότερα πολυ καλα.

 

και εγώ με στοκ είμαι και μου φαίνεται οτι είναι μια χαρά απο μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε μεταχειρισμενο το κινητο και διαπιστωσε πως ειναι απο οσο μου ειπε κινεζικη εκδοση. Μεσω επιλογης για δικτυα δεν βγαζει επιλογη για 4G, ενω μεσω απο ενα κολπακι που βρηκε στο xda εχει 4G αλλα προσωρινα, μεχρι να κανει επανεκινηση την συσκευη. Επισης μου ειπε οτι κατεβασε το fimrware για Ευρώπη αλλά δεν μπορεί να το περάσει μέσω προγράμματος γιατι λεει οτι του βγαζει μηνυμα πως εχει την τελευταια εκδοση.

 

Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε μεταχειρισμενο το κινητο και διαπιστωσε πως ειναι απο οσο μου ειπε κινεζικη εκδοση. Μεσω επιλογης για δικτυα δεν βγαζει επιλογη για 4G, ενω μεσω απο ενα κολπακι που βρηκε στο xda εχει 4G αλλα προσωρινα, μεχρι να κανει επανεκινηση την συσκευη. Επισης μου ειπε οτι κατεβασε το fimrware για Ευρώπη αλλά δεν μπορεί να το περάσει μέσω προγράμματος γιατι λεει οτι του βγαζει μηνυμα πως εχει την τελευταια εκδοση.

 

Καμια ιδεα;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware ή/και να κάνουμε downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2 By @firekostas

Link to comment
Share on other sites

Η cloudystock είναι πολύ καλή και έχει και το lock screen του flex,μέχρι στιγμης νομίζω είναι πιο smooth από την flex
Link to comment
Share on other sites

Η cloudystock είναι πολύ καλή και έχει και το lock screen του flex,μέχρι στιγμης νομίζω είναι πιο smooth από την flex

 

Την φλασαρα το μεσημερι αλλά δεν προλαβα να την χαρω!Φλασαρα λαθος Mod και επεσα σε απανωτα bootloop! :lol:

Θα την δοκιμασω παλι το βραδυ,λενε πολυ καλα λογια!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την cloudystock γιατί μου έκανε κάτι reboots η flex και με ξενέρωσε. Το ίδιο smooth είναι. Η μπαταρία ελπίζω να κρατάει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω την kitkat σε αρχειο tot αλλα δεν το βρισκω...Μπορειτε να βοηθησετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μόλις έκλεισε το κινητό με τον furnace kernel.. :lol: Το κοντέρ έγραψε τελικά 6 ώρες και 48 λεπτα οθόνη σε 14 σύνολο ώρες χρήσης.. Προηγούμενο ρεκόρ σε κιτκατ με παρόμοια χρηση ήταν περιπου 5 ώρες με simple 1.. Αρα ο furnance με κατάλληλες ρυθμίσεις, untervolting κλπ κανει δουλειά σίγουρα.. Με κόστος κάπως μειωμένο smoothness σε καποιες περιπτωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μόλις έκλεισε το κινητό με τον furnace kernel.. :lol: Το κοντέρ έγραψε τελικά 6 ώρες και 48 λεπτα οθόνη σε 14 σύνολο ώρες χρήσης.. Προηγούμενο ρεκόρ σε κιτκατ με παρόμοια χρηση ήταν περιπου 5 ώρες με simple 1.. Αρα ο furnance με κατάλληλες ρυθμίσεις, untervolting κλπ κανει δουλειά σίγουρα.. Με κόστος κάπως μειωμένο smoothness σε καποιες περιπτωσεις.

 

Φιλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα με αυτές τις ώρες χρήσης εχω δει τα ίδια νούμερα με wifi σε κιτ κατ. Είμαι ψυχακιας με την μπαταρία γιαυτο το λεω. Μην το πάρεις στραβά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς παιδιά cloudy stock 2? Να δούμε μπας και έχει καλύτερη μπαταρία από το σύνηθες της KK
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα σημερα cloudystock αλλα επειδη εχω συνεχεια δεδομενα αυτο το καιρο ανοιχτα δεν μπορω να πω για μπαταρια
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα με αυτές τις ώρες χρήσης εχω δει τα ίδια νούμερα με wifi σε κιτ κατ. Είμαι ψυχακιας με την μπαταρία γιαυτο το λεω. Μην το πάρεις στραβά

Οκ. Η χρηση η δική μου με τη δική σου είναι διαφορετικη ομως. Εγω ούτε 5 ώρες δε θα εβγαζα με την ιδια χρήση με την επισημη ρομ και κερνελ. Για την ακριβεια κάπου στις 4.5 ώρες ειμουν..

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Η χρηση η δική μου με τη δική σου είναι διαφορετικη ομως. Εγω ούτε 5 ώρες δε θα εβγαζα με την ιδια χρήση με την επισημη ρομ και κερνελ. Για την ακριβεια κάπου στις 4.5 ώρες ειμουν..

 

Δεν ειμαι με στοκ. Με φλεξ ειμαι. Για δες την χρήση μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5328312

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι με στοκ. Με φλεξ ειμαι. Για δες την χρήση μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5328312

Μα δεν αμφιβάλλω γι αυτό που λες. Φαινεται να εχεις καλύτερη μπαταρία και κυριως με μεγαλύτερη φωτεινότητα απο μενα.

Τα 2 κινητα ομως, ξαναλεω, ειναι στημένα διαφορετικα. Δεν εχουμε τα ιδια xposed πανω, ουτε ιδια dpi κλπ.Και προφανως δεν κανουμε ιδια χρηση. Αλλη μπαταρια θα δεις αν παιζεις παιχνιδια και αλλη αν σερφαρεις. Εχουν διαφορετικες καταναλωσεις Εμενα με τον kernel που εχεις εσυ, εβγαζε 4.5 ωρες και οχι 6.5+ που βγαζει το δικο σου. Και τωρα εβγαλε 6 και 50 λεπτα καταναλωσεις ... Αυτο σημαινει οτι ο furnace κανει καλη δουλειά.

Τουλάχιστον στο κινητο μου..

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αμφιβάλλω γι αυτό που λες. Φαινεται να εχεις καλύτερη μπαταρία και κυριως με μεγαλύτερη φωτεινότητα απο μενα.

Τα 2 κινητα ομως, ξαναλεω, ειναι στημένα διαφορετικα. Δεν εχουμε τα ιδια xposed πανω, ουτε ιδια dpi κλπ.Και προφανως δεν κανουμε ιδια χρηση. Αλλη μπαταρια θα δεις αν παιζεις παιχνιδια και αλλη αν σερφαρεις. Εχουν διαφορετικες καταναλωσεις Εμενα με τον kernel που εχεις εσυ, εβγαζε 4.5 ωρες και οχι 6.5+ που βγαζει το δικο σου. Και τωρα εβγαλε 6 και 50 λεπτα καταναλωσεις ... Αυτο σημαινει οτι ο furnace κανει καλη δουλειά.

Τουλάχιστον στο κινητο μου..

 

ποιο εχεις βαλει ακριβως,στα downloads εχει το furnace stock και το furnace legacy 1.7.1 1.8.1 ...για πες συγκεκριμενα αν ειναι να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις την cloudu 2?? Και αν πια η διάφορες απο την 1.2 η 1.3??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω full backup πριν δοκιμάσω να κάνω root να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά? είμαι γενικά καινούργιος με τέτοια θέματα και επειδή τα έχω μελετήσει λίγο θέλω να προχωρήσω. από ότι διάβαζα υπάρχει το titanium backup όπως επίσης και τα custom recoveries που και τα 2 εν τέλη θέλουν root.

 

σαν πρώτο πρώτο βήμα πριν καν "ροοταρο" πως κάνω ένα fullbackup το σύστημα μου έτσι ώστε να το έχω και σαν επιλογή αν γίνει soft bricked το τηλέφωνο να το επαναφέρω η αν πάθει κάτι και θέλω να το παο στην LG να το χρησιμοποιήσω για να το επαναφέρω σε non-root stock version?

 

επίσης το G2 έχει stock recovery mode? και αν ναι πως το κάνω access? και με αυτό το recovery mode αν υπάρχει θα μπορώ να κάνω restore το backup που λέω παραπάνω σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά η όχι?

 

Thank you

George

Link to comment
Share on other sites

ποιο εχεις βαλει ακριβως,στα downloads εχει το furnace stock και το furnace legacy 1.7.1 1.8.1 ...για πες συγκεκριμενα αν ειναι να το δοκιμασω

Την τελευταία 2.0.1 http://downloads.codefi.re/savoca/furnace/galbi/stock/furnace-2.0.1-lg_d802.zip

Και τις περισσότερες ρυθμίσεις στο trickster απο εδω http://m.imgur.com/a/zAJLT

Οχι, ολα, εχω αλλαξει μερικα. Και -50mv σε ολα..

Αμα δοκιμασεις γραψε πως παει στο δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αμφιβάλλω γι αυτό που λες. Φαινεται να εχεις καλύτερη μπαταρία και κυριως με μεγαλύτερη φωτεινότητα απο μενα.

Τα 2 κινητα ομως, ξαναλεω, ειναι στημένα διαφορετικα. Δεν εχουμε τα ιδια xposed πανω, ουτε ιδια dpi κλπ.Και προφανως δεν κανουμε ιδια χρηση. Αλλη μπαταρια θα δεις αν παιζεις παιχνιδια και αλλη αν σερφαρεις. Εχουν διαφορετικες καταναλωσεις Εμενα με τον kernel που εχεις εσυ, εβγαζε 4.5 ωρες και οχι 6.5+ που βγαζει το δικο σου. Και τωρα εβγαλε 6 και 50 λεπτα καταναλωσεις ... Αυτο σημαινει οτι ο furnace κανει καλη δουλειά.

Τουλάχιστον στο κινητο μου..

 

Ναι ρε συ δεν είπα ότι αμφιβάλλεις. Dpi εζω ρίξει και εγω δεν νομίζω πως καίει απο εκεί. Τεσπα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ δεν είπα ότι αμφιβάλλεις. Dpi εζω ρίξει και εγω δεν νομίζω πως καίει απο εκεί. Τεσπα

Και εγω αμα ειχα την αυτονομια που βλεπω οτι εχεις δε θα το πειραζα :lol:. Επειδη ΔΕΝ την εχω γι αυτο το ψαχνω. Απλα καταγραφω την εμπειρία μου. Ουτε ξερω αν θα εχει το ιδιο αποτελεσμα σε ολους. Παντως στη δικη μου συσκευη (μονο γι αυτη μπορω να μιλαω με βεβαιότητα) εχω δει τη μεγαλυτερη αυτονομια μεχρι στιγμης.. Όποτε οποιος ψαχνει, δοκιμαζει ολες τις λυσεις και βλεπει μονος του ποια του ταιριάζει καλυτερα.

Εγραψα γι αυτον τον kernel γιατι δεν ειχα διαβασει τιποτα γι αυτον μεχρι στιγμης.. Επισης ειναι η πρωτη εντυπωση τα παραπανω. Δε ξερω αν θα βγαζει τόσο μεγαλη αυτονομία μονιμα.. Ακομα τεσταρω.. Θα δειξει..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε τι παιζε με το Bluetooth Που ειναι συνεχεια ανοιχτο?Στο xda καποιος ελεγε πως ειναι bug της 4,4,2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις την cloudu 2?? Και αν πια η διάφορες απο την 1.2 η 1.3??

 

το επαναφερω ..αν καποιος την εβαλε να μου πει διαφορες ..υπερ κ κατα.. για να την βαλω κ γω..μην στηνω παλι το τηλεφωνω αδικα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...