Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Energy Rom και Dorinmax Kernerl 2.4 εχω μείνει καταευχαριστημένος.Μια η μαυρίλα του με το μπλέ και ασημένιο στα κουμπάκια του,μια η σταθερότητά του και το οτι mod (splitwindow,sony walkman e.t.c)έβαλα δουλεύει τέλεια δεν είμαι πλέον τοσο ανυπόμονος για την KitKat.

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση παιδια,εχω κανει root στο g2 και εχω περασει και το xposed framework,δεν εχω κανει εγκατασταση custom recovery γιατι ειμαι πολυ καινουριος σε αυτα.θελω να περασω το volume boost και να μικρυνω το navbar και ισως αυτο το mod που λετε για τη camera.μπορω να τα περασω αυτα η θελει να εγκαταστησω το custom recovery πρωτα? και αν μπορω ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος,εχω το root explorer αλλα βλεπω αυτα που λετε για permisions και εγω δεν το εχω ξανακανει.μηπως υπαρχουν αυτα σε modules που τα περνας στο xposed και αν υπαρχει καποιο link να τα κατεβασω θα το εκτιμουσα :)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις μέσα από το xposed ή μέσα από το play store τα: gravitybox, g2 settings και g2 xposed. Μπορείς να αλλάξεις μέγεθος στην navbar όπως και πολλά άλλα, αλλά δεν μπορείς να εγκαταστήσεις mods που είναι με την μορφή zip όπως αυτά που αναφέρεις γιατί χρειάζεσαι custom recovery.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το qslide μπορούμε κάπως να το καταργήσουμε απο την notification bar?

Πατας στη notification bar το κουμπι του qslide.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πατας στη notification bar το κουμπι του qslide.

thanks

έπρεπε πρώτα να το εμφανίσω στα toggles και να το κλείσω απο εκεί. :)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μεγάλο πρόβλημα. Αποφάσισα σήμερα να rootaρω και στη συνέχεια να φλασάρω κάποια Rom στο G2.

Το rootαρα, όπως λένε οι οδηγίες και στη συνέχεια έβαλα την twrp recovery.

Το πρόβλημα είναι, ότι το κινητό μπαίνει συνέχεια στην twrp recovery, χωρίς να μπαίνει μέσα στη Rom.

Νόμιζα, ότι μόλις βάλω την twrp recovery θα άνοιγα τη συσκευή και θα έβαζα στο σκληρό όποια Rom ήθελα.

Η twrp recovery, όμως δεν με αφήνει να κάνω κάτι τέτοιο και τώρα δεν έχω καμία Rom μέσα στο κινητό για να βάλω, έχωντας κολήσει στο μενού της twrp.

Sos σας παρακαλώ, όποιος γνωρίζει κάτι. Αύριο θα χρειαστώ τη συσκευή και πάλι έτοιμη

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μεγάλο πρόβλημα. Αποφάσισα σήμερα να rootaρω και στη συνέχεια να φλασάρω κάποια Rom στο G2.

Το rootαρα, όπως λένε οι οδηγίες και στη συνέχεια έβαλα την twrp recovery.

Το πρόβλημα είναι, ότι το κινητό μπαίνει συνέχεια στην twrp recovery, χωρίς να μπαίνει μέσα στη Rom.

Νόμιζα, ότι μόλις βάλω την twrp recovery θα άνοιγα τη συσκευή και θα έβαζα στο σκληρό όποια Rom ήθελα.

Η twrp recovery, όμως δεν με αφήνει να κάνω κάτι τέτοιο και τώρα δεν έχω καμία Rom μέσα στο κινητό για να βάλω, έχωντας κολήσει στο μενού της twrp.

Sos σας παρακαλώ, όποιος γνωρίζει κάτι. Αύριο θα χρειαστώ τη συσκευή και πάλι έτοιμη

Στον οδηγό αναφέρω ότι προτείνεται το Philz recovery, γαι αυτούς τους λόγους...

Τώρα πέρνα την official όπως αναφέρω στο οδηγό, κάνε root και βάλε plilz...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό αναφέρω ότι προτείνεται το Philz recovery, γαι αυτούς τους λόγους...

Τώρα πέρνα την official όπως αναφέρω στο οδηγό, κάνε root και βάλε plilz...:)

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπαίνει ( ή τουλάχιστον δεν έχω βρεί ακόμα πως να μπει ) σε Download Mode, από το Twrp Recovery

 

Update: άκυρο τουλάχιστον μπήκε σε download mode

Edited by Darth_kospo
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπαίνει ( ή τουλάχιστον δεν έχω βρεί ακόμα πως να μπει ) σε Download Mode, από το Twrp Recovery

Μπαίνει με τα κουμπιά....Κλείσε το εντελως, πάτα ταυτόχρονα power+v down, με το που ανοιξει το logo αφησέ τα και πάτησε παλι...

το έχουν πάθει κι άλλοι...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ερώτηση.

Είμαι ρουτ και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω όταν έρθει η επίσημη κιτ κατ.

Θα έρθει και θα την βγάλω οτα? Μετά ξανά ρουτ και τέλος?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γι εννοείς?

 

γενικα τι νομιζει ο καθενας ποιες θεωρει οτι πρεπει να εχει στο κινητο, οχι παιχνιδια , για customization του κινητου ,root apps κτλ

Link to comment
Share on other sites

γενικα τι νομιζει ο καθενας ποιες θεωρει οτι πρεπει να εχει στο κινητο, οχι παιχνιδια , για customization του κινητου ,root apps κτλ

 

Α για εφαρμογές λες? Κοίτα εδω και ρώτα τι θες ακριβώς και ποιες είναι οι ανάγκες σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω την stock Rom (Europe Open) στο G2

με τη διαδιακασία FlashTool.1.0.54 --> UpTestEX , αλλά για κάποιο λόγο κολάει μόνιμα στο 49%

και δεν λέει να ξεκολήσει. Έχει συμβεί σε κάποιον το συγκεκριμένο πρόβλημα ?

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα αλλη ρομ στο κινητο και εχω παρει και back up με το titanium και nandroid back up (δεν ξερω αν επρεπε και τα δυο) πως μπορω να επαναφερω μυνηματα,επαφες και εφαρμογες? Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg g2 και κάποιες εφαρμογές, ενώ η ανάλυση του τηλεφώνου είναι μεγαλύτερη από αυτή του lg 4x που είχα παλιότερα, εμφανίζονται με πολύ μεγάλες γραμματοσειρές και τα γραφικά τους στοιχεία είναι σαν να βρίσκομαι σε ανάλυση 280x320 και όχι full hd.

Για παράδειγμα χωρούσε περισσότερα στοιχεία η οθόνη στην εφαρμογή Expense Manager και στο Mireo via GPS.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα για το σε τί οφείλεται και πως λύνεται αυτό;

Είναι πρόβλημα όλων των full hd κινητών;

Είναι κάτι που "κληρονόμησα" από τη προηγούμενη μου συσκευή;

 

Τις εφαρμογές τις πέρασα όλες εκ νέου από το Play και όχι με κάποιο backup/restore πρόγραμμα.

 

Ευχαριστώ

loading...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βλεπω οτι στις εφαρμογες το overflow menu δεν εμφανιζεται στο action bar

αλλα ειναι προσβασιμο μεσω του ενος απο τα κουμπια.

Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

http://i.imgur.com/8v7sQBx.jpg

 

Τι είναι αυτό;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

http://i.imgur.com/8v7sQBx.jpg

 

Τι είναι αυτό;

 

Αυτό είναι ένα βήμα πριν το brick. Αυτά παθαίνεις όταν πειράζεις το κινητό σου όλη την ώρα... ή όταν φλασάρεις κάτι που δεν είναι για το D802.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα βήμα πριν το brick. Αυτά παθαίνεις όταν πειράζεις το κινητό σου όλη την ώρα... ή όταν φλασάρεις κάτι που δεν είναι για το D802.

 

Προσοχή & καλή τύχη!!!

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό;

 

Μου το έκανε και εμένα χθές που έβαλα Dorinmax Kernel 2.5 αντι για το δικό μου 802 International απο 800άρι.

Κρατάς το volume down and power ,μπαίνεις σε recovery και αν έχεις κάνεις back up τραβάς ενα restore .Αν οχι ξαναφλασάρεις μια καινούργια rom.

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εισαι ροοτ υπαρχει τροπος να δυναμωσουμε λιγο την ενταση του ηχειου για να βαραειστις εισερχομενες λιγο πιο δυνατα?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...