Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guys ειμαι rooted μόλις ερθει η 4.4 την περναω Κανονικά και μετα ξανα ρουτ?

 

Αν δεν εχεις cwm ναι..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν είσαι ρουτ χωρίς αλλά (tarp κλπ) και κανείς hard reset δεν επανέρχεται σε unroot mode; Γιατί στο galaxy s που είχα αυτό συνέβαινε. Πρέπει να περάσω την Rom από την αρχή ;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις cwm ναι..

 

Αν έχω κρατήσει backup από το stock recovery, και το επαναφέρω, τότε θα μπορώ να περάσω την 4.4 ?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω κρατήσει backup από το stock recovery, και το επαναφέρω, τότε θα μπορώ να περάσω την 4.4 ?

 

Λογικα πρεπει να γινεται..

Αλλα ο σωστος τροπος ειναι στον Οδηγο που λεει ΗοW to UnRoot..Οταν βγει 4.4 θα τη κατεβασω και θατη περασω μεσω του LG Mobile Tool..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά περιμένω να βγεί η 4.4 για να την περάσω με τον οδηγό. Είμαι με twrp

 

από την άλλη θέλω να δοκιμάσω το philz recovery, εφόσον το twrp δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση αλλά δεν ξερω μου αρέσει το twrp και έχω κρατήσει ήδη nandroid back up.... είναι ασφαλές να φλασάρω με flashtool την philz? δηλαδή απλό φλασάρισμα μεταξύ custom recovery γίνεται?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά περιμένω να βγεί η 4.4 για να την περάσω με τον οδηγό. Είμαι με twrp

 

από την άλλη θέλω να δοκιμάσω το philz recovery, εφόσον το twrp δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση αλλά δεν ξερω μου αρέσει το twrp και έχω κρατήσει ήδη nandroid back up.... είναι ασφαλές να φλασάρω με flashtool την philz? δηλαδή απλό φλασάρισμα μεταξύ custom recovery γίνεται?

 

Και βέβαια. Και Εγώ έτσι έκανα.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

πέρασα τον philz μέσω flashify από twrp. εντάξει όλα οκ. θα δοκιμάσω και το otg να δω αν όντως δουλεύει, αλλά πάντως έχω κρατησει backup στο πρόγραμμα και από twrp

 

να ρωτήσω κάτι άλλο σημαντικό

έχει κρατήσει κανείς με european κινητό backup στο flasify του εργοστασιακού recovery? λέω μήπως δουλέψει και έτσι φλασάρω από το κινητό χωρίς υπολογιστή την 4.4 όταν βγεί.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πέρασα τον philz μέσω flashify από twrp. εντάξει όλα οκ. θα δοκιμάσω και το otg να δω αν όντως δουλεύει, αλλά πάντως έχω κρατησει backup στο πρόγραμμα και από twrp

 

να ρωτήσω κάτι άλλο σημαντικό

έχει κρατήσει κανείς με european κινητό backup στο flasify του εργοστασιακού recovery? λέω μήπως δουλέψει και έτσι φλασάρω από το κινητό χωρίς υπολογιστή την 4.4 όταν βγεί.....

 

Hackfree, γι'αυτό ρώταγΑ και Εγώ παραπάνω. Αν όντως δουλέψει θα είναι καλή φάση. Έχω το backup του stock recovery.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα...

Εχω ετοιμασει ενα Νεο Θεμα για το LG G2 μεσω του LG Theme Park , ολα ειναι ετοιμα αλλα οταν το κανω Export Το ΑPK μου λεει οκ , και δεν υπαρχει πουθενα παρα μονο σε φακελους ολο το θεμα...Πως θα το κανω Pack σε APK .. ? ? ?

Ξερεις καποιος κατι.. ? ? ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στα 2 για να ρουταρω!!! Θα το κανω το σ/κ μαλλον για να μην μεινω χωρις τηλ. αν κανω καμια λαλακια!:lol: το κανω για 2 λογους:

1. για να δω αυτα τα dpi αξιζουν ή οχι

2. για τα θεματα..

αξιζει τον κοπο για αυτα τα 2 ρε παιδια?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει φιλε μου και για αυτους τους λογους που αναφερεις αλλα και για αλλους πολλους..Θα το δεις και μονος σου..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στα 2 για να ρουταρω!!! Θα το κανω το σ/κ μαλλον για να μην μεινω χωρις τηλ. αν κανω καμια λαλακια!:lol: το κανω για 2 λογους:

1. για να δω αυτα τα dpi αξιζουν ή οχι

2. για τα θεματα..

αξιζει τον κοπο για αυτα τα 2 ρε παιδια?

Αυτοι οι λογοι ειναι το λιγοτερο......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στα 2 για να ρουταρω!!! Θα το κανω το σ/κ μαλλον για να μην μεινω χωρις τηλ. αν κανω καμια λαλακια!:lol: το κανω για 2 λογους:

1. για να δω αυτα τα dpi αξιζουν ή οχι

2. για τα θεματα..

αξιζει τον κοπο για αυτα τα 2 ρε παιδια?

 

Μπορεις να κανεις πολλα περισσοτερα πραγματα με το ροοτ απο αυτα πουυ αναφερεις...

Δες τη φωτο μου ειναι στα 380dpi με αλλο θεμα...

[ATTACH]39258[/ATTACH]

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

380dpi σε αυτη την οθόνη απλα το νιώθεις στα ματια σου. Βεβαια και στα 480 κρυσταλινη εικόνα εχεις απλα ειναι ολα τεράστια

ΥΓ root= greenify,xposed(apps),dpi και custoμιες για τους γνώστες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έβαλα στο 380 η αλήθεια είναι ότι την άκουσα κάπως και έτσι το πήγα στα 420 ούτε στα 480 που ήταν για τα δικά μου στάνταρ to much ούτε όμως και πολύ μικρά να με δυσκολεύει.;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις πολλα περισσοτερα πραγματα με το ροοτ απο αυτα πουυ αναφερεις...

Δες τη φωτο μου ειναι στα 380dpi με αλλο θεμα...

[ATTACH]39258[/ATTACH]

 

πιο θεμα ειναι αυτο αγαπητε μου..?? πολυ ωραια εικονιδια εχει..το θελω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις σας το

HD Full Screen Caller ID..??

Το κατέβασα απο play (το είχα κ στο nexus 4.)αλλά βλέπω οτι δεν δουλεύει καλά..δηλ στις εισερχόμενες κλησης δεν μου δουλεύουν τα πλήκτρα για να απαντήσω στην κλήση..ουτε το κοκκινο ουτε το πρασινο..δεν αντιδρούν καθόλου..δηλ παταω το πρασινο φαινετε οτι ενεργοποιηθηκε μπορω να μιλησω δηλ ..αλλα το τηλ συνεχιζει να χτυπαει σαν να μην απαντησα..ενω στο nexus δούλευαν όλα κομπλε!

Το είχα κάποιος να μου πει αν συμβαίνει το ίδιο.??

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιο θεμα ειναι αυτο αγαπητε μου..?? πολυ ωραια εικονιδια εχει..το θελω..!!

 

Εχω εδω ενα pack στο Cloud μου...κατεβασε τα και καντα install..Αυτο λεγεται cklp.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω ενα pack στο Cloud μου...κατεβασε τα και καντα install..Αυτο λεγεται cklp.

Γιατί σε μερικά εικονίδια οπως η κάμερα κ ο crhome δεν άλλαξαν ..?? Κ παρέμειναν ίδια??

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μερικά εικονίδια οπως η κάμερα κ ο crhome δεν άλλαξαν ..?? Κ παρέμειναν ίδια??

 

Καντο χειροκινητα ..

πατα παρατεταμενα πανω στο εικονιδιο που θες να αλλαξεις και αφησε το..οταν εμφανιστει το μωβ εικονιδιο πανω δεξια ξαναπατα και θα σε βαλει στο album..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Καντο χειροκινητα ..

πατα παρατεταμενα πανω στο εικονιδιο που θες να αλλαξεις και αφησε το..οταν εμφανιστει το μωβ εικονιδιο πανω δεξια ξαναπατα και θα σε βαλει στο album..

Οκ.οκ..1000 thanksss!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από Ν2 μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το G2. Δεν το έχω πειράξει καθόλου ακόμη και το μοναδικό που με τρώει είναι να μπορούσα να είχα περισσότερες επιλογές στο qslide.Αλήθεια υπάρχει κάποια rom που να μπορείς να έχεις όσες και όποιες εφαρμογές θέλεις στο qslide?Καλή χρονιά!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου σπυρο!υπαρχει modakι οπου μπορείς να εχεις 2 εφαρμογες στην οθονη ταυτοχρονα οπως και στο Note αλλα και στο s3 s4. το συγκεκριμένο μοντακι προέρχεται απο το g flex. νομιζω μερικες σελιδες πισω αναφέρθηκε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αντώνη!! Δεν καίγομαι κιόλας μιας και φαντάζομαι θέλει root το mod? Θα περιμένω την 4.4 και βλέπουμε!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...