Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πάντως σαν το Odin για το Sammy δεν είναι η όλη διαδικασία του G2...ναι μεν γρήγορη (δεν αντιλέγω) αλλά θα μπορούσε να ήταν και πολύ πιο απλή :p

 

Πες τα χαχα. Και εγω δεν κοταω να κανω κίνηση γιατι βαριέμαι την ολη διαδικασία. Μονο ρουτ εχω κάνει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους τους ελειψε το multiwindow απο samsung..LG G2 Split view

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χαχα. Και εγω δεν κοταω να κανω κίνηση γιατι βαριέμαι την ολη διαδικασία. Μονο ρουτ εχω κάνει

 

3 μέρες την πιλάτευα την αναβάθμιση...βαριόμουν απίστευτα να κάνω την όλη διαδικασία...αλλά σήμερα μιας και δεν είχα κάτι άλλο να κάνω λέω "δεν κάνω ένα ντού"??:p

εεε και τώρα ψάχνω πια rom να περάσω έτσι για δοκιμη...μιας και ξεκίνησα ας τα κάνω όλα :lol:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κατάφερα κατευθείαν το philz ούτε αποσυμπιεζοντας το ζιπ.

Τελικά κατέβασα πρώτα το image του TWRP το φλασαρα και μετά όταν μπήκε σε TWRP recovery φλασαρα κατευθείαν το zip του Philz.

 

Εδώ το image του TWRP για D802

http://techerrata.com/browse/twrp2/g2d802

Δηλαδη μπηκες TWRP και φλάσαρες το CWM και παίζει μια χαρά?

 

Philz=CWM?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπηκες TWRP και φλάσαρες το CWM και παίζει μια χαρά?

 

Philz=CWM?

 

Ναι μπαίνεις TWRP recovery και φλασαρεις το Philz.

Philz=Philz Recovery. Κάνει την δουλειά του CWM και του TWRP (μπορεί και περισσότερα).

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εβαλε Recovery Ας πει τη διαδικασια ολη(αν δε βαριεται) μπας και μπορεσουμε κι αλλοι...

Στον οδηγο κανω τα παντα αλλα τιποτα..μενω με το ''ρομποτακι'' στο χερι!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εβαλε Recovery Ας πει τη διαδικασια ολη(αν δε βαριεται) μπας και μπορεσουμε κι αλλοι...

Στον οδηγο κανω τα παντα αλλα τιποτα..μενω με το ''ρομποτακι'' στο χερι!

 

θα κατεβάσεις το flashify από το play store...μετά κατέβασε το .img TWRP που πόσταραν το link λίγο πιο πάνω και ταυτόχρονα κατέβασε και το Philz recovery (λινκ παρακάτω) βάλε το .img και το philz (το οποίο είναι .zip) στο τηλέφωνο σου...

 

Πάμε τώρα,ανοίγεις το flashify και βρίσκεις το .img του TWRP το φλασάρεις...το τηλέφωνο κάνει reboot και σε βγάζει στο TWRP εκεί λοιπόν πάς στο "install zip" βρίσκεις το philz το φλασάρεις και είσαι έτοιμος :)

 

εδω θα βρεις το τελευταίο philz http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=29205#files

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

θα κατεβάσεις το flashify από το play store...μετά κατέβασε το .img TWRP που πόσταραν το link λίγο πιο πάνω και ταυτόχρονα κατέβασε και το Philz recovery (λινκ παρακάτω) βάλε το .img και το philz (το οποίο είναι .zip) στο τηλέφωνο σου...

 

Πάμε τώρα,ανοίγεις το flashify και βρίσκεις το .img του TWRP το φλασάρεις...το τηλέφωνο κάνει reboot και σε βγάζει στο TWRP εκεί λοιπόν πάς στο "install zip" βρίσκεις το philz το φλασάρεις και είσαι έτοιμος :)

 

εδω θα βρεις το τελευταίο philz http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=29205#files

 

Μπραβο ρε παλικαρε!!!Ωραιος!!Ετοιμο το Recovery!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παλικαρε!!!Ωραιος!!Ετοιμο το Recovery!

Παλικάρισσα θα ελεγα!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ...!! Μήπως ξέρει κάποιος στο g2 γιατί μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα σε τακτά χρονικά διαστήματα και τι πρέπει να κάνω για να το απενεργοποιήσω..?Για ειδοποίηση επαφών ενεργοποιήστε από την εφαρμογή .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους τους ελειψε το multiwindow απο samsung..LG G2 Split view

 

Πως το εκανες αυτο???????????? :wacko::wacko::wacko:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρισσα θα ελεγα!

 

λάθη γίνονται :)

 

Πως το εκανες αυτο???????????? :wacko::wacko::wacko:

υπάρχει mod στο XDA...προέρχεται από τη rom του G flex! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2544206

 

@kostasrodos Κωστή στο βγάζει σε κάποια συγκεκριμένη φάση αυτό ή όποτε να'ναι??δεν μου έχει τύχει ποτέ...μήπως έχεις εγκαταστήσει κάνα mod ή τίποτα τέτοιο?

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

@kostasrodos Κωστή στο βγάζει σε κάποια συγκεκριμένη φάση αυτό ή όποτε να'ναι??δεν μου έχει τύχει ποτέ...μήπως έχεις εγκαταστήσει κάνα mod ή τίποτα τέτοιο?

 

Δεν έχω βάλει τίποτα .Μου το βγάζει όποτε θυμάται.Το θέμα είναι ότι χτες έκανα reset όλα και μου το ξανά έβγαζε .Έκανα ένα πάγωμα κάποιον εφαρμογών που μπορούσα να μεγαλώσω και την αυτονομία στην μπαταρία αλλά ακόμα το βγάζει .Τώρα τι είναι τι να σου πω .Το θετικό είναι ότι είναι πολύ σύντομο το μήνυμα ίσα ίσα το προλαβαίνεις να το δεις και έτσι δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά το θέμα είναι απλά γιατί το κάνει .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τίποτα .Μου το βγάζει όποτε θυμάται.Το θέμα είναι ότι χτες έκανα reset όλα και μου το ξανά έβγαζε .Έκανα ένα πάγωμα κάποιον εφαρμογών που μπορούσα να μεγαλώσω και την αυτονομία στην μπαταρία αλλά ακόμα το βγάζει .Τώρα τι είναι τι να σου πω .Το θετικό είναι ότι είναι πολύ σύντομο το μήνυμα ίσα ίσα το προλαβαίνεις να το δεις και έτσι δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά το θέμα είναι απλά γιατί το κάνει .

 

χμμμ...factory reset και στο έβγαζε πάλι??έχεις περάσει καμιά custom ή το έχεις μαμά (μόνο root) μου κάνει εντύπωση γιατί έχω αλλάξει 3-4 custom (τώρα είμαι με Sotmax) έχω μείνει και stock και δεν το'χω δει...μήπως έχεις πειράξει τίποτα από το κρυφό μενού?Ξέρεις τώρα λέω οτιδήποτε μπορώ να σκεφτώ που να φταίει :p

Αν πάντως το έβγαζε σε'μένα κατα πάσα πιθανότητα θα περνούσα πάλι τη stock rom και σιγά-σιγά από την αρχή ωστέ να το παρακολουθήσω! (ξέρω είναι βαρετό)

 

αααα και μήπως μέσω Xposed έχεις απενεργοποιήσει τίποτα σχετικό με lockscreen κλπ ?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

χμμμ...factory reset και στο έβγαζε πάλι??έχεις περάσει καμιά custom ή το έχεις μαμά (μόνο root) μου κάνει εντύπωση γιατί έχω αλλάξει 3-4 custom (τώρα είμαι με Sotmax) έχω μείνει και stock και δεν το'χω δει...μήπως έχεις πειράξει τίποτα από το κρυφό μενού?Ξέρεις τώρα λέω οτιδήποτε μπορώ να σκεφτώ που να φταίει :p

Αν πάντως το έβγαζε σε'μένα κατα πάσα πιθανότητα θα περνούσα πάλι τη stock rom και σιγά-σιγά από την αρχή ωστέ να το παρακολουθήσω! (ξέρω είναι βαρετό)

 

αααα και μήπως μέσω Xposed έχεις απενεργοποιήσει τίποτα σχετικό με lockscreen κλπ ?

 

Από xposed μόνο μπορεί κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί έχω μαμά μόνο root το έχω κάνει .Πήγα να βάλω αλλά είδα ότι στο xda ότι τα περισσότερα παιδιά ψηφίζουν την μαμά από κάποια άλλη rom.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Από xposed μόνο μπορεί κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί έχω μαμά μόνο root το έχω κάνει .Πήγα να βάλω αλλά είδα ότι στο xda ότι τα περισσότερα παιδιά ψηφίζουν την μαμά από κάποια άλλη rom.

 

τότε καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις ότι mod έχεις βάλει από Xposed και να δεις τι παίζει...γιατί μου φαίνεται από εκεί σου βγαίνει το μήνυμα!

η καλύτερη rom που κυκλοφορεί στο XDA είναι η Rayglobe αλλά έχει καιρό ο dev να δώσει αναβάθμιση,όπου να'ναι όμως θα βγάλει...Aosp κλπ δεν βάζω γιατί λείπουν διάφορα οπότε ψάχνω τις ας πούμε stock..ο Σωτήρης πάντως έχει κάνει καλή δουλειά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

τότε καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις ότι mod έχεις βάλει από Xposed και να δεις τι παίζει...γιατί μου φαίνεται από εκεί σου βγαίνει το μήνυμα!

η καλύτερη rom που κυκλοφορεί στο XDA είναι η Rayglobe αλλά έχει καιρό ο dev να δώσει αναβάθμιση,όπου να'ναι όμως θα βγάλει...Aosp κλπ δεν βάζω γιατί λείπουν διάφορα οπότε ψάχνω τις ας πούμε stock..ο Σωτήρης πάντως έχει κάνει καλή δουλειά :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου θα τα κοιτάξω.;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

λάθη γίνονται :)

 

 

υπάρχει mod στο XDA...προέρχεται από τη rom του G flex! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2544206

 

@kostasrodos Κωστή στο βγάζει σε κάποια συγκεκριμένη φάση αυτό ή όποτε να'ναι??δεν μου έχει τύχει ποτέ...μήπως έχεις εγκαταστήσει κάνα mod ή τίποτα τέτοιο?

Δυστυχως δεν εχω ιδεα πως να το κανω! Δεν πειραζει..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω ιδεα πως να το κανω! Δεν πειραζει..

 

Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το Xposed για να λειτουργήσεις το συγκεκριμένο mod!!είναι εύκολο πάντως :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το xposed ειναι προγραμμα για τον υπολογιστη?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

που πηγαν οι αλλες σελιδες βρε??? 21 ειχε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το xposed ειναι προγραμμα για τον υπολογιστη?

 

για το κινητό σου :D

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα για τον root explorer...πως παιρνω δικαιωματα rw/r/r..??

Μου εχει μονο 2επιλογες r/w & r/o....

(Ξαναρωτησα αλλα η ερωτηση μου σβηστηκε)

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για το κινητό σου :D

 

Ok.το βρηκα. Το mod το κατεβαζω στο κινητο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...