Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kernel 9.5

 

*Merged sound driver updates/bug fixes

*Cleaned and fixed Intellimm CPU gov.

*Merged updates to slimbus driver.

*Merged update to BFQ I/O sched v7r7

*Merged fix for main boot code.

*Merged fix for regulator code.

*Merged fix for default LG Hotplug support code.

 

This kernel build is STABLE and provide new code and fixes for sound driver and DSP.

 

Also some other small corrections.

 

Next build only next year!

 

Σωστος. Βλεπουμε μεγαλες διαφορες μεταξυ 2.1 και 2.0 cloudyg3?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν λέω ότι είναι κάτι ιδιαίτερό λέω ότι είναι λογικό :)

Μην δίνεις ιδιαίτερη βάση σε benchmarks, κινητά με παραπλήσια σκορ έχουν τελείως διαφορετική εμπειρία χρήσης.Αυτό είναι που μετράει κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικες διαφορες δεν υπαρχουν

Updated to 10F base

Updated APN configs

Updated Google apps

Fixed Volume slider

Fixed Message icon

Added MiniView mode

Added T-Action

Added DeOdex option

Improved scripts and patches

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,χρονια πολλά και καλη χρονια σας ευχομαι

 

Εχω G3 rom, εχω περάσει binaries για την κάμερα και σημερα εβαλα και τον κερνελ του dori, αλλα παρατήρησα οτι και πριν και μετα τον κέρνελ δεν δουλέυει το αριστερό κάτω μεγάφωνο.

Νομίζω παλιά δούλευε.

Ξερει κανεις τρόπο να το τεστάρω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,χρονια πολλά και καλη χρονια σας ευχομαι

 

Εχω G3 rom, εχω περάσει binaries για την κάμερα και σημερα εβαλα και τον κερνελ του dori, αλλα παρατήρησα οτι και πριν και μετα τον κέρνελ δεν δουλέυει το αριστερό κάτω μεγάφωνο.

Νομίζω παλιά δούλευε.

Ξερει κανεις τρόπο να το τεστάρω;

 

μονο το ενα δουλευε απο την αρχη ;)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,χρονια πολλά και καλη χρονια σας ευχομαι

 

Εχω G3 rom, εχω περάσει binaries για την κάμερα και σημερα εβαλα και τον κερνελ του dori, αλλα παρατήρησα οτι και πριν και μετα τον κέρνελ δεν δουλέυει το αριστερό κάτω μεγάφωνο.

Νομίζω παλιά δούλευε.

Ξερει κανεις τρόπο να το τεστάρω;

 

Κάτω μόνο το ένα είναι μεγάφωνο.. Το άλλο είναι μικρόφωνο να ξέρεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ok παιδες, χιλια ευχαριστώ, και πάλι χρονια πολλά, καλή χρονια!!

Αντε για να κανεις ησυχος Πρωτοχρονια.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

extreme profile battery εχεις βαλει και σου βγαζει 26000 ?

αν ναι , τοτε ολα εξηγουνται ευκολα ...

 

βαλε extreme profile performance και θα δεις πολυ μεγαλυτερο σκορ ..

αλλα οπως ειπαν και τα υπολοιπα παιδια , δεν λεει κατι το antutu !

 

χρονια πολλα σε ολους

 

Extreme performance βάζω.

Πως βγάζει 44.000 Ο dori Δεν μπορώ να καταλάβω.

Ίσως παίζει ρόλο και η rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρόνια σε ολους παιδιά με υγεια.....!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά. Δε μπορώ με τίποτα να ρυθμίσω στη G3 2.1 τη nav bar όπως τη θέλω εγώ. Έχω δοκιμάσει G2 xposed που το έχω και αγορασμένο. Έχω δοκιμάσει G3 tweaksbox... Τίποτα. Μόνο χρώμα αλλάζω.

 

Εγώ θέλω να έχω back key home key menu key recent key. Με αυτή τη σειρά. Μόλις έβαλα G2 xposed ενώ είχα back home και recent έφυγε το recent και μπήκε το menu στη θέση του μόνο του και ακόμα και το πρόγραμμα να βγάλω τώρα το κουμπί παραμένει το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Προβολη-?μπροστινα κουμπια αφης

Αυτο δεν εννοεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά. Δε μπορώ με τίποτα να ρυθμίσω στη G3 2.1 τη nav bar όπως τη θέλω εγώ. Έχω δοκιμάσει G2 xposed που το έχω και αγορασμένο. Έχω δοκιμάσει G3 tweaksbox... Τίποτα. Μόνο χρώμα αλλάζω.

 

Εγώ θέλω να έχω back key home key menu key recent key. Με αυτή τη σειρά. Μόλις έβαλα G2 xposed ενώ είχα back home και recent έφυγε το recent και μπήκε το menu στη θέση του μόνο του και ακόμα και το πρόγραμμα να βγάλω τώρα το κουμπί παραμένει το ίδιο

Εχω cloudyG3 2.0 και G3 Tweaksbox, αν καταλαβα καλα, αυτο θελεις να κανεις;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί δεν έχει recent key να βάλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ακριβώς αυτό θέλω να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα πολυ απλα ως εξης:

Στο G3 TweaksBox, πας "Themes tweaks"-- "Navigation bar" και τικαρεις αυτο στο πρωτο screenshot, μετα reboot.

Μετα "Ρυθμισεις"- "Προβολη"- "Πληκτρα αφης αρχικης οθονης"- "Συνδιαδμος πληκτρων" και απλα τα "τακτοποιεις" οπως θελεις (2ο screenshot)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει απλά δεν έχω recent key. Μάλλον κάτι έγινε με το g2 xposed. Δεν μου δείχνει το recent καθόλου δύο μενού μέσα
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει απλά δεν έχω recent key. Μάλλον κάτι έγινε με το g2 xposed. Δεν μου δείχνει το recent καθόλου δύο μενού μέσα

Το πολυ πολυ ξαναπέρνα τη rom, βαλε ΜΟΝΟ το G3 TweaksBox και πιστευω θα γινει!! Το βλεπω λιγο δυσκολο να φταιει η rom, καθοτι εγω εχω την 2.0 και οχι την 2.1.....

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ πολυ ξαναπέρνα τη rom, βαλε ΜΟΝΟ το G3 TweaksBox και πιστευω θα γινει!! Το βλεπω λιγο δυσκολο να φταιει η rom, καθοτι εγω εχω την 2.0 και οχι την 2.1.....

 

Το διάβασα μόλις στο xda ότι φταίει αυτό. Το έπαθαν και άλλοι. Οπότε κάνω ένα φλασαρισμα ξανά της rom μόλις κατέβει.

 

Κάτι ακόμα. Το widget για τον καιρό που έχεις ποιο είναι; επίσης είδα είσαι από Αλεξανδρούπολη... Ξέρεις καμία λαμπριδου;;;

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα μόλις στο xda ότι φταίει αυτό. Το έπαθαν και άλλοι. Οπότε κάνω ένα φλασαρισμα ξανά της rom μόλις κατέβει.

 

Κάτι ακόμα. Το widget για τον καιρό που έχεις ποιο είναι; επίσης είδα είσαι από Αλεξανδρούπολη... Ξέρεις καμία λαμπριδου;;;

 

Ειναι το XWidget (free απ' το Play).

Δε μου λεει κατι το ονομα.....!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω το location μόνιμα ανοιχτό δε δίκτυα δηλαδή WiFi και δεδομένα για να βρίσκει το widget καιρού την τοποθεσία μου, τρώει πολύ μπαταρία; ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω το location μόνιμα ανοιχτό δε δίκτυα δηλαδή WiFi και δεδομένα για να βρίσκει το widget καιρού την τοποθεσία μου, τρώει πολύ μπαταρία; ξέρει κανείς;

 

Τρωει ναι αλλα σε καιει βαλτο στην εξοικονομηση ενεργειας.Εμενα ακομα κι ετσι τρωει αισθητα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω το location μόνιμα ανοιχτό δε δίκτυα δηλαδή WiFi και δεδομένα για να βρίσκει το widget καιρού την τοποθεσία μου, τρώει πολύ μπαταρία; ξέρει κανείς;

Ετσι το εχω εγω, και μπορω να πω οτι δε μου τρωει πολυ μπαταρια! Επιπλεον μπορω να πω οτι το XWidget ειναι αρκετα "οικονομικο" στη μπαταρια..... σχετικα με αλλα widget καιρου που εχω χρησιμοποιησει κατα καιρους!

EDIT: Εγω το εχω στην εξοικονομιση, δηλαδη μονο location απο δικτυο..... οχι ενεργο GPS (δορυφορους)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να ειναι αυτο που λες γιατι και εγω με Appdroid_v2.1.3.b.35.VR.AdFree εχω τα ιδια σε αλλη ομως εφαρμογη. Καλυτερα να χρησιμοποιεις τετοιου ειδους εφαρμογες σε non rooted τηλεφωνα και ταμπλετς (πχ σε εναν δευτερο παλιο κινητο οπου αφου κατεβασεις την εφαρμογη που σε ενδιαφερει μετα ειτε βρισκεις το apk στο φακελο temp ειτε το εξαγεις με ενα προγραμμα τυπου sd maid και τα μεταφερεις για εγκατασταση στο ρουταρισμενο κανονικο σου τηλεφωνο

 

καλη χρονια σε ολους παιδια

σε ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμάσω και ετσι να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...