Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pdimi δεν ξέρω αγγλικά καρντιά μου :D αλλά με τη γκουγκλομετάφραση :mad: κάτι κατάφερα...

 

Σε ευχαριστώ πάντως όπως και τον φίλο audi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το g2 μου,θα σταλει για σερβις μιας και εχει αρχισει να καιγεται η οθονη πανω δεξια.Το εκανα ρεστορ.Υπαρχει περιπτωση να φανει το ροοτ που ειχα κανει παλιοτερα?Yπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

 

Υγ:Ειχε αγοραστει απο σκρουτζομαγαζο ειναι EU το κινητο!Σε ποιο service απευθυνομαι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το g2 μου,θα σταλει για σερβις μιας και εχει αρχισει να καιγεται η οθονη πανω δεξια.Το εκανα ρεστορ.Υπαρχει περιπτωση να φανει το ροοτ που ειχα κανει παλιοτερα?Yπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

 

Υγ:Ειχε αγοραστει απο σκρουτζομαγαζο ειναι EU το κινητο!Σε ποιο service απευθυνομαι??

 

Οταν λες restore τι εννοεις;

Αν εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, το root δε φευγει!!

Η πιο "ασφαλης" λυση ειναι φλασαρισμα της official rom που εχει το κινητο απ' τη μαμα LG με flash tool. Εκτος αν εκανες αυτο!

Μπορεις να το τσεκαρεις με καποια εφαρμογη σαν αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.freeandroidtools.root_checker

ή καποια αναλογη.

Για service θα απευθυνθεις εδω:

http://www.procordia.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα flasharei και το ειχα γυρισει σε στοκ μορφη με τον οδηγο επαναφορας.Απλα ηθελα να δω αν τα lg εχουν αντιστοιχο θεμα με το knox στα samsung που αμα το κανεις ροοτ φαινεται παντα και χανεις την εγγυηση.το κινητο ΔΕΝ ειναι ροοτ τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα flasharei και το ειχα γυρισει σε στοκ μορφη με τον οδηγο επαναφορας.Απλα ηθελα να δω αν τα lg εχουν αντιστοιχο θεμα με το knox στα samsung που αμα το κανεις ροοτ φαινεται παντα και χανεις την εγγυηση.το κινητο ΔΕΝ ειναι ροοτ τωρα.

Οχι δεν εχουν τα LG μετρητές τυπου knox....

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για το ζητημα της καμερας binaries modded vs stock

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5866342&posted=1#post5866342

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι στο G3TweeksBox ωστε καθε μη αναγνωσμενο σε facebook κ se email να το βλεπω στα εικονιδια τους στην επιφανεια;Σας ρωταω γιατι δεν ξερω αγγλικα να διαβασω στο προγραμμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι στο G3TweeksBox ωστε καθε μη αναγνωσμενο σε facebook κ se email να το βλεπω στα εικονιδια τους στην επιφανεια;Σας ρωταω γιατι δεν ξερω αγγλικα να διαβασω στο προγραμμα.

 

κατα 99% νομιζω πως δεν υπαρχει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι στο G3TweeksBox ωστε καθε μη αναγνωσμενο σε facebook κ se email να το βλεπω στα εικονιδια τους στην επιφανεια;Σας ρωταω γιατι δεν ξερω αγγλικα να διαβασω στο προγραμμα.

Νομίζω η ένδειξη μη αναγνωσμενων είναι θέμα launcher.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η ένδειξη μη αναγνωσμενων είναι θέμα launcher.

 

ναι ναι, ο nova εχει το teslaunread

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια η εφαρμογη που εχει το κινητο remotecall service γιατι δε μπορω να την απεγκαταστησω? επισης μια αλλα που λεει εκπομπη κυψελης τι κανει? τωρα οσο αφορα τα permisions των εφαρμογων εχει μια εφαρμογη στο xposed που λεγεται appopsxposed την χρησιμοποιει κανεις κανει δουλεια να την κατεβασω? η ειναι καλυτερο το xprivacy?

 

xprivacy δουλευω ,μια χαρα,μονο προσεξε πως θα το σεταρεις γιατι δεν θα σε αφηνει να μπεις με εφαρμογη στο ιντερνετ,το ειχα παθει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

pdimi δεν ξέρω αγγλικά καρντιά μου :D αλλά με τη γκουγκλομετάφραση :mad: κάτι κατάφερα...

 

Σε ευχαριστώ πάντως όπως και τον φίλο audi :)

 

Δικο μου λαθος σορρυ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Για μπλοκαρισμα κλησεων κ sms προγραμμα παιδια, εχετε κανα καλο υπόψιν;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Για μπλοκαρισμα κλησεων κ sms προγραμμα παιδια, εχετε κανα καλο υπόψιν;

 

Calls blacklist με ένα κόκκινο εικονίδιο. Δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :D θελω να μου πειτε πως σας φαινεται η ιδεα να φτιαξω καποια βιντεο με ολα τα βηματα πως να κανουμε root,back to stock και οτι αλλο μπορει να χρειαζομαστε ωστε να κανουμε την ζωη των ''νεων'' που ερχονται στην παρεα μας λιγο ευκολοτερη.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Calls blacklist με ένα κόκκινο εικονίδιο. Δουλεύει άψογα

Aυτο λες φιλε μου;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=el

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :D θελω να μου πειτε πως σας φαινεται η ιδεα να φτιαξω καποια βιντεο με ολα τα βηματα πως να κανουμε root,back to stock και οτι αλλο μπορει να χρειαζομαστε ωστε να κανουμε την ζωη των ''νεων'' που ερχονται στην παρεα μας λιγο ευκολοτερη.

Εξαιρετική ιδέα. Ελληνικό βίντεο tutorial how to με όλα τα βήματα ένα προς ένα για όλες τις περιπτώσεις (back to stock, root, unroot, custom recovery κλπ). Θα είσαι μεγάλος μάγκας αν το κάνεις

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :D θελω να μου πειτε πως σας φαινεται η ιδεα να φτιαξω καποια βιντεο με ολα τα βηματα πως να κανουμε root,back to stock και οτι αλλο μπορει να χρειαζομαστε ωστε να κανουμε την ζωη των ''νεων'' που ερχονται στην παρεα μας λιγο ευκολοτερη.

Εννοειτε πως ειναι πολυ καλη ιδεα! Αν εχεις το χρονο και τη διαθεση θα ηταν πολυ καλο "βοηθημα" για τα παιδια που παίρνουν τωρα το G2. Καλα θα ηταν ομως να επιληφθει καποιος mod και να μπουν στην 1η σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ιδέα. Ελληνικό βίντεο tutorial how to με όλα τα βήματα ένα προς ένα για όλες τις περιπτώσεις (back to stock, root, unroot, custom recovery κλπ). Θα είσαι μεγάλος μάγκας αν το κάνεις

 

το σκεφτομαι παρα πολυ, βεβαια θα γινουν πολυ σταδιακα γιατι φετος 3η λυκειου αλλα καπως θα τα βολεψω :up::up::clap::clap::kill:

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι παρα πολυ, βεβαια θα γινουν πολυ σταδιακα γιατι φετος 3η λυκειου αλλα καπως θα τα βολεψω :up::up::clap::clap::kill:

Φτιαξτο εσυ σιγα σιγα αλλα σε καλη αναλυση.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ήθελα να ρωτησω για να κανω unroot se official 4.4. 2 χωρίς custom recovery μπορω να το κανω μεσω του supersu που έχει μια επιλογή γισ πλήρη κατάργηση δικαιωμάτων root ή πρέπει να περασω απ την αρχη ρομ με το flash tool; θέλω να επανέλθω σε εντελώς μαμά κατάσταση.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν με παιρνουν τηλ ενω χτυπαει το κινητο η οθονη αναβει με καθυστερηση ειναι φυσιολογικο αυτο?

Ναι,με stock ή stock based rom συμβαίνει αυτό,είναι bug.Αν φλασάρεις g3 ρομ το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :D θελω να μου πειτε πως σας φαινεται η ιδεα να φτιαξω καποια βιντεο με ολα τα βηματα πως να κανουμε root,back to stock και οτι αλλο μπορει να χρειαζομαστε ωστε να κανουμε την ζωη των ''νεων'' που ερχονται στην παρεα μας λιγο ευκολοτερη.

Θα μας λύσεις τα χέρια!!! Προχωρά κ όλοι είμαστε μαζί σου!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...