Jump to content

Doogee Discovery DG500


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κανείς κάποιον οδηγό πως κάνουμε root στο συγκεκριμένο κινητό

 

εγώ το έχω 2 ημέρες,σήμερα άρχισε να κλείνει μόνο του

υποψιάζομαι την μπαταρία του.όταν πας να το ανοίξεις δεν ανοίγει. μετά από μισή ώρα ξανανίγει.παρήγγειλα άλλη αλλά ώσπου να έρθει

λέω να το κάνω root μήπως και συνέλθει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς κάποιον οδηγό πως κάνουμε root στο συγκεκριμένο κινητό

 

εγώ το έχω 2 ημέρες,σήμερα άρχισε να κλείνει μόνο του

υποψιάζομαι την μπαταρία του.όταν πας να το ανοίξεις δεν ανοίγει. μετά από μισή ώρα ξανανίγει.παρήγγειλα άλλη αλλά ώσπου να έρθει

λέω να το κάνω root μήπως και συνέλθει

τελικά το κινητό φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό.

εγώ το θέλω πάντα ανοιχτό

ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό.

εγώ το θέλω πάντα ανοιχτό

ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση?

Δεν είναι φυσιολογικό, το δικό μου φορτίζει σε οποιαδήποτε κατάσταση ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το dg500 εδω και 2 μηνες και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οποτε θελει αναγνωριζει ολοκαινουργιες καρτες Sd 16 giga , 32 giga. Ενω οταν τις βαζω σε cardreader τις βλεπει κανονικα. Τι χρειαζεται να κανω για να αναγνωριζει την καρτα SD. Εχω απενεργοποιησει το κινητο βγαζοντας τις SIM την μπαταρια την καρτα SD αλλα αλλοτε την βλεπει και αλλοτε οχι θελει αναβαθμιση εχω εκδοση Αnroind 4.2.2 τι κανω λαθος. Μακαρι να λυσω αυτο το προβλημα γιατι κατα τα αλλα το κινητο δουλευει αρκετα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θελει αναγνωριζει ολοκαινουργιες καρτες Sd 16 giga , 32 giga

Γεια χαρά!

έχω αρχίσει να πιστεύω πως το DG500 δεν είναι και ΠΟΛΥ καλή επιλογή τελικά. Από αυτό που λες μου μυρίζουν ψυχρές κολλήσεις. Δηλαδή κάποια εξαρτήματα πάνω στην πλακέτα που ΔΕΝ έχουν κολληθεί καλά.

 

Το δικό μου πρόβλημα με τον ήχο (το περιγράφω λίγο παραπάνω - post #75) "λύνεται" αν πιέσω με δύναμη την πλακέτα κοντά στο σημείο που βρίσκονται τα ηλεκτρονικά που σχετίχζονται με το ηχείο. Που σημαίνει ότι κάποια κόλληση εξαρτήματος δεν είναι και πολύ πετυχημένη. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι δεν είναι καλή η ποιότητα κατασκευής των κινητών. Ίσως κάτι αντίστοιχο να συμβαίνει και στην δική σου περίπτωση

 

Δεν έχω να σου προτείνω κάποια λύση. Εγώ άνοιξα το κινητό μόνος μου, και με λίγες δοκιμές (και κολλητήρι) κατάφερα να ξανακολλήσω το εξάρτημα σε μια ικανοποιητική θέση και τώρα δουλεύει το ηχείο. Στην πορεία όμως παρατηρώ ότι τώρα η μπαταρία αδειάζει σε 3/4 της μέρας! Επίσης, κολλάει η οθόνη κάθε τόσο, οπότε με το άνοιγμα προξένησα κάποια εξίσου ενοχλητική δυσλειτουργία....

 

Υπάρχουν κάποια καταστήματα που σου επιδιορθώνουν πολλά προβλήματα στα κινητά. μπορείς να δοκιμάσεις εκεί ίσως..?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα.

Έχω και εγώ ένα DG500C και έχω ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Ενώ στον αποθηκευτικό χώρο βλέπει την SD κάρτα, όταν πάω π.χ. να βγάλω φωτογραφία μου λέει ότι δεν έχει χώρο στην SD (άδεια εντωμεταξύ η κάρτα), ή ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να επιλέξω άλλο μέσο αποθήκευσης. Οπότε από την στιγμή που την βλέπει υποθέτω οτι δεν είναι ψυχρή κόλληση. Μήπως πρέπει να κάνουμε κάποια αναβάθμιση για να δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

ψυχρή κόλληση σημαίνει ακριβώς ότι κάποιες φορές δουλεύει σωστά ενώ άλλες όχι.

αναβάθμιση firmware δε ξέρω αν θα βοηθήσει δεδομένου ότι δεν έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες το ίδιο πρόβλημα.

το αναφέρουν κι άλλοι ως θέμα στα φορουμ ανά τον κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το παρέλαβα σήμερα. Όλα καλά. Πως το κάνω root? Με ποιο πρόγραμμα???
Link to comment
Share on other sites

Αν και δοκίμασα τελικά το vroot όλα καλά πήγαν. Θα το δοκιμάσω όμως και αυτό που έστειλες. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Κάτοχος αυτού του τηλεφώνου μια φίλη και ήθελε να το rootάρει. Το root genius θα δουλέψει σωστά, ή θα πάρω την ευθύνη και θα το χαλάσω δια παντός; :-\
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σου δουλέψει.Και να μην πετύχει(σπανιο....)δεν τρεχει τίποτα,μπορεις να ξαναπροσπαθησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα! Κάτοχος αυτού του τηλεφώνου μια φίλη και ήθελε να το rootάρει. Το root genius θα δουλέψει σωστά, ή θα πάρω την ευθύνη και θα το χαλάσω δια παντός; :-\

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω... ζημιά δεν κάνει, στη χειρότερη να μην πετύχει το root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Θα το δοκιμάσω λοιπόν.

Μία ακόμη ερώτηση ...μου παραπονέθηκε η κάτοχος του doogee dg500 πως η ένταση της φωνής στη συνομιλία ειναι χαμηλή (παρόλο που το έχει βάλει στο μέγιστο). Μπορούμε να βάλουμε κάποια άλλη rom που θα βελτιωνε αυτήν την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φίλε μου εγώ έχω το "σκέτο" 500 και σε λίγο κλείνει χρόνο. Δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό, και δεν το "σκάλισα" καθόλου.

Μόνο η μπαταρία του φούσκωσε, αλλά πήρα δύο καινούριες που τις πλήρωσα και φθηνά και όλα εντάξει.

Καλορίζικα να είναι ....:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει, βάλε όμως το λινκ γιά να το δούμε .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απο 1949deal το κηνιτο τα σπαει κανενα προβλημα εως τωρα

Σου το είχα πεί ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χωρίς να το αποκλείω, δεν πιστεύω ότι είναι αυτό λόγω της συμπεριφοράς του τηλεφώνου στα "πειράγματα" που του έκανα.

 

ξεθάβω λίγο το πρόβλημα σου γιατί κάτι αντίστοιχο μου συμβαίνει με το dg500c, με καλούν και δεν ακούω τίποτα, μόλις ανοίξω ανοιχτή ακρόαση όλα καλά. αν το κλείσω και το ανοίξω, τις περισσότερες φορές το πρόβλημα λύνεται, ωστόσο σύντομα ξανά-εμφανίζεται και μου τεντώνει τα νεύρα....δεν έχω κάνει hardware reset ακόμη.

 

έχει βρεθεί κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση. Χρησιμοποιώ "μπλεδόντι".

Προσοχή! Δεν συνεργάζονται όλες οι συσκευές. Έχω το plantronics M55 και όλα είναι άψογα.

 

Πάντως αν βρεθεί άλλου τύπου λύση έχω ευήκοα ώτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση. Χρησιμοποιώ "μπλεδόντι".

Προσοχή! Δεν συνεργάζονται όλες οι συσκευές. Έχω το plantronics M55 και όλα είναι άψογα.

 

Πάντως αν βρεθεί άλλου τύπου λύση έχω ευήκοα ώτα.

 

Δηλαδή η μόνη λύση είναι το handsfree? το έχω μόνο 3 μήνες!

τέλεια... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to Doogee Discovery DG500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...