Jump to content

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα με την samsung : Samsung rumored to put chips in accessories to curb sales of unofficial products

 

Κρίμα, πολύ πολύ κρίμα. Άλλοι καιροί όταν το έκανε η apple και δούλεψε, ο κόσμος τα ψάχνει πλέον λίγο παραπάνω τα πράγματα. Ίσως η κυρία Samsung με το που έγινε λίγο "hype" αν το λέω σωστά, αποφάσισε να γίνει άπληστη..

Είτε καλή δυσφήμηση από άλλη εταιρία, είτε μέγα λάθος από κάποιον μελλοντικό νέο Elop της Samsung.

 

We had a good run Samsung..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα με την samsung : Samsung rumored to put chips in accessories to curb sales of unofficial products

 

Είναι κάτι που κάνει και η Apple σωστά? Δεν βλέπω να έχει εμποδίσει κάπου αυτό στην κατασκευή και πώληση φθηνών αξεσουάρ και ανταλλακτικών για τα προϊόντα της μέχρι τώρα εκτος και αν δεν κατάλαβα κάτι στο κείμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά υπάρχει μια πιθανότητα από Δευτέρα να έχουμε θετική εξέλιξη με το θέμα του knox. Υπάρχει ένας developer που ισχυρίζεται ότι έχει hackαρει τον knox.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά υπάρχει μια πιθανότητα από Δευτέρα να έχουμε θετική εξέλιξη με το θέμα του knox. Υπάρχει ένας developer που ισχυρίζεται ότι έχει hackαρει τον knox.

 

Link please :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση :

θελω να παρω s4 αλλα να μην εχει τον knox

βρηκα ενα που γραφει :

 

I9505XXUBMGA

αυτη η ρομ εχει ή δεν εχει περασμενο τον knox?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση :

θελω να παρω s4 αλλα να μην εχει τον knox

βρηκα ενα που γραφει :

 

I9505XXUBMGA

αυτη η ρομ εχει ή δεν εχει περασμενο τον knox?

 

Τσου.

Δε τον έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τσου.

Δε τον έχει.

οποτε μπορω να το αγορασω και να κανω ροοτ και να βαλω custom kernel και οτιδηποτε αλλο θελω και twrp και ολα αυτα?

υπαρχει περιπτωση να περαστει ο κνοχ με καποιο τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

οποτε μπορω να το αγορασω και να κανω ροοτ και να βαλω custom kernel και οτιδηποτε αλλο θελω και twrp και ολα αυτα?

υπαρχει περιπτωση να περαστει ο κνοχ με καποιο τροπο ?

 

Και με knox μπορείς να τα κάνεις, απλά θα γράψει.

Άμα δε κάνεις upgrade θα είναι knox free :)

Link to comment
Share on other sites

Και με knox μπορείς να τα κάνεις, απλά θα γράψει.

Άμα δε κάνεις upgrade θα είναι knox free :)

 

φιλε Στρατο αυτό το κατάλαβα...

απλά ρωτάω αν μεσα στους xda δεν ξέρω ίσως ειναι και βλακεία ερώτηση βάλω μια ρομ απο αυτές που έχουν υπάρχει περίπτωση απο αυτές τις ρομ που έχουν μεσα στους xda να περαστεί ο knox??

αυτή είναι η απορία μου...

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο αυτό το κατάλαβα...

απλά ρωτάω αν μεσα στους xda δεν ξέρω ίσως ειναι και βλακεία ερώτηση βάλω μια ρομ απο αυτές που έχουν υπάρχει περίπτωση απο αυτές τις ρομ που έχουν μεσα στους xda να περαστεί ο knox??

αυτή είναι η απορία μου...

 

Και που να ξέρω τι θα πας να βάλεις :p

Μέχρι MGA stock είσαι καθαρός.

Οι custom δε τον έχουν έτσι κι αλλιώς.

Σε κάθε περίπτωση διαβάζεις πριν περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο αυτό το κατάλαβα...

απλά ρωτάω αν μεσα στους xda δεν ξέρω ίσως ειναι και βλακεία ερώτηση βάλω μια ρομ απο αυτές που έχουν υπάρχει περίπτωση απο αυτές τις ρομ που έχουν μεσα στους xda να περαστεί ο knox??

αυτή είναι η απορία μου...

 

Να προσέχεις ετσι κι αλλιώς. Στα forum των xda developets γίνεται χαμος απο τα παράπονα οσων έβαλαν custom rom. Χαμένος ηχος, wifi, multiwindows κτλ κτλ. Το τελευταίο σχόλιο που διάβασα ήταν του τύπου *γιατί δεν μας προειδοποίησαν*.

Ξεχνούν ότι η όλη διαδικασία γινεται με δική μας ευθυνη...

At our own risk...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσέχεις ετσι κι αλλιώς. Στα forum των xda developets γίνεται χαμος απο τα παράπονα οσων έβαλαν custom rom. Χαμένος ηχος, wifi, multiwindows κτλ κτλ. Το τελευταίο σχόλιο που διάβασα ήταν του τύπου *γιατί δεν μας προειδοποίησαν*.

Ξεχνούν ότι η όλη διαδικασία γινεται με δική μας ευθυνη...

At our own risk...

 

πουλησα το nexus 4 για να παρω το s4 αλλα οταν μπηκα μεσα στα φορουμ και διαβασα ολες αυτες τις μα....κιες της samsung τα πηρα στο κρανιο...

ειδη ειχα αγορασει το s4 με τον τελευταιο bootloader και το πουλησα και αυτο...για να βρω ενα s4 χωρις knox...

 

αλλα με αυτα που μου λετε μου φαινεται πως καλυτερα να περιμενω nexus 5!!!!

σαν τα google πουθενα!!!

το παραπονο απο το nexus ηταν η οθονη , καμερα και μπαταρια...και ειπα να τα λυσω με το s4 που εχει φανταστικη οθονη , καμερα και αξια μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ελυσες ομως...

Πραγματικα εχει φανταστικη οθονη,καμερα και μια πολυ καλη μπαταρια.

Με το knox μας τα χαλασε αλλα και που να πας;

Παρτον εναν και βαρα τον αλλον ειναι...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Link please :cool:

 

https://plus.google.com/113517319477420052449/posts/LCfF5A9fsTG

 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες βέβαια αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα Τελευταία

Link to comment
Share on other sites

https://plus.google.com/113517319477420052449/posts/LCfF5A9fsTG

 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες βέβαια αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα Τελευταία

 

Selahattin Göz

22 Οκτ 2013

Απάντηση

+Chainfire Contact me i hacked Knox Release will be Soon but we must Plan it

 

Μετάφραση

 

 

 

:blink: αν είναι αλήθεια θα κάνει πολύ κόσμο να εκστασιαστεί και μαζί και εμένα!:D

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Selahattin Göz

22 Οκτ 2013

Απάντηση

+Chainfire Contact me i hacked Knox Release will be Soon but we must Plan it

 

Μετάφραση

 

 

 

:blink: αν είναι αλήθεια θα κάνει πολύ κόσμο να εκστασιαστεί και μαζί και εμένα!:D

 

Απο προχθες ομως δεν εχει ξαναφανει ακομα ο συγκεκριμενος και δεν εχει απαντησει σε κανεναν..

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες ομως δεν εχει ξαναφανει ακομα ο συγκεκριμενος και δεν εχει απαντησει σε κανεναν..

 

Μόλις επικοινώνησε με τον Chainfire και του είπε το μυστικό του kernel να μηδενίζεται σε 0x0 αν έχει "σπάσει" από root, ο Chain έστειλε μπράβους να τον καθαρίσουν και να πάρει αυτός τα πρωτία.:lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησε με τον Chainfire και του είπε το μυστικό του kernel να μηδενίζεται σε 0x0 αν έχει "σπάσει" από root, ο Chain έστειλε μπράβους να τον καθαρίσουν και να πάρει αυτός τα πρωτία.:lol::lol:

Χαχα καλο:):)

Ας βρεθει η λυση και ας την εχει βρει οποιος να ναι. Το θεμα ειναι να λυθει το θεμα...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει ένας στο xda ότι "βέβαια εδώ στην Ευρώπη η εγγύηση ισχύει σε ότι κατάσταση κι αν είναι το Knox".

(Ελεύθερη μετάφραση)

 

Τι να γίνεται άραγε? Αν βρω πάλι το νήμα θα αντιγράψω ακριβώς τα λόγια του...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει ένας στο xda ότι "βέβαια εδώ στην Ευρώπη η εγγύηση ισχύει σε ότι κατάσταση κι αν είναι το Knox".

(Ελεύθερη μετάφραση)

 

Τι να γίνεται άραγε? Αν βρω πάλι το νήμα θα αντιγράψω ακριβώς τα λόγια του...

 

Αν δεν ειναι αντιπροσωπος της samsung οτι και να λεει δεν παιζει ρολο... Και εγω μπορω να βγω και να πω οτι υποχρεουται η εταιρια να μου αλλαξει το κινητο επειδη το πεταξα κατω και εγινε κομματια...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γράψω ξανά ότι δεν έχει πάει ακόμα κάποιος(εγώ τουλάχιστον δεν εχω διαβάσει κάτι τέτοιο ) το τηλέφωνο με knox 0x1 στο service και να του το βγάλουν εκτός εγγύησης ,όταν γίνει αυτό τότε το συζητάμε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έφυγα απο το iPhone 5 μιας κ στην iOS 7 δεν είχε βγει το Jb κ ακομα το περιμένουμε k πήρα το s4 k έπεσα στο Knox!!!!
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Χαχα έφυγα απο το iPhone 5 μιας κ στην iOS 7 δεν είχε βγει το Jb κ ακομα το περιμένουμε k πήρα το s4 k έπεσα στο Knox!!!!

 

Μην τολμήσει να αλλάξεις και άλλη εταιρεία δύο της ξεκανες :p

Link to comment
Share on other sites

Μην τολμήσει να αλλάξεις και άλλη εταιρεία δύο της ξεκανες :p

 

Ε βαρέθηκα θέλω να δω κ την άλλη πλευρά!να ρωτήσω που μπορω να βάλω το s/n να δω ποτε λήγει η εγγύηση;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ε βαρέθηκα θέλω να δω κ την άλλη πλευρά!να ρωτήσω που μπορω να βάλω το s/n να δω ποτε λήγει η εγγύηση;;

 

Εγγύηση έχεις για δυο χρονια από την ήμερα αγοράς της συσκευής .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...