Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα ενα τηλεφωνο απο gearbest με postNL. Πρωτη φορα παρηγγειλα με postNL θα ναι και η τελευταια. Οι τυποι στην Ολλανδια πρεπει να ναι πολυ χαλαροι.

24Νοε πηγε το δεμα στο ταχυδρομειο στη Κινα, 28Νοε ηταν Ολλανδια και εκτοτε φαινεται οτι κανει διακοπες με τη μικρη ολλανδεζα

 

Μαζι με το κινητο πηρα και μια θηκη αλλα με ChinaPOst

24Νοε πηγε το δεμα ταχυδρομειο και 05Δεκ ειναι Ελλαδα στο ΚΑΤ!!

 

Θα μου ρθει η θηκη και θα την κοιταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

για όσους θέλουν να ελέγχουν το πακέτο τους, από τα Ολλανδικά ταχυδρομεία (NL post) χρησιμοποιήστε αυτό το σύνδεσμο (επάνω δεξιά, βάλτε στοιχεία)

 

http://www.postnlparcels.com/en

 

Ποτε δε μου δουλεψε. Ζηταει ταχ κωδκα. Προφανως του παραλήπτη. Δε βρισκει το πακετο!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βάλε τον ταχυδρομικό σου κωδικό και το βγάζει. ....εμένα βγάζει αυτό :

 

Tracking events

 

DateThu Dec 4 2014

Time11:40

Location

StatusShipment re-labelled

 

DateThu Dec 4 2014

Time11:34

Location

StatusShipment is pre-alerted

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μπααααα. Τζιφος

 

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να χουν βαλει λαθος ταχ κωδικο στο δεμα??? Αν και εχω τσεκαρει την παραγγελια απο το gearbest εχει σωστα τα στοιχεια αποστολής

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μπααααα. Τζιφος

 

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να χουν βαλει λαθος ταχ κωδικο στο δεμα??? Αν και εχω τσεκαρει την παραγγελια απο το gearbest εχει σωστα τα στοιχεια αποστολής

Αυτό που έγραψα πιό πάνω γιά την 9η ημέρα από τους απατεώνες του gearbest είναι .... :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μπααααα. Τζιφος

 

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να χουν βαλει λαθος ταχ κωδικο στο δεμα??? Αν και εχω τσεκαρει την παραγγελια απο το gearbest εχει σωστα τα στοιχεια αποστολής

 

Από εδω που δε ζηταει ταχ κωδ. δουλεψε. Αλλα το 17track λεει περισσοτερα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα και εγώ μπαταρία απο banggood με NL και έκανε 42 μέρες να έρθει, 1 μερα πριν φτάσει εγραψα στο forum τους για το θέμα μου και μου καναν refund όλο το ποσό (7e) , με την προυπόθεση να τα δωσω πίσω όταν και αν έρθει το δέμα μου, το κάνουν σε πολλούς για αυτά τα μικροποσά.Το δέμα δεν μου το έδειξε ποτέ σε καμιά υπηρεσία tracking ,ούτε και στα ΕΛΤΑ , παρά μόνο την ημέρα της παράδοσης.

Αν σε βοηθάει , οπότε μαλλον κάνεις υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα πιό πάνω γιά την 9η ημέρα από τους απατεώνες του gearbest είναι .... :X

 

Μα εμενα το πακετο εφυγε απο Gearbest και εφτασε ολλανδια. εκει τι κανει τοσες μερες.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα πιό πάνω γιά την 9η ημέρα από τους απατεώνες του gearbest είναι .... :X

Περιμένω κι εγώ παραγγελία απο το GearBest:

 

22-11-2014: πήρα tracking number

26-11-2014 11:48 The item is pre-adviced

04-12-2014 09:49 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2014 12:30 The item is on transport to the country of destination GREECE

 

Καλά δεν είναι; :)

Από εδω που δε ζηταει ταχ κωδ. δουλεψε. Αλλα το 17track λεει περισσοτερα
Όσες φορές είδα το 17track, βγάζει αυτά που βγάζει και το site της μεταφορικής. Απλά τα βγάζει όλα μαζί, και απο του εξωτερικού και απο τα ΕΛΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ παραγγελία απο το GearBest:

 

22-11-2014: πήρα tracking number

26-11-2014 11:48 The item is pre-adviced

04-12-2014 09:49 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2014 12:30 The item is on transport to the country of destination GREECE

 

Καλά δεν είναι; :)

Όσες φορές είδα το 17track, βγάζει αυτά που βγάζει και το site της μεταφορικής. Απλά τα βγάζει όλα μαζί, και απο του εξωτερικού και απο τα ΕΛΤΑ.

Μόνο που όταν λέει αυτό, το δέμα είναι στην Ολλανδία και θα έλθει στην Ελλάδα μετά από5-7 ημέρες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που όταν λέει αυτό, το δέμα είναι στην Ολλανδία και θα έλθει στην Ελλάδα μετά από5-7 ημέρες ....

Το ξέρω οτι είναι στην Ολλανδία, μέχρι τώρα όμως η πορεία του πακέτου συμφωνεί με το σχεδιάγραμμα του Ρωμανού. Ελπίζω να επιβεβαιωθούν οι 2-3 μέρες καθυστέρηση εκεί, απο τη στιγμή που έμεινε μία εβδομάδα "pre-advised"

 

Τώρα, ή εγώ είμαι τυχερός (μπα...) ή στο Gearbest ξύνονται και δεν σου στέλνουν τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα και εγώ μπαταρία απο banggood με NL και έκανε 42 μέρες να έρθει, 1 μερα πριν φτάσει εγραψα στο forum τους για το θέμα μου και μου καναν refund όλο το ποσό (7e) , με την προυπόθεση να τα δωσω πίσω όταν και αν έρθει το δέμα μου, το κάνουν σε πολλούς για αυτά τα μικροποσά.Το δέμα δεν μου το έδειξε ποτέ σε καμιά υπηρεσία tracking ,ούτε και στα ΕΛΤΑ , παρά μόνο την ημέρα της παράδοσης.

Αν σε βοηθάει , οπότε μαλλον κάνεις υπομονή.

Φυσικά και με βοηθάει ευχαριστω να μαζεύουμε εμπειρίες και να μαθαίνουμε, υπομονή υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παραγγειλει απο gearbest και εκανε 10 μερες να μου το στειλει

και τωρα ειναι η 7η ημερα και ακομα δεν μου το εμφανισει στο tracking

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζομαι;; Εδω κ 3 εβδομάδες ειναι στο ίδιο μέρος.. Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχουν περάσει 3 εβδομάδες και ακόμη ειναι στην Κίνα.. Τι παίζει;;

 

Υπομονή. Υπάρχουν και χειρότερα.

 

Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει εδω κ 3 εβδομάδες από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βιάζεσαι

[ATTACH]53693[/ATTACH]

 

ποσό καιρό θέλει να φύγει από Κίνα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζομαι;; Εδω κ 3 εβδομάδες ειναι στο ίδιο μέρος.. Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει εδω κ 3 εβδομάδες από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποσό καιρό θέλει να φύγει από Κίνα δηλαδή;

 

Δεν υπάρχει κάποιο standar μπορείς σε 5 ημέρες μπορεί σε 30 ημέρες. Το λέει καθαρότατα στα κόκκινα γράμματα στο πρώτο ποστ. Από 5 μέχρι 40+.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζομαι;; Εδω κ 3 εβδομάδες ειναι στο ίδιο μέρος.. Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν θα έπρεπε να έχει φύγει εδω κ 3 εβδομάδες από Κίνα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποσό καιρό θέλει να φύγει από Κίνα δηλαδή;

 

Δεν είναι 3 βδομάδες στο ίδιο μέρος, από 24 έχει φορτωθεί και έρχεται όταν έρθει Ελλάδα τότε θα ενημερωθεί ξανά

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μα εμενα το πακετο εφυγε απο Gearbest και εφτασε ολλανδια. εκει τι κανει τοσες μερες.

 

Εκλεισε 10 μερες στην Ολλανδια! Το πηρα αποφαση. Φευγω για Αμστερνταμ παω να το παραλαβω απο κει...

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 3 βδομάδες στο ίδιο μέρος, από 24 έχει φορτωθεί και έρχεται όταν έρθει Ελλάδα τότε θα ενημερωθεί ξανά

 

Δηλαδή από 24 έχει φύγει;; Δεν είναι από τς 24 εκεί; Νόμιζα οτι ειναι ακόμη στην Κίνα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Lg g3 32gb σειρα 411 απο ρουμανια...Ξερουμε κατι για αυτη την παρτιδα?

Σε λάθος νήμα γράφεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους .έχω παραγγείλει απο aliexpess με αριθμο καταδίωξης RP100205302SG

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RP100205302SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 25-11-2014 17:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

το πακέτο ειναι ακόμα στην Σιγκαπούρη?δεν εχει σταλει ακομα ?βοήθεια?ας μου κάποιος .ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο αριθμός καταδίωξης ανήκει στην ΕΛ.ΑΣ πάρε τηλέφωνο το 100.

 

Λοιπόν πέρα από την πλάκα έχει φύγει από την Σιγκαπούρη. Κάνε αναζήτηση στο ταχυδρομείο της και θα το δεις.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους .έχω παραγγείλει απο aliexpess με αριθμο καταδίωξης RP100205302SG

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RP100205302SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 25-11-2014 17:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

το πακέτο ειναι ακόμα στην Σιγκαπούρη?δεν εχει σταλει ακομα ?βοήθεια?ας μου κάποιος .ευχαριστώ

Το δέμα σου έφυγε από Σιγκαπούρη στις 27 ΝΟΕ και είναι καθ'οδόν γιά Ελλάδα ... :)

http://www.singpost.com/

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό και τα σχεδιαγράμματα στην υπογραφή μου ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...